PDA

View Full Version : Плащане на сметка, когато си с момиче/та



AirCrafter
02-14-2013, 21:19
Здравейте, имам няколко въпроса свързани с плащането на сметките, когато излизаш с момичета. Ето ги и тях:

1. Винаги съм си задавал този въпрос, когато си с момиче, което ти е приятел хубаво ли е да платиш с сметката

2. Ако не си с едно момиче, а с две или три момичета към, които отново нямаш чувства?

3. Ако не си с едно момиче, а с две или три момичета, но към едно от тях имаш чувства, какво правиш със сметката?

4. И последно, значи скоро ще излизам с едно момиче и една нейна приятелка, но преди харесвах това момиче, бях я канил на среща, тя ми отказа и втори път не я поканих. Сега, когато се видя с нея, как да процедирам със сметката?

TheMan9191
02-14-2013, 21:26
Удачно е да се плати сметката когато излизаш на среща с момичЕ. Когато излизаш с приятелки може и да си я разделите, може и да се направиш на джентълмен като я платиш. Хубаво е да го направиш, особено когато имаш чувства към някое от момичетата.

JoLLiE92
02-14-2013, 21:40
Ами аз когато излизам с момче на среща обикновено той ми плаща кафето. Когато излизам с приятел държа аз да си го платя, но имам някои приятели, които не ми позволяват. Не излизам никога на среща с момче заедно с моя приятелка, детско е, така че не мога да ти кажа. Единственото грешно, което би могъл да направиш, е да платиш кафето само на тази, която харесваш, а на другите не. По-добре ако си с повече си плати твоето само.
Ако излизате на някакво по-скъпо заведение, ресторант, скъп бар или нещо от типа и ТИ СИ Я ПОКАНИЛ, тогава мисля е задължително да платиш сметката и, защото ти си я поканил на чак толкова скъпо място. Не ви знам на колко сте, че да говоря за ресторанти :Д

AirCrafter
02-14-2013, 21:49
Ами аз когато излизам с момче на среща обикновено той ми плаща кафето. Когато излизам с приятел държа аз да си го платя, но имам някои приятели, които не ми позволяват. Не излизам никога на среща с момче заедно с моя приятелка, детско е, така че не мога да ти кажа. Единственото грешно, което би могъл да направиш, е да платиш кафето само на тази, която харесваш, а на другите не. По-добре ако си с повече си плати твоето само.
Ако излизате на някакво по-скъпо заведение, ресторант, скъп бар или нещо от типа и ТИ СИ Я ПОКАНИЛ, тогава мисля е задължително да платиш сметката и, защото ти си я поканил на чак толкова скъпо място. Не ви знам на колко сте, че да говоря за ресторанти :Д

На ресторант няма да отидем. Най-много на кино. Аз я поканих и 'и казах, ако иска да вземе и нейната приятелка, поканих ги с цел да пушим. На 17 сме.

POLLINA
02-14-2013, 21:55
уау:Д
ами според мен няма нужда да им плащаш киното.

JoLLiE92
02-14-2013, 21:56
Това с киното не мога да ти кажа. Ако излизаш с някоя примерно ти да вземеш билетите, тя пуканки и кола, или нещо такова. Но ти сам си си сложил главата в торбата като си и казал да вземе приятелка.
Поканил си я с цел да пушите? За Бога? Ебахти срещата.

Hayashi
02-14-2013, 22:00
Абе случвало се е приятел или приятелка да ми плати едно безалкохолно примерно, но като цяло си държа да си плащам сметката аз.
Иначе в интерес на истината, приятелят ми е плащал сметката много пъти, които мен вътрешно винаги ме тормози и още не съм убедена как да процедирам.

girlwithblueeyes
02-14-2013, 22:02
Ако съм сериозно обвързана позволявам да ми платят . Ако излизам с приятел или на първа среща винаги си плащам аз !

И това с приятелката наистина е тъпо нали каниш момичета на среща да се опознаете и евентуално да си паснете ? Каква работа има приятелката й при вас сигурно да ви свети ?

AirCrafter
02-14-2013, 22:04
Това с киното не мога да ти кажа. Ако излизаш с някоя примерно ти да вземеш билетите, тя пуканки и кола, или нещо такова. Но ти сам си си сложил главата в торбата като си и казал да вземе приятелка.
Поканил си я с цел да пушите? За Бога? Ебахти срещата.

Не не не, просто стана случайно това с пушенето, нито един от нас не е някъв пропаднал наркоман, ние пушим рядко примерно 2-3 пъти месечно, колкото да разпуснем. Иначе наистина, да може би си сложих главата в торбата, но тя някак ми направи намек за нейната приятелка.

JoLLiE92
02-14-2013, 22:06
Значи първо ще ходите да пушите и после на кино? Тримата? Ами мисля, че най-адекватно е сам да си платиш на себе си и те на тях. После ги изпрати и направи така, че да изпратите първо приятелката, а после това момиче. Като я изпратиш и кажи "Беше ми много приятно, искаш ли да излезем само двамата другата седмица" и тогава излезте двамата на кафе примерно и тогава вече и плати кафето. :)

AirCrafter
02-14-2013, 22:30
Значи първо ще ходите да пушите и после на кино? Тримата? Ами мисля, че най-адекватно е сам да си платиш на себе си и те на тях. После ги изпрати и направи така, че да изпратите първо приятелката, а после това момиче. Като я изпратиш и кажи "Беше ми много приятно, искаш ли да излезем само двамата другата седмица" и тогава излезте двамата на кафе примерно и тогава вече и плати кафето. :)

Първо ще пушим, след това кафе, кино, каквото ни се прави - не знам. Мерси за подкрепата и съветите. Въпреки това смятам, че тя не ме харесва и нямам шанс с нея, не мисля да пробвам да излизам с нея само, освен ако тя не иска. Иначе нейните приятелки са много готини, като хора, а някои от тях и за други неща. Малко съм се отчаял на тема момичета, но все тая. Мерси много. :)

psychopath
02-15-2013, 05:19
Не знам колко е оферта да пушите, аз примерно съм ходил неадекватен на срещи и не е много готино. :Д

LadyDi
02-15-2013, 06:01
Сметката се плаща от този, който кани "на среща".
Ако сте само приятели и си излизате ей така, тогава всеки си плаща неговата сметка.
Туй е принципа.
Щом ти си я поканил, можеш поне да предложиш да ѝ платиш сметка. Друг е въпросът, че може да е някоя феминистка и да държи сама да си заплати.

JoLLiE92
02-15-2013, 08:02
Първо - ти си мъж и трябва да си малко по-настъпателен, не "ако тя ми предложи". Затова ти казах да кажеш не "искаш ли да се видим", а "искаш ли да се видим другата седмица" или даже "избери си кога да се видим - четвъртък или събота" - нещо от тоя тип. Второ - никога, ама никога когато сваляш едно момиче не казвай, че приятелките и стават за нещо повече, нито ги обиждай. Нищо прекалено лошо, нищо прекалено хубаво - харесваш ги като хора и това е.

psychopath и аз съм на това мнение, ама те и те като пушат ..... после сигурно ще ходят на 3Д кино :Д
LadyDi то голямата среща тяхното :D

LadyDi
02-15-2013, 08:15
LadyDi то голямата среща тяхното :D
Даже не съм прочела цялата тема :lol:

JoLLiE92
02-15-2013, 08:17
Чети и забавлявай. Вземи си пуканки. :D

girlwithblueeyes
02-15-2013, 08:28
Аз винаги съм се дразнела на това на една среща да се мъкне трети човек . Имаол е начин да разкара приятелката но както и да е . Сигурно я взимат да им свети доста тъпо е така . Поне да беше поканил и негов приятел и ад си направят двойна среща .

JoLLiE92
02-15-2013, 08:33
Лоша идея. Ако приятелката и не хареса типа, който той е довел, а в това не се и съмнявам, защото не го виждам да седне да избира кого ще хареса тя, а ще домъкне първия срещнат, ако мацката не го хареса, ще настрои приятелката си срещу двамата. Като е излязъл с двете, да е с двете, да се държи нормално когато и двете са там, възпитано, любезно, но не прекалено да сваля тази , която иска. После някак да измисли да изпратят първо приятелката и или нещо такова, някак да останат само двамата и тогава да и каже кога ще излязат само двамата. :)

girlwithblueeyes
02-15-2013, 08:37
Е нали харесва едното момиче и очевидно иска да се опознаят и да си паснат . Какво ще търси нейната приятелка там ?

JoLLiE92
02-15-2013, 08:44
Еми след като вече я е поканил, трябва да измислим как да не осере нещата още. :D

Amore-Mio*
02-15-2013, 10:33
Лично аз държа сама да си плащам сметките. Но разбира се, плащали са ми кафето, най-вече първите пъти, в които съм излизала с някой. Но след това вече си държа аз сама да си платя.
Иначе - да, прави впечатление на джентълмен, но не всяко момиче обича да й плащат сметките. А ако сте повече хора, по - добре всеки сам за себе си да плаща. Не си задължен, откъдето и да го погледнеш, да плащаш сметките на някой.

Maznique
02-15-2013, 10:55
Лично аз си вада портмонето, 'зиам сметката и на висок глас почвам да гледам к'во имам. Поглеждам дали тя си посяга към портфейла и ако вече не рови в черната дупка aka дамска чанта, плащам всичко. Обикновено на среща ходя на две места минимум с мадамата. Ако на второто място не се усети - уека и мека.

JoLLiE92
02-15-2013, 11:10
Лично аз си вада портмонето, 'зиам сметката и на висок глас почвам да гледам к'во имам. Поглеждам дали тя си посяга към портфейла и ако вече не рови в черната дупка aka дамска чанта, плащам всичко. Обикновено на среща ходя на две места минимум с мадамата. Ако на второто място не се усети - уека и мека.
Ужас. Какво трябва да се усети?
Аз винаги вземам първа сметката и тръгвам да си чета какво имам, НЕ НА ВИСОК ГЛАС, но някои момчета просто ми издърпват касовата бележка от ръцете. Ако я прочетеш на глас, втора среща поне с мен няма да има . И не обичам прекалено проточените срещи. Минимум две места, ха, хубавата среща е достатъчно дълга, за да ми хареса, но достатъчно кратка, за да не ми писне.

Maznique
02-15-2013, 11:13
Са к'во? На среща ли да те поканя?

JoLLiE92
02-15-2013, 11:17
Попитах какво очакваш да се усети момичето?

Maznique
02-15-2013, 11:20
Въпроса е в подхода, дали автоматично ш'е декларира еманципация автоматично. В последствие, ако тръгне да се бърка, ще си намеря повод да платя сметката. Нормално е да го направя. Проверка - читава ли е, не е ли?

JoLLiE92
02-15-2013, 11:23
Не можах да ти схвана идеята. Еманципираните са читави, другите не? :Д Използвай български, моля.

AirCrafter
02-15-2013, 14:34
Първо - ти си мъж и трябва да си малко по-настъпателен, не "ако тя ми предложи". Затова ти казах да кажеш не "искаш ли да се видим", а "искаш ли да се видим другата седмица" или даже "избери си кога да се видим - четвъртък или събота" - нещо от тоя тип. Второ - никога, ама никога когато сваляш едно момиче не казвай, че приятелките и стават за нещо повече, нито ги обиждай. Нищо прекалено лошо, нищо прекалено хубаво - харесваш ги като хора и това е.

psychopath и аз съм на това мнение, ама те и те като пушат ..... после сигурно ще ходят на 3Д кино :Д
LadyDi то голямата среща тяхното :D

Еми аз не съм от най-настъпателните, защото преди време, когато си бяхме писали и я бях поканил, първо тя ми отказа, а аз на всичкото отгоре и говорех некви простотии, че може да съществува приятелсто м/у момче и момиче, просто темата на разговора беше такава един път и аз още повече се чудех на себе си, колко тъп може да съм. :D Тя едва ли ме мисли за нещо повече от приятел, както казах я харесвах, но тя ми отказа веднъж и аз се отказах от нея, но не бих я върнал и сега де, ако трябва да съм честен. Нейната приятелка е малко грозничка и някак МНОГО особена, наистина много.


Аз винаги съм се дразнела на това на една среща да се мъкне трети човек . Имаол е начин да разкара приятелката но както и да е . Сигурно я взимат да им свети доста тъпо е така . Поне да беше поканил и негов приятел и ад си направят двойна среща .

Харесвах я преди, но не бих се отказал. Въпреки че от бая време не си бяхме писали, само се поздравявахме в училище.


Лоша идея. Ако приятелката и не хареса типа, който той е довел, а в това не се и съмнявам, защото не го виждам да седне да избира кого ще хареса тя, а ще домъкне първия срещнат, ако мацката не го хареса, ще настрои приятелката си срещу двамата. Като е излязъл с двете, да е с двете, да се държи нормално когато и двете са там, възпитано, любезно, но не прекалено да сваля тази , която иска. После някак да измисли да изпратят първо приятелката и или нещо такова, някак да останат само двамата и тогава да и каже кога ще излязат само двамата. :)

Е вие ме изкарахте все едно съм някъв дето познава всички и всичко. :D Не мога да намеря някой, който да се занимава нея, а и тя е доста особена, както казах и не е от най-красивите момичета, не искам да я обидя, някак си е готина, като човек по някакъв много особен начин, но не и за повече.

Едит: А и те са малко страни, смисъл че това момиче не си търси гадже, като цяло. За нейната приятелка - не знам дали търси, но не знам също и кой би я забелязал. И двете са девствени, не са момичета, които биха ти пуснали лесно или нещо сорта и са наистина свестни, това че ще пушим е отделен въпрос. Те не са пушили от няколко месеца, а и аз също.

Josefinne
02-15-2013, 14:45
Според мен, ако на едно момче му е харесало срещата с дадено девойче и иска да й го покаже, може да го направи, като предложи да плати сметката. Това винаги се оценява високо ( или поне според мен трябва да се оценява високо, въпреки че някои девойки започват да го възприемат като даденост ).
Когато излизате повече хора, според мен е редно всеки сам да си поема разходите. Ако искаш да направиш впечатление - горното важи, но тогава следва да платиш за всички. Въпросът вече стои дали можеш да си го позволиш.

JoLLiE92
02-15-2013, 15:01
Не съм те изкарала никакъв, просто казах, че е лоша идея да водиш и ти приятел за приятелката и. :)
И трябва да бъдеш малко по-нахакан.
Josefinne точно така.
Както ти казах, или плащаш само твоето, или на цялата маса. Няма такива "ще платя на Пенка, щото искам да я клецам". Прави грозно впечатление. Веднъж във влака се качваме няколко момичета с багажи и един тип предложи на ЕДНАТА да и качи сакчето, а то беше по-мъничко от нашите. :D Явно не сме били достатъчно хубави. ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ! :)

AirCrafter
02-15-2013, 15:12
Не съм те изкарала никакъв, просто казах, че е лоша идея да водиш и ти приятел за приятелката и. :)
И трябва да бъдеш малко по-нахакан.
Josefinne точно така.
Както ти казах, или плащаш само твоето, или на цялата маса. Няма такива "ще платя на Пенка, щото искам да я клецам". Прави грозно впечатление. Веднъж във влака се качваме няколко момичета с багажи и един тип предложи на ЕДНАТА да и качи сакчето, а то беше по-мъничко от нашите. :D Явно не сме били достатъчно хубави. ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ! :)

По-нахакан? Как,когато знам, че първо нямам голям шанс с момичето и на всичкото отгоре не съм, и някой, който е харесван. Значи според теб кое би било по-добре само моето или на всички да платя? Иначе дори и да не стане нищо, пак съм слагласен да сме само пряители, поне са готини, ако не друго.

JoLLiE92
02-15-2013, 15:22
Казах ти, според мен като излизате повече хора плати само твоето, а като излизате двамата, може да платиш нейното.
Хубаво е да си нахакан, ако си вярваш и си самоуверен, ще накараш и другите да ти вярват. :)

bloodyF
02-15-2013, 15:24
Здравейте, имам няколко въпроса свързани с плащането на сметките, когато излизаш с момичета. Ето ги и тях:

1. Винаги съм си задавал този въпрос, когато си с момиче, което ти е приятел хубаво ли е да платиш с сметката-окей е, зависи от момичето и дали ти го искаш, ако тя не иска-ще си ти даде парите и това е, не насилвай нещата


2. Ако не си с едно момиче, а с две или три момичета към, които отново нямаш чувства?-не.

3. Ако не си с едно момиче, а с две или три момичета, но към едно от тях имаш чувства, какво правиш със сметката?-нищо, плащаш си твоята част, иначе другите ще се чувстват ''пренебрегнати''

4. И последно, значи скоро ще излизам с едно момиче и една нейна приятелка, но преди харесвах това момиче, бях я канил на среща, тя ми отказа и втори път не я поканих. Сега, когато се видя с нея, как да процедирам със сметката?-само твоята част си плати; или примерно, ако пиете по 1 сок, плати и техните, ако имаш възможност, но не е задължително

.

AirCrafter
02-15-2013, 16:19
Казах ти, според мен като излизате повече хора плати само твоето, а като излизате двамата, може да платиш нейното.
Хубаво е да си нахакан, ако си вярваш и си самоуверен, ще накараш и другите да ти вярват. :)

Мерси за съветите. :)

JoLLiE92
02-15-2013, 16:30
Пак заповядай, сподели после какво е станало. Успех!

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 14:40
1. Ако ти е приятелКА, няма да те остави да плащаш вместо нея, освен ако не е използвачка, което автоматично задрасква "приятелка" от изречението.
2. Ами ако излезеш с класа си и в него има 20 момичета, а ти си единственото момче (има такива случаи)??? Заем ли ще теглиш?
3. Ако искаш да изпЪкнеш пред някоя и да се направиш на мЪж - давай, кой те спира. Те за това така се учат после и чакат някой да им плаща сметката винаги...
4. Процедирай като джентЪлмен! Не хвЪрляй пайжина ФОСТАТА, ако това си мислиш :) Плати сметката и на двете. От 1 страна ще блеснеш ;) от друга малко или много ще покажеш, че не се сЪрдиш на тази, която си поканил преди. Ако обаче мацките почнат много да се дЪрпат ("Не.... Глупости, няма да плащаш ти, моля ти се!" ) - разделете си сметката, не си длЪжен на никого!

Ukhtar
02-16-2013, 18:14
Ъх. Ако става въпрос за примерно бар/кафенце с цел съвокупляване , има много елегантен изход от ситуацията - първото ще ти е от мене 8-) във финансовите рамки на разумното, нали

В друга ситуация да й плащаш сметката ей така...трябва да разполагаш с много валута

pandabear
02-16-2013, 18:20
Когато излизам с човек, с когото все още нямам никакви взаимоотношения държа сама да си платя всичко. Компромис правя само, ако специално той ме е поканил на въпросната среща. Koгато сме си заедно се е случвало и да го оставя да плати. Но предпочитам да е 50/50.

AirCrafter
02-17-2013, 19:24
Пак заповядай, сподели после какво е станало. Успех!

Ъхх, нищо не стана. Днес се чухме и тя беше някъде с майка си, а нейната приятелка май не бил съгласна ли нещо такова и тя ме помоли да го отложим за друг път. Но аз няма да ви оставя така просто да скучаете без мен. :D Сега ще пиша нова тема.

П.С.: Не искам да спамя форума, няма да пускам и безсмислени теми. Просто не смятам, че съм много добър с момичетата, винаги съм несигурен, винаги притеснен, а искам да разнообразя малко моят пропаднал интимен живот.

JoLLiE92
02-17-2013, 19:27
Супер. Кажи и "ами защо не излезем само двамата". :)

AirCrafter
02-17-2013, 19:34
Супер. Кажи и "ами защо не излезем само двамата". :)

Тя беше с майка си някъде. Иначе се бяхме разбрали, ако нейната приятелка не се навие, да сме само двамата.

JoLLiE92
02-17-2013, 19:35
Кажи и за друг път! ;)

AirCrafter
02-17-2013, 20:04
Кажи и за друг път! ;)

Направих го, мерси за съветите. :)