PDA

View Full Version : Чуждото мнение важно ли е?



KumchoValcho
02-15-2013, 15:35
Аз съм човек, който много се притеснява от това кой какво ще си помисли и отдавна се старая да го преодолея, но си задавам въпроса - безопасно ли е да подценявам чуждото мнение?
Имам някакво много силно убеждение, че ако някой не ме харесва това супер много ще ми се отрази върху живота и ще ми затвори много врати в живота. Но не знам дали това убеждение е само плод на страха ми или е реална заплаха за качеството ми на живот.
Много искам да не ми дреме, защото 90% от проблемите ми идват от това, но ме е страх да не ми пука, не ми изглежда безопасно.
8-)

magneticfields
02-15-2013, 15:38
Не трябва да ти дреме. Следвай мечтите си.

KumchoValcho
02-15-2013, 15:41
Не трябва да ти дреме. Следвай мечтите си.
ok 8-)

nqmaznacheniee
02-15-2013, 16:09
Естествено, че е важно. Мислене тип "хорското мнение след моето погребение" приляга само на прости кифли и пикльовци мислещи се за нещо важно и различно, а всъщност са кръгла нула и дори самите те си го знаят.

yakuza_
02-15-2013, 16:14
Ако не ми пука за човека, не ме интересува и мнението му :D

feikk
02-15-2013, 16:49
E ти и в момента слушаш чуждото мнение. :D Реши сам. 8-)

FuCKkK13
02-15-2013, 16:58
ще излъжа ако кажа,че не ми пука... на всеки му пука малко или много.. има хора,които '' не ги интересува изобщо'' но пак ги интересува - просто не го показват.. на такива хора по принцип им пука само от мнението на определени хора... на мен честно казано ми пука много за мнението на хората и ми пречи,но е имало моменти в които ми е падало пердето и не съм цепила басма на никой без значение за последствията ( от което също съм си патила 8-) ) и общо взето и да ти пука и да не пак не е на добре... просто трябва да преценяш за какво трябва да ти пука и за какво не .. а за това,което ти пука да не го задълбочаваш много... приемаш го,мислиш,но не потъваш в размисли 5 дни щото 1во че няма смисъл чак толкова 2ро ще ти пречи...

ReguL
02-15-2013, 17:17
Мамка му, метеоритите не ми излизат от главата!

Като падне някоя комета ще ви кажа какво мисля по темата.

ilovedeath
02-15-2013, 18:50
Ако не ми пука за човека, не ме интересува и мнението му :D
.

napy6enoto
02-15-2013, 19:07
Данък обществено мнение не плащаш...така че да не ти пука

EinGutesKind
02-15-2013, 20:37
Абе малко или много, но си е важно :cool: ако всички те мразят, пъдят, отритват, какво ще правиш на тоя свят :S

DieselBlood
02-15-2013, 20:45
Ако се вслушваш в мнението на разни индивиди като тоя кукуряк над мен, ще си патиш доста.

Pikachu
02-15-2013, 21:19
Като цяло няма голямо значение какво мислят хората.
Просто се старай винаги да можеш да хвърлиш обективен поглед върху собствената си ситуация.

А за въпроса дали да се вслушваш в чуждото мнение, можеш да си прецениш до каква степен за различните хора мнението им е субективно.

И само за да го отбележа, стереотипите и тва, дето му викат "labeling people", са нещо напълно естествено и всъщност изключително точно в повечето случаи, така че ако например някой ти казва, че си стереотипен фен на Лейди Гага, до някаква степен трябва да се вслушаш в това. 8-)

EinGutesKind
02-15-2013, 21:50
Ако се вслушваш в мнението на разни индивиди като тоя кукуряк над мен, ще си патиш доста.

Моето е градивна критика, и до този момент който не ме е послушал, винаги после е съжалявал :lol:

LovEsIckk
02-15-2013, 22:36
До някаква степен.
Някой път губим реална преценка за себе си и за нещата около нас , тогава е нужно чуждото мнение.
Но някой път пречи - в повечето пъти си е от чиста злоба, завист, афект или много други работи.
Ако може да преценяваш добре нещата, чуждото мнение не би трябвало да пречи на живота ти.

drishnyata
02-15-2013, 23:28
Не моа ви чета, нямам време
времето е пари
хорското мнение нема значение

marble
02-16-2013, 00:45
Повечето тук са and not a single fuck was given, но в реалния живот всеки има слабо място. Ако някой е на различно мнение от теб или просто не те харесва, не задържай мнението му за дълго.

PainMonopoly
02-16-2013, 10:34
Хорското мнение е важно, естествено, не би било важно ако се качиш в Рила и живееш като единак, който си гледа козички.

Обаче има разлика в това колко е важно мнението на различните хора.

Мнението на родителите ти - много важно. Мнението на третите ти братовчеди - маловажно.

Мнението на гаджето ти - много важно. Мнението на някоя рандом крава, която дори не познаваш - не е важно.

Мнението на шефа ти - много важно. Мнението на колегите ти - важно, но по-малко от това на шефа.

Мнението на приятелите ти - много важно. Мнението на стадото, масата в която така или иначе не се вписваш - маловажно.

Ако някой човек с маловажно мнение си налага мнението много агресивно върху теб, това може да е повод да се филмираш, но там вече е въпрос на самочувствие и сила на духа да се отбраняваш успешно срещу атаките. Но на повечето хора не им пука така или иначе за теб, така че пак няма чак такъв повод за параноя.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 10:46
Не трябва да ти дреме. Следвай мечтите си.

Как може да не ти дреме и в същото време да следваш мечтите си? Мечтите са дефакто да ти дреме за нещо. Още повече че "мечтите" (които са интелектуализирания вариант на "искане на нещо") са изцяло продукт на обществото и "чуждото мнение". Самото искане си е в човешката природа, но "формите на искане" или "какво ще поискаш" - това вече се определя от "чуждото мнение". Примерно мечтаеш да си купиш Ферари. Ако ги нямаше останалите, който искат да си купят Ферари, щеше ли и ти да искаш? Мечтите са обществения еквивалент на персоналните желания. Без общество и "чуждо мнение", мечти не биха могли да съществуват, или поне не в общоприетия смисъл за мечта ("Искам да стана лекар, искам да карам Бугати" и т.н.)

Забележка: Под "чуждо мнение" влагам много по-голям смисъл от разговорния ("Мама ми се скара, ама на мен не ми пука, щот съм мноо як ")

JoLLiE92
02-16-2013, 10:49
Важно е до някаква степен, но не чак да ти пречи на живота. :)

EinGutesKind
02-16-2013, 11:02
Най-смешно ми става като видя някоя грозновата женица във фейсбук със статус "не ми пука кво говорите и мислите за мен ..." - всъщност на такива хора с такива статуси най-много им пука :lol:

defender
02-16-2013, 11:15
чуждото мнение зависи и от човека който го казва. Съпоставката между двете също е важна.