PDA

View Full Version : Нека спрем тестването на козметични продукти върху животните



Страници : [1] 2

POLLINA
02-15-2013, 15:35
Позволявам си да направя отделна тема, защото смятам, че това е един изключително важен проблем.

Това e изчерпателен и актуален списък на фирмите,които ПРАВЯТ тестове въху животни :

http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf

Това са фирмите,които НЕ тестват върху животни:

http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdonttest.pdf


ВАЖНО !!!! :

Компании които не тестват продуктите си върху животни, но продължават да използват и купуват химични съставки, които скоро са били подложени на тези тестове. Някои от тях не се притесняват да заявяват публично че не тестват продуктите си върху животни, но в действителност, те са тези които спонсорират практиктата.
Avon, Chanel, Clarins, Clinique, Estee Lauder, Givenchy, Revlon, Tresemme


Извадка от друг форум, която ще ви помогне да разберете за каква жестокост става въпрос :

"За съжаление, най-употребяваният тест е тестът на Драйз (Draize eye irritation test on rabbits). С него се определя нивото на раздразнение и токсичното действие на различни вещества върху роговицата на заешкото око. Веществото, нанасяно върху окото може да бъде течно, прахообразно, пастообразно. Белите зайци се поставят в специални контейнери, които според замисъла на създателя им, трябва да попречат на заека да изчисти изследваното вещество от окото. Измененията, възникващи върху роговицата (конюнктивит, язви, масивни некрози и др.) се оценяват на всеки 72 часа, а цялата процедура продължава от 7 до 18 дни. Понякога болката е толкова силна, че животното си чупи врата, в желанието си да се измъкне от клетката. "


Снимки не мисля да качва, защото наистина е непоносимо да гледаш как милите животинки се мъчат.


Не на последно място, искам да призова всички, които искат да помогнат по някакъв начин да се подпишат тук :

http://nocruelcosmetics.org/sign_up.php?lang=bulgaria

Благодаря

tonssy
02-15-2013, 15:38
Добре, че направи отделна тема, мислех да го предложа.
Надявам се повече хора да обърнат внимание.

POLLINA
02-15-2013, 15:39
Дано :))

pifiella
02-15-2013, 16:46
Подписах се.Това е ужасно,а на тоя,който е измислил теста му пожелавам да го затворят с клетка и да му капят в очите сярна киселина.То бива извратении,ама край нямат!

POLLINA
02-15-2013, 17:30
Oт 42ма човека само 4ма ли ги е грижа ?


http://3.bp.blogspot.com/-p0XMwOgwdew/T24AHDJWH5I/AAAAAAAAAVM/Zw1g3JA0Ji8/s1600/%25D0%259A%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B1 %25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B401.jpg

fizzyg
02-15-2013, 18:27
Лелееее,ужасно е..
Дано да забранят тестовете в/у животни не само в ЕС,а по целия свят.
Точно скъпи марки от висок клас като Ив Сан Лоран,Ланком и т.н. не трябва да тестват,излагат се.
Полина,моля те,сложи в първия си пост повече марки,който тестват и тези,който не тестват,от онзи линк в бг мама,за да могат тези,които влизат в темата за 1-ви път да го видят и да знаят от кои марки да страничат.

Само някой по-запознат да ми обясни,защото ми е много любопитно-как тестват например фдт или пудра в/у животно?

tonssy
02-15-2013, 18:31
Само някой по-запознат да ми обясни,защото ми е много любопитно-как тестват например фдт или пудра в/у животно?

Наистина ли искаш да знаеш? Не искам и да си помислям как. По-горното описание ми беше достатъчно, а като отворих снимката, стомахът ми се сви и сякаш всичко ми претръпна :/

fizzyg
02-15-2013, 18:37
^ Ами много ми е жално,ама не мога да си обясня дали ги бодат с инжекции и подобни. Едва ли го поставят на външната страна на тялото,пък ще е ужасяващо,ако ги боцкат :(

POLLINA
02-15-2013, 18:38
fizzyg , линковете ,които съм дала са най-изчерпателните и достоверни, от сайта на peta са :)

Но все пак ще копирам от друг форум един списък,който е доста по-кратък.
Има разминавание,защото както съм споенала в първия си пост, някои от компаниите се водят,че не тестват продуктите си в/у животни,но купуват готови химични препарати,които са тествани.
ето:
КОМПАНИИ, ТЕСТВАЩИ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!
A

Arm & Hammer (Church & Dwight)

B

Bic Corporation
Boyle-Midway
Braun (Gillette Company!!!)

C

Chesebrough-Ponds (Faberg?, Ponds, Vaseline)
Church & Dwight (Aim, Arm & Hammer, Arrid, Brillo, Close-up, Lady's
Choice, Mentadent, Nair, Pearl Drops)
Clairol (Aussie, Daily Defense, Herbal Essences, Infusium 23, Procter & Gamble)
Clorox (ArmorAll, Formula 409, Fresh Step, Glad, Liquid Plumber, Pine-Sol, Soft Scrub, S.O.S., Tilex)
Colgate-Palmolive Co (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen, Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Coty (Adidas, Calvin Klein, Davidoff, Glow, The Healing Garden, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Lancaster, Marc Jacob, Rimmel, Stetson)
Cover Girl (Procter & Gamble)

D

Del Laboratories (CornSilk, LaCross, Naturistics, New York Color, Sally Hansen)
Dial Corporation (Purex, Renuzit)

E

Erno Laszlo

G

Gillette Co (Braun, Duracell)

H

Helene Curtis Industries (Finesse, Salon Selectives, Thermasilk, Unilever)

J

Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)


K

Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)

L

Lever Bros. (Unilever)
L'Oreal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani!!, Helena Rubinstein, Lanc'оme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren
Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy)

M

Max Factor(Procter & Gamble)
Mead
Melaleuca
Mennen Co. (Colgate-Palmolive)


N

Neoteric Cosmetics
New Dana Perfumes
Noxell (Procter & Gamble)


O

Olay Co./Oil of Olay!! (Procter & Gamble)
Oral-Bи (Gillette Company)


P

Pantene (Procter & Gamble)
Pfizer (BenGay, Desitin, Listerine, Lubriderm, Plax, Visine)
Physique (Procter & Gamble)
Playtex Products (Baby Magic, Banana Boat, Ogilvie)
Procter & Gamble Co. (Clairol, Cover Girl, Crest, Giorgio, Iams, Max Factor, Physique, Tide)


R

Reckitt Benckiser (Easy Off, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Veet, Woolite)
Richardson-Vicks (Procter & Gamble)


S

Sally Hansen (Del Laboratories)
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)
Suave (Unilever)
3M (Post-It, Scotch)


U

Unilever (Axe, Dove, Helene Curtis, Lever Bros., Suave)





КОМПАНИИ, КОИТО НЕ ТЕСТВАТ ПРОДУКТИТЕ СИ ВЪРХУ ЖИВОТНИ!

А

Aesop
Ahava
Almay
Alverde
Amway
Anytime
Apotheker Scheller (Dr Scheller, Manhattan
AquaSource (Natural BEING Skin Care)
Aquolina (Selective Spa)
Aroma Vital
Arran Aromatics
Artdeco
Astonish (битова химия)
Аstera
Aveda
Avon
Аюрведа Плюс (паста Vicco)

B

Bare Escentuals.
Baylis & Harding
Beverly Hills Formula
BeYu
Belweder
Bi-Es (парфюмерия)
Bioderma
Bobbi Brown
Boots и бранд «№7»
Bourjois
Boutique D Elite
Bübchen
Burt’s Bees

C

California Tan
Calypso
Carolina Herrera
Caudalie
Cecedille
Carita
Cutrin
Chanel
Chantelle
Citre Shine
Clarins
Clinique
Cliven
Collistar
Creative
Crown House
Cussons
Cutrin

D

Darphen
Deborah
Decleor
Dental Cosmetics (Silca и др.)
Derma-e
Dermalogica
Dior
Disney Fairies
Disney Princesses
Donna Karan
Dorco
Dr. Hauschka Skin Care
Dr Taffi


E

Е
Eco-Dent
El-ce med
Elisabeth French
Emami UK Ltd.
Erdal
Essence
Estee Lauder
EVA(POLLENA EWA)
Eveline

F

Finelle
Fleur de Sante
Florena
Framesi
Frosch
Freeman

G

Gal
Got 2b Spa
Goldwell
göt2b
Green Mama
Gucci
Guerlain
Guinot

H

Hello Kitty
Herbina

I

i.d. bare Escentuals
India Cosmo
IsaDora

J

Ja-De
Jaikaran India Limited (паста за зъби Orohyi)
Jason Natural Cosmetics
Jessica McClintock
Jo Malone
Joe Bloggs

K

Kiki
Kolastyna
KRKA
Kryolan

L

La Chalet
La Prairie
La Mer
Lanza
L Angellica
L'Occitane
Lek
Lifestyles
Liz Claiborne
Londa
Lumene
Lush

M

M.A.C.
Madina Milano
Make Up Factory
Make Up For Ever
Mann&Schroeder
Markwins
Mary Kay
McBride
MD Formulations
Mediterranean, SPA
Midani Erbe
Molton Brown
Montagne Jeunesse

N

Natracare
Nature's Gate
Natural Source
Nature Shop
Neways
New York Color (самата марка не тества, но компанията-собственик прави опити върху животни)
Nina Ricci
Ninelle
Nivea
Nouba
Nuxe

O

Oceanic Cosmetics
Octagon Investment Holdings (лак за коса "Och!")
OPI
Oriflame
Orlane
Orly

P

Paco Rabbane
Paul Mitchell
Paula Dorf
Payot
Paglieri (Felce Azzurra, Cleo)
Peelu
Prescriptives
Professional touch
Pupa
Putzi

R

Radox
Rene Furterer
Revlon.
Ria of London (UK Aerosols Ltd)
Rimmel
Rocs
Rooibos

S

SCA
Scholl (Seton Scholl Heathcare, London)
Sebastian
Seventeen
Sheller
shiseido
Silca
Smashbox
Statestrong
Stila Cosmetics
Still
Swiss Formula (St. Ives)

T

Talika
Tesco
The Body Shop
The Color Workshop (Markwins International Corporation)
Tigi haircare (Bad Head)
Tommy Hilfiger
Too Faced Cosmetics
T-zone

U

Urban Decay

V

Veda
Vicco
Victoria’s Secret
Vitaskin

W

Weleda
Wella
Werner&Mertz
Wet-n-wild

Y

Yves Rocher

Wwwooow
02-15-2013, 18:38
:( Ужасно е, просто УЖАСНО !! Не знам какво ми стана като видях горната снимка, горките животинки! Да тестват козметиката на затворници осъдени до живот и крадливите роми без това са ТОЛКОВА МНОГО и БЕЗПОЛЕЗНИ на всичкото отгоре .

POLLINA
02-15-2013, 18:41
Сайтовете ми от първия пост са най-достоверни.

Ето още малко информация:
http://www.razkritia.com/136732/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B8/

http://vbox7.com/play:e65dd3dd&al=2&vid=5609345

:(((

tori
02-15-2013, 19:18
Ужасно. Само тази петиция ли е или има и други подобни?

mimeto_0o0o
02-15-2013, 19:19
Добре де кои са тези които ги правят тея тестове? Тва трябва да са някакви извратени психопати. Ужас

POLLINA
02-15-2013, 19:21
Ужасно. Само тази петиция ли е или има и други подобни?
Не съм все още толкова запозната, от скоро се заинтересувах.
Ако открия още ще ги публикувам тук :)

Kaena Smith
02-15-2013, 19:41
Темата искрено ме забавлява...
Успяхте ли да се почувствате значими/милосърдни с един подпис? :)

POLLINA
02-15-2013, 19:47
Не се чувствам значима.
Милосърдието си спрямо животните много пъти съм го показвала,но не мисля,че това е мястото да го обсъждам.
Човек не се хвали с доброто,което прави.
Подписът в случая би помогнал да се спре вносът на продукти в ЕС ,които се тестват върху животни.
Аз лично вече нямам козметика,която да е от черния лист,но това всеки сам го определя за себе си.

Коментарът ти е излишен

Зайче..
02-15-2013, 19:57
http://3.bp.blogspot.com/-p0XMwOgwdew/T24AHDJWH5I/AAAAAAAAAVM/Zw1g3JA0Ji8/s1600/%25D0%259A%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B1 %25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B401.jpg

о, боже стомаха ми се преобърна направо :ООООООО
на котката какво са и направили ? :ООО
ужас ! :хххх

strawberry88
02-15-2013, 20:02
Нямам думи. :( Даже, като гледах клипчето в темата за кoзметичните похождения се разплаках. ;x И аз вече ще обръщам внимание какво купувам.

BuBzzz
02-15-2013, 20:10
НЕ НЕ НЕ НЕ :( не мога да повярвам,че има такива изроди.Сърцето ме заболя като видях снимката и клипа :(

POLLINA
02-15-2013, 20:13
ХЕЕЕЙ
http://www.eceae.org/en/what-we-do/campaigns/cosmetics


на 11 март официално се приема закона :))))))))

girlwithblueeyes
02-15-2013, 20:16
И аз се подписах :)
Това нещо е жестоко и нечовешко .

POLLINA
02-15-2013, 20:16
http://agronet.bg/agro-news/aktualni-novini/6715-es-se-otkaza-ot-testovete-na-kozmetika-varhu-zhivotni.html


..."Следващата задача, което се изправя пред Европейската коалиция е да се забрани на учените да използват животни в научни експерименти. Всяка година 12 милиона животни умират при опити.''

BamBamBo
02-15-2013, 23:33
Това както и много други ужасни неща на този свят,ако ще 92849284 подписки да се събират , няма да спре.

Ou7oFmYhEaD
02-16-2013, 06:45
Това както и много други ужасни неща на този свят,ако ще 92849284 подписки да се събират , няма да спре.

Абсолютно съм съгласна с теб, никакви подписчета и петицийки няма да спрат това, защото тук играят много много пари и ако си мислите, че някой ще ги спре то вие сте се излъгали жестоко.

POLLINA
02-16-2013, 06:46
Законът за ЕС е приет
А от къде идват тези пари? От потребителите.

tonssy
02-16-2013, 06:57
Темата искрено ме забавлява...
Успяхте ли да се почувствате значими/милосърдни с един подпис? :)

Мен пък много ме забавляват такива негативни коментари като твоя и на още 1-2 човека в темата. Да, с 1 подпис може и нищо да не променим, но това са само някакви малки стъпки към значимото. По-добре да се подпиша в 2-3 "петициики", отколкото да си седя и да се обяснявам колко обичам животните.

Kaena Smith
02-16-2013, 07:16
А от къде идват тези пари? От потребителите.

Именно !
Смятате,че всички,които се подписват са спрели/ще спрат да използват въпросната козметика?!Едва ли...
А какво се случва с останалата козметика,"не тествана" върху животни ?Някой би ли казал върху какво правят опитите си?Върху хора?!
Всички козметични компании са свързани (по някакъв начин) с експериментите върху животни,независимо някакви си списъци.

"До скоро чиновниците открито защитаваха интересите на представителите на козметичната индустрия: те предлагат да се отслаби забраната дотогава, докато не бъдат разработени алтернативни методи за тестване на козметичните продукти."
Oops,оказа се,че алтернативни методи няма.Каква изненада!

"От 11 март ВЪВ всички страни-членки на Европейския съюз се забранява тестването на средства за грижа за кожата, козметика и всякакви козметични съставки върху животни."
А останалите страни?В крайна сметка,ще си купувате козметика,прилагана на животинчета в Китай и ще продължавате да си залъгвате съвестта с разни петиции...

Между другото ... :

"Който не обича животните,не обича и хората!",по обратната логика,"който не обича хората,не обича животните",начетох се на мнения от сорта : "експериментирайте върху затворници и роми",че ме съмнява наистина да ви е грижа за тези животинки...

j_adore2
02-16-2013, 07:24
Честно да ви кажа изобщо не се бях замисляла до този момент колко отвратително е това нещо .. Има ли някакъв знак, който показва, че продуктът не е тестван върху животни? Като ги чета повечето ми неща - или не пише нищо, или пише дерматологично тестван (значи ли това, че не са тествани върху животни)?
Дано наистина се приеме този закон и се спре с този ад за животинките.

fizzyg
02-16-2013, 08:00
ХЕЕЕЙ
http://www.eceae.org/en/what-we-do/campaigns/cosmetics


на 11 март официално се приема закона :))))))))
Йеееееееееееей!!! :)
Аз обаче пак имам въпрос-марки като Лореал например,които определено са в ''черния списък'', ще спрат ли да тестват илио просто няма да се предлагат на пазара?


Честно да ви кажа изобщо не се бях замисляла до този момент колко отвратително е това нещо .. Има ли някакъв знак, който показва, че продуктът не е тестван върху животни? Като ги чета повечето ми неща - или не пише нищо, или пише дерматологично тестван (значи ли това, че не са тествани върху животни)?
Дано наистина се приеме този закон и се спре с този ад за животинките.

И аз досега не бях поглеждала на козметиката от тази гледна точка. И да бях прочела някъде ''еди-коя-си марка не тества в/у животни'' нямаше да се изненадам,щях да подмина,обаче тези снимки и всичко е просто..

Sarafina
02-16-2013, 10:35
Йеееееееееееей!!! :)
Аз обаче пак имам въпрос-марки като Лореал например,които определено са в ''черния списък'', ще спрат ли да тестват илио просто няма да се предлагат на пазара?
...
Или просто ще отричат, че продължават да тестват върху животни, а в действителност ще го правят? Хмм...

JoLLiE92
02-16-2013, 10:53
Пред това нещо, Хитлер ми изглежда като мила душичка, която просто не е харесвала мангалите.
Подписах се още вчера, сега ще пусна петицията в групата на Орифлейм България, те поне се интересуват от това и биха се подписали.

ranieri
02-16-2013, 11:40
Скъпи девойки най-добрия начин да направите бойкот на даден продукт е просто да спрете да го купувате...

JoLLiE92
02-16-2013, 11:41
Ние спряхме и опитваме да кажем на още да го направят. :)

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 11:44
Това е най-малоумната инициатива, съществувала някога, а лицемерието прозира отвсякъде. Да, продуктите се тестват върху животни. Да, животните страдат. Но не са виновни компаниите, те просто отговарят на търсенето и си гледат паричките. Виновни са консуматорите, тоест вие, лигави госпожички дето се мъкнете с 1 тон грим и всевъзможни червила, пудрила и пр.., пък после мрънкате, че козметичните компании тестват продуктите си върху животни. Това е адски малоумно. Все едно да ядете пържоли и да обвинявате месокомбинатите, че убиват животни.

JoLLiE92
02-16-2013, 11:47
А без грим ли да ходим, бе?
освен това, не се има предвид само декоративна козметика, тоест грим. Включени са Жилет - спри да се бръснеш. Включени са всякакви препарати за битова химия.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 11:48
А без грим ли да ходим, бе?

Да.

tonssy
02-16-2013, 11:48
Това е най-малоумната инициатива, съществувала някога, а лицемерието прозира отвсякъде. Да, продуктите се тестват върху животни. Да, животните страдат. Но не са виновни компаниите, те просто отговарят на търсенето и си гледат паричките. Виновни са консуматорите, тоест вие, лигави госпожички дето се мъкнете с 1 тон грим и всевъзможни червила, пудрила и пр.., пък после мрънкате, че козметичните компании тестват продуктите си върху животни. Това е адски малоумно. Все едно да ядете пържоли и да обвинявате месокомбинатите, че убиват животни.

Споко, то козметиката включва само тонове грим и червила ;)
И очевидно има алтернативен вариант- няма да ходим без грим, а ще си купуваме марки, НЕтестващи върху животни. Не схващам кое не е ясно.

JoLLiE92
02-16-2013, 11:51
Да.
Да да! После ще има "ама не сте това, което бяхте преди" или "не сте поддържани" или не знам си каква друга простотия. Аз с облекчение установих, че по-голямата част от козметиката ми е от фирми от белия списък. :) Има и такива. Също може да се плаща на безработни да тестват козметика, както се плаща да тестват лекарства. Или да ги тестват върху цигани, по-добре отколкото върху животни.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 11:56
А без грим ли да ходим, бе?
освен това, не се има предвид само декоративна козметика, тоест грим. Включени са Жилет - спри да се бръснеш. Включени са всякакви препарати за битова химия.
Няма защо да спирам да се бръсна, аз не подкрепям тази инициатива. Щом искам да ям - трябва някое животно да умре. По същата логика, щом искате да използвате козметика, трябва да приемете факта, че тя първо трябва да бъде тествана върху нещо. Или предпочитате да не се тества изобщо?

JoLLiE92
02-16-2013, 12:00
Предпочитам да се тества по други начини.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:02
Предпочитам да се тества по други начини.

Ами върви върху теб да я тестват, щом не искаш да страдат животинки.

JoLLiE92
02-16-2013, 12:06
Написах по-горе нормалните начини.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:14
Хахахах, нормални начини? Да се гавриш с един беден човек, отнемайки малкото му останало достойнство, само защото Марийка иска да мирише на розички? Това е дори по жестоко от това с животните. А това с циганите, дори няма да го коментирам. Надявам се да беше шега.

И лекарствата не се тестват върху хора защото на фармацефтите им е мило за животните,... тестват се защото лекарствата са направени за човешки организъм и няма как да се установи дали дали действат при тестове с животни. Естествено в много случаи и животни биват тествани.

Сериозно, много си тъпа.

JoLLiE92
02-16-2013, 12:15
Това НЕ Е нормално. Животното с нищо не го е заслужило!

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:20
Това НЕ Е нормално. Животното с нищо не го е заслужило!

Не се и налага да го е заслужило. Свинята в кочината заслужила ли е да я убиваш?
Тук не си говорим за това кой какво е заслужил, а какво се случва. Като искаш да ядеш - убиваш, като искаш козметика - тестваш я, като искаш лекарства - тестваш ги. Тук никой с нищо не е заслужил.
И света не действа на принципа - "Кой какво е заслужил". Свиквай с това и спри да мрънкаш.

А бездомния човек с какво го е заслужил?

arsenalllbaby
02-16-2013, 12:22
Не разбирам какво правят в тема "НЕКА СПРЕМ тестването на козметични продукти върху животните" някакви ограничени мозъци, които са против. Като виждате, че е такава темата, а не сте съгласни с нея, я подминете, вместо да се опитвате да ни разубедите. Безсмислено е. Аре.

JoLLiE92
02-16-2013, 12:24
Не разбирам какво правят в тема "НЕКА СПРЕМ тестването на козметични продукти върху животните" някакви ограничени мозъци, които са против. Като виждате, че е такава темата, а не сте съгласни с нея, я подминете, вместо да се опитвате да ни разубедите. Безсмислено е. Аре.
Indeed. Но той поне има някаква гледна точка, докато другият в другата тема си е полуидиот, който просто спори като латерна.

In_Nomine_Sathanas с това, че е похабен човешки материал, колкото и грубо да звучи. А и ще му платят. Не е ли по-добре , отколкото да си продаде бъбрека примерно?

tonssy
02-16-2013, 12:27
Не се и налага да го е заслужило. Свинята в кочината заслужила ли е да я убиваш?
Тук не си говорим за това кой какво е заслужил, а какво се случва. Като искаш да ядеш - убиваш, като искаш козметика - тестваш я, като искаш лекарства - тестваш ги.

Стига сравнява с тва ядене на прасета вече.


Не разбирам какво правят в тема "НЕКА СПРЕМ тестването на козметични продукти върху животните" някакви ограничени мозъци, които са против. Като виждате, че е такава темата, а не сте съгласни с нея, я подминете, вместо да се опитвате да ни разубедите. Безсмислено е. Аре.

+

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:37
Стига сравнява с тва ядене на прасета вече.


Примери колкото щеш ... Не са само свинете. Искаш енергия - замърсяваш природата, искаш къща - отсичаш дърво и т.н. и т.н.. В конкретния случай - Не съм нито за, нито против тестването върху животни. Тук просто правя наблюдение. Едното върви ръка за ръка с другото. Не можеш да искаш нещо и после да се възмущаваш от последиците от това искане и да ги приписваш на някой друг - това е лицемерие в най-чист вид. Тестването върху животни е необходимо зло, оттам нататък можете да мрънакет колкото искате. Но докато имате необходимостта и нуждата да използвате такива продукти, нямате никакво право да се възмущавате от процеса на изработването им.

arsenalllbaby
02-16-2013, 12:38
Искам да допълня, че животните, отглеждани за месо, се хранят, поят и им се чисти подобаващо, за да стане хубаво месото. Освен това, се убиват по начин, по който не страдат повече от секунди. Дали ще е клане, застрелване или най-лекия начин - приспиване. Животното не усеща нищо, просто си заспива. Животните, върху които се тестват продукти, не само козметични, биват мъчени с дни, дори със седмици. При първия вид животни няма алтернатива за заместване сега. Може след стотици години да се измисли нещо. Това трябва ли да значи да оставим животинчетата да се измъчват всеки ден? Защо не се плаща на хора за такива експерименти? Сигурна съм, че ще има много закъсали хора, които ще се съгласят. И преди да кажете "Ама вие какви хора сте, предпочитате да умират хора, а не животни.", мога да кажа - ХОРАТА ЩЕ ГО ПРАВЯТ СЪЗНАТЕЛНО, а животните нямат този избор. Те биват държани насила, дърпани, удряни, мъчени. Както казах в другата тема - реакциите на животните и на хората при много вещества е НАПЪЛНО РАЗЛИЧНА. Пример - морфин. На нас действа успокояващо, а котките ги прави хиперактивни. Т.е. Много животни са изтезавани НАПРАЗНО !!!

JoLLiE92
02-16-2013, 12:46
arsenalllbaby точно това имах предвид. Има хора, които биха се съгласили да го правят.
А пък In_Nomine_Sathanas нямам нужда примерно да капят белина в очите на зайчета, за да знам, че е лошо да ти попада белина в окото. Аз си го знам по принцип! Буквално го правят ей така, да видят какво ще стане. За някакво извратено удоволствие.

FlowerPower
02-16-2013, 12:46
Не успях да се подпиша, дава ми грешка...
Браво за темата!

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:48
Очевидно не разбираш нищо и говориш с клиширани простотии. Животното никога не може да страда, защото то няма психичен Аз-образ, на който да си приписва изживявания. Ти виждала ли си някога тъжна крава, или тъжен кон?

Само човекът може да страда, защото страданието е психично явление, а не физично (не го бъркай с болка). Затова да се тестват продукти върху хора е дори по жестоко, тъй като човека страда, а животното не.

Също така, не знам за какъв съзнателен избор говориш при един беден човек. Бедния човек е всичко друго, но не и съзнателен. А избора и нуждата се припокриват, което напълно елиминира смисъла на думата избор.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 12:52
arsenalllbaby точно това имах предвид. Има хора, които биха се съгласили да го правят.
А пък In_Nomine_Sathanas нямам нужда примерно да капят белина в очите на зайчета, за да знам, че е лошо да ти попада белина в окото. Аз си го знам по принцип! Буквално го правят ей така, да видят какво ще стане. За някакво извратено удоволствие.

Хаха, сериозно ли вярваш че хора учени измъчват животни за удоволстивие?


Тук май са се събрали само псевдо-бунтари, който напълно отричат фактите и си изкривяват всичко както им скимне.

JoLLiE92
02-16-2013, 12:53
Червилото ми не струва смъртта на никое животно!

arsenalllbaby
02-16-2013, 13:00
Очевидно не разбираш нищо и говориш с клиширани простотии. Животното никога не може да страда, защото то няма психичен Аз-образ, на който да си приписва изживявания. Ти виждала ли си някога тъжна крава, или тъжен кон?

Само човекът може да страда, защото страданието е психично явление, а не физично (не го бъркай с болка). Затова да се тестват продукти върху хора е дори по жестоко, тъй като човека страда, а животното не.

Също така, не знам за какъв съзнателен избор говориш при един беден човек. Бедния човек е всичко друго, но не и съзнателен. А избора и нуждата се припокриват, което напълно елиминира смисъла на думата избор.

Според теб кого ще послушам - човек във форум, който казва, че животните не страдат или учени и ветеринари, които знаят и обясняват, че е точно обратното. Да, аз съм виждала кучета, които страдат, когато съмм плакала, котката е идвала и започва да ме ближе по лицето и да ми мърка и ме успокоява. Наречи го както искаш, смей ми се кооолкото си искаш... Аз си знам. ;)

За бедните хора - веднъж като си купувах закуска, имаше един бездомник... Реших да му купя закуска и на него, взех я, подадох му я и казах "Заповядай", а той не я прие и каза: "Не, не, предпочитам пари" ........ За какъв чеп ми се обясняваш ти тук, че не били съзнателни...

А за това "страданието е психично явление, а не физично (не го бъркай с болка)" - не ги бъркам. Животните ги боли. И защо? Защото за хората това е по-лесния начин.

Гледайте този клип... http://www.youtube.com/watch?v=hgFWIh71KjY ...

FlowerPower
02-16-2013, 13:01
Споменахте за тестване на продуктите върху хора. Ами това го има от много време. То е доброволно и на хората има се плаща. И в България го има, наскоро ми попадна такава обява. Но явно някои марки предпочитат да тестват първо върху животни, защото може да стане гаф и да се стигне до ослепяване например. Ако това се случи с човек, ще стане голям скандал, а за животното никой няма и да разбере. Кофти, но надали ще спрат да го правят, а и ние няма да спрем да ползваме продуктите. Една забрана може да бъде заобиколена по много начини.

JoLLiE92
02-16-2013, 13:02
За бедните хора - веднъж като си купувах закуска, имаше един бездомник... Реших да му купя закуска и на него, взех я, подадох му я и казах "Заповядай", а той не я прие и каза: "Не, не, предпочитам пари" ........ За какъв чеп ми се обясняваш ти тук, че не били съзнателни...
Предпочита ракия той! После не било похабен човешки материал това!!!!

FlowerPower подписва се декларация, че нямат право да ги съдят каквото и да стане. Затова им се плаща. :)

arsenalllbaby
02-16-2013, 13:25
Заслужаваш да ти правят опити на теб, вместо на животинките. Или поне някой да те гръмне в коляното и да те оставят да умреш в мъки. Благодаря от името на всички, че напускаш темата.

ranieri
02-16-2013, 13:26
Докторе някой път не мога да разбера тролваш ли или наистина ги мислиш тия неща

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 13:36
Заслужаваш да ти правят опити на теб, вместо на животинките. Или поне някой да те гръмне в коляното и да те оставят да умреш в мъки. Благодаря от името на всички, че напускаш темата.
http://prikachi.com/images/203/5410203Z.gif

Изглеждаш ми леко изнервена... :D

ПП: Намерих си пушката... :smt070

arsenalllbaby
02-16-2013, 13:39
Не. Спокойна съм си. :) Просто ти казах каквото мисля.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 13:42
Не. Спокойна съм си. :) Просто ти казах каквото мисля.

Естествено....

Чакайте сега да видим има ли животинки пред блока...

JoLLiE92
02-16-2013, 13:45
Добавям към целите на темата : Съд за насилниците на животни.

FlowerPower
02-16-2013, 13:58
ПП: Мамка му, сега като ги видях тия гифове и ми се прииска да изтормозя някоя животинка... Айде чао на всички, отивам да си търся въздушната пушка. :D


Жалко, мислех че си с неутрална позиция.
Току-що загуби потенциална фенка :D

FlowerPower
02-16-2013, 13:59
Ще се намери кой да им разкаже играта на лошите хора. Най-вероятно самите те ще свършат тази работа.

tonssy
02-16-2013, 14:00
Жалко, мислех че си с неутрална позиция.


Че той и сам си го каза. Противоречи си вече. А целта на последните му постове, е само да дразни.

JoLLiE92
02-16-2013, 14:00
Жалко, мислех че си с неутрална позиция.
Току-що загуби потенциална фенка :D
Този е всичко друго, но никога неутрален.

FlowerPower
02-16-2013, 14:05
Той нека си дразни, но с тия сценки дава идеи на болните мозъци.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 14:06
Добавям към целите на темата : Съд за насилниците на животни.

Шшш тихо. Насилието над животни е забавно.

http://prikachi.com/images/363/5877363z.gif

JoLLiE92
02-16-2013, 14:10
Забавно ли ще ти е да те отвлека, завържа, да ти сложа запушалка за уста, да ти вържа очите или пък не - да те оставя да гледаш, да доведа циганин да те изнасили, да ти свърши в устата, след което да ти направя кола маска на всеки косъм, който се сетиш, да ти дам да пиеш собствената си сперма/пикня, да ти отрежа пръст и да ти го натъпча в устата? Щото може на мен това да ми е забавно. ;)

FlowerPower
02-16-2013, 14:13
да ти направя кола маска на всеки косъм
Само това е достатъчно.

Добре оспамихме, но темата ни показва един важен проблем, за който не се бях замисляла. Благодаря на POLLINA!

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 14:13
Забавно ли ще ти е да те отвлека, завържа, да ти сложа запушалка за уста, да ти вържа очите или пък не - да те оставя да гледаш, да доведа циганин да те изнасили, да ти свърши в устата, след което да ти направя кола маска на всеки косъм, който се сетиш, да ти дам да пиеш собствената си сперма/пикня, да ти отрежа пръст и да ти го натъпча в устата? Щото може на мен това да ми е забавно. ;)

Да, вероятно ще ми е забавно. Не подценявай (садо)мазохизма ми.

Не знам дали обаче ще имаш силата и желанието да ми направиш всичко това. На приказки е много лесно.

JoLLiE92
02-16-2013, 14:15
Само това е достатъчно.

Добре оспамихме, но темата ни показва един важен проблем, за който не се бях замисляла. Благодаря на POLLINA!
Именно това имах предвид, защото и аз си мислех доскоро, че е само декоративна козметика, след това се замислих, че и химията се тества....

In_Nomine_Sathanas не подценявай моя садизъм. :)

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 14:22
In_Nomine_Sathanas не подценявай моя садизъм. :)
http://prikachi.com/images/388/5497388r.gif

Ohh God, the irony.

Допреди няколко поста говореше колко е грешно да измъчваш и да си насилник, а сега искаш да насилваш мен. Хахах хахах.
Значи се възмущаваш от садистите, но и ти имаш садистични наклонности. Не следва ли да се възмущаваш и от себе си?

Колко си противоречиш само.

JoLLiE92
02-16-2013, 14:27
Грешно е да го правиш към животните. Ти не си животно, а обикновен боклук. Такъв, който дори не разбира какво му говоря и се опитва да ме иронизира.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 14:30
И защо да е грешно към животните? Или пък към когото и да е. Насилието само по себе си, не е нужно да е оправдано.

JoLLiE92
02-16-2013, 14:36
Защото не са те предизвикали по никакъв начин. Освен това като цяло са по-добри същества от хората, особено от теб. Докато ти се държиш като боклук и заслужаваш да те третират като такъв.

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 14:49
http://prikachi.com/images/564/5877564T.jpg

JoLLiE92
02-16-2013, 14:49
Нещо не ти се получи смешката. :)

In_Nomine_Sathanas
02-16-2013, 15:03
Смешно ми е колко примитивни и глупави са хората.... Анти-расисти, които МРАЗЯТ онези, които проповядват расова ОМРАЗА; Феминистки, които искат РАВНИ права с мъжете, пък в същото време се смятат за НЕЩО ПОВЕЧЕ от тях; Анти-насилници, които са готови да НАСИЛВАТ.... и т.н .


И за всичкото това се намират оправдания... оправдания за насилие, за омраза, за всичко. И никой не вижда, че всъщност това е проблема. Онези в козметичните компании също си имат своите оправдания. Като някакви малки деца сте, които мрънкат пред мама, че някой им е взел шоколадчето. И когато се погледнат в огледалото и се видят, че и те са същите - тогава се почват самооправданията. "Ама той бил такъв, ама той заслужава това, ама аз заслужавам това и имам право да му направя това"... жалка история. Един голям атавизъм.

JoLLiE92
02-16-2013, 15:27
Откажи се, не можеш да си свържеш мисълта нормално. Стана ми скучен спорът с теб. Напусни темата ни като не те касае.

Wwwooow
02-16-2013, 15:51
http://prikachi.com/images/388/5497388r.gif

Ohh God, the irony.

Допреди няколко поста говореше колко е грешно да измъчваш и да си насилник, а сега искаш да насилваш мен. Хахах хахах.
Значи се възмущаваш от садистите, но и ти имаш садистични наклонности. Не следва ли да се възмущаваш и от себе си?

Колко си противоречиш само.
За много различен, интересен и уникален ли се имаш, с различното си мнение ? ХАХАХАХ доста зле.

kalpazanka
02-16-2013, 16:08
Така, вече един изхвърча заради грозни клипове. Тези, които са го цитирали, да намерят начин да си редактират мненията.


Не видях в списъците голяма част марки като Авен, Виши, Санте, Логона, ТианДе, Лавера, etc.

JoLLiE92
02-16-2013, 16:10
Логона е в белия списък, за теб се сетих заради кокосовото масло. Виши е в черния. :)

strawberry88
02-16-2013, 16:39
А за Авен и ТианДе знаете ли в кой списък са?Защото ги използвам аз.

JoLLiE92
02-16-2013, 16:49
"Avene do not test on animals but are owned by Beiersdorf, who do conduct animal testing." Според техния сайт, преди години са спрели да го правят. Nivea не е ли също на Beiersdorf? Нали уж Нивеа са в белия списък?
Другото, което намерих е "We are proud to say that all tiande products are NOT tested on animals and are all based on natural components." само че натурални? Фондьотенът им има парабени и не знам си какво още. След като това не е напълно вярно, не знам дали и другото е.
Не очакваш да кажат сами да, ние тестваме продуктите си върху животни.

tonssy
02-16-2013, 17:01
А за Авен и ТианДе знаете ли в кой списък са?Защото ги използвам аз.

Авен по спомени мисля, че са в белия.

едит: Всъщност в момента не ги намирам в нито един списък :?

JoLLiE92
02-16-2013, 17:27
В сайта на Авен пишеше точно това, което аз ви предложих - тестват върху хора и им плащат за целта. :)

girlwithblueeyes
02-16-2013, 17:47
Лично за мен щеше да е много по приемливо всички тези тестове да се правеха върху разни долни изнасилваци и убийци на деца вместо върху невинни животни . На нас човешките същества си ни е заложена да бъдем жестоки с другите живи същества и да ги нараняваме заради личните си нужди и изгоди . Абселютно нечовешко е да се мъчат така горките животинчета за да можем ние да си слагаме грим или да се къпем . Интересно ми е тези , които твърдят , че продуктите трябва да са тествани върху животинчетата нека на мястото на тези животинчета бъдат техните близки и приятели е тогава и те ще гледат от другата странна . Но пък и изказването на доста от останалите форумци е доста лицемерно не ми се обиждайте но да твърдите ,че ще спрете да си купувате козметика от гиганти като Макс Фактор или Естее Лаудер е вече крайно изказване . Защото всеки говори така обаче като излезе някое ново червило или шампоан и всички се юркаме да си купим . И единственото за което мислим е как ще ни седи а не кое зайче е страдало заради нас . Подписах петицията и я подкрепям за мен е гнусно да се правят подобни тестове върху горките животни . Гнус ме от твърденията на част от писещите , че животните трябва да бъдат използвани за тестове защото и тях ги боли и да те страдат . Но пък и твърденията че този или онзи ще спре да да купува подобни продукти или ще ги следи с адоста лицемерни .

JoLLiE92
02-16-2013, 17:54
Ами откак съм консултант на Орифлейм почти цялата козметика ми стана от тях, а те не тестват върху животни. Замислях се доста за един Калърстей, но се отказах, защото Ревлон е част от този ужас. А POLLINA започна да търси с какво достатъчно качествено от белия списък да замени любимите си продукти. :) Аз ще се лиша от Гарние и всичко на Л'Ореал най-вече.

Някой има ли представа дали марките на ДМ и Лили тестват нещата си върху животни?

tonssy
02-16-2013, 18:00
girlwithblueeyes, аз например приятно се изненадах- като разгледах списъците установих, че повечето марки, които ползвам, са в белия списък. Има и изключения, разбира се и то точно заради тези по-големите и нашумели марки. Не ме интересува кой какво мисли от някой си форум и дали ще каже, че съм лицемерна- аз заявих пред СЕБЕ СИ, че за дадени продукти вече ще се преориентирам към други марки ;)

girlwithblueeyes
02-16-2013, 18:06
Ами аз просот казвам аз какво си мисля . Тъпо е да се правя такива генерални заключения и след месец два всички да се юркаме за новите червила и т.н . Нищо лично към Джоли и теб :)

tonssy
02-16-2013, 18:10
Тъпо е да се правя такива генерални заключения и след месец два всички да се юркаме за новите червила и т.н .

Еми да, тъпо е и ти да ги правиш :lol:
Нищо лично от мен също, просто споделям позицията си :)

Hayashi
02-16-2013, 18:14
In_Nomine_Sathanas насилието над животни е грешно от където и да го погледнеш и обикновено такива насилници после се превръщат и в побойници на хора. Насилието над беззащитно същество може да доставя удоволствие само на един болен мозък. Виж, същества които измъчват безнаказано, тези които не могат да се защитят би ми направило кеф да удрям с права лопата докато не им строша всички кокалчета в жалкото тяло.

Едно е да удариш някой, който тормози сестра ти, друго е да смажеш от бой беззащитно бебе или кученце.

tianDe може би тестват върху животни тъй като продукцията им се прави в Китай, а там са задължени от закона да го правят преди да предложат продукт за хора.

Идеята е, че тестовете се правят когато се добавят нови изкуствени синтетични съставки. Има обаче стотици вече отрити и сертифицирани като достъпни за хора. Освен това реакцията на животни и хора е съвсем различна и тези тестове в много от случаите не са надеждни.

girlwithblueeyes
02-16-2013, 18:14
Тъпо не тъпо казвам какво мисля . :D Всеки си има мнение . :)

JoLLiE92
02-16-2013, 18:19
tianDe може би тестват върху животни тъй като продукцията им се прави в Китай, а там са задължени от закона да го правят преди да предложат продукт за хора.

:O Закон срещу Китай! :Д

strawberry88
02-16-2013, 18:19
Някой има ли представа дали марките на ДМ и Лили тестват нещата си върху животни?

За Алверде знам само, че не тестват върху животни.

А за Балеа някой знае ли?

tonssy
02-16-2013, 18:21
А за Балеа някой знае ли?

В момента търся информация, защото доста продукти им ползвам.

едит: http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_ueberdiemarke/balea_historie/
Тук възможно ли е да има информация, защото не разбирам нищичко от немския ? :D

JoLLiE92
02-16-2013, 18:22
За Алверде знам само, че не тестват върху животни.

А за Балеа някой знае ли?
Именно прекрасният малинов шампоан ме интересува.

girlwithblueeyes
02-16-2013, 18:25
Добре хайде някой да сложи белият списък :) Интересно ми е дали Lumene също ползват животни за тестове От години използвам почти само тази марка .

JoLLiE92
02-16-2013, 18:26
Поли е сложила и двата списъка в първото мнение от темата. :)

FlowerPower
02-16-2013, 20:46
Темата трябва да стане важна.

POLLINA
02-16-2013, 20:51
Така, вече един изхвърча заради грозни клипове. Тези, които са го цитирали, да намерят начин да си редактират мненията.


Не видях в списъците голяма част марки като Авен, Виши, Санте, Логона, ТианДе, Лавера, etc.

ТianDe не тестват.
Виши е марка на Лореал
за другите не мога да кажа със сигурност

POLLINA
02-16-2013, 20:53
Списъците са в първия ми пост.
Моля всеки,които не подкрепя идеята да си спести глупостите.
Това не е тема за дискусия,а по скоро такава за обединяване на тези,които са против!

Hidayet
02-16-2013, 21:02
Просто е нереално как за пари е позволено да се унищожава природата и да се убиват невинните животинки. Нямам думи как в уж "цивилизования" свят няма кой да спре тези болни мозъци... Дано всичко да им се върне.

fizzyg
02-16-2013, 21:33
Темата трябва да стане важна.

+++++++++++
http://www.rainofmakeup.com/2011/01/cruelty-free.html Като за по темата.. :)

girlwithblueeyes
02-16-2013, 21:56
И аз съм за темата да стане важна . Показах линка на мой приятелчета чужденци и те са ЗА инициативата .
Иначе Lumene не тестват продуктите си върху животни <3 .

strawberry88
02-16-2013, 21:59
Добре хайде някой да сложи белият списък :) Интересно ми е дали Lumene също ползват животни за тестове От години използвам почти само тази марка .

Lumene не тестват. :)

SisiStrange
02-17-2013, 07:56
Знаете ли? Наистина сте лицемерки.

Съгласна съм като цяло с подписката, дори ще се подпиша след този пост.

Auriss
02-17-2013, 08:21
Сбирщина малоумни пръдли се надъхали да спасяват мишки :D :D , а седят и обясняват как по-добре щяло хора да се измъчват.

Доста от вас са пищяли от кофти роднини по темите из форума. Викам ей-така да ги третираме , 'щото са боклуци, а ? (https://www.google.com/search?q=project+4.1&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=EaAgUYL1G4WrtAas2YGQAQ&biw=1280&bih=687&sei=E6AgUZHqFonRtAborYGQBQ#um=1&hl=en&safe=off&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=unit+731+experiments&oq=unit+731+&gs_l=img.3.0.0l9j0i24.24315.26014.2.26572.9.8.0.1. 1.0.77.515.8.8.0...0.0...1c.1.3.img.pQ3vjEzSfOY&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=b68dd496f1d17baa&biw=1280&bih=687)

Пръдли ... :D

anonymous708973
02-17-2013, 08:25
Знаете ли? Наистина сте лицемерки.

Защо?

SisiStrange
02-17-2013, 11:36
Защо?
Заради същото, което изтъкна Аурис.

Не, че нещо, ама да седите и да обяснявате колко сте хуманни и ви е жал, а да твърдите, че е нормално да хванете на улицата някоя жена с 2 деца, докарана до просия, защото мъжа и я е зарязал с децата, да иде да и съсипват здравето, за да не продадяла бъбрек, е не просто жалко ми не знам какво.

На мен разни пикли ми пищяха по едно време на ухото: "Ауууу, ама вие убивате мишки там!!!" и как да обясниш на съществото, че благодарение на тези експерименти, ако утре се разболее от рак, ще има химиотерапия. Или, че пак благодарение на тези мишки антибиотиците и са направени така, че след гнойна ангина да и остане черен дроб. Все тая. Не ми се спори на тази тема. Ужасно безсмислено ми е.

Съгласна съм по същество, че тестването на козметични продукти не трябва да става върху животни. Просто остатъка от разговора беше уникално противен и ме догнуся от някои хора.

Правят се в момента различни тъканни образци. Култивираш определена тъканна база, тестваш върху нея. Това е приемливото. Не да предлагаш да връзват и измъчват цигани. Да ви имам хуманността.

JoLLiE92
02-17-2013, 12:00
Съгласна съм по същество, че тестването на козметични продукти не трябва да става върху животни. Просто остатъка от разговора беше уникално противен и ме догнуся от някои хора.

Правят се в момента различни тъканни образци. Култивираш определена тъканна база, тестваш върху нея. Това е приемливото. Не да предлагаш да връзват и измъчват цигани. Да ви имам хуманността.
Така е. :) Това е единственият приемлив вариант. За циганите не бях напълно сериозна, но исках да подчертая, че е ненормално това, което се случва с животните. А аз заради това не бих могла да уча нещо свързано с медицина като теб.

FlowerPower
02-17-2013, 14:01
Е хайде сега, няма да се стига до възкръсване на Менгеле, нали?

girlwithblueeyes
02-18-2013, 11:43
Като цяло съм съгласна със Сиси :)
На мен също ми е жъл за животинките дори се подписах . Но опитите в медицинаат бих спасили много човешки животи

ge6aaaa3
02-18-2013, 19:26
Докторе, надявам се, че нарочно юркаш "защитниците" с тези изказвания как ще ти е кеф да изкормиш някое кученце ей тъй... Както и да го погледнеш не е нормално да идеш да запалиш опашката на някоя котка или да й отрежеш краката... Вярно е, че не е доказано, че животните имат психика и за сега приемаме, че немогат да страдат психически, но физическата болка си е болка. Същата болка, каквато изпитваме и аз и ти. Под "нормално" нямам предвид някаква морална норма, а че и в природата го няма това. Никое животно не хваща друга с цел да го измъчва. И да, лицемерни са ми взичките тея организации... Реват много, събират едни пари, които потъват нейде си. Правят кучкарник и какво става с животните след седмица или две..?!? Инжекцията и в пещта. Не ми харесва, гадно е, но тези организации с нищо не помагат. Утре като излезе новото червило, повечето госпожички веднага ще си кажат "какво пък" и ще го купят... Трябват си тези тестове и това е. Иначе и до сега щяхме от чума да мрем. По-добре е тези доброволци от 4 лапи и всякакви такива, да ги назначат като контролен орган и да обикалят да следят дали домашните кучета са кастрирани. За 5 години и няма да има нито една животинка по улиците, без да бъдат избивани. Просто се предотвратява раждането им и толкова...

FlowerPower
02-19-2013, 12:04
Ох, тези тестове са неточни, защото устройството на животните се различава от това на хората. Това води до подвеждащи резултати. Горе са дадени линкове към ютюб, където е обяснено, че едно вещество предизвиква една реакция в човешкия, и противоположната в животинския организъм. И не е нормално да осакатяват животни, на всичкото отгоре без анастезия.

FlowerPower
02-19-2013, 12:06
Ето това е клипчето: http://www.youtube.com/watch?v=hgFWIh71KjY&feature=share

fizzyg
02-19-2013, 18:14
А Елизабет Ардън тестват ли? Не ги виждам и в двата списъка.

PullMeCloser
02-20-2013, 13:13
Не съм изчела цялата тема, до трета страница съм, обаче Джоли, имаш ли някакъв мозък в кухата глава?!


Да да! После ще има "ама не сте това, което бяхте преди" или "не сте поддържани" или не знам си каква друга простотия. Аз с облекчение установих, че по-голямата част от козметиката ми е от фирми от белия списък. :) Има и такива. Също може да се плаща на безработни да тестват козметика, както се плаща да тестват лекарства. Или да ги тестват върху цигани, по-добре отколкото върху животни.

Няма да коментирам за тестването върху безработни и роми, мозъчният ти капацитет си пролича преясно вече, обаче като сядаш да се правиш на интересна и свръхобразована, поне седни и почети малко за реалните и нормални алетрнативните методи за тестване на козметика. Всяко твое следващо мнение е все по-потресаващо.

JoLLiE92
02-20-2013, 13:52
Там бях афектирана от това, което видяха очите ми. :)
Със сигурност има друг начин, различен от този да мъчат животните.

tori
02-20-2013, 14:18
Чакайте, какви цигани, какви безработни... Борим се за справедливо, етично и хуманно отношение към животните, а нямаме такова един към друг. Как очакваме тогава да постигнем нещо?! Вярно, има го и това с избора - животното няма такъв, човека има ама не излизайте с тоя номер, щото макар че човека има избор, нещо го е накарало да прибегне до там. Немотията често кара жени и момичета да си продават телата за пари. Това обаче не ги оправдава. Целта не винаги оправдава средствата. Тези пари, дето ще им ги дадат, могат ли да им върнат здравето при евентуален "лош" продукт? А тези неща, дето ги говорехте по-напред, са пълни глупости. И аз съм против тестовете върху животни, но да говорим такива глупости е най-малкото грозно и долно.

JoLLiE92
02-20-2013, 14:37
Да, не бях права. :) Това, което каза Сиси беше най-удачно.

tori
02-20-2013, 17:36
Да, не бях права. :) Това, което каза Сиси беше най-удачно.
Добре, но не само в твой пост го видях. Не помня още къде. Обаче прозвуча гадно откъдето и да го погледнеш. Нямаше как да не го спомена.

ge6aaaa3
02-23-2013, 20:00
И какво лошо има в опитите върху хора или цигани? Не става въпрос за принудително "залавяне" на индивиди, а за право на избор. В Щатите има хора, които с това си вадят хляба. Какво по-добре е да се ровиш по кофите за филийка хляб, вместо да дадеш да изпробват някакво мазило върху теб и за месец да изкараш 2 бона. Компаниите поемат разходите по евентуалните лечения.

Hayashi
02-23-2013, 20:19
^ Горното се използва най-вече за лекарства. Но се подписва договор, че си съгласен с евентуалните нежелани реакции и т.н. Но все пак е много добър вариант.

shmyshi
02-24-2013, 11:42
И какво лошо има в опитите върху хора или цигани? Не става въпрос за принудително "залавяне" на индивиди, а за право на избор. В Щатите има хора, които с това си вадят хляба. Какво по-добре е да се ровиш по кофите за филийка хляб, вместо да дадеш да изпробват някакво мазило върху теб и за месец да изкараш 2 бона. Компаниите поемат разходите по евентуалните лечения.
Напълно съгласна съм ..забелязвам, че постепенно тази практика започва да навлиза и в България. (поне за АРОМА мога да твърдя и чесно казано нищо страшно не им се е случило на хората...)

SoMuchWin
02-24-2013, 15:52
Аз имам толкова лоша кожа, че съм готов да стана тестер...

fizzyg
02-24-2013, 17:39
Аз имам толкова лоша кожа, че съм готов да стана тестер...

Акне или..?

SoMuchWin
02-24-2013, 17:52
Акне, мазна кожа, най-бързият възможен метаболизъм. Леко да стисна някъде и после стои със седмици като червено петънце...

fizzyg
02-24-2013, 17:57
Дерматолог посещавал ли си?

SoMuchWin
02-24-2013, 18:09
Дерматолог посещавал ли си?
:D съмняваш ли се?

fizzyg
02-24-2013, 18:39
:D съмняваш ли се?

Да,щом си мъжко,много се съмнявам даже :D

SoMuchWin
02-24-2013, 19:11
Да,щом си мъжко,много се съмнявам даже :D
Както по-горе казаха, в една тема тук описах подробно мъчението през годините. Сега правя констатация, че промяна има малка и вероятно се дължи на възръстта. Вярно е, че не всеки мъж ходи на козметик, но аз и това се пресрамих да направя в името - В ИМЕТО на чистата кожа. Е... успокоява... прави я мека... избледняват, но 60лв. на месец е скъпо удоволствие. Няма нещо което да ми предложиш и да проработи, но съм впечатлен от интереса ти. На какво се дължи?

fizzyg
02-24-2013, 19:35
Не винаги трябва да се дължи на нещо интереса и желанието за някаква, дори и минимална помощ :)

SoMuchWin
02-25-2013, 06:19
Но обикновено съм забелязал тенденция - "защо да ти помагам, какво ще получа". За това питах.

fizzyg
02-25-2013, 06:24
Хаха,нали знаеш-едната ръка да не знае какво прави другата :)

SoMuchWin
02-25-2013, 12:41
Хаха,нали знаеш-едната ръка да не знае какво прави другата :)

Това как да го разбирам, че не виждам какво искаш да кажеш?

fizzyg
02-25-2013, 18:29
Едната ръка да дава,а другата да не очаква отплата..

SoMuchWin
02-25-2013, 20:13
Едната ръка да дава,а другата да не очаква отплата..
Я виж ти... имало остроумие в слабият пол. :)

JoLLiE92
02-25-2013, 20:21
Я виж ти... имало остроумие в слабият пол. :)
нежен.

ranieri
02-25-2013, 20:41
нежен.

вземи отслабни

JoLLiE92
02-26-2013, 04:16
Моля?!

SoMuchWin
02-26-2013, 07:18
Моля?!
http://cdn.memegenerator.net/instances/250x250/34753177.jpg

JoLLiE92
02-26-2013, 09:29
За пореден път - не съм дебела. :cool:

SoMuchWin
02-26-2013, 11:39
За пореден път - не съм дебела. :cool:
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/28194817.jpg

JoLLiE92
02-26-2013, 12:05
Виждал ли си моя снимка, че да казваш, че съм дебела? Мн си повярвахте вече. :D

PullMeCloser
02-26-2013, 15:26
Пускала си снимки във форума. За да го твърди, явно е виждал.

SpiritInBlack
02-26-2013, 15:33
Дебела си и си грозна.Майната ти - бягам по-бързо от теб , няма да ме изядеш :D

PullMeCloser
02-26-2013, 15:40
Прекалявате вече...

SoMuchWin
02-26-2013, 17:01
Виждал ли си моя снимка, че да казваш, че съм дебела? Мн си повярвахте вече. :D
НЕ ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ НА ТОЗИ ПОСТ, ОБЪРКАХ ТЕМАТА В КОЯТО ИСКАХ ДА ГО ПУСНА. JoLLiE92 не беше към теб.

JoLLiE92
02-26-2013, 17:10
Ама не съм дебела. Всеки нормален човек ще ти го каже. :D
Ще ме видел на 25.. виж ме. :) Точно на мен не ми го казвай това.

ranieri
02-26-2013, 17:17
Ама не съм дебела. Всеки нормален човек ще ти го каже. :D
Ще ме видел на 25.. виж ме. :) Точно на мен не ми го казвай това.

Колкото повече се обесняваш толкова повече става ясно ,че найстина си дебела .

JoLLiE92
02-26-2013, 17:29
Ми не, просто съм потресена. Да бяхте казали нещо реално. :D
то това си е чисто избиване на комплекси ;)

SoMuchWin
02-26-2013, 17:39
Виждал ли си моя снимка, че да казваш, че съм дебела? Мн си повярвахте вече. :D

http://www.youtube.com/watch?v=6ToPCi0TzrY&list=WLD0A31E7FBD62B8A3

http://cdn.memegenerator.net/instances/250x250/29050388.jpg

JoLLiE92
02-26-2013, 17:41
:D мерсиииии , яка песен ;) http://www.youtube.com/watch?v=S-YcTqbWOGE че тази е по-яка даже ;Д

Obey
04-28-2013, 15:30
Казвате, че трябва да се тестват върху бездомници, изнасилвачи, затворници и etc, но производителите не могат ей така, просто, да тестват върху хора (без значение какъв е човекът, всеки има права), освен ако е по собствено желание и съответно със заплащане, помислете малко, затова животните са единствената опция. Кой би искал да се тества някакъв продукт върху него? Единственият начин да спрете това, е да не ползвате козметика, нищо няма да се промени с няколко подписа.. приемете го!

Hayashi
04-28-2013, 17:13
^ Логично е, че не може да се тества каквото и било на кой да е. Легално де. xD
Но нещата ще се променят. Много страни започват да осъзнават, че не е правилно и забраняват тестването върху животни. Ама иначе тъжното е, че си прав.

marilyn
05-04-2013, 08:19
Попаднах на това...

http://www.beu.bg/%D0%B1%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-avon-(%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-16)-news8603.html

JoLLiE92
05-04-2013, 10:13
Мръсни цигани!!!!! Какво значи първата, която е преустановила тестването?!?!?? Орифлейм НИКОГА не е тествала върху животни, а предполагам и много други компании!

fizzyg
05-04-2013, 10:17
Олеее! Ужас! И като си представим,че това става с всички марки на Лореал!!!

girlwithblueeyes
05-04-2013, 10:19
Само не ми е ясно кво се правите пък вие. И на мен им е жал за животинките ама бас държа,че никоя от вас ен спряла да си купува дадена козметика.

fizzyg
05-04-2013, 10:27
Избягваме повечето марки,има доста други алтернативи на даден продукт. :)

Violenza
05-04-2013, 10:33
Само не ми е ясно кво се правите пък вие. И на мен им е жал за животинките ама бас държа,че никоя от вас ен спряла да си купува дадена козметика.
Току-що го загуби този бас.

Отдавна се интересувам по тази тема и подбирам продуктите, които ползвам. И не само.

tonssy
05-04-2013, 10:34
Само не ми е ясно кво се правите пък вие. И на мен им е жал за животинките ама бас държа,че никоя от вас ен спряла да си купува дадена козметика.

Не съди за другите по себе си.

girlwithblueeyes
05-04-2013, 10:54
Виоленца ти може би го правиш но се съмнявам пък всички да го правят

marilyn
05-04-2013, 11:47
Виоленца ти може би го правиш но се съмнявам пък всички да го правят

От известно време насам и аз започнах да подбирам нещата, които си купувам и по този критерий. И според мен доста момичета го правят.

JoLLiE92
05-04-2013, 12:55
Само не ми е ясно кво се правите пък вие. И на мен им е жал за животинките ама бас държа,че никоя от вас ен спряла да си купува дадена козметика.
Аз спрях. :) Спрях дезодорантите на Гарние, които бяха единствените, които не ми оставят бели петна, спрях си любимия фон-дьо-тен на Виши, спрях доста неща ... то вече повечето ми козметика е на Орифлейм, освен тая за косата. За косата гледам да си вземам био неща когато мога. :) Така че не - не го правя само на книга това.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/934762_589074471110404_210666666_n.jpg

Rebirthing
05-04-2013, 12:59
Само не ми е ясно кво се правите пък вие. И на мен им е жал за животинките ама бас държа,че никоя от вас ен спряла да си купува дадена козметика.

Отдавна ги бойкотирах. Не само козметиката, но и препарати от бита, например ароматизатори, измивни препарати и прочие.

Rebirthing
05-04-2013, 13:06
Впрочем, дори дамските превръзки Always са на Procter & Gamble, компания, която прави тестове върху животни. До колкото знам превръзките се избелват с формалдехид, няма нужда да казвам, че е изключително вреден.

Violenza
05-04-2013, 13:48
Браво, момичета! :) Искрено се радвам като чета, че все повече хора се интересуват и съобразяват.

Hayashi
05-04-2013, 14:09
Китай е крайно време да ги награбват от световните организации. Законът за задържително тестване на животни е напълно ненужен.

Rebirthing
05-04-2013, 14:41
Това значи ли, че всеки продукт на, който пише 'Made in China' е тестван на животни ?

Впрочем тук има листа с животински продукти в козметиката http://www.choosecrueltyfree.org.au/cruelty-free-list/animal-ingredients. Някой от съставките са от животински вътрешности (черен дроб, мозък, жлези и т.н).

fizzyg
05-04-2013, 14:48
Някой от съставките са от животински вътрешности (черен дроб, мозък, жлези и т.н).

:shock: Моля?!?!

Едит: Някой може ли да ми каже дали Uriage тестват? Никъде не ги намирам като марка.
Че май слънцезащитния ми крем ще е бил тестван на зайче,както вървят нещата..

koshtramba
05-04-2013, 15:03
Мисля, че не тестват, поне в списъка от 1-ва страница "Uriage" не фигурират! :)

JoLLiE92
05-04-2013, 15:08
Впрочем, дори дамските превръзки Always са на Procter & Gamble, компания, която прави тестове върху животни. До колкото знам превръзките се избелват с формалдехид, няма нужда да казвам, че е изключително вреден.
Добре, има ли превръзки, които да не са такива?
Hayashi те там и с животните процедират като с хората .. като роботи .. живеят, работят, умират и това е. Ужас.
Violenza страхотно е! Омръзна ми да ме убеждават, че аз като ползвам такива продукти, това нищо няма да промени... Наистина трябва да се прокара някакъв закон и да се спазва! Както и да се спазва законът за защита на животните, по който няма нито един осъден в България, а някои индивиди (умишлено не казвам "хора") се държат толкова ужасяващо с животните... и ме плаши колко груби са малките деца.. ;х

koshtramba
05-04-2013, 15:10
Жито с канела за всички от списъка на 1-ва страница!

kalpazanka
05-04-2013, 15:12
О, мама му стара! Как съм могла да точа лиги по Ести Лаудер?!


Жито с канела за всички от списъка на 1-ва страница!

С натрошени бисквити и настъргана лимонена кора, нали? :D

fizzyg
05-04-2013, 15:38
Мисля, че не тестват, поне в списъка от 1-ва страница "Uriage" не фигурират! :)
Само да не са под нечие тестващо-върху-животни крило и те..

Абе наистина,закони няма ли в тоя свят,не можем ли да направим нещо? Ние тука сме си бая народ,не може да сме безсилни.Нещо още за подписване няма ли?


Джоли,има: http://www.zoya.bg/shop/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0.59
kalpazanka, и аз точех лиги по такъв клас марки,ама ме отблъснаха доста..

JoLLiE92
05-04-2013, 15:42
fizzyg а неежедневни? Тианде имат, но са доста скъпи. Иначе били много хубави.

Rebirthing
05-04-2013, 15:56
:shock: Моля?!?!


Ами в линка който съм пуснала за всяка съставка е писано от коя част на животните е произведена.


Добре, има ли превръзки, които да не са такива?


Natracare със сигурност. Но тези дни трябва да проверя в някой магазин дали има други.

Впрочем искам да похваля Bio Pha, френска марка био козметика, без парабени, не се тестват на животни. Взимам си вече 3та опаковка от техният интимен гел.

fizzyg
05-04-2013, 15:58
fizzyg а неежедневни? Тианде имат, но са доста скъпи. Иначе били много хубави.
Май само тези,които даже ги няма в наличност http://www.zoya.bg/%D0%94%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%BA%D 0%B8-%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%B5%D1%80-%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%86%D0%B0-%D1%8512.227

JoLLiE92
05-04-2013, 16:04
Ох ужас. За превръзките специално много трудно мога да се доверя на нова марка. Всички са се доказали като силно неефективни. :D

Hayashi
05-04-2013, 16:13
TianDe се произвеждат в Китай и най-вероятно и те са тествани. Но пак превръзките им са адски добри и по-натурални от останалите.

Rebirthing
05-04-2013, 16:15
Значи Naturella, Discreet, Always, Carefree, O.B са все към компании, които правят тестове. Ами, че те други марки не останаха :D !

Всъщност има Everbel, Libresse, EveryDay и Palomita, който са адски скапани. Аз съм доволна от Libresse, но нямам представа дали и с какво са избелвани.

JoLLiE92
05-04-2013, 16:18
TianDe се произвеждат в Китай и най-вероятно и те са тествани. Но пак превръзките им са адски добри и по-натурални от останалите.
Честно ли бе? Нали на Тианде им беше част от философията да са натурални или само да са натурални, което не включва липса на жестокост към животни.... Ще ме откажеш от шампоана с корена..
Rebirthing само always ползвам, защото с всичко друго става като сцената с коня от Кръстника, ще ме извинявате за описанието :cool:

fizzyg
05-04-2013, 16:19
А в Бг мамма има ли подобна тема,ако не - трябва да направим и там :Д

Обаче от която страна да го погледна - никакво разнообразие нямам. Било то от козметика за лице,коса,т.н

JoLLiE92
05-04-2013, 16:21
аз там нямам профил поради простия факт, че не съм мама :cool: и тийнейджър не съм, но когато съм си правила регистрацията съм била! :ДД
Ужасно е това с липсата на био, а когато има някакъв био вариант е поне 6 пъти по-скъп от другия ..

Rebirthing
05-04-2013, 16:28
А в Бг мамма има ли подобна тема,ако не - трябва да направим и там :Д

Обаче от която страна да го погледна - никакво разнообразие нямам. Било то от козметика за лице,коса,т.н

Да, в бг мама има доста подобни теми.
А за разнообразието, ако си от София или някои от по-големите градове се намират доста марки.

А продуктите на Тианде сега ги погледнах и им се чудя как не ги досрамя в шампоан за 36 лв. да сложат СЛЕС ? Това е толкова агресивно за косата. Ужас...

tonssy
05-04-2013, 16:39
Значи Naturella, Discreet, Always, Carefree, O.B са все към компании, които правят тестове. Ами, че те други марки не останаха :D !

Всъщност има Everbel, Libresse, EveryDay и Palomita, който са адски скапани. Аз съм доволна от Libresse, но нямам представа дали и с какво са избелвани.

Аз ползвам Либрес, но наистина не съм се замисляла относно превръзките. Ще се поинтересувам :?

fizzyg
05-04-2013, 16:40
Ами да,марки доста има,ама някои прекаляват с цените. А точно тези на Лореал - Виши примерно е добре като ценови диапазон.

Aa,тъкмо съм те хванала сега,Rebirthing,я кажи някои безсулфатни? Междудругото видях някои био шампоани също са със сулфати - http://shopthebest.eu/product/3642/sante-bio-shampoan-bio-ginko-maslina-950-ml.html
В състава ясно си пише,на второ място ''натриев коко сулфат''Освен био сулфат да са направили,не знам какво им е оправданието :Д

koshtramba
05-04-2013, 16:46
Абе, фалит за всичките нещастници, аз почвам да си правя всичко от подръчни материaли!
Шампоан ли нема да си направа?
Или пък сапун?!
Да, бе! Тва нема да ме спъне!

Supermassive____
05-04-2013, 16:51
Европейският съюз забрани тестването на козметика върху животни. ;)

JoLLiE92
05-04-2013, 16:57
То е и забранено насилието върху животни, и корупцията е забранена, също и циганите да крадат е забранено.. :)

fizzyg
05-04-2013, 17:10
Европейският съюз забрани тестването на козметика върху животни. ;)

Как ми се иска да вярвааам (;

Rebirthing
05-05-2013, 12:03
Ами да,марки доста има,ама някои прекаляват с цените. А точно тези на Лореал - Виши примерно е добре като ценови диапазон.

Aa,тъкмо съм те хванала сега,Rebirthing,я кажи някои безсулфатни? Междудругото видях някои био шампоани също са със сулфати - http://shopthebest.eu/product/3642/sante-bio-shampoan-bio-ginko-maslina-950-ml.html
В състава ясно си пише,на второ място ''натриев коко сулфат''Освен био сулфат да са направили,не знам какво им е оправданието :Д

Не всички сулфати са агресивни.
Този шампоан, например е добър като състав - http://phytocode.net/component/virtuemart/details/77/13/griga-za-kosata/negen-shampoan-za-kosa.html
Като цяло козметиката на тази марка е качествена.

fizzyg
05-05-2013, 12:11
Благодаря,определено ще погледна и останалите продукти на марката :)

koshtramba
05-05-2013, 12:14
Аре кажете как да си направя сапун! Гледах веднъж "На кафе" и обясняваха, но не гледах много внимателно и забравих. :D Нещо някаква основа сапунена се купуваше и после се слагаха некви масла, после на водна баня, ама какво бешееее...

ПП : А, ето тук (http://www.zajenata.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%8F%D 0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%BD-savet4402-32731.html#show_sub_tip) има нещо, но не ми харесва особено :

JoLLiE92
05-05-2013, 15:16
Сапунът се прави от мазнина. Ако не си имала баба на село, която някога да е правила, поне си гледала Fight club. :D Никакви сапунени основи и такива неща.

koshtramba
05-05-2013, 15:18
Дрън-дрън. Сапунът на баба за пране е различен от това, което аз искам да направя.
За тази "мазнина" се изпозлват масла.

JoLLiE92
05-05-2013, 15:42
Мисля, че искаш да направиш сапун, в който знаеш какво има и откъде е дошло. Можеш да вземеш рецептата на баба и да я осъвремениш, да добавиш глезотиики и воала. Но тая основа за сапун сама по себе си е готов продукт, който не знаеш откъде идва и какво има в него. :)

nor4eto99
05-05-2013, 15:58
Balea (марка на ДМ) тестват ли върху животни? (кажете не, кажете не)

JoLLiE92
05-05-2013, 16:09
Когато я търсих и аз, не я намерих и вярвам, че не. :D Поне се надявам. Интересува ме и за Essence и Catrice.

fizzyg
05-05-2013, 17:13
Essence не тестват,за Катрис не знам..

JoLLiE92
05-07-2013, 18:05
http://www.beu.bg/%D0%B1%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-avon-(%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-16)-news8603.html

nor4eto99
05-07-2013, 18:20
http://www.essence.eu/bg/produkti/ne-e-testvano-na-zhivotni.html http://www.catrice.eu/bg/inside-catrice/ne-na-testove-vrkhu-zhivotni.html

JoLLiE92
05-07-2013, 18:28
Аз на такова не вярвам. Те и Ейвън така твърдят. :D Искам независим източник.

Rebirthing
05-07-2013, 20:43
Списъка от сайта на ПЕТА не е точно от независим източник. Те сами се допитват до компаниите дали правят тестове или не. Ако компаниите излъжат си рискуват доброто име. За Есънс го приемам на доверие, щом така са писали, така да бъде :D.

FuCKkK13
05-11-2013, 18:11
включвам се в темата ама те повечето ТЕСТВАТ .. ъм,защо в списъка на НЕ тестваните присъства и ейвън ?

shusha
09-08-2013, 18:44
Моля, тези които имат възможност да подпишат петицията против вивисекцията:
http://www.stopvivisection.eu/bg

http://imageshack.us/a/img13/2131/sv200x160c.gif

Bloodlust
09-11-2013, 17:59
Темата е старичка, но искам да подчертая, че Орифлейм ТЕСТВАТ върху животни. Не присъстват нито в черния, нито в белия списък, но продават в Китай. Мисля, че това е достатъчно показателно. От марките декоративна козметика НЕ тествана върху животни се сещам за Urban Decay, Too Faced и доста по-достъпната Gosh. Essence и Catrice също би трябвало да са cruelty free, но там е на вяра към сайта.

koshtramba
09-11-2013, 20:35
Мен по-скоро ме интересува защо никъде на хранителните продукти не съм виждала обозначение от типа на cruelty free, free range и т.н?

anonymous708973
09-11-2013, 20:48
На яйцата винаги пише какви са кокошките.

C0oKieS
09-12-2013, 13:50
и да искаме няма какво да направим

donatc
05-06-2014, 01:09
Bioderma, The Body Shop, Avon , Oriflame се тестват в/у животни! Някой има ли информация дали рефан тестват защото са ми много съмнителни

JoLLiE92
05-06-2014, 06:16
Oriflame не са тествали нещата си върху животни никога от самото си създаване. :)

C0oKieS
05-06-2014, 06:56
Моля, тези които имат възможност да подпишат петицията против вивисекцията:
http://www.stopvivisection.eu/bg

http://imageshack.us/a/img13/2131/sv200x160c.gif
+

Зайче..
05-06-2014, 09:14
nyx и mac тестват ли върху животни?

BlackWings
05-06-2014, 10:52
NYX не тестват нито съставки , нито краен продукт , и са в международния бял списък на PETA за "Cruelty free" компании.
M.A.C. тестват по всички параграфи , притежават се от Estee Lauder , които са едни от най-големите тестващи гиганти в козметичната индустрия. Освен това продават в Китай , където тестването е задължително по закон , и ги има в черния списък на PETA.

JoLLiE92
05-06-2014, 14:19
Произведените в Китай неща се тестват, не продаваните в Китай. В Китай не вярвам да няма Нивеа например, които не тестват. :)

BlackWings
05-06-2014, 14:54
Напротив , тестват се и произвежданите , и продаваните на територията на Китай. Китайците изискват сертификати от чуждестранните компании , че са провели съответните тестове , за да им позволят изобщо да открият магазини в страната. Просто е забранено жител на Китай да има от къде да си купи на негова земя козметика , която да не е тествана. (Вероятно международните сайтове като ebay са изключение). За това и много (американски , европейски ) компании които се водеха нетестващи , си махната печата на такива , и PETA ги махна от белия си списък , само и само да си сложат фирмени магазини в Китай , и да печелят пари И от там. M.A.C. е точно случая.

JoLLiE92
05-06-2014, 15:35
Ужас. Значи в Китай няма Нивеа?

BlackWings
05-06-2014, 15:58
Нивеа е голяма заблуда за добронамерения потребител. Писали са си в официалния сайт сърцераздирателни изявления , че са против тестовете , и не тестват върху краен продукт (?). Но продават в Китай , имат дори официален китайски сайт - http://www.nivea.com.cn/ => Тестват си преспокойно , и аз не спонсорирам козметиката им.

Разбих ли те :(
Много е отчайващо като вземе човек да си подбира по този параграф козметиката.

JoLLiE92
05-06-2014, 16:22
Ужас.
Почти няма фирми, които не тестват. :(
А то е напълно излишно, тъй като реакциите на човек и на животно от едно и също вещество са коренно различни.

skatew
05-06-2014, 16:26
Браво на автора на темата и на включилите се в нея! Абонирайте се за страницата на PETA, подписвайте всяка петиция!

!!! STOP VIVISECTION !!!

BlackWings
05-06-2014, 17:12
Ужас.
Почти няма фирми, които не тестват. :(
А то е напълно излишно, тъй като реакциите на човек и на животно от едно и също вещество са коренно различни.
Не че няма , има много , но тези най-достъпните на които сме свикнали по дрогериите и козметичните магазини - голяма част тестват. И като е ползвал човек само Лореал , Мейбълин , Гарние , Нивеа , Шаума Глис ( то всичко живо за коса е на Лореал) и т.н. , защото му се намират винаги под носа , и като се окаже че трябва да ги спре , и се пита - И ся к'во мамка му??
Иска ровене , четене за всяко нещо предварително , търсене на определени места , абеее тъпо.

За лесно достъпна в Бг декоративна козметика аз ползвам - Alverde , Wet'n'Wild , NYX , Essense , Catrice , Flormar , Gosh , E.l.f. , Lumene
За бяла - Balea ( много достъпна и много широк диапазон продукти) , Bioten , Freeman , Lush , Sante , Logona , Alverde , Lavera , Farmona , Weleda
И още ако се сетя ще допълвам.

Чудя се как да си удебеля шрифта?

ayaska
07-01-2014, 17:01
За жалост NYX вече са собственост на Lóreal заедно с Urban Decay

BlackWings
07-03-2014, 11:02
WTFFFF каквооо неееее , къде го видя?
Иде ми да се хвърля от някъде вече. Защо по дяволите ...

tori
07-06-2014, 20:37
Абе да питам тук, че (май) никъде не видях из списъците - Даф тестват ли си продукцията върху животни? А отделните съставки?

an7raks
07-06-2014, 20:51
Аз съм възмутен! При наличието на толкова много цигани, негри и евреи, тестват всякакви боклуци върху невинни зайчета... пуфкави такива... :/

tori
07-06-2014, 20:55
Аз съм възмутен! При наличието на толкова много цигани, негри и евреи, тестват всякакви боклуци върху невинни зайчета... пуфкави такива... :/
Темата е сериозна, недей да се ебаваш.
Иначе поразгледах пак списъците, оказа се, че Даф тестват. Паднаха ми в очите, но пък сложно бих ги заменила, защото от години си ги ползвам и си ги обичам.

an7raks
07-06-2014, 20:58
Темата е сериозна, недей да се ебаваш.
Иначе поразгледах пак списъците, оказа се, че Даф тестват. Паднаха ми в очите, но пък сложно бих ги заменила, защото от години си ги ползвам и си ги обичам.

Темата е точно за ебавка мога да ти кажа... :lol:
Всичко се тества върху животни и/или хора. Въпрос на реклама и будали...

tori
07-06-2014, 21:02
Хубаво, сигурно знаеш доста повече за козметиката от женските.

d-r.Zob
07-06-2014, 21:03
Турската козметика не се тества, просто я вадят на пазара на добра цена. Ако искаш си купи 1л турски шампоан за 70 ст. ама после да не кажеш, защо я пробваха върху мен.

an7raks
07-06-2014, 21:07
Хубаво, сигурно знаеш доста повече за козметиката от женските.
Не, ама коя нормална компания би си рискувала името и да продава несигурни продукти? Нали се сещаш, че при един по-сериозен страничен ефект, ще ги съсипят?

tori
07-06-2014, 21:12
Не, ама коя нормална компания би си рискувала името и да продава несигурни продукти? Нали се сещаш, че при един по-сериозен страничен ефект, ще ги съсипят?
Точно пък пробването върху животни е несигурно, защото твоята кожа реагира доста по-различно на една съставка, отколкото на заешката. Пък шампоан от седемдесет стотинки МОЖЕ и действа добре на някои хора, никога не можеш да си сигурен.

anonymous908491
07-06-2014, 21:13
Всичко се тества, но всяка компания сама избира видовете животни. Тъпото е, че ако го прави с някви мили и пухкави гадинки, ще се възмущавате, но ако са плъхове, ще се направите на слепи.

tori
07-06-2014, 21:15
Със сигурност знаете повече от ПЕТА, да.

anonymous908491
07-06-2014, 21:22
ПЕТА, хахахаха, първо е било замислено като благотворително дружество, след това изкуфялите жени в него са решили, че не е модерно вече да се носят кожи и тръгнали да спасяват нещо си

Hayashi
07-06-2014, 22:03
Половината идеи на PETA са толкова малоумни и пълни с пропаганда, че ми е чудно, че все още има образовани хора, които им се връзват. Имат и свястни кампании, но част от тях имам чувството, че са измислени от бавноразвиващи се.

Сигурно за 15-ти път го пиша това, повечето козметични продукти рядко се тестват върху животни, защото формулите им не са нови и нетествани. Много е модерно напоследък да се правиш на духовно извисен. Експериментите с животни никога не са единственото, която компанията прави. Обаче така или иначе съм убедена, че повечето няма да се навият да си мажат продукти тествани преди това само с компютър. И съм сигурна, че никой не изпитва желание да се омаже и да тества той това, което преди това би убило или поне би докарало сериозна алергична реакция на мишката.

Едит: an7raks е прав, наистина. Компаниите, които пускат продукти нетествани върху животни просто използват стари и изпитани формули, които вече са били тествани и доказани като безопасни. Не, че компаниите, които си тестват с животни пускат само иновативни формули де. Никоя държава от развитите няма да ти пусне нещо на пазара, което преди това не е тествано върху животни И върху хора.

an7raks
07-07-2014, 10:02
Точно пък пробването върху животни е несигурно, защото твоята кожа реагира доста по-различно на една съставка, отколкото на заешката. Пък шампоан от седемдесет стотинки МОЖЕ и действа добре на някои хора, никога не можеш да си сигурен.
Ако един шампоан ослепи пуфкавото зайче, то е почти сигурно, че ще ослепи и теб... Доста по-учени от мен и теб хора са изследвали приликите ни с животните и правят тестове върху съответното животно... Примерно, ако тестват шампоан и искат да видят дали ще ти направи нещо на очите, използват заек/да речем/. Ако искат да тестват как ще ти повлияе на кожата, ще използват друго животно, чиято кожа е близка до нашата.
Да, то и змийската отрова влияе добре на някои индивиди, ама не са започнали да я продават в магазините за козметика и супермаркетите.

mayaaa
07-07-2014, 10:14
Само не ми е ясно защо смятате тестването с компютър за несигурно?

an7raks
07-07-2014, 10:50
Само не ми е ясно защо смятате тестването с компютър за несигурно?
Щото не е...
Това да не ти е сграда, че да проверяваш как ще реагира на дадени условия чрез компютърна симулация...

Hayashi
07-07-2014, 12:16
Защото няма как с компютър да се разбере реакцията на човешкия организъм с нова химична формула. По същия начин и тестовете върху клетъчни колонии (силно се надявам това да е правилният израз на български) не са особено надеждни, защото са твърде локални. Една молекула може да не предизвика никаква реакция върху кожата (в случая колонията), а от физиологична гледна точка да е токсична за мозъка, белите дробове и т.н.
Тестовете върху хора са най-надежният източник на информация, обаче все още не са станали законни без преди това субстанцията да е тествана и върху животни.

tori
07-07-2014, 13:26
Да, то и змийската отрова влияе добре на някои индивиди, ама не са започнали да я продават в магазините за козметика и супермаркетите.
Точно това, което и аз казах.

an7raks
07-07-2014, 13:33
Точно това, което и аз казах.

За това се правят тестове върху много индивиди... Първо животни, после и хора...

skatew
07-07-2014, 22:59
Защото няма как с компютър да се разбере реакцията на човешкия организъм с нова химична формула.
а с мишка се разбира ?
Затова има убийци и изнасилвачи

Hayashi
07-07-2014, 23:34
Е, ако искаш да спасиш мишката може и върху себе си да го тестваш. На който не му допадат тестовете с животни да не си купува козметика и лекарства.
Ако го напиша 100 пъти, по-разбираемо ли ще е. Това, което ще ослепи мишката, на 95% ще те ослепи и теб.

girlwithblueeyes
07-08-2014, 06:56
Е, ако искаш да спасиш мишката може и върху себе си да го тестваш. На който не му допадат тестовете с животни да не си купува козметика и лекарства.
Ако го напиша 100 пъти, по-разбираемо ли ще е. Това, което ще ослепи мишката, на 95% ще те ослепи и теб.


Това.