PDA

View Full Version : Имаме 10 години разлика



molly3
02-15-2013, 15:46
Аз съм на 17, а той на 27.Много се обичаме и искаме да бъдем заедно като нормалните хора, защото се крием вече 2 години.Родителите ми разбраха преди 1 година и ми забраниха да се виждам с него, но ние продължаваме.Въпросът е, че вече искаме да се разкрием пред родителите ми и съм поне малко сигурна, че този път ще се съгласят, но ме е страх да не ми забранят отново, не искам да го губя, прекалено много се обичаме и искаме да имаме нормална връзка и постоянно да сме заедно, а не през деня за няколко часа, това не ни стига.Кажете ми как да говоря с тях, дайте ми съвет.
Благодаря! :)

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 16:27
Съмнявам се, че дори да спрете да се криете ще сте заедно постоянно.
Все пак човека е на 27, вероятно има и други ангажименти(например работа?!)
Родителите ти е нормално да не са го одобрявали, когато си била на 15 и аз не бих, но това, че сте се задържали заедно(макар и тайно) може би ще ги накара да го приемат по на сериозно. Но може и съвсем да влоши нещата.
Много зависи и от родителите ти най-добре си ги познаваш и би трябвало поне да предполагаш каква ще е реакцията им.

pifiella
02-15-2013, 16:30
Не знам.

CrazyLittleThing
02-15-2013, 16:55
Само на мен ли 10 години в полза на момчето не ми се виждат чааак толкова много ? Единствения възможен 'проблем' според мен може да е това, че с такава разлика възгледите ви за живота може да са съвсем различни, той може да иска да има семейство и деца, а ти да си поживееш... макар че щом сте изкарали толкова време заедно явно нямате този проблем...А за въпроса с вашите... запознавала ли си ги с него ? Ако не са го виждали, нормално е годините му да им прозвучат стряскащо.. но ако го опознаят, е възможно нещата да се променят. Ако все пак не ти се струва добра идея, имаш още една година до 18, после можеш да си правиш каквото си поискаш, с когото си поискаш... така де, поне няма да си зависима до известна степен от родителите ти.

molly3
02-15-2013, 17:07
Те не го познават, никога не са го виждали..видяха го само на снимки.

granger
02-15-2013, 17:23
Абе и на мен не ми се виждаха толкова много , но при нас го имаше разстояние , всъщност бяха 9 , но все тая.
Има изключения от правилото,ако в един момент видиш ,че приоритетите ви рязко се различават,което е много вероятно, просто бягай. Обичайте си се, изживейте си го , но засега изчакай. Не сервирай на вашите таква новина,щото едва ли ще са на 7мото небе. Ако нещата ви потръгнат, след време евентуално можеш да ги запознаеш.
не е казано,че важи стереотипа - 27--> иска деца и жена. Мии Не.
Ама тва в най-добрия случай...

Иначе...масата такива връзки завършват бая кофти.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 17:50
Не годините са важни, а това как двамата ще подходят към тази връзка . 10 години н,е са чак толкова голяма разлика поне за мен . Да има разлики в мисленето тя е 17 сега я вълнуват купони, мода и училище . А той е вече зрял мъж, който най-вероятно мисли за семейство . Но ако държат един на друг ,и се допълват, и обичат не виждам проблем да изградят едно много здрава връзка . Да просъществуването на подобни връзки е много рядко но е напълно възможно при взаимно усилие .

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 18:18
10 години са си много време. Баси това е 1/2 от целия ми досегашен живот, а вие все едно 10 години са нормална разлика.
И какви са тея глупости, че момиче на 17 се вълнува от мода, купони и училище, а момче на 27 вече ми го водите "зрял мъж"?!
Нито е задължително девойките на тая възраст да са толкова прозаични, нито момче достигнало възраст 25+ е задължително "мъж", камо ли да мисли за семейство.
По принцип никак не ги разбирам тези връзки и не ги и подкрепям, ама гледах да го спестя, защото никак не е важно моето мнение по този въпрос.

Tsukuda_Hiroshi
02-15-2013, 19:52
Изчакай да станеш на 18 и се разкарай от ваще. Не могат нищо да ти кажат. И аз сЪм имал приятелки с по 8-10 години разлика. Не е голяма работа...

DisappointedDreamer
02-15-2013, 19:53
Изчакай да станеш на 18 и се разкарай от ваще. Не могат нищо да ти кажат. И аз сЪм имал приятелки с по 8-10 години разлика. Не е голяма работа...

днес ти намерих профила във фб по твой коментар в стр която си харесал :Д

Wednesday666
02-15-2013, 20:27
10 години са си много време. Баси това е 1/2 от целия ми досегашен живот, а вие все едно 10 години са нормална разлика.
И какви са тея глупости, че момиче на 17 се вълнува от мода, купони и училище, а момче на 27 вече ми го водите "зрял мъж"?!
Нито е задължително девойките на тая възраст да са толкова прозаични, нито момче достигнало възраст 25+ е задължително "мъж", камо ли да мисли за семейство.
По принцип никак не ги разбирам тези връзки и не ги и подкрепям, ама гледах да го спестя, защото никак не е важно моето мнение по този въпрос.

Ти да не си поела позицията на Мис Морал във форума?
Шот на нещо такова ми прилича.

10 години са много време с НЕПРАВИЛНИЯ човек.
Така като гледам, 2 годишната връзка друго говори.
Но, авторке, не мисля, че е добра идея да го афиширате.
Дори и сега, съмнява ме, че вашите ще са съгласни.
Още повече като разберат, че си ги лъгала до сега.

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 20:38
Казах, че моето мнение НЕ Е ВАЖНО! Просто така както го казвате, сякаш 10 години са нищо разлика.
Това, че аз не подкрепям подобни връзки си е лично мое мнение и не го натяквам на никого, както виждаш.
Какво налиташ, да съм казала някъде, че не е правилно, или че не е морално?!

Това няма нищо общо с морала, нито съм моралист, нито претендирам с подобно нещо, просто това ми е пак повтарям и подчертавам личното мнение, което не се опитвам да налагам на никого!

Wednesday666
02-15-2013, 20:40
Казах, че моето мнение НЕ Е ВАЖНО! Просто така както го казвате, сякаш 10 години са нищо разлика.
Това, че аз не подкрепям подобни връзки си е лично мое мнение и не го натяквам на никого, както виждаш.
Какво налиташ, да съм казала някъде, че не е правилно или, че не е морално?!

Това няма нищо общо с морала, нито съм моралист, нито претендирам с подобно нещо, просто това ми е пак повтарям и подчертавам личното мнение, което не се опитвам да налагам на никого!

Аз май трябва да подчертая, че не налитам.
Просто те попитах.

umri
02-15-2013, 20:41
Пази боже да нямам толкова малоумна дъщеря.. влюбена в педофил.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 20:42
Петя . Разликата не е много напълно нормално си е . И такива връзки могат да бъдат много пълноценни стига да се изграждат правилно . Една моя съученичка има приятел от 5 години той е на 28 и са една от най-стабилните двойки които аз познавам

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 20:43
За вас не е много, за мен е много!

Eskapel4o
02-15-2013, 20:44
http://s9.postimage.org/pog02oeor/16669_583705084989581_485064327_n.jpg (http://postimage.org/image/pog02oeor/)

10 Години малее .... той човека си мисли за семейство сигурно , а ти още започваш с любовния живот , с две думи , нямам думи .

DENKAZ
02-15-2013, 20:47
Толкова ли е зле момчето, че не може да се намери някоя на своите години.

TheBeliever
02-15-2013, 20:47
Петя . Разликата не е много напълно нормално си е . И такива връзки могат да бъдат много пълноценни стига да се изграждат правилно . Една моя съученичка има приятел от 5 години той е на 28 и са една от най-стабилните двойки които аз познавам

Ако това, което си дала като години в профила ти е вярно, то 23 годишен мъж е тръгнал с 13 годишно дете? Това ви се вижда нормално?

Далеч съм от моралистка, но за мен е далеч от границите на нормално деца на по 13-15 да се хващат с 20+ годишни.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 20:50
Да вярно е . Ами да и аз бях доста против когато разбрах че ходи с доста по голям от нея л Но е факт че са заедно 5 години и се обичат . За мен ненормално е разликата от 10 години нагоре .

TheBeliever
02-15-2013, 20:52
Разлика от 10 години е нормална на един по-късен етап. Но шестокласнички с абсолвенти? Айде, моля ви се. То бива толерантност, ама това си е педофилия.

umri
02-15-2013, 20:57
Но шестокласнички с абсолвенти?

Поне може да свършва вътре преди момичето да стигне етапа "рамбо: първа кръв" /fail

отивам да повръщам

alskdjfhg
02-15-2013, 21:08
Айде, айде, не е чак толкова голям проблем тази разлика в годините.
След колко време ставаш на 18? След като станеш пълнолетна родителите ти нищо не могат да направят.

TheBeliever
02-15-2013, 21:14
След като станеш пълнолетна родителите ти нищо не могат да направят.

Най-големият мит за всички тийнейджъри.

alskdjfhg
02-15-2013, 21:18
Най-големият мит за всички тийнейджъри.

Е добре, какво ще направят? Тя ще е пълнолетна, може да е с когото си иска.

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 21:20
Да, щото като станеш на 18 и ставаш независим/а от вашите ли?!
Те и сега нямат какво да направят, освен да мрънкат. Няма да тръгнат да се занимават със съдилища и глупости я!

girlwithblueeyes
02-15-2013, 21:23
Ако си с акъл можеш да си самостоятелен :) Тъпо е на 18 години да живееш с мама и тати и да те издържат .

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 21:26
Евала на тези, които успяват да са самостоятелни на 18!
Ама не е тъпо, ако нямаш възможността за това!
Да не говорим пък колко е глупаво да си на квартира в родния си град, където имаш дом?!

umri
02-15-2013, 21:34
Ако си с акъл можеш да си самостоятелен :) Тъпо е на 18 години да живееш с мама и тати и да те издържат .

Много теория, но дрънкаш пълните глупости. Като станеш на 18 е същото, като на 17. Падат някои забрани, но пак си сериозно зависим от вашите, което автоматично им дава глас за нещата, които правиш. Всеки случай никой адекватен родител няма да дава пари на детето си и в същото време да го остави да пропадне.

Не знам кво визираш под "ако си с акъл", ама.. на 18 си още ученик. Може да работиш, но това няма да ти докарва достатъчно доходи, с които да си плащаш квартира, да ти стигат за живеене и в същото време да завършиш добре 12-ти клас и да кандидатстваш в добър университет. А за да си самостоятелен в университета, трябва учиш задочно, да си намериш работа и с докараните пари да си плащаш семестриалните такси, квартирата, градския транспорт, храната, сметките.. Има такива хора, но са малко и в повечето случаи получават помощ от родителите.

Ясно ми е как си под 18 и все още си мислиш, че всичко, дето хвърчи се яде.

едит; познавам хора, които живеят в общежития, работят и учат, но ученето им знаеш ли докъде се простира? Ходят на лекции чат-пат, защото нямат време и сили от работата, която работят. В същото време работещите учат специалности, които не са чак толкова трудни и лесно могат да минават на изпитите, но не и с високи оценки. Седни да учиш едно право, медицина или източна филология да видим как ще работиш и ще учиш и да се издържаш сам.. 2 седмици отсъствие от източна филология и няма наваксване. Правото поне в някои университети може задочно.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 21:38
Напротив не е задължително да си зависим стига да можеш да се оправяш сам в живота .

umri
02-15-2013, 21:39
Напротив не е задължително да си зависим стига да можеш да се оправяш сам в живота .

Изгубих време да обяснявам на невеж.

Това какъв ме прави? Май тъп.. карай.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 21:41
Добре де не е ли тъпо на 18 години да разчиташ на родителите си ??

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 21:47
:D Обясни ми как на 18 ще имаш доходи, които да са ти достатъчни за наем, сметки(ток, вода, телефон, интернет), храна, излизане от време на време, образование и други????
Моля ти се, обясни ни?

Има начин и той е да се занимаваш с нелегални неща, но айде да го изключим него.
Обясни, моля те!

girlwithblueeyes
02-15-2013, 21:49
Познавам хора който от 18 годишни се оправят напълно сами в живота и то с легални неща :D всичко е до желание .
Спирам да споря вече :) казах си мнението .

HollyGolightly
02-16-2013, 04:04
Авторке, какво си направила ти , за да промениш начина, по който родителите ти гледат на теб, та очакваш реакцията им да е различна? И не се залъгвай, дори и да живеете под един покрив, пак няма да прекарвате цял ден заедно, казвам ти го от личен опит. Ти все още си в училищна възраст, а той се предполага, че работи. Така че, не си прави големи планове.

Стига с тези глупости "Като стана на 18 ще си правя каквото искам". Родителите са ти родители цял живот, не само докато навършиш заветните 18. Колкото и зрял/а да си, малко или много зависиш от тях. Това ви го казвам като човек, който работи от 16 годишен (3 години вече). Всички сметки си плащам сама, пари и у нас понякога оставям и все пак завися от родителите си и ги слушам и уважавам. Само един незрял човек може да разсъждава по този глупав начин.

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 04:36
днес ти намерих профила във фб по твой коментар в стр която си харесал :Д

And may I ask: DAFUQ?! :) Нямам дори грам представа защо си започнала да тЪрсиш, но ми е интересно кой е коментара и в коя страница. :oops:
Явно си срамежлива - дори не си ми предложила приятелство. Профила ми е достЪпен само за приятели, така че не те е стреснала профилната снимка, сигурен сЪм - сЪщата е като тази ;)

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 04:38
Толкова ли е зле момчето, че не може да се намери някоя на своите години.

Те тия на неговите години вече искат пари, коли, апартаменти... Никой не ти гледа чувствата, романтиката и като цяло ЛЮБОВТА!

P.S.: Усети ли се сарказма, когато написах любовта или да пробвам пак?

granger
02-16-2013, 05:54
Ох,Божеее. Говорете ми как всички 27 годишни искат да заплодят някоя, да я вземат за домакиня и да си имат семейство- НАХ. Адски много мъже , а и жени точно сега си живеят живота , това ,че не са 18-19 ,не значи ,че не могат да имат връзка с такива елементи :lol:
Приятеля ми е на 25, аз съм на 18 , никак не сме тръгнали да се женим , да мислим за деца и тн. На 25 -6-7 и тн живота е пред теб. Оттук , как да се наживея на 18-19 , при положение, че нямам собствен доход,живея с наще , на всичкото отгоре уча и ще уча висше.
Изказването ,че на 18 може да си абсолютно самостоятелно е доста кухо ,може да има единични примери , ама аз досега не съм видяла някой да се е изнесъл от вкъщи , доброволно да живее на квартира, да има пари да плаща всички сметки , да му стига времето за всичко и да си живее живота. Такива животни са рядкост, да не каже ,че хич ги няма :lol:

DisappointedDreamer
02-16-2013, 06:00
And may I ask: DAFUQ?! :) Нямам дори грам представа защо си започнала да тЪрсиш, но ми е интересно кой е коментара и в коя страница. :oops:


Ooo, изобщо не съм те търсила. Разглеждаш страницата, ти беше коментирал, фб-то ти е с този ник и видях снимка и така :Д

Иначе, подкрепям Дъбеливър. Мойте родители имат 10г разлика, ама са били на 21 и 31.

TheBeliever
02-16-2013, 06:29
Е добре, какво ще направят? Тя ще е пълнолетна, може да е с когото си иска.

Докато живееш под техния покрив, ядеш тяхната храна и харчиш техните пари, все в гъз, че си пълнолетна. Така по-ясно ли е?

Да, възможно е да си самостоятелен на 18. На теория всичко е възможно. Umri го описа доста добре.
Смешно е да се изразявате толкова уверено за неща, до които не сте се докосвали и тепърва ви предстоят.

sexa_na_kompleksa
02-16-2013, 07:53
Доста стереотипи властват тук и доста се отклонихте от темата.

Ако се разбираш по-добре с майка ти, защо не поговориш първо с нея? Обясни й, че се виждаш с едно момче, и какви са ти чувствата към него, но се притесняваш, че те може да го отхвърлят поради фактор, който не зависи от него, и т.н. Ако обясниш на родителите си по нормален, цивилизован, интелигентен начин, и ако те самите са такива хора, би трябвало да те разберат, и да те подкрепят. Глупаво е да се криете от тях, ти вече си на 17г, може да взимаш сама решения.

molly3
02-16-2013, 08:52
Чакайте малко..аз ви искам съвет как да говоря с родителите ми, те преди 1 год разбраха за нас, но не от мен, а от друг човек и разбраха, че съм ги лъгала една година може би затова реагираха толкова остро. Не искам да ме поучавате, че 10 год били много..аз това съм си избрала и не ме интересува хорското мнение, за мен нямат значение годините и двамата се обичаме, нямаме различия, и двамата обичаме да правим едни и същи неща и тн. И да, той може да си намери някоя на неговите години, но иска да е с мен, защото мен ме обича.

granger
02-16-2013, 08:59
ми като знаят кво се вайкаш? Отиваш ,казваш им как стоят нещата. Хубаво е поне да се запознаят с него, да видят, че не е някакъв льольо. Ако наистина те обича и иска да имате бъдеще семейството ти тва ще го види у него. Родителите в повечето случаи имат много вярна преценка.

TheBeliever
02-16-2013, 09:00
Чакайте малко..аз ви искам съвет как да говоря с родителите ми, те преди 1 год разбраха за нас, но не от мен, а от друг човек и разбраха, че съм ги лъгала една година може би затова реагираха толкова остро. Не искам да ме поучавате, че 10 год били много..аз това съм си избрала и не ме интересува хорското мнение, за мен нямат значение годините и двамата се обичаме, нямаме различия, и двамата обичаме да правим едни и същи неща и тн. И да, той може да си намери някоя на неговите години, но иска да е с мен, защото мен ме обича.
Кой пък е тръгнал да те поучава? Едва ли на някой от писалите в темата му пука точно ти с кой си. Просто си изказваме мнението по така зададения казус. Нали затова е форум.

xXxPETYAxXx
02-16-2013, 09:05
Лошо, че си ги лъгала толкова време. Едва ли ще са във възторг, когато разберат.

След като имаш 27-годишен приятел, който е по-голям от всеки писал в темата ти(най-вероятно), защо не го обсъдите заедно?!
Като е на толкова, поне да те съветва и да ти помага при взимането на решения, не да питаш нас.

Много зависи пак казвам ОТ РОДИТЕЛИТЕ, а тях САМО ТИ ги познаваш! Прецени си!

TheBeliever
02-16-2013, 09:10
След като имаш 27-годишен приятел, който е по-голям от всеки писал в темата ти(най-вероятно), защо не го обсъдите заедно?!
Като е на толкова, поне да те съветва и да ти помага при взимането на решения, не да питаш нас.


Ако наистина са на един акъл, както казва авторката, едва ли би могъл да я съветва кой знае колко.

xXxPETYAxXx
02-16-2013, 09:16
Права си, ама в случая най-важни са родителите.
Който и да е от форума няма как да ги познава и да знае как биха реагирали, авторката е единствения човек, който поне предполага.
Има родители, които биха реагирали много агресивно, има и такива, които биха проявили разбиране и търпение.

На мен не ми се е случвало да имам връзка с някой на тея години, но предполагам, че ако съм хипотетично в тази ситуация щях да им кажа. Все пак 2 години връзка не е малко.

Как да говориш с тях - ами аз бих говорила първо с майка си. Ама зависи, с кой от тях си по-близка. Поднасяш им инрормацията по-деликатно, обесняваш им, че се обичате и си щастлива с него.

molly3
02-16-2013, 10:05
Това че ни вълнуват горе долу едни и същи неща и нямаме различия, не означава, че сме на един акъл !!! За годините си той е много отговорен и умен. И да, обсъждали сме го заедно, но искам да чуя мнения и съвети от други хора.

PainMonopoly
02-16-2013, 10:20
Доста глупости се изписаха в тази тема. Вярно е, че на 18 не може да бъде напълно независима от родителите си, най-малкото ще е още в гимназия и е вярно, че и да е на 30, пак ще си навират вижданията в лицето ѝ. Обаче с течение на времето родителите отпускат контрола (логично, детето расте) и ако на 15 е можело да забраняват и да наказват, на 18 най-много да мрънкат. Плюс това 25-годишен с 15-годишна е леко прекалено, но 17-годишна с 27-годишен не чак толкова, 18-годишна с 28-годишен още по-малко, което също ще окаже влияние върху реакцията на родителите ѝ.

Как трябва да се постъпи, ти си знаеш най-добре. Ако някой път се изсипеш у вас с него и го представиш на ваш'те, вероятно ще се държат любезно пред него, а ако си поговорят с него и го видят, вероятно ще видят, че не е нито педофил, нито се опитва да те импрегнира и зароби в кухнята и ще установят, че по-добре с такъв и да те третира добре, отколкото с някой тъпак, който те наранява, но е на твоите години.

Това обаче би проработило, ако родителите ти са разбрани хора. Ако са параноици, които винаги се смятат за прави, защото ти си малка и нищо не разбираш, а те са дърти и знаят всичко, тогава съжалявам. Ще трябва да продължите да се криете.

Amore-Mio*
02-16-2013, 12:07
Факт е, че дори и на 28 да стане, реално тя все още е зависима и ще бъде зависима от родителите си, докато не започне да се издържа сама, та дори и след това си е напълно възможно.

Иначе според мен идеята да им кажеш отново за него - не е добра. Наистина има вероятност да са малко по-склонни, но в никакъв случай няма да летят на седмото небе. Което от една страна си е разбираемо. Бъдете си заедно, та след време го запознай с тях, обясни им и така нататък. Защото в този период биха те погледнали от гледната точка на това, че си ги лъгала, което не е оферта.

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 14:30
Аз пЪк познавам дангалаци, които са на по 22-25 и живеят с родителите си. Няма лошо, но вЪпросните диванета чакат на техните да ги хранят, обличат и топлят. Това винаги ме е отвращавало. Както и да е - мисЪлта ми е, че има хора, които просто не искат да разчупят яйцето и да излязат от черупката си, а има и такива, които се издЪржат сами и на 17-18 години. Вярно е, единици са тези вторите, но ако толкова е засилена авторката да е с приятеля си, нищо не може да я спре. А той, като един отговорен, предполага се младеж, би й помогнал поне в началото сЪс сметките. Може да я приеме да живее при него, да й помага за храната, примерно... Не е невЪзможно. Има ли желание, има и начин!

krasawichka
02-16-2013, 21:59
Какво намира един мъж в една тийнейджърка ми е интересно на менн :дд

CoNviCt
02-16-2013, 22:02
Какво намира един мъж в една тийнейджърка ми е интересно на менн :дд
do the harlem shake

anonymous708973
02-17-2013, 08:46
Познавам хора който от 18 годишни се оправят напълно сами в живота и то с легални неща :D всичко е до желание .
Спирам да споря вече :) казах си мнението .

Кажи си пак мнението, като направиш 18, изнесеш се и се издържаш сама. Дотогава то не струва пет пари.
Щото и аз много плямпах по тая тема. Все още твърдя, че мога да се изнеса и да съм независима, ама тогава ученето ми отива на кино.