PDA

View Full Version : ИЗПОЛЗВАМ МОМЧЕТАТА



fogdog
02-15-2013, 17:39
Защо съм безчувствена?? Харесва ми да използвам момчетата, всъщност не толкова да ги използвам колкото да ги накарам да ме искат и да знам, че мога да ги имам и след това губя интерес примерно. Не мога да се разбера, не е премерно да са ми разбивали сърцето или т.н, че да си обясня поведението си с това. Имам приятел за секс, той искаше да имаме връзка, но аз отказах и сега се "виждаме" понякога. Даже последния път дори не ми се правеше секс и го изгоних. Занимавам се с много момчета, пишеме си, виждаме се, карам ги да се "влюбят" и ми става приятно, но не искам нищо от тях. Може би има обща с това, че с баща ми сме в ужасни отношение, той ме биеше, крещи постоянно и т.н... и не не е възрастта ми това че не се разбираме, от може би 9-10 годишна не си говоря с него. От години дори не се поздравяваме, дори на една маса не сядаме заедно.. както и да е. Та си мисля, че може би търся мъжкото внимание, което баща ми не ми е дал в момчетата и и някак си си изкарав злобата към баща ми като използвам момчетата, не знам дали сте ме разбрали.. Отделно от това имам страх от сближаване, имала съм само една приятелка, която ме познаваше иначе ме е страх някой да не разбере какво чувствам и мисля и лъжа всички, без причина, мразя лъжите, но не мога да не лъжа, дори и да не ми се налага.. Общо взето е това.. Слушам съвети, мнения, въпроси..

girlwithblueeyes
02-15-2013, 17:46
Защото си кучка обаче трябва да знаеш ,че някой ден абселютно същото нещо може да се случи и с тебе .
Не е хубаво така да се подиграваш с чувствата на другият и то без особена причина . Това с бащата е старо и безмислено оправдание използвано от лигли като теб . Някой ден ще срещнеш някое момче и ще го обикнеш и той ще ти бие шута . Е тогава ще разбереш какво е да си от другата странна на монетата . Най-мразя такива уж студенокръвни мацки като тебе дето си правят бройката и се правят на много куул . Вече въобще ,не е забавно да си кучка ,защото свестните момчета харесват съвсем друг тип момичета . Моят съвет е просто да се промениш, и да осъзнаеш ,че хората и чувствата им ,не са играчка нито са даденост . :)

fogdog
02-15-2013, 18:14
Виж не го правя за да ходя да разправям после на хората аа забих се с тоя, правих секс с оня.. срам ме е от това и да,не е забавно или яко и искам да го променя, но просто изпитвам някакво нужда да го правя..
Да добавя: още от съвсем малка съм така, сигурно ми е такъв характера възможно ли е?? Примерно към 3-4-5 годишна, че и по-голяма съм обичала да бягам от наще, да се скрия и ми доставяше удоволствие да ги гледам как се притесняват, когато дядо ми почина се зарадвах аааадски много (бях на 6) защото беше много болен и му обръщаха много внимание и тн и тн биела съм децата, подигравала съм им се, правела съм интриги за да се разделят наще (тогава съм била на 3) та мисълта ми е, че винаги съм била злобна и безчувствена и се питам ЗАЩО?

girlwithblueeyes
02-15-2013, 18:18
След като те е срам просто спри да го правиш . Гадно е да постъпваш така с другите защото всичко се връща .А това което си правила като малка просто не го вярвам ужасно противно и гадно е ! Просто нямам думи за теб ако това нещо е истина просто ме отвръщаваш . Съжалявам че го казвам но така мисля това да плетеш интриги на 5 годишна възраст е или че тука ни лъжеш или си израсла озлобена . .

lamer4e7o
02-15-2013, 18:19
Възможни причини: липса на възпитание, разпри в семейството и т.н. и т.н. Не знам кучка ли си или не, но поведението ти отговаря на това.

Като ти четох постовете, веднага се сетих за момичето от филма „Целувката на дракона“, ако си го гледала… Веднага ми изникна в ума, не знам защо, но явно имаш някаква прилика с нея.

SpiritInBlack
02-15-2013, 18:22
На колко си ? Може би възрастта те оневинява

girlwithblueeyes
02-15-2013, 18:22
Разприте в семейството не са оправдание човек да се държи така . Всеки има проблеми и драми но не е нужно всички да сме жестоки !

lamer4e7o
02-15-2013, 18:23
В някои случаи са. По новините неведнъж са давали подобни инциденти (с разпри в семейството) и ако имаш някаква лабилна психика, ставаш изтрещял… Гадна работа.

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 18:24
Липса на внимание в семейството, липса на обич и всякакъв вид мили действия спрямо теб още от малка.
Може би трябва да говориш с психолог, ако имаш наистина желанието да се промениш.

tonssy
02-15-2013, 18:27
Липса на внимание в семейството, липса на обич и всякакъв вид мили действия спрямо теб още от малка.

+

girlwithblueeyes
02-15-2013, 18:27
Аз като съм израсла без майка която да ми дава съвети относно момчета,приятели или мода . Не е имало на кой да кажа Мамо той ми разби сърцето . Обаче не съм започнала да се подигравам така с хората нито да правя интриги .
Много хора са били лишени от обич и внимание даже познавам много такива . Но нито един от тях не е като нея .

lamer4e7o
02-15-2013, 18:28
Аз като съм израсла без майка която да ми дава съвети относно момчета,приятели или мода . Не е имало на кой да кажа Мамо той ми разби сърцето . Обаче не съм започнала да се подигравам така с хората нито да правя интриги .
Много хора са били лишени от обич и внимание даже познавам много такива . Но нито един от тях не е като нея .

Съжалявам!

Но все пак такива случаи може да са рядкост, но не са невъзможни.

xXxPETYAxXx
02-15-2013, 18:29
Има разлика между липсата на родител/и и това да имаш родители, които не ти показват обич!
Второто озлобява много повече!

fogdog
02-15-2013, 18:31
girlwithblueeyes Най-сериозно говоря, удря яко в съвестта- най-вече това,че пожелах дядо ми да умре и като разбрах бях толкова щастлива, помня го това чувство, което изпитах и аз амата се отвращавам като се сетя.. а интригите случая с наще е,че съм се направила, че баща ми ме е ударил и съм отишла равайки при майка ми и съм си твърдяла, че ме е ударил, слад това са направили двамата опит, той ми е викнал за нещо и аз ведного при мама да излъжа, че ми е направил нещо, а тя е седяма и тайно гледала, а съм била само на 3..

SpiritInBlack на 16

tonssy
02-15-2013, 18:33
Аз като съм израсла без майка която да ми дава съвети относно момчета,приятели или мода . Не е имало на кой да кажа Мамо той ми разби сърцето . Обаче не съм започнала да се подигравам така с хората нито да правя интриги .
Много хора са били лишени от обич и внимание даже познавам много такива . Но нито един от тях не е като нея .

Всеки е с различен характер. На теб детството може да ти е повлияло по един начин, но друг на твоето място би се озлобил, съвсем възможно е. И има разлика между това да нямаш родители и това да имаш, но ежедневието да е изпълнено с непрекъснати скандали и постоянно да ставаш свидетел на побоища и подобни. Не може да сравняваш всички с хора/ примери, на които ти си свидетел.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 18:35
Ами съжалявам просто на мен това държание ми е непонятно .В светга има толкова много с толкова страшни проблеми но какво ли щеше да стане ако всеки се озлобяваше така . Но ще мине време и ще осъзнае .
А това горното обяснение от авторката просто ме отврати . Що за човек трябва да си че да правиш подобни неща .

fogdog
02-15-2013, 18:35
Ами родителите ми няма да ми дадат пари за психолог, знам че е скъпо. Освен това ако отида все едно признавам, че съм луда и ме е страх да не ми кажат, че имам някакъв проблем и освен това не съм сигурна дали воъбще ще успея да си изкажа мислите, има доста неща, които исакм да си споделя с някого, но никога не съм го правила и ще ми е странно да споделя притесненията си.

tonssy
02-15-2013, 18:39
Ето от това:


Освен това ако отида все едно признавам, че съм луда и ме е страх да не ми кажат, че имам някакъв проблем и освен това не съм сигурна дали воъбще ще успея да си изкажа мислите

разбирам, че наистина психолог няма да ти е излишен. Осъзнаваш какво правиш, но те е страх да го признаеш, страх те е какво ще ти каже един лекар. Имаш проблем със споделянето определено. Ако поне веднъж споделиш с някой и си излееш всичко, може би ще ти олекне. Престраши се.

SisiStrange
02-15-2013, 18:56
Аз се съгласявам със синеочка. Има кръгли сираци, пребивани деца, изнасилвани в детство деца, които далеч не се държат така. Големия прас, че с баща и не са в отлични отношения. И аз нямах бащин модел вкъщи някъде от три годишна. Айде пък да не разваля психиката чак толкова. Тези теории са ми били винаги силно префърцунени. Човек е това, което иска да бъде. На нея и е лесно да бъде кучка и после да показва драматично съжаление и самонизвергване. Направо е готова за лошата в турски сериал. Ако НЕ иска да се държи лошо с хората около себе си, да спре. Или наистина искаш да си друг човек, или не.

Наистина има връзка между лошо детство и характер, да. Но не се изразява в това да се чукаш с 5 момчета на веднъж и да ги въртиш на пръста си, въобразявайки си как си фаталната жена-използвачка. Хората, живяли в среда с безразличие от страна на единия родител, обикновено израстват с ниско самочувствие, много слаба самооценка, несигурни, много подозрителни, недоверчиви, мразещи този родител, но искащи да получат признанието му, в лоши случаи, за да получат внимание като деца влизат в лоши компании и прочие. Нейното е чиста проба парадиране в стил: "Колко съм лоша."

Да обвиняваш родителите си за неща, които са ти се случили - да. Има логика. Да ги обвиняваш за това как се държиш, е чиста проба оправдание.

anonymous708973
02-15-2013, 18:59
Драматизираш. Нищо чак толкова ти няма. Просто си вдигаш егото по гнусен начин. В това, което правиш, не би имало нищо лошо, ако не беше умишлено. Ако не го правеше съзнателно, щеше да си просто мадама със секс приятели, каквито има много.
В момента обаче се подиграваш с чувствата на хората, а това е чисто и просто отвращаващо.

fogdog
02-15-2013, 19:12
SisiStrange аз не твърдя, че се държа така заради отношенията ми с баща ми, просто се опитвам да намеря логично обяснение защо съм такава. Още инфо, ако има значение : пуша трева от 14-годишна през ден горе долу (разбира се имало е и периоди от месец примерно когато не съм пушила) и ми харесва да не спя като съм си изнервена нарочно не спя, странно е, но да, един вид се наказвам.

girlwithblueeyes
02-15-2013, 19:17
Съжалявам , че ще го каза обаче ти ме отвръщаваш . Нямам намерение да пиша повече тук
Лека вечер :)

tonssy
02-15-2013, 19:18
Още инфо, ако има значение : пуша трева от 14-годишна през ден горе долу (разбира се имало е и периоди от месец примерно когато не съм пушила) и ми харесва да не спя като съм си изнервена нарочно не спя, странно е, но да, един вид се наказвам.

Озаглавила си темата ИЗПОЛЗВАМ МОМЧЕТАТА, а вече започна да намесваш много странични фактори.

Hidayet
02-15-2013, 19:19
Ами родителите ми няма да ми дадат пари за психолог, знам че е скъпо. Освен това ако отида все едно признавам, че съм луда и ме е страх да не ми кажат, че имам някакъв проблем и освен това не съм сигурна дали воъбще ще успея да си изкажа мислите, има доста неща, които исакм да си споделя с някого, но никога не съм го правила и ще ми е странно да споделя притесненията си.

Хората не ходят при психолог, защото са луди. И психологът няма да те упрекне или да каже, че си луда. Психологът е човекът, който ще те изслуша и ще ти даде съвет. Психиатърът е за луди и хора с психични заболявания. Може би ще ти покаже правилния път. Според мен трябва да отидеш. Опитай се да спестиш пари.

petia955
02-15-2013, 19:25
добре бе хора това не ви ли прилича точно на трол кой нормален човек се радва но смъртта на който и да е, а тя на дядо си?!? или има някакви психически отклонения..

Tsukuda_Hiroshi
02-15-2013, 19:48
fogdog - това не е на психична основа. Засегнат е мозЪка ти. Не те наливам. Говоря сериозно. Единици са тези хора, но ги има. Проявява се или като пЪлна апатия, или като един вид злоба. Някои се оправят, други са цял живот така. Не си виновна.

granger
02-15-2013, 19:53
Липса на внимание в семейството, липса на обич и всякакъв вид мили действия спрямо теб още от малка.
Може би трябва да говориш с психолог, ако имаш наистина желанието да се промениш.

Мда. Адски много се отразява,което пак не е извинение де, но е вид обяснение на поведението. Като цяло наистина се държиш като кучка,ама щом искаш да спре - воля. Или потърси подходящ,някой ,който така да ти завърти главата,че да не можеш и копче да кажеш после.
Шансът с поставянето на негово място няма как да върви ,ако не си изпитвала същото усещане преди, а и пак не е задължително да ти действа отрезвително.

umri
02-15-2013, 20:51
Драматизираш. Нищо чак толкова ти няма. Просто си вдигаш егото по гнусен начин. В това, което правиш, не би имало нищо лошо, ако не беше умишлено. Ако не го правеше съзнателно, щеше да си просто мадама със секс приятели, каквито има много.
В момента обаче се подиграваш с чувствата на хората, а това е чисто и просто отвращаващо.

Съзнателно или несъзнателно - все тая. Важен е крайният резултат, а оправданията не важат.

Явно си хубавка и загорелите ти набори ти се връзват на акъла. Като/ако дойде моментът, когато някой по-интелигентен емоционално ти обърне внимание и изиска от теб да покажеш нещо повече от очевидното, тогава ще се оправиш. Няма страшно.

Дано да осъзнаваш, че това, че някой покаже интерес към теб и ти пише/излиза с теб въобще не означава, че е влюбен. А пък това, че в един момент този някой го разкарваш, още не е гаранция, че се е влюбил в теб. Може просто да е продължил към следващата. Не се величай, защото най-вероятно живееш в една огромна его-илюзия.

alskdjfhg
02-15-2013, 21:14
Както казаха - липса на внимание, може би.. Но един ден ще си намериш майстора, бъди сигурна. Тоест, ще намериш някого, по когото ще луднеш.

Бтв, защо не отидеш на психолог? Според мен ще ти е от полза. Все пак си преживяла психическа травма - да те бие и тормози мъжът, който трябва да е до теб и да те подкрепя. Това остава следа в съзнанието ти.

Tuesday
02-16-2013, 12:39
Не съм сигурен дали това,което казваш е истина,а защо си безчувствена ли(Сама си отговори на въпроса защо си такава)
Това,което правиш изобщо не хубаво и като чета ми става ясно че като спечелиш самите момчета вече ти става безинтересно.
и този тип държание както го описа мисля че никой не обича да си играят със него това че баща ти се държал ужасно със теб донякъде обяснява поведението ти един вид чрез момчетата ти си го връщаш на баща си,но това не е извинение все пак ти сама решаваш

filmimilmi
02-17-2013, 13:07
tldr; Но съдейки само по заглавието... Мисля, че знаеш каква те прави това.

DENKAZ
02-17-2013, 20:55
Защото си КУЧКА :) обаче трябва да знаеш ,че някой ден абселютно същото нещо може да се случи и с тебе .
Не е хубаво така да се подиграваш с чувствата на другият и то без особена причина

Точно!

Chacho
02-19-2013, 11:38
Момичето каза, че се държи ужасно с другите хора. Що за съвет давате, като повтаряте казаното от нея?

Fogdog, най-напред адмирации за това, че си откровена. Нещата, които чувстваш, са нормални, колкото и да не изглеждат така отстрани. Вече си си задала въпроса "Защо не трябва да съм такава", само ти липсва отговора. И докато на останалите хора им бива налагано от малка възраст да странят от това поведение, то ти ще имаш възможността сама да се пребориш с това усещане и да намериш този отговор. А хубавото в това е, че докато останалите не са си позволявали да се плъзнат по пътя на първичните си чувства само защото се СТРАХУВАТ от гузната съвест (като думата съвест я ползвам в респектиращ мащаб), ти ще се изправиш очи в очи с нея.

Проблемът ти не е, че ти липсва логическа обосновка - очевидно имаш такава. Проблемът е, че нямаш волята да си надмогнеш емоциите. Една от основните причини е тревата. Няма да я спреш, ясно е че това не е опция. И аз не съм я спрял. Но се научих как да я употребявам, без да ме променя. За целта е достатъчно да си дадеш няколко дни почивка, препоръчително 4-5. Тя е виновна за липсата на воля/мотивация, и колкото по-редовно употребяваш, толкова повече се засилва тоя ефект. Почивката помага, защото успяваш да си припомниш другата страна на нещата. След това като запалиш отново коза, вече можеш (отново) да разграничиш влиянието му от истинските си емоции. Така противникът излиза от сенките, а ти ясно виждаш къде трябва да замахваш. Другото е, че еуфорията, която извличаш от нея, е за сметка на настроението ти, когато не я употребяваш. Това се отразява по много интересен начин, тъй като неща, които очакваш да ти носят щастливи емоции, губят заряда си, а ти започваш да търсиш причината, задълбавайки в собствената си личност. Ставаш жадна за екстаз, мъчиш се да откопчиш възможно най-много и така се озоваваш с някакви момчета-еднодневки. И депресията придава дъх на мимолетност на тези преживявания. Изходът е много прост - веднъж разбереш ли откъде идва пожара, ще знаеш и къде да излееш водата. Пуши си, но бъди съзнателна за негативните последици и ги дръж под контрол.

Веднъж намериш ли си волята, раздай се малко. Свърши много за останалите, постави себе си на заден план. Ще ти дойде много освежаващо, когато насъбралата се в гърлото ти топка съвест успееш да я преглътнеш. Ще си точно в другата крайност - след безкрайно използвачество, ще вкусиш от другата крайност и ще се наслаждаваш на добрите си постъпки. Действа по-добре от затапка.

Време е и да си простиш за чувствата си след смъртта на дядо ти. Била си на 6, няма как да имаш разбираш значението на живота и смъртта. Когато бях на 12 и баща ми беше на смъртно легло, не стоях в болницата при него, защото дори не осъзнавах какво се случва и когато почина играех в някаква компютърна зала. Няколко дни по-късно ми дадоха мобилния му телефон и аз наум се запитах, дали всъщност е зле или добре, че тати е починал, представяш ли си. Щото много исках телефон. С години се обвинявах, докато най-накрая си дадох сметка, че ако не обичах баща си, нямаше и да ме гризе съвестта, а щеше да ми е безразлично. На всеки му минават гнусни мисли през главата, няма как да ги спреш. Та на 12 си зададох този въпрос и от страх не си отговорих. Беше ме страх, че може би съм луд, за да си мисля такива неща. Е, по-късно се осмелих да си задам всички неудобни въпроси свързани с това събитие и бях щастлив, че с времето узрях и намерих правилните отговори.


Колкото до ядовете в семейството - това може би е най-обичайното. Твойта трудност обаче не е справянето с проблемите, а локализирането им. Ако само семейството ти е на главата, ще намериш начин да се оправиш, такива сме младежите. Просто го карай по-леко със себе си, не се предавай пред депресията и апатията, не се затваряй в себе си и се опитвай да полагаш повече усилия, когато искаш да се промениш. Воля се развива с воля.

Niakoitam
02-19-2013, 12:52
Защото явно още от ранно детство са ти поизпуснали бая юздите. Това: "Пуша трева от 14 годишна" говори страшно много за "големите" грижи,които полагат родителите ти за теб.Отделно,че на тази възраст още не знаеш точно дали те боли или те сърби :)

gimmesomemo
02-20-2013, 06:36
Съвети и мнения ли?
Изгубена душа си прексана жабке. Ще си остарееш с котките в самотната гарсониера. Жалко е, но все на някои хора трябва да се случви именно това. За да съществува баланса, нали се сещаш? Ти се ебаваш с момчетата, правиш им сечено и т.н. И както в горни постове ти обясниха, някой ден ще се влюбиш в някой, който ще те отебе поради накакви причини. И ще страдаш цял живот.
Съвет: Kill yourself or die trying.