PDA

View Full Version : Айкидо или Карате



Mitko974
02-15-2013, 18:38
Здравейте! :) Исках да ви попитам кое е по-добре Айкидо или Карате , защото съм доста заинтересован.Благодаря предварително!

firstdiesel
02-15-2013, 19:24
бокс :D

Ryder96
02-16-2013, 10:31
Аз тренирам карате от 8 години и, разбира се бих те посъветвал да тренираш карате. От личен опит мога да ти кажа, че най-важните неща са добрият треньор, постоянството и упоритостта. :)

Mladenoff
02-16-2013, 13:52
бокс :D

+1 :D

Ukhtar
02-16-2013, 18:39
Бокс, кик бокс, муай тай.

Или нещо, което можше да приложиш на улицата, без да са ти нужни 10 години за това о.о

Ambiguous
02-16-2013, 20:19
Нож.

Illusion772
02-16-2013, 20:55
Айкидо (tumb)

firstdiesel
02-17-2013, 08:55
Нож.

а щом с оръжия ... .50AE IMI Desert Eagle

не пистолет, а екзекутор от близко разстояние :D

Donnie.Yen
02-20-2013, 20:22
тренирал съм айкидо 2 години и нищо немога да направя това е неприложимо на пътя ако си го тренирал под 20 години, колкото до каратето никога не съм тренирал карате, но съм навътре в бойните изкуства и е много праволинейно, ако е за самозащита бих те посъветвал някой боен спорт, като бокс, кикбокс, мма, таекуондо итф комбинирано с джудо в последствие, както е казал брус лий вземи един кикбоксиор на 1 година и ще пречука всеки който се занимава с бойни изкуства 5 години като карате, кунг фу и тн ..

yamaha436
02-25-2013, 18:50
Бокс.

Donnie =]
02-25-2013, 18:59
а щом с оръжия ... .50AE IMI Desert Eagle

не пистолет, а екзекутор от близко разстояние :D
да да тоя пистолет е супер не ефективен, много е голям, стар е , малко заряд, супер голям откат дава и стреля много бавно. трябва малък компактен пистолет примерно глок 26 .. ще го извадиш много по-бързо , казва ти го човек с КОН :)

firstdiesel
02-25-2013, 19:58
;10615835']да да тоя пистолет е супер не ефективен, много е голям, стар е , малко заряд, супер голям откат дава и стреля много бавно. трябва малък компактен пистолет примерно глок 26 .. ще го извадиш много по-бързо , казва ти го човек с КОН :)

нинджа пак ли ти бе ? :D

глок е доста по-малък и маломощен в сравнения с тоя 50 калибър, който направо къса, но за сметка на това се стреля по-лесно с глок (9мм)
иначе, да тоя израелец от 80-те иска много здрава ръка

но те не са един калибър, нито цените са им близки - няма как да се сравнят, но ИМИ-то си е мега-оръжие, ламборгинито на пистолета

ама в бг само валтери - евтини, чупливи ама ти спасяват гъза :D

Donnie =]
02-25-2013, 20:59
нинджа пак ли ти бе ? :D

глок е доста по-малък и маломощен в сравнения с тоя 50 калибър, който направо къса, но за сметка на това се стреля по-лесно с глок (9мм)
иначе, да тоя израелец от 80-те иска много здрава ръка

но те не са един калибър, нито цените са им близки - няма как да се сравнят, но ИМИ-то си е мега-оръжие, ламборгинито на пистолета

ама в бг само валтери - евтини, чупливи ама ти спасяват гъза :D

не знам кой щи даде разрешение за такъв калибар и трябва да се стреляш срещу бабичка с паркинсон че да я простреляш първи с тоя дезърт ..

Mladenoff
02-25-2013, 21:04
Desert Eagle е пистолет с колекционерска стойност. Никаква рентабилност

firstdiesel
02-25-2013, 21:22
Desert Eagle е пистолет с колекционерска стойност. Никаква рентабилност

а продават се $1500 без митата, но както каза нинджата разрешителното е проблем ... при шефа има такива, с по 5 патрона и са доста тежички към 2 кила имат

Mladenoff
02-25-2013, 23:15
точно т'ва имам предвид, т'ва как си го слагаш около кръста и колко бързо го вадиш ? с кобура колко тежък ще стане ?

Auriss
02-25-2013, 23:20
/фейспалм.

Глокове ползват немалко спецслужби по света. Има и .45acp Глокове - ~700 джаула при около 13гр и 300м/с .
.50 ае - 2200 при 19гр и 460м/с .

Един .44 магнум обаче е ~2300J ,пък оръжието не е с размера и теглото на прахосмукачка.

А на Валтерите какво им е евтиното и калпавото не ми е ясно. Един ПП на 7.65 ще видиш колко е калпав точно ... А .22 ППК-тата, ако си имал изключително евтиното (15 стотинки на патрон) удоволствие да стреляш с него, щеше да знаеш колко приятно пистолетче е.

http://www.guns.bg/Walther_PPKE_9x17-cat10-scat38-p21874.html?searchKey=&priceOrder=D&latestOrder=&manufacturerId=&caliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=

^ Това е колекционерско оръжие. Не 2 кила тенекия с формата на пън.

firstdiesel
02-25-2013, 23:41
аз не разбирам много от пушкала просто видях какви поражения нанася тоя пистолет, то е като повна пушка да еба .. и отката е толкова де :D между 2 изтрела ми трябваха поне 3 сек ... те хората с другите пистолети за толкова могат да презаредат :D

nosferatu23
05-03-2013, 22:18
/фейспалм.

Глокове ползват немалко спецслужби по света. Има и .45acp Глокове - ~700 джаула при около 13гр и 300м/с .
.50 ае - 2200 при 19гр и 460м/с .

Един .44 магнум обаче е ~2300J ,пък оръжието не е с размера и теглото на прахосмукачка.

А на Валтерите какво им е евтиното и калпавото не ми е ясно. Един ПП на 7.65 ще видиш колко е калпав точно ... А .22 ППК-тата, ако си имал изключително евтиното (15 стотинки на патрон) удоволствие да стреляш с него, щеше да знаеш колко приятно пистолетче е.

http://www.guns.bg/Walther_PPKE_9x17-cat10-scat38-p21874.html?searchKey=&priceOrder=D&latestOrder=&manufacturerId=&caliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=

^ Това е колекционерско оръжие. Не 2 кила тенекия с формата на пън.

боже боже опази. следващата мол нинджа на 42 год. обучаваща форумните младежи на абсолютни ТЪПОТИИ

Muaythaifighter
05-03-2013, 22:21
нито 1 от двете , бокс , ако си по-разпънАТ кик бокс/муай тай.Аз лично таеклондисчета ги ям за закуска, дет не сам никъф шампион на бг, мачкам на спаринга наще републикански шампион по таеклондо . И то стаа въпрос за 30 сек мах.

lolipoop1
05-10-2013, 17:30
тренирал съм айкидо 2 години и нищо немога да направя това е неприложимо на пътя ако си го тренирал под 20 години, колкото до каратето никога не съм тренирал карате, но съм навътре в бойните изкуства и е много праволинейно, ако е за самозащита бих те посъветвал някой боен спорт, като бокс, кикбокс, мма, таекуондо итф комбинирано с джудо в последствие, както е казал брус лий вземи един кикбоксиор на 1 година и ще пречука всеки който се занимава с бойни изкуства 5 години като карате, кунг фу и тн ..
А един самбист на 3 месеца като нищо ще пречука боксьор или кик-боксьор на 5+ години ;) Такаче ако искаш да се научиш да се защитаваш се запиши на самбо, а след няколко месеца ако искаш може и бойно самбо :)

nosferatu23
05-10-2013, 17:38
А един самбист на 3 месеца като нищо ще пречука боксьор или кик-боксьор на 5+ години ;) Такаче ако искаш да се научиш да се защитаваш се запиши на самбо, а след няколко месеца ако искаш може и бойно самбо :)
Самбистите , и при джуджитсуто какво ги учат , да владеят боя на земята , знаеш ли кво ще стане като премине към хватки на земята и са повече от 1 нападател :?: Останалите ще му смачкат тиквата с шутове ;)

lolipoop1
05-10-2013, 17:50
Ами ако са ти повече най-нормалното нещо е да избягаш. В самбото и джудото има бол техники, в които само сваляш противника на земята с лекота, а бойното самбо включва и стандартните удари с крака и ръце.

nosferatu23
05-10-2013, 17:52
Ами ако са ти повече най-нормалното нещо е да избягаш. В самбото и джудото има бол техники, в които само сваляш противника на земята с лекота, а бойното самбо включва и стандартните удари с крака и ръце.

Като си притиснат не винаги може да избягаш , пък и дори да избягаш може да бъдеш настигнат и изръган в гръб ;)

На улицата мисля че муай тая и киокушина има най добро приложение, юмруци колена лакти ;)

SpiritInBlack
05-10-2013, 17:56
Нека за всички боксьорчета ви разкажа една прелюбопитна случка от преди няколко години от дискотека в Пловдив. Известен български боксьор с 2 аверчета се напи и почна да буйства и строшиха охраната на заведението. Собствениците викнаха един познат от Куклен ,който работи като охрана в съседна дискотека и има черен колан по карате. 1 беше в кома за няколко дена от ритниците , другите бяха нокаутирани с по 1 удар. И не беше само защото са пияни.

lolipoop1
05-10-2013, 17:58
Да ама в момента в който някой разбиращ от граплинг те хване за врата е приключено с теб. А бойното самбо има всички удари + борбата, затова ако са ти повече пак е най-ефективно. Пък и самбото е създадено точно с тази цел в началото на миналия век, когато сталинската армия е изтребвала гвардейците, които са били обучавани само на бокс. И така сталинската армия в ръкопашния бой е имала далеч по-голям успех и противниците са били смазвани!

nosferatu23
05-10-2013, 18:01
Да ама в момента в който някой разбиращ от граплинг те хване за врата е приключено с теб. А бойното самбо има всички удари + борбата, затова ако са ти повече пак е най-ефективно. Пък и самбото е създадено точно с тази цел в началото на миналия век, когато сталинската армия е изтребвала гвардейците, които са били обучавани само на бокс. И така сталинската армия в ръкопашния бой е имала далеч по-голям успех и противниците са били смазвани!

Горе долу.....ама само да ми кажеш къде сталинската армия е имала успех :?: И кои противници са били смазвани :?: Знаеш ли че нацистите са нямали такова обучение в смисъл не са учили никакви бойни изкуства , но пък са изучавали изкуството да убиваш с оръжие , било то огнестрелно или с нож , и да ти кажа страха от тях е бил най голям , като са чуели за панцарите , за щуките или за наближаващия вермахт или ваффен и са бягали рязко ;) Чети ако не вярваш за това как са ги мислили че са безсмъртни войни ;) Тъй че по леко с изхвърлянето за руската ръкопашна система , през войната не са се биели с ръце ;)

lolipoop1
05-10-2013, 18:09
Така е разбира се, но самбото е създадено точно за нуждите на сталинската армия в ръкопашен бой и със сигурност това е най-ефективната система за водене на уличен бой.

SpiritInBlack
05-10-2013, 20:28
Ква сталинска армия ,кви 5 лв. , момче ? Аз няма да те оставя да се доблиш до мен без да те ритна в главата , каратист , който ме прескача докато съм прав , ще хващащ рофл

Muaythaifighter
05-11-2013, 00:25
Веднъж сам се бил със самбист , нещо приклекна да ма фаща и коляното , голяма грешка направи. Ма не мисля , че беше някаф добър да беше тренирал мах 1год.

nosferatu23
05-11-2013, 00:40
Веднъж сам се бил със самбист , нещо приклекна да ма фаща и коляното , голяма грешка направи. Ма не мисля , че беше някаф добър да беше тренирал мах 1год.
прехвалени са руските простотии.нали федор е мастер по самбото ама комбинира с бокс и тай ;) то даже там набляга

Chacho
05-11-2013, 09:12
Тва не означава, че няма боксьор, който да направи същото. Зависи от човека. (тва за историята с боксьорчетата в дискотеката, че обърках реда на коментарите)


А ако ти скочат много, търсиш тясно пространство, където гърбът ти е сигурен. Стига и ти да си сигурен. Ако имаш време, бушиш някоя врата и ги хамалиш на входа, преди да са те изяли с парцалите. Ако си самбист, просто поваляш някого и другите ще си играят на прескочи кобила за да се доберат до теб.


Иначе пръчката е яка за самозащита. Хем може да ти даде голямо предимство, хем да не се изтрепете толкова, че да те съдят после.

lolipoop1
05-11-2013, 09:30
Ква сталинска армия ,кви 5 лв. , момче ? Аз няма да те оставя да се доблиш до мен без да те ритна в главата , каратист , който ме прескача докато съм прав , ще хващащ рофл
Абе ти някога бил ли си се през живота си на улицата? Как ще ме ритнеш в главата пред дискотеката с тесни дънки или на снега, пробвай да си вдигнеш кракa голям смях ще падне :D Пък и ако срещу тебе е някой, който тренира не спортно, а БОЙНО самбо може да те пречука и без да те се доближава до тебе и да те мета на земята...

nosferatu23
05-11-2013, 09:33
Тва не означава, че няма боксьор, който да направи същото. Зависи от човека. (тва за историята с боксьорчетата в дискотеката, че обърках реда на коментарите)


А ако ти скочат много, търсиш тясно пространство, където гърбът ти е сигурен. Стига и ти да си сигурен. Ако имаш време, бушиш някоя врата и ги хамалиш на входа, преди да са те изяли с парцалите. Ако си самбист, просто поваляш някого и другите ще си играят на прескочи кобила за да се доберат до теб.


Иначе пръчката е яка за самозащита. Хем може да ти даде голямо предимство, хем да не се изтрепете толкова, че да те съдят после.

С палка ще те убия с 1 удар ;) Наистина е яка за самозащита,но няма да изтрепя някой ако има гумен накрайник,или ако го удрям от врата надолу ;) Дори и от удар в стернума може да умре

Инак за гърба - да .....

Chacho
05-11-2013, 09:40
Абе ти някога бил ли си се през живота си на улицата? Как ще ме ритнеш в главата пред дискотеката с тесни дънки или на снега, пробвай да си вдигнеш кракa голям смях ще падне :D Пък и ако срещу тебе е някой, който тренира не спортно, а БОЙНО самбо може да те пречука и без да те се доближава до тебе и да те мета на земята...

С тесни дънки ритах на 2 метра + височина без отскок и то сравнително бързо. Никой нормален човек няма да захвърчи към теб на еленски с половин километър в час. Ритник в главата винаги се прави с подготовка, а не като първи удар.

@nosferatu23, не казвам, че не можеш да убиеш човек с пръчка/палка. Казвам, че е по-лесно да не му навредиш толкова, колкото с нож.

nosferatu23
05-11-2013, 09:41
С тесни дънки ритах на 2 метра + височина без отскок и то сравнително бързо. Никой нормален човек няма да захвърчи към теб на еленски с половин километър в час. Ритник в главата винаги се прави с подготовка, а не като първи удар.

@nosferatu23, не казвам, че не можеш да убиеш човек с пръчка/палка. Казвам, че е по-лесно да не му навредиш толкова, колкото с нож.

Еднакво е стига да знаеш къде да режеш , с какво движение и с какъв тип острие , но не очаквай да ти споделя това ;)

Chacho
05-11-2013, 09:42
Еднакво е стига да знаеш къде да режеш и къде да удряш , но не очаквай да ти споделя това ;)

Да знаеш къде е различно от тва да успееш да го порежеш където си решил. То и крушето е хубаво да попада в брадата, ма не се оказва толкова лесно на практика.

nosferatu23
05-11-2013, 10:16
Да знаеш къде е различно от тва да успееш да го порежеш където си решил. То и крушето е хубаво да попада в брадата, ма не се оказва толкова лесно на практика.

естествено че не е лесно имаш много фактори , адреналин , движенията му неговите и т.н но с мускулна памет е по лесно , или ако движението ти е първо , т.е. ако нападна пръв и не го очакват

lolipoop1
05-11-2013, 19:51
Да знаеш къде е различно от тва да успееш да го порежеш където си решил. То и крушето е хубаво да попада в брадата, ма не се оказва толкова лесно на практика.
Крошето на улицата е най-хубаво да попадне с кокалчето в слепоочието!

kirkata1
05-11-2013, 21:01
Почвай да тренираш Дайдо Джуку Кудо (карате)! Тренирам kyokushin 3 години и като дойдох в София смених на кудо по ред причини... и разбрах ,че това е боен спорт номер1. Чисто и просто се доближава до уличен бой ,но с техника в ударите... и ги няма форма(Kata) както при kyokushin,на което не съм наблягал кой знае колко! Това е спорт в който влизаш и излизаш! Включва и граплинг ,много важно нещо! Влез в тубата и прегледай клипове ...Снимката от профила ми е от Шампионат от кудо( не съм аз !)

nosferatu23
05-11-2013, 21:04
Що се отказа от киокушина ?

kirkata1
05-11-2013, 21:46
Ами главната причина беше ,че ми бяха далече клубовете на моята федерация... опитвах 2-3 месеца ,но ми идваше много зор! Университета не ми позволяваше ,много късно имах упражнения и така...а залата по кудо ми е точно под университета :) Това е причината..поради която търсех зали по близки и попаднах на тази.За бойното изкуство знаех преди това и много исках да го тренирам. 1 месец тренирах и станах републикански във пловдив

nosferatu23
05-11-2013, 21:47
Ами главната причина беше ,че ми бяха далече клубовете на моята федерация... опитвах 2-3 месеца ,но ми идваше много зор! Университета не ми позволяваше ,много късно имах упражнения и така...а залата по кудо ми е точно под университета :) Това е причината..поради която търсех зали по близки и попаднах на тази.За бойното изкуство знаех преди това и много исках да го тренирам. 1 месец тренирах и станах републикански във пловдив

евала за постижението , а иначе кудото ползват ли го често в ММА и т.н. ?

kirkata1
05-11-2013, 22:25
братле то си е чисто ММА :) само че не е толкова брутално ,защото носим предпазни каски. Както се вижда на снимката ми.Но трябва да уточня ,че те предпазват просто на няма разкъсвания или аркади ... но могат да ти строшат ченето и зъбите. Много кудо бойци световно известни минават в ММА ,защото там има много пари.

nosferatu23
05-11-2013, 22:31
братле то си е чисто ММА :) само че не е толкова брутално ,защото носим предпазни каски. Както се вижда на снимката ми.Но трябва да уточня ,че те предпазват просто на няма разкъсвания или аркади ... но могат да ти строшат ченето и зъбите. Много кудо бойци световно известни минават в ММА ,защото там има много пари.

разлика има ли в ударите с крака и ръце ?

kirkata1
05-11-2013, 22:59
освен в наименованията няма.Всеки може да си изпълнява маваши гери както той сам прецени...а дали го прави грешно или не това е друг въпрос.Разликата е в спаринга кудото е мелачка ,но също така и карате.Дисциплина.ММА е само мелачка :) Позволени са лакти ,колена ,ГЛАВИ,... захвати ,хвърляния,подсечки.Голяма лудница.На 1 състезание един ме удоши за 15 секунди ;) а преди това им раздавах в бъбреците..но земята ми е слаба на мене.

nosferatu23
05-11-2013, 23:07
освен в наименованията няма.Всеки може да си изпълнява маваши гери както той сам прецени...а дали го прави грешно или не това е друг въпрос.Разликата е в спаринга кудото е мелачка ,но също така и карате.Дисциплина.ММА е само мелачка :) Позволени са лакти ,колена ,ГЛАВИ,... захвати ,хвърляния,подсечки.Голяма лудница.На 1 състезание един ме удоши за 15 секунди ;) а преди това им раздавах в бъбреците..но земята ми е слаба на мене. тва е много интересно , бих се изкефил да видя на живо ;)

Muaythaifighter
05-12-2013, 21:54
bedrosqnkata she va oprai vas kudistite haha :D

Supermassive____
05-15-2013, 22:10
Бокс, бокс и пак бокс! Ненадминат спорт, който превръща сериозният човек в сериозна машина.

nosferatu23
05-15-2013, 22:16
Бокс, бокс и пак бокс! Ненадминат спорт, който превръща сериозният човек в сериозна машина.

Ти сериозна машина ли си :?: боксьорите освен че знаят как да пристъпват и да се движат , ги учат ДА НЕ СИ ИЗПОЛЗВАТ краката за удари . за спорт е зрелищно , примерно тайсън , ма на улицата не толкова добре

като ти раня едната или още по зле двете ръце ще се чувстваш като новороден паток в леговище на ОРЛИ :smt023 ама кво ли обяснявам , аз не ги разбирам тия

MegiBoOm
05-19-2013, 08:06
Айкидо
(:

tomboy
05-19-2013, 09:24
Ами аз тренирах айкидо , но ще го сменям с карате ... То си зависи какво искаш , каратето е състезателно и по-динамично , а в айкидото се ползва силата на противника!.:)

fenastz
05-19-2013, 18:42
Човека зададе конкретен въпрос, вие стигнахте до Червената армия.

Айкидо.

Delziec
05-19-2013, 18:43
айкидото те учи на сдържаност и на самоконтрол . Ако искаш да се научиш да убиваш и да си постоянно ядосан и лесно раздразним ... не е айкидото за тебе , другояче ... давай айкидо !!

MartinaKM
05-22-2013, 06:28
Пробвай Крав Мага.