PDA

View Full Version : Старата любов ръжда не хваща!



ilikenestea
02-15-2013, 20:50
Всички сме чували, че старата любов ръжда не хваща. Аз не вярвам много много. Как може някого, когото си харесал и към когото си имал чувства преди 3-4 години (или повече), да са изчезнали и в настоящето да се възродят?
На мене ми се случи точно това. Имам връзка от 1 година, не се чувствам самотна, даже никак.
Обаче бившият ми ( от време на време се засичаме в една компания)... имаме добри отношения с него, винаги когато му се обадя ще ми помогне за каквото и да е, лафим си все едно никога не е имало нищо между нас, разказваме си за гаджета и за всичко. Докато един ден просто като гръм от ясно небе почувствах че изпитвам нещо към него ( след 3 години и половина?!) . Как става това? Не съм му казала , разбира се, мога да очаквам само секс от него. Но аз не искам това, аз не изнверявам, имам чудесна връзка и не бих го причинила за нищо на света на сегашното ми гадже. но как така и защо се появиха тези чувства към бившия ми?

Your Dream
02-15-2013, 23:24
Ами може тези чувства винаги да ги е имало, но ти да си ги потискала.А може и нещо в сегашната ти връзка да липсва, което го е имало с бившия и да правиш постоянно сравнения.На мен ми се случи веднъж да помисля че имам чувства към бивш, но връзката ми в този момент беше пълен провал и просто се бях вкопчила в спомените за хубавите моменти с бившия и го осъзнах навреме (слава богу :D ).Не знам дали разбра нещо от отговора ми, защото го написах много объркано, но се надявам поне малко да съм ти помогнала :)

HollyGolightly
02-16-2013, 04:15
Много мислиш. Обикновено, когато човек почне много да изследва и да се пита кога какво чувства се стига до тук.

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 04:49
И аз така мислех до скоро. Пробвах сЪс мацката, ама се оказа, че вече и двамата сме коренно различни от времето, когато бяхме заедно. Казах й, че нищо няма да излезе, тя ми се понацупи известно време и по живо, по здраво...
Сега вече сЪм на мнение, че старата любов не само хваща ражда, но дори корозира мноооого яко от влагата.

xXxPETYAxXx
02-16-2013, 08:13
...може и нещо в сегашната ти връзка да липсва, което го е имало с бившия и да правиш постоянно сравнения....
Най-вероятно е това.
Пък може и да са съвсем нови чувства, нямащи общо със старата ви връзка, просто да се е променил и да си видяла нещо ново и много положително в него.

granger
02-16-2013, 08:27
Моментът , в който започнеш прекалено да го мислиш идва момент,в който наистина си мислиш,че може да се получи,че може би хората се променят и тн. Вярно е хората се променят,но щом веднъж си скъсал , шансът да се получи е уникално малък. Където е горяло пак ще гори,може ...но няма да е за дълго.
На мнение съм,че щом си скъсал с някого е имало защо и няма смисъл да се връщаш назад.
Направи така,че в настоящата си връзка да подобриш нещата и такива мисли ще изчезнат.

Amore-Mio*
02-16-2013, 12:11
Възможно е просто да си се сетила за хубави моменти с него, за тръпката, която сте изпитали и точно заради това, сега също да изпитваш някаква тръпка. Което е възможно да е кратко и временно.

Tsukuda_Hiroshi
02-16-2013, 14:24
Възможно е просто да си се сетила за хубави моменти с него, за тръпката, която сте изпитали и точно заради това, сега също да изпитваш някаква тръпка. Което е възможно да е кратко и временно.

+1