PDA

View Full Version : Олимпиада по литература 9 клас



gabriella45
02-16-2013, 12:07
Здравейте имам много важен въпрос. 9 клас съм и госпожата задължително ме кара да ходя на олипиада по литература. Аз така и така щях да отида с желание, но разбрах едно нещо. Каза ни, че каквото оценка изкараме там ще ни я нанесе като текуща. С мама говорихме и мислим, че няма това право, защото все пак олимпиадата е по - трудна. Учителката дори ми каза, че нямам право да избирам и задължително ме иска там, така че незнам какво да правя. Не искам да ме намрази, така че ще отида. Тя се пада в петък. Възможно ли е проста да ни сплашва така, за да се стегнем ? Сега цяла събота и неделя ще се подготвям. Въпросът ми е дали има някакъв закон, който глласи, че няма право да нанася оценки от олипиади ? А знаете ли на какво може да се падне, защото много пъти доста хора знаят. Миналата година е било на Едип цар. Благодаря предварително, защото много се притеснявам.

Amore-Mio*
02-16-2013, 12:22
Тя си решава какви оценки да нанесе, за какво и как. Правило относно това съмнявам се да има.
Иначе се заблуждаваш, че олимпиадата, особено по литература е по-трудна: ако ти се отдава да пишеш есе или литературно интерпретативно съчинение, значи ще се справиш. Защото единствено такава ти е задачата, по зададената тема.

gabriella45
02-16-2013, 13:05
Благодаря. Еми да принципно много лесно пиша и имам талант от мама. Дано се справя.

CoNviCt
02-16-2013, 13:44
Майка ти каква е? Защо талантът ти е от нея?

Amore-Mio*
02-16-2013, 19:30
Благодаря. Еми да принципно много лесно пиша и имам талант от мама. Дано се справя.

Отиди просто с нагласата, че ще се справиш.
Не е трудна олимпиадата, изисква се единствено желание да пишеш, да ти идват думите и да мислиш.