PDA

View Full Version : За коя партия ще гласувате на Парламентарните избори - 2013



Страници : [1] 2

GeGaSa
02-16-2013, 18:13
Гласувайте.

haritov
02-18-2013, 22:34
бкп о.0

ти акъл имаш ли?

magneticfields
02-19-2013, 17:51
ГЕРБ. Не че съм им симпатизант, но няма друга алтернатива.

Chacho
02-19-2013, 19:25
ГЕРБ

complicated_
02-20-2013, 07:24
и аз съм за ГЕРБ .. те най-читави се оказа,но разбрахте ли какво е станало - Борисов подавал уставка ;хх И сега какво пак Станишев и Костов ли ще ни управляват..тцтц

7121
02-20-2013, 10:29
От гледна точка на авторитаризъм и цензора са номер едно. Невалидна бюлетина.

Ryder96
02-20-2013, 11:32
ГЕРБ, естествено. Ако СерГея или ДУгата дойдат на власт, БГ ще падне по-ниско и от Африканските страни.

Nam3less3
02-20-2013, 12:51
Аз въобще не гласувам на принципа коя партия е по-добра като управление, защото никой не може да каже това, а и за обикновения народ няма голямо значение коя партия е на власт, нито за мене има значение.
ГЕРБ ме дразнят, няма да обиждам и вас, и тях, като обяснявам защо(няма да ви хареса), и тъй като харесвам умерените, интелигентни хора, и поради сериозността на партията, ще гласувам за БСП.
ГЕРБ са твърде леви и то там няма кадри, не може да се нарече партия, само Борисов и познайте кви хора би взел той и какви биха се натискали да влязат в такава групировка.
А и като видя доводите и електората на ГЕРБ ми призлява.

GeGaSa
02-20-2013, 14:53
бкп о.0

ти акъл имаш ли?

На 3 април 1990 г. БКП се преименува на БСП (Българска социалистическа партия)
Аз съм длъжен да я напиша защото, тази партия макар и под друго име, все още е в правителството. Дори да си сменят името на ( БНП ) те си остават такива каквито са комунисти.

Nam3less3
02-20-2013, 15:00
На 3 април 1990 г. БКП се преименува на БСП (Българска социалистическа партия)
Аз съм длъжен да я напиша защото, тази партия макар и под друго име, все още е в правителството. Дори да си сменят името на ( БНП ) те си остават такива каквито са комунисти.И Борисов е комунист, и Костов, и всички са от една школа, просто БСП и директния наследник.
Иначе си съществува в момента БКП, но има малко членове, които са комунисти-идеалисти, основно по наследствени причини, и не харесват БСП.
Научи малко преди да пускаш такива теми.

Profound
02-21-2013, 09:43
Забравяте новото движение "България на гражданите" с Меглена Кунева, Даниел Вълчев, Прошко Прошков, Иван Стамболов...

na_Doctor_Satan_vuina_mu
02-21-2013, 09:51
^
ново движени със стари муцуни.
Щом мислиш, че някой като си смени името и става ново движение, ок.

Profound
02-21-2013, 11:41
^
ново движени със стари муцуни.
Щом мислиш, че някой като си смени името и става ново движение, ок.

Не изявявам симпатии към споменатата по-горе партия, а просто установявам констатация спрямо рейтинговата ситуация на съществуващите партии. "България за гражданите" се предвижда да има не малък вот. Спряга се за трета политическа сила в момента

na_Doctor_Satan_vuina_mu
02-21-2013, 12:00
амиииииииииииииииииииииии , добре,

да съм казал нещо за това, само казах, че са старите хора на нов глас.

haritov
02-21-2013, 14:25
На 3 април 1990 г. БКП се преименува на БСП (Българска социалистическа партия)
Аз съм длъжен да я напиша защото, тази партия макар и под друго име, все още е в правителството. Дори да си сменят името на ( БНП ) те си остават такива каквито са комунисти.
тогава що и бкп и бсп са в анкетата?

bloodyF
02-21-2013, 15:13
Я прочетете малко за НФСБ и после вижте пак за кого ще гласувате.
Смисъл, знам много добре как всичките са силни на думи и слаби на действия, ама бих предпочела да гласувам за тях, имайки предвид какви са им целите, отколкото за ББ, отново.
А цялата работа с оставките-позьорщина. След 2 месеца хората ще го изберат, дори с 2-3 пъти повече гласове и пак ще е същото. Всичко скъпо, заплатите ниски, действия-никакви. Поне при другите имам някаква надежда.

Auriss
02-21-2013, 15:46
Няма да гласувам. Единствено здравословното състояние на роднини ме задържа тук. За 5-10 години нито ще съсипят нещата до неознаваемост, нито ще ги подобрят, пък мен толкова ми се очертава още да прекарам в тази държава.

girlwithblueeyes
02-21-2013, 16:11
Няма да гласувам за никой . С моят или без моят глас все тая .

magneticfields
02-21-2013, 17:09
Няма да гласувам за никой . С моят или без моят глас все тая .

Добре, че останалите не мислят като теб!

Nam3less3
02-21-2013, 18:28
Добре, че останалите не мислят като теб!Останалите не могат да мислят, щом разчитат на това някоя партия да им промени живота или да оправи страната.
Хората, които си живеят добре, въобще не им пука за политиката, а тия, които живеят зле, си имат по-големи грижи.
Въпреки, че има партия в която са мой хора и са добри специалисти, никога не съм гласувал, е ако гласуването ставаше по интернет, може би щях да кликна +1 вот.

haritov
02-21-2013, 22:24
Останалите не могат да мислят, щом разчитат на това някоя партия да им промени живота или да оправи страната.
Хората, които си живеят добре, въобще не им пука за политиката, а тия, които живеят зле, си имат по-големи грижи.
Въпреки, че има партия в която са мой хора и са добри специалисти, никога не съм гласувал, е ако гласуването ставаше по интернет, може би щях да кликна +1 вот.като няма да гласуваш си трай и не се оплаквай

JDeel
02-22-2013, 11:08
Ако някой може да посочи политик или партия, на които основното им занимание да е нещо по-различно от това да хвърлят камъни по съседния политик или партия?

Когато си пуснеш телевизора и видиш как Сульо плюе Пульо, и Пульо му отвръща... все си мисля, че това не е нормално поведение на държавни глави.

Nam3less3
02-22-2013, 12:02
като няма да гласуваш си трай и не се оплаквай
Щом плащам данъци и участвам в икономиката на страната, имам право да се оплаквам повече, от тия които гласуват.
Това е поредната простотия, че ако не гласувам, не съм можел да се оплаквам. Няма да се оправите в тая държава, народа не схваща принципите и смисъла на демокрацията и партиината система. Комунистическо мислене е да мислиш, че някоя партия ще оправи страната или живота или ще направи някакво особено подобрение.

JDeel
02-22-2013, 14:12
Ееее, то от край време всяка нация е имала водач, дори и в племената си имат вождове. Ролята им е да направляват действията на народа, а народа желае това да води до хубави за тях резултати. На практика се случва това - ти ми кажи какво да правя, аз ще ти кажа дали ще ми хареса.

Така че тия партии не са там само за да ги гледаме като сериал по телевизията. Нито пък е добра идея да бъдем оставени да правим кой каквото си знае... или поне не съм чувал за успешно осъществен някъде такъв модел (ако не говорим за циганските квартали и гетата в Америка)

haritov
02-22-2013, 18:16
Щом плащам данъци и участвам в икономиката на страната, имам право да се оплаквам повече, от тия които гласуват.
Това е поредната простотия, че ако не гласувам, не съм можел да се оплаквам. Няма да се оправите в тая държава, народа не схваща принципите и смисъла на демокрацията и партиината система. Комунистическо мислене е да мислиш, че някоя партия ще оправи страната или живота или ще направи някакво особено подобрение.

оплакваш се от управляващите след като си мълчал когато друг ги е избирал си мълчи през цялото време

Nam3less3
02-22-2013, 18:18
оплакваш се от управляващите след като си мълчал когато друг ги е избирал си мълчи през цялото времеЗначи искаш да гласувам за БСП, най-опасната партия за управляващите(ГЕРБ) за да мога да се оплаквам от тях?

draid
02-22-2013, 20:51
Надявам се да гласувам за ВНС и за нищо друго. Крайно време е да се смени тоя цирк.

7121
02-23-2013, 10:53
Надявам се да гласувам за ВНС и за нищо друго. Крайно време е да се смени тоя цирк.

+111111100000

haritov
02-23-2013, 11:23
Значи искаш да гласувам за БСП, най-опасната партия за управляващите(ГЕРБ) за да мога да се оплаквам от тях?

имаш право да пуснеш празна бюлетина ама явно не знаеш какво се случва като я пуснеш

Makenzi97
02-23-2013, 13:49
Ако имах право на глас, бих гласувал за ДПС поради чисто лични причини.

haritov
02-24-2013, 06:55
Ако имах право на глас, бих гласувал за ДПС поради чисто лични причини.

ти за тва ли искаше да махнем Вазов и Ботев от учебниците щото били расисти?

Makenzi97
02-24-2013, 11:04
Няма никаква връзка едното с другото, да речем просто, че имам роднини в редиците на ДПС и подкрепяйки партията, ще облажя и аз след време. Прост прагматизъм.

haritov
02-24-2013, 12:16
Няма никаква връзка едното с другото, да речем просто, че имам роднини в редиците на ДПС и подкрепяйки партията, ще облажя и аз след време. Прост прагматизъм.

тук не става въпрос да се облажиш тук става дума за народа и трябва да си готов да дадеш не да вземеш
жалко че никой не го осъзнава и ти си недостоен

Makenzi97
02-24-2013, 12:56
За народа, драги ми Смехурко, ме боли к*ра. "Достойни" са глупците - стадо овце, докато Аз и хората като мен сме овчарите, стрижещи, доящи и колещи глупавите овце... така е устроен света, мило ми другарче, всичко накрая опира до собственото благо. Аз искам чинията ми да е пълна, а ако процеса на пълнене ще изпразни чинийките на няколко други хора... ами майната им!

Yen_is_bacK
02-24-2013, 13:17
бкп о.0

ти акъл имаш ли?

тамън тва щях да пиша ахьхьь

OoVasKoO
02-24-2013, 14:03
За народа, драги ми Смехурко, ме боли к*ра. "Достойни" са глупците - стадо овце, докато Аз и хората като мен сме овчарите, стрижещи, доящи и колещи глупавите овце... така е устроен света, мило ми другарче, всичко накрая опира до собственото благо. Аз искам чинията ми да е пълна, а ако процеса на пълнене ще изпразни чинийките на няколко други хора... ами майната им!

Ебах те в нещастника. Ти си антибългарин. СМЪРТ за теб!
А ако си мислиш, че просто ей така ще те пуснат на ръководните места, вервай си ;)
Нали знаеш, че като дойде кадърно правителство, което наистина да защитава българските интереси ДПС ще бъде премахната като противоконституциона партия!

Nam3less3
02-24-2013, 14:09
тук не става въпрос да се облажиш тук става дума за народа и трябва да си готов да дадеш не да вземеш
жалко че никой не го осъзнава и ти си недостоен


Ебах те в нещастника. Ти си антибългарин. СМЪРТ за теб!
А ако си мислиш, че просто ей така ще те пуснат на ръководните места, вервай си ;)
Нали знаеш, че като дойде кадърно правителство, което наистина да защитава българските интереси ДПС ще бъде премахната като противоконституциона партия!

Не знам за него, ама вие сте ултранаивни. Живеем в демокрация и пазарна икономика, щом това не разбирате, какво ли друго разбирате, дано Тройната Коалиция да ви управлява още дълги години, че да се научите.
То такъв народ това заслужава де, нищо случайно и несправедливо няма в тая страна.

Makenzi97
02-24-2013, 14:21
Ебах те в нещастника. Ти си антибългарин. СМЪРТ за теб!
А ако си мислиш, че просто ей така ще те пуснат на ръководните места, вервай си ;)
Нали знаеш, че като дойде кадърно правителство, което наистина да защитава българските интереси ДПС ще бъде премахната като противоконституциона партия!
Абе, момче, ти на колко години си? Препоръчвам ти да не се въртиш много-много покрай баба и дядо, докато гледат СКАТ, не ти се отразява добре.

OoVasKoO
02-24-2013, 14:23
LOL
Просто като видях коментара на оня 97 нямаше как да не му отговоря, голям смешко.
ОМГ Това не е наивност, а патриотизъм. "Живеем в демокрация..." - общи приказки. Къде ти е демокрацията щом народът не участва в управлението и законите не важат за всички ?

OoVasKoO
02-24-2013, 14:24
СКАТ не гледам :) Ти да не си на 15-16 ? :D

Makenzi97
02-24-2013, 14:32
LOL
Просто като видях коментара на оня 97 нямаше как да не му отговоря, голям смешко.
ОМГ Това не е наивност, а патриотизъм. "Живеем в демокрация..." - общи приказки. Къде ти е демокрацията щом народа не участва в управлението и законите не важат за всички ?
В момента демонстрираш интелект на ниво зелена еуглена. Патриотизмът, мойто момче, Е наивност... ама нищо, като пораснеш може и да ти мине.

OoVasKoO
02-24-2013, 14:36
В момента демонстрираш интелект на ниво зелена еуглена. Патриотизмът, мойто момче, Е наивност... ама нищо, като пораснеш може и да ти мине.

Не мога човек, не мога, а и няма смисъл да споря с вас. Вие няма да се откажете...

Nam3less3
02-24-2013, 14:40
LOL
Просто като видях коментара на оня 97 нямаше как да не му отговоря, голям смешко.
ОМГ Това не е наивност, а патриотизъм. "Живеем в демокрация..." - общи приказки. Къде ти е демокрацията щом народа не участва в управлението и законите не важат за всички ?Народа не му трябва да участва в управлението което е днес, а демокрацията се изразя в свободата и в начините за печелене на пари.

haritov
02-24-2013, 14:42
В момента демонстрираш интелект на ниво зелена еуглена. Патриотизмът, мойто момче, Е наивност... ама нищо, като пораснеш може и да ти мине.

доста наивници са умрели заради теб и от наивност са ти извоювали свободата
сега глупаци като теб едно цвете не им поднасят



Nam3less3 ти какво заслужаваш?

haritov
02-24-2013, 14:44
от коментарите виждам че много хора живеят в един живот в който мислят как да забогатеят и да минат утрешния ден

OoVasKoO
02-24-2013, 14:53
от коментарите виждам че много хора живеят в един живот в който мислят как да забогатеят и да минат утрешния ден

Радвай се на няколко минути спокойствие, че след малко ще пристигнат хейтърите... :D

haritov
02-24-2013, 15:05
Радвай се на няколко минути спокойствие, че след малко ще пристигнат хейтърите... :D

хейтър с хейтъри ще плашиш

OoVasKoO
02-24-2013, 15:07
Пич ти си повече от тях. Не мога да повярвам, че човек с над 5000 коментара може да пише такива глупости. Жал ми е :(

Makenzi97
02-24-2013, 15:10
доста наивници са умрели заради теб и от наивност са ти извоювали свободата
сега глупаци като теб едно цвете не им поднасят



Nam3less3 ти какво заслужаваш?
Олеле майко, пак ли с твоите простотии почна... такова нещо като "свобода" няма, проумей го най-сетне...
Няма такова нещо и като "заслужил" и "незаслужил", слабите и жалките чакат да "заслужат" нещо, а силните просто си го вземат.

haritov
02-24-2013, 15:12
Олеле майко, пак ли с твоите простотии почна... такова нещо като "свобода" няма, проумей го най-сетне...
Няма такова нещо и като "заслужил" и "незаслужил", слабите и жалките чакат да "заслужат" нещо, а силните просто си го вземат.
пробвай да ми вземеш нещо като си силен

ти си едно жалко момченце което ще бъде много прецакано след време

Kristianc95
02-24-2013, 15:13
Абе не я чаткам много политиката, но от както питаха Бойко защо строи пътища като хората нямат какво да ядът, а той отговори-"Да започнат да отглеждат зеленчуци в градината" за ГЕРБ няма да гласувам.

anonymous708973
02-24-2013, 15:16
Абе не я чаткам много политиката, но от както питаха Бойко защо строи пътища като хората нямат какво да ядът, а той отговори-"Да започнат да отглеждат зеленчуци в градината" за ГЕРБ няма да гласувам.

Личи ти, че не я чаткаш. Това е същото с "Аз ще взема пари от здравеопазването, за да строя магистрали"... човекът просто е проявил чувство за хумор.

А тоя Макензи... дано наистина е 97, че подобна простотия е недопустима за човек над 17-18 години. Дори не ми се спори/коментира.

Kristianc95
02-24-2013, 15:19
Проявил бил чувство за хумор.. хахахаха

Makenzi97
02-24-2013, 15:20
пробвай да ми вземеш нещо като си силен

ти си едно жалко момченце което ще бъде много прецакано след време

Изобщо не мисля така, приятелче любимо. Да кажем, че отсега си имам "резервирано" място в сериозна международна компания, единствено чакам да навърша 18.

А тоя Макензи... дано наистина е 97, че подобна простотия е недопустима за човек над 17-18 години. Дори не ми се спори/коментира.
И кое в моите писания считаш за простотия, сладунче? Държа да ми разясниш.

Бъдете реалисти, хора....

haritov
02-24-2013, 15:22
Изобщо не мисля така, приятелче любимо. Да кажем, че отсега си имам "резервирано" място в сериозна международна компания, единствено чакам да навърша 18.

мда е аз пък ще стана космонафт

Makenzi97
02-24-2013, 15:48
мда е аз пък ще стана космонафт

Само си избери по-широк скафандър, да не те стяга...
На няколко пъти съм водил непринудени разговори с началниците, когато са ни идвали на гости и когато ние сме им гостували и винаги се стигаше до едно - казваха ми, че се нуждаят от млади и ерудирани хора като мен, и че няма да е проблем да ме вземат на стаж в компанията.
Та, преценете сами кой е прав - лапетия на по 18-19г., които твърдят, че съм простак и глупак, или доказали се специалисти на по 40-50 години.

anonymous708973
02-24-2013, 15:49
Изобщо не мисля така, приятелче любимо. Да кажем, че отсега си имам "резервирано" място в сериозна международна компания, единствено чакам да навърша 18.

И кое в моите писания считаш за простотия, сладунче? Държа да ми разясниш.

Бъдете реалисти, хора....

Лапе, "силните си взимат сами, а слабите чакат", така ли? Че ти си въздух под налягане бе. Пълен слабак. Олицетворение на думата. ЧАКАШ да станеш на 18, за да ти дадат работа в ръцете? Добре, чакай си. Само че ако дойде по-кадърен от теб, който е работил за тази позиция, има голяма вероятност да изхвърчиш. :)
Аз възнамерявам да си ВЗЕМА работата, не да ЧАКАМ да ми я дадат.

15-годишен льольо ми обяснява да съм реалист :D Сладур. Хубаво, че нямаш право на глас. Ще ми гласува за малоумници като Доган, които си вярват, че ще излъжат цял народ с тоя смешен "атентат" или ... ох, няма да продължавам.

SisiStrange
02-24-2013, 15:51
Аз пък вече наистина не знам за кого да гласувам. Не, сериозно. И ББ, и Станишев, и Доган, всички те са един дол дренки. Никой от тях не искам да ме управлява. Няма свястна алтернатива. Като съвсем наближат изборите, ще се заловя да чета поотделно и тогава ще избирам.

/Айде пък стига се е шегувал "човека". Въпросът е съвсем сериозен. Очаква се сериозен отговор. Да си се шегува на маса с приятели. Като заемаш водещ държавен пост се очаква малко повече от теб, освен да обясняваш на всеослушание как народа е тъп, как не е зле да ходим да копаем зеленчуци и прочие, не ми се изреждат дори мъдрите изцепки. Все още смятам, че подобни постове трябва да се заемат от интелигентни хора с висше образование, а не от "човек от народа". Градинките са хубаво нещо, но не те хранят вечер на масата. За Симеон Дянков дори няма да отварям дума.

А Макензи97 или е трол, или е рядко глупав и малък човек.

haritov
02-24-2013, 15:51
Само си избери по-широк скафандър, да не те стяга...
На няколко пъти съм водил непринудени разговори с началниците, когато са ни идвали на гости и когато ние сме им гостували и винаги се стигаше до едно - казваха ми, че се нуждаят от млади и ерудирани хора като мен, и че няма да е проблем да ме вземат на стаж в компанията.
Та, преценете сами кой е прав - лапетия на по 18-19г., които твърдят, че съм простак и глупак, или доказали се специалисти на по 40-50 години.

минал съм 19г вече и има разлика между стаж и работа ама явно и ти не знаеш какво говориш щото много заплетена ти стана сапунката

Nam3less3
02-24-2013, 16:02
Пич ти си повече от тях. Не мога да повярвам, че човек с над 5000 коментара може да пише такива глупости. Жал ми е :(
Ми аз пиша нещата такива, каквито са, не мога да живея в илюзии.
Ако почна и в реалния живот да казвам каквото мисля, ще се скарам с доста хора, щото истината не е приятна. Но в интернет няма смисъл да се пишат добре звучащи лъжи.

anonymous708973
02-24-2013, 16:04
/Айде пък стига се е шегувал "човека". Въпросът е съвсем сериозен. Очаква се сериозен отговор. Да си се шегува на маса с приятели. Като заемаш водещ държавен пост се очаква малко повече от теб, освен да обясняваш на всеослушание как народа е тъп, как не е зле да ходим да копаем зеленчуци и прочие, не ми се изреждат дори мъдрите изцепки. Все още смятам, че подобни постове трябва да се заемат от интелигентни хора с висше образование, а не от "човек от народа". Градинките са хубаво нещо, но не те хранят вечер на масата. За Симеон Дянков дори няма да отварям дума.

А Макензи97 или е трол, или е рядко глупав и малък човек.

Прочети наистина, защото има неща, които пропускаш.
Факт е, че да ни управлява пожарникар не е най-добрият вариант, но НЯМА друг. В страната ни се гласува на принципа на по-малкото зло, не на идеалния вариант. Изобщо не е един дол дренки със Станишев, Лютви Местан (Доган се оттегли като лидер на ДПС), Кунева и пр. Няма база за сравнение.

Недей да отваряш дума за Симеон Дянков, но прочети изказванията на специалисти от ЕС. Забравих името на германеца, чието изказване гледах по телевизията, по адрес на Дянков.

Точно в сегашната политическа ситуация си струва да се гласува дори с единствената цел да се противостои на червените бабички, които дружно ще гласуват за другаря Станишев, съвсем забравили, че той беше на власт при подписването на договорите с ЕРП-тата или че той беше тоя, който в екип с Miss Yes (разбирай Кунева и прочети откъде идва прякорът) затвори 2 блока на АЕЦ "Козлодуй".

Никога не съм се интересувала от политика, нито претендирам, че съм суперразбирач, но през последните 2 седмици толкова много чета и слушам, че се отчайвам, но и съм благодарна за изграждането на ясна и разумна преценка.

Съгласна съм за малкия човек. За съжеление, не само малък на години, но и малък на мислене и амбиции, това е тъжното.

haritov
02-24-2013, 16:06
Ми аз пиша нещата такива, каквито са, не мога да живея в илюзии.
Ако почна и в реалния живот да казвам каквото мисля, ще се скарам с доста хора, щото истината не е приятна. Но в интернет няма смисъл да се пишат добре звучащи лъжи.
тогава искам да доказваш това което казваш с факти

Makenzi97
02-24-2013, 16:12
Лапе, "силните си взимат сами, а слабите чакат", така ли? Че ти си въздух под налягане бе. Пълен слабак. Олицетворение на думата. ЧАКАШ да станеш на 18, за да ти дадат работа в ръцете? Добре, чакай си. Само че ако дойде по-кадърен от теб, който е работил за тази позиция, има голяма вероятност да изхвърчиш. :)
Аз възнамерявам да си ВЗЕМА работата, не да ЧАКАМ да ми я дадат.

15-годишен льольо ми обяснява да съм реалист :D Сладур. Хубаво, че нямаш право на глас. Ще ми гласува за малоумници като Доган, които си вярват, че ще излъжат цял народ с тоя смешен "атентат" или ... ох, няма да продължавам.
Абстрахирай се от възрастта, захарче, има една много интересна и поучителна приказка за един елен и едно сърне по въпроса, може и да си я чела като малка.
Та, обясни ми, щом си толкова веща в материята... как да започна въпросната работа при положение, че не съм навършил 18 и нямам завършено средно образование?
И вземи прочети още два-три пъти поста ми за силните и слабите, та барем го разбереш и да спреш да се хващаш за думички със съвсем друго контекстово значение.

anonymous708973
02-24-2013, 16:14
Нищо не каза.
Не ставаше въпрос толкова, че чакаш да станеш на 18. Става въпрос, че ЧАКАШ работа в ръцете. Нали си много силен? ВЗЕМИ си работата. Запиши едно хубаво висше, търси стаж, докажи се, възползвай се от предоставената възможност, но предоставена, защото си нещо, а не защото си син/внук на някого. Търсят млади и ерудирани хора? Ти за ерудиран ли се имаш? Специалистите търсят млади хора с образование, амбиции и - по-важното - възможности.
Издишаш.

haritov
02-24-2013, 16:14
Абстрахирай се от възрастта, захарче, има една много интересна и поучителна приказка за един елен и едно сърне по въпроса, може и да си я чела като малка.
Та, обясни ми, щом си толкова веща в материята... как да започна въпросната работа при положение, че не съм навършил 18 и нямам завършено средно образование?
И вземи прочети още два-три пъти поста ми за силните и слабите, та барем го разбереш и да спреш да се хващаш за думички със съвсем друго контекстово значение.
със средно ще миеш кенефите само в тая компания

Makenzi97
02-24-2013, 16:19
Нищо не каза.
Не ставаше въпрос толкова, че чакаш да станеш на 18. Става въпрос, че ЧАКАШ работа в ръцете. Нали си много силен? ВЗЕМИ си работата. Запиши едно хубаво висше, търси стаж, докажи се, възползвай се от предоставената възможност, но предоставена, защото си нещо, а не защото си син/внук на някого.
Издишаш.
Възможността си е възможност, независимо как и защо е предоставена.
И точно тук не ме разбираш. Ще бъда глупак ако се боря да заслужа нещо, щом мога да го взема предоставено на тепсия.

Nam3less3
02-24-2013, 16:38
тогава искам да доказваш това което казваш с фактиУтре ще го докажа.

SisiStrange
02-24-2013, 17:16
Прочети наистина, защото има неща, които пропускаш.
Факт е, че да ни управлява пожарникар не е най-добрият вариант, но НЯМА друг. В страната ни се гласува на принципа на по-малкото зло, не на идеалния вариант. Изобщо не е един дол дренки със Станишев, Лютви Местан (Доган се оттегли като лидер на ДПС), Кунева и пр. Няма база за сравнение.

Недей да отваряш дума за Симеон Дянков, но прочети изказванията на специалисти от ЕС. Забравих името на германеца, чието изказване гледах по телевизията, по адрес на Дянков.

Точно в сегашната политическа ситуация си струва да се гласува дори с единствената цел да се противостои на червените бабички, които дружно ще гласуват за другаря Станишев, съвсем забравили, че той беше на власт при подписването на договорите с ЕРП-тата или че той беше тоя, който в екип с Miss Yes (разбирай Кунева и прочети откъде идва прякорът) затвори 2 блока на АЕЦ "Козлодуй".

Никога не съм се интересувала от политика, нито претендирам, че съм суперразбирач, но през последните 2 седмици толкова много чета и слушам, че се отчайвам, но и съм благодарна за изграждането на ясна и разумна преценка.

Съгласна съм за малкия човек. За съжеление, не само малък на години, но и малък на мислене и амбиции, това е тъжното.

Аз надавам ухо и слушам от малко над 2 години. Съгласна съм, че не трябва властта да се връща в БСП, ДПС, Кунева и тн., но и ГЕРБ не са кой знае колко по-долу. Още не знаем точно колко са крали те. Не е правена ревизия. Журналисти предадоха как се изнасят чували с документи от парламента малко след като подаде оставка. Това попринцип дори не е законно. Кой да е документ, свързан с коя да е длъжност има давност (до 50 години, мисля). Може би, ако бъде избрано някое друго правителство, ще разберем. Колкото до Станишев и Доган, аз не бих се тревожила, че много хора ще се излъжат да гласуват за тях. Имат доста омраза на сметките си.

Aeternal
02-24-2013, 21:59
PinkPan7her, много си наивна.
1. герб е също толкова зле колкто БСПи ДПС, ако не и по-зле. Дянков като икономист е на ниво селски идиот, непонятно ми е как може човек който претендира че е икономист, да няма понятие от основни икономически принципи.
2. Местан изпълнява само представителни функции, ако си мислиш че тоя селски учител от с.Островица е нещо повече от маша на Доган....
3.Очарователна ти е представата за положението в България. Че човек ако е работилив, кадърен, старателен ще успее.
Наивна обаче. Убеден съм, че през последните 20 години в България не е минал един публичен конкурс, търг чиито изход не е бил решен предварително. Замисляла ли си се защо толкова много млади, кадърни и интелигентни хора напуснаха и продължават да напускат България? Не е заради неразвитата икономика и ниските заплати. По-скоро е заради онова тъпо чувство на безизходица дето те обхваща като идеш на изпит подготвен, напишеш си, и като те скъсат не ти дават да си видиш работата, да видиш по какви критерии си оценяван.

anonymous708973
02-25-2013, 09:13
PinkPan7her, много си наивна.
1. герб е също толкова зле колкто БСПи ДПС, ако не и по-зле. Дянков като икономист е на ниво селски идиот, непонятно ми е как може човек който претендира че е икономист, да няма понятие от основни икономически принципи.
2. Местан изпълнява само представителни функции, ако си мислиш че тоя селски учител от с.Островица е нещо повече от маша на Доган....
3.Очарователна ти е представата за положението в България. Че човек ако е работилив, кадърен, старателен ще успее.
Наивна обаче. Убеден съм, че през последните 20 години в България не е минал един публичен конкурс, търг чиито изход не е бил решен предварително. Замисляла ли си се защо толкова много млади, кадърни и интелигентни хора напуснаха и продължават да напускат България? Не е заради неразвитата икономика и ниските заплати. По-скоро е заради онова тъпо чувство на безизходица дето те обхваща като идеш на изпит подготвен, напишеш си, и като те скъсат не ти дават да си видиш работата, да видиш по какви критерии си оценяван.

Доста добре знам какво е положението, затова и няма да оставам да уча тук. ГЕРБ в никакъв случай не са по-зле от БСП, ДПС, Сините, Считащите се за зелени социалисти и т.н.

Задръж си мнението, благодаря.

Oy7ofCon7roL
02-25-2013, 15:34
Точно в сегашната политическа ситуация си струва да се гласува дори с единствената цел да се противостои на червените бабички, които дружно ще гласуват за другаря Станишев, съвсем забравили, че той беше на власт при подписването на договорите с ЕРП-тата или че той беше тоя, който в екип с Miss Yes (разбирай Кунева и прочети откъде идва прякорът) затвори 2 блока на АЕЦ "Козлодуй".

Никога не съм се интересувала от политика, нито претендирам, че съм суперразбирач, но през последните 2 седмици толкова много чета и слушам, че се отчайвам, но и съм благодарна за изграждането на ясна и разумна преценка.



Хубаво е, че си чела и си се интересувала /ако е така/ но май не си разбрала много

1. Договорите с ерп-тата са подписани по времето на НДСВ. Ти явно си чула, че станишката е подписвал някви договори, но не си разбрала повече. Станишката не е подписвал приватизационните договори с ерп-тата, той подписа договорите за веи-тата, което е съвсем друга тема. А миналата година(предполагам се сещаш от кой щом е миналата година) са продадени останалите 34 или 35% държавни дялове в трите ерп-та.

2. Направо се учудвам с каква лекота говориш кой бил виновен за затварянето на 3 и 4 блок на Аец Козлодуй при положение, че тая тема е толкова необятна и до ден днешен се водят спорове кой всъщност е виновен. Мога да те уверя, че в частност нито станишката нито кунева са виновни или отговорни, самото твърдение е нелепо. Договарянето за спирането на 1,2,3 и 4 блок е било договорено още по времето на експертното правителство на Беров. В последствие Костов е водил някви преговори за да се отложи затварянето на 1, 2, 3 и 4 през 99 г. а това да стане в по-късен етап..... но всъщност много хора твърдят,, че именно Костов е подписал смъртната присъда на реакторите.....
Като и да е.... в края на краищата, когато царя идва на власт вместо и той да преговаря за удължаването на живота на реакторите той обещава, че 3 и 4 блок ще затворят през 2006 г. и стартира проекта Белене...
Ако наистина ти е интересно може сама да прочетеш като се поровиш в интернет и ще разбереш къв боклук е бил царя.


п.п сега намерих един два интересни материала по темата с Аец Козлудуй, прочетох ги през 3 4 реда щото ми се спи, а има бая за четене, но ако те интересува ги прочети

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-11-29&article=169690

http://news.ibox.bg/news/id_1268184060

http://www.bulgaria-news.bg/category/scandal/investigation/article/post74148.html

тва пък е от някво форумче по същата тема http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t88341.html

има още стотици написани неща по тая тема и всеки преценя сам за себе си на кое да вярва ,но е очевадно, че всичко се е решило много преди станишката да дойде на власт, а да се твърди, че кунева /някъв си министър по европейските въпроси/ има власт да вземе подобно решение ми се струва меко казано несериозно при положение, че други хора са натоварени с тая задача

Aeternal
02-25-2013, 20:43
Абе, прави ми впечетление, че напоследък хората защитаващи боко са все от женски пол.
Още навремето моята класна(биоложка) повтаряше че Борисов ще го изберат само защото има много незадоволени жени в България. Весело, а?
Не знам дали управлението на ГЕРБ е по-читаво от това на миналите преди него, ама ако някой на това му казва добро положение значи живеем в различни държави.

anonymous895156
02-26-2013, 19:26
Макензи, чувал ли си някога думичката емпатия?
http://marinchev.com/img/maslow-pyramid_bg.jpg
Ти винаги ще си стоиш на долните стъпала. Никога няма да се поставиш на мястото на друг. Ще си останеш с мисленето, че трябва силните да мачкат слабите. Че всеки е сам за себе си. Жалък си. Но колелото се върти. Помни, че един ден Вселената ще ти го начука - ако не на теб, то на децата ти.

Makenzi97
02-26-2013, 21:01
И за чий ми я набута тая пирамида на Маслоу тука?
Кажи ми защо трябва да се поставям на мястото на друг??
С подобни приказки слабите хора единствено утешават себе си, самозалъгват се и градят свой собствен измислен, наивен свят. Реалността обаче е съвсем различна.

Grudi_SeXa
02-26-2013, 21:05
Абе цигане ломско резашко, кво се правиш на оборотен? Кви заслуги имаш ти за връзкарлъка, благодарение на който ще си уредиш живота? Виж се къв си паразит и готованец, пълен въздух под налягане. Аман от подчовеци като тебе.

Makenzi97
02-26-2013, 21:46
Ами живота не е честен, приятелче, на някои дал повече, на други го начукал отзад...
И всичко се свежда до това, че накрая, заслужил или не Аз ще си оредя живота и ще си гледам кефа, а балъците дето драпат и се борят по цял ден със зъби и нокти ще усетят странна болка отзад... ама какво да се прави... късмет...

haritov
02-26-2013, 22:56
Ами живота не е честен, приятелче, на някои дал повече, на други го начукал отзад...
И всичко се свежда до това, че накрая, заслужил или не Аз ще си оредя живота и ще си гледам кефа, а балъците дето драпат и се борят по цял ден със зъби и нокти ще усетят странна болка отзад... ама какво да се прави... късмет...

защо ли всеки на твоята възраст говори така?
на никой не му пука за теб
нещото което не си разбрал от живота е че колкото по-нависоко се издигаш с толкова по-голяма сила падаш
даже и да ти дадът работата така ще бутнат в пропастта че ще падаш вечно
и както съм почнал да ти се доверявам те са по-силни от теб и щом станеш непотребен или твърде силен ще ти вземат всичко защото никой не иска да станеш нещо повече от него
ето ти един урок ти си човек и имаш задник който може винаги да бъде разпорен без значение кой си къде си и какъв си
с малката разлика че ако разпорят моя няма да ме боли толкова

anonymous895156
02-27-2013, 04:47
И за чий ми я набута тая пирамида на Маслоу тука?
Кажи ми защо трябва да се поставям на мястото на друг??
С подобни приказки слабите хора единствено утешават себе си, самозалъгват се и градят свой собствен измислен, наивен свят. Реалността обаче е съвсем различна.

Очаквах да ме класифицираш като слаб в наивната си категория. Повярвай ми, нямаш си понятие от реалността.

Makenzi97
02-27-2013, 10:05
защо ли всеки на твоята възраст говори така?
на никой не му пука за теб
нещото което не си разбрал от живота е че колкото по-нависоко се издигаш с толкова по-голяма сила падаш
даже и да ти дадът работата така ще бутнат в пропастта че ще падаш вечно
и както съм почнал да ти се доверявам те са по-силни от теб и щом станеш непотребен или твърде силен ще ти вземат всичко защото никой не иска да станеш нещо повече от него
ето ти един урок ти си човек и имаш задник който може винаги да бъде разпорен без значение кой си къде си и какъв си
с малката разлика че ако разпорят моя няма да ме боли толкова
Ще падаш, ако не си си приготвил парашут...
Да приемем, че се разиграе този сценарий, макар че вероятността за това е малка. Дори и да ме изритат, аз вече ще си имам една значителна сума спестявания, с които бих могъл:
A) Да създам мой собствен бизнес.
B) Да инвестирам във вече съществуващ бизнес
C) Да се направя на тарикат и да почна да играя на борсата
Така че няма да ме боли толкоз много, щото ще съм се намазал с вазелинче предварително

haritov
02-27-2013, 13:42
Ще падаш, ако не си си приготвил парашут...
Да приемем, че се разиграе този сценарий, макар че вероятността за това е малка. Дори и да ме изритат, аз вече ще си имам една значителна сума спестявания, с които бих могъл:
A) Да създам мой собствен бизнес.
B) Да инвестирам във вече съществуващ бизнес
C) Да се направя на тарикат и да почна да играя на борсата
Така че няма да ме боли толкоз много, щото ще съм се намазал с вазелинче предварително
Д) да продължиш да мечтаеш
под вземат всичко какво разбираш? и спестявания няма да имаш вярвай ми
малкия всеки на твоята възраст говори така не си по-различен бегай да риташ топка

Chacho
02-27-2013, 13:58
Нищо не пречи и да му се получат нещата. Че няма да е както си го представя, ясно е, но самочувствието е хубаво качество, какво го хокате за това?

ledenakrasota
02-27-2013, 14:25
ГЕРБ, защото няма друга алтернатива.

Makenzi97
02-27-2013, 17:27
Д) да продължиш да мечтаеш
под вземат всичко какво разбираш? и спестявания няма да имаш вярвай ми
малкия всеки на твоята възраст говори така не си по-различен бегай да риташ топка
Гледаш твърде много филми, ми се струва. Всеки интелигентен човек, преди да се захване с нещо, си оставя резервен вариант, в случай че нещата се оплескат. И всеки интелигентен човек пресмята рисковете и не се захваща с глупости.
Ениуей, мисля че е време да кажеш нещо по същество, ако разбира се имаш какво да кажеш, вместо да си разиграваме сценарийчета.

draid
02-27-2013, 17:42
Нищо не пречи и да му се получат нещата. Че няма да е както си го представя, ясно е, но самочувствието е хубаво качество, какво го хокате за това?

Самочувствието е хубаво нещо, обаче е нужно покритие, иначе си просто един балон. Както е и в случая.

Малкия, да знаеш че от накърнено самочувствие много боли. Не си мисли, че си страшно интелигентен.

Makenzi97
02-27-2013, 17:47
И как точно прецени, че съм балон? Интересно ще ми бъде да прочета аргументите ти.
Аз не си мисля, че съм страшно интелигентен, аз просто знам че съм много над средното ниво за възрастта ми. И че винаги съм бил.

Aeternal
02-27-2013, 18:01
И как точно прецени, че съм балон? Интересно ще ми бъде да прочета аргументите ти.
Аз не си мисля, че съм страшно интелигентен, аз просто знам че съм много над средното ниво за възрастта ми. И че винаги съм бил.

Ще ти го обесня аз, приятелче.
С това отношение повече от мъжка секретарка няма да станеш.
Много говориш.
Ти кво си мислиш, че си първия с роднини в ДПС?
Знаеш ли колко надъхани олигофрена с роднини изкарват по няколко месеца и си ги пращат пак на село, щот не става никъв чеп от тях?
"Интелигентен" ? Най-обикнивен глупак си мойто момче, недей се пали, не си виновен ти. Такива като тебе под път и над път.
Дори да е вярна твоята история с роднините, такива неща не се говорят. Отделно че ВСИЧКО в тоя живот си идва с цената. Ти кво си мислиш че да станеш човек на ДПС не си идва с цената? Бедна ти е фантазията колко ще трябва да плюеш сам на себе си докато се поиздигнеш....
Сладур..

haritov
02-27-2013, 18:16
И как точно прецени, че съм балон? Интересно ще ми бъде да прочета аргументите ти.
Аз не си мисля, че съм страшно интелигентен, аз просто знам че съм много над средното ниво за възрастта ми. И че винаги съм бил.
аз имам 7 милиарда тона злато в мазата си

имам и клавиатура ще напиша че имам сигурно място няква компания и ще стана член на някоя партия

аз имам клавиатура и мога да го напиша

draid
02-27-2013, 18:51
И как точно прецени, че съм балон? Интересно ще ми бъде да прочета аргументите ти.
Аз не си мисля, че съм страшно интелигентен, аз просто знам че съм много над средното ниво за възрастта ми. И че винаги съм бил.

Много е просто да прецени човек, обаче даже не си заслужава да се хабя да ти обяснявам. Ако беше толкова над средното ниво и имаше такива амбиции, каквито се изкарваш че имаш, най-малкото щеше да си държиш езика зад зъбите. Това че имаш някакви там приятели на вашите които са в някой съвет изобщо не си мисли че си хванал господ за шлифера. Човек който се хвали с това което някой евентуално ще му набута в ръцете е нищо за мен. Ще те изчакам да видя как ще се издигнеш и как ще ми бъдеш овчар, ама много се съмнявам, че ти стига умственият капацитет за да се случи такова нещо. Само от 2 мнения вече знам перфектно какъв си и какво ще излезе от теб. Айде със здраве и залягай над учебниците, че ако някой аркадаш не ти набутат работата в ръцете, може да се наложи да бачкаш за 300лв и да ревеш от разбити розови мечти.

anonymous708973
02-27-2013, 19:00
Ами живота не е честен, приятелче, на някои дал повече, на други го начукал отзад...
И всичко се свежда до това, че накрая, заслужил или не Аз ще си оредя живота и ще си гледам кефа, а балъците дето драпат и се борят по цял ден със зъби и нокти ще усетят странна болка отзад... ама какво да се прави... късмет...

Ох... Ще се напикая от смях.
15-годишното келешче, което е над възрастта си и имало 1000 книги у тях... голям праз, като ги имаш. Сестра ми е на 13 и можеш само вода да й носиш по интелигентност. Щял бизнес да почне, на борсата да играе... То ако ставаше така, всички щяха да са милионери.

Не, не... :lol:

girlwithblueeyes
02-27-2013, 22:42
Вие пък какво ще взели да му обяснявате :) оставете го
Има си родители нека те се занимават с него . Ще си строши главата 2 пъти и самочувствието му ще падне .
Няма как ние да знаем кой докъде сте стигне все пак , в днешно време е хубаво да имаш самочувствие и амбиция . Но при него всичко е въздух под налягане и някой ден ще разбере какво сте му говорили . А може и да се поправи и да постигне нещо но засега с няма такива признаци .

Chacho
02-28-2013, 05:14
На 15 е и има ентусиазъм. На 20 ще има и трезва преценка.

Makenzi97
02-28-2013, 07:30
Всъщност ми беше много интересно как ще реагирате на провокацията с ДПС. И какво се получава - не можем да стигнем гроздето, следователно гроздето е кисело.
Истината, мили ми другарчета, е че колкото и да скърцате със зъби от завист и злоба след години аз ще съм този, който ще си прави кефа. А колкото за моралните лекции, които се опитват да изнесат някои - моралът е за глупаците. Огледайте се. Колко от богатите са станали такива, придържайки се към измислени морални изгъзици?

haritov
02-28-2013, 07:41
Всъщност ми беше много интересно как ще реагирате на провокацията с ДПС. И какво се получава - не можем да стигнем гроздето, следователно гроздето е кисело.
Истината, мили ми другарчета, е че колкото и да скърцате със зъби от завист и злоба след години аз ще съм този, който ще си прави кефа. А колкото за моралните лекции, които се опитват да изнесат някои - моралът е за глупаците. Огледайте се. Колко от богатите са станали такива, придържайки се към измислени морални изгъзици?
мога да ти дам пример за народи които са разчитали на морала и са се въздигнали от мъртвите
те казват морала е всичко бе морал нямаме бъдеще
и се виж в настоящето не ми мисли за бъдещето сега си никой
а приказки като теб може да говори всеки

anonymous708973
02-28-2013, 07:45
Всъщност ми беше много интересно как ще реагирате на провокацията с ДПС. И какво се получава - не можем да стигнем гроздето, следователно гроздето е кисело.

Прав си.
ТИ не можеш да стигнеш гроздето (хубава работа) без чужда помощ. И знаеш още отсега, че не можеш, защото си посредствен, в което няма нищо лошо, винаги има такива хора, но не им приличат претенциите.

Моралът те държи в правия път. Понятието е субективно и силно уклончиво, но си пълен глупак, ако твърдиш, че е глупост. Същата работа, ако отричаш късмета като фактор.

Аз мога да дам примери за адски богаташи, придобили състоянието си по легален и морален (!) начин. Ти можеш ли?

У лево.

Makenzi97
02-28-2013, 07:47
мога да ти дам пример за народи които са разчитали на морала и са се въздигнали от мъртвите
те казват морала е всичко бе морал нямаме бъдеще
и се виж в настоящето не ми мисли за бъдещето сега си никой
а приказки като теб може да говори всеки
Ще ми бъде интересно да видя примера ти.

Makenzi97
02-28-2013, 07:54
Прав си.
ТИ не можеш да стигнеш гроздето (хубава работа) без чужда помощ. И знаеш още отсега, че не можеш, защото си посредствен, в което няма нищо лошо, винаги има такива хора, но не им приличат претенциите.

Моралът те държи в правия път. Понятието е субективно и силно уклончиво, но си пълен глупак, ако твърдиш, че е глупост. Същата работа, ако отричаш късмета като фактор.

Аз мога да дам примери за адски богаташи, придобили състоянието си по легален и морален (!) начин. Ти можеш ли?

У лево.
И къде по-точно отричам късмета като фактор? Отричам глупавото разбиране, че за да получиш нещо, трябва да се бориш със зъби и нокти за да го заслужиш.
И точно късметът е решаващият фактор. Късметът да бъдеш роден на подходящото място, късметът да имаш подходящите контакти.
И да бих могъл да се трудя дни и нощи, седмици, месеци, за да си направя стол, но има ли смисъл да го правя щом вече има готов стол пред мен, на който да стъпя и да си откъсна малко грозде?
Дай ми пример за такива богаташи, ако обичаш. По възможност съвременни.

haritov
02-28-2013, 07:56
Ще ми бъде интересно да видя примера ти.

Япония след 2св В срината из основи но по време на възстановяването и един инжинер строи кораби на една снимка се вижда как в едната ръка вържи въже което ако бъде дръпнато ще освободи кораба и той ще тръгне назад в морето готов да плава в другата меч ако нещо се обърка и кораба се счупи да си отнеме живота
внука на този човек казва ако го нямаше този морал Япония щеше да бъде смазана
и виж Фукушима нито един мародер точно заради този морал

виж Хирошима и Нагазаки градовете се дигнаха без марудери без измами

виж България няма морал всеки граби гледа собствения си джоб и държавата затъва

ти си точно като останалите мислиш само за джоба но като изпаднеш в нужда никой няма да ти помогне понеже и другите са като теб

haritov
02-28-2013, 07:57
и ти под богат какво разбираш?

anonymous708973
02-28-2013, 08:05
И къде по-точно отричам късмета като фактор? Отричам глупавото разбиране, че за да получиш нещо, трябва да се бориш със зъби и нокти за да го заслужиш.
И точно късметът е решаващият фактор. Късметът да бъдеш роден на подходящото място, късметът да имаш подходящите контакти.
И да бих могъл да се трудя дни и нощи, седмици, месеци, за да си направя стол, но има ли смисъл да го правя щом вече има готов стол пред мен, на който да стъпя и да си откъсна малко грозде?
Дай ми пример за такива богаташи, ако обичаш. По възможност съвременни.

Гледай сега.
Има разлика между това да си купя стол, а не да губя сума време, за да го изработя сама, и да получа работа на тепсия. Ако смяташ, че второто е окей, поне имай доблестта да не изтъкваш себе си като някой, който е над връстниците си, защото истината е... че не си нищо особено :)
Контактите, пикльо, не са твои. За какви контакти на 15 години ми говориш? :D Контактите са на майка ти и баща ти, които са се потрудили, за да ги имат.

Марк Зукърбърг - създателят на Фейсбук. Родителите му - психолог и зъболекар. Нулеви контакти в IT областта. 4 деца в семейството. Единственият принос на родителите му е уреждането на частен учител за детето им. Оттам нататък - Марк притежава талант, който развива, нищо не му е дадено даром или без усилия. Да завършиш Харвард със завиден успех не ми се вижда лесно. В момента е милиардер.

Бил Гейтс няма да ти го давам за пример, въпреки че и той е постигнал завидно много сам, защото ще ми отвориш Уикипедия и ще се заядеш, че е наследствено богат.

OoVasKoO
02-28-2013, 12:25
Оставете го да си говори каквото иска, той няма да ви послуша. Щом се мисли за голямата работа сам ще си носи отговорността. Има късмет, това е хубаво, но никой няма да му е виновен, ако се провали. Не разбирам защо постоянно спорите с него. Той точно това иска - внимание.

Auriss
02-28-2013, 13:40
^шшшт. Интересно е. Все още се чудя защо така успешно успя да провокира немалка част от потребителите, но ми убягва отговорът. >.>

OoVasKoO
02-28-2013, 14:47
Може да не си чела темата отначало? Според мен заради тези причини:
1. Иска да гласува за ДПС(ако има възможност).
2. Има връзки.
3. Не му пука за другите(сам си го каза).
4, Начина му на мислене(впрочем мисля, че го подценявате, не е тъп въобще)

Интересно е ама тва не е темата на дискусията. Иначе аз ще гласувам за АТАКА не заради скорошната им активност, а защото ги подкрепям от 8 години насам(впрочем, ако не пускаха Волен толкова рядко по известните медии, щяхте да разберете, че не е спирал да защитава българските интереси). За разлика от другите партии, АТАКА има точен и ясен план- какво?, защо? и как?, за да има истинско подобрение в живота на българина.
Според мен предишните управляващи партии като СДС, НДСВ, БСП, ГЕРБ не трябва да управляват отново, защото им беше даден шанса да подобрят живота на гражданите, но не го направиха, вместо това яко грабене падна :D

anonymous895156
02-28-2013, 15:17
за атакистчето
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/480495_410605639026035_1113590974_n.jpg
И ДПС, и АТАКА, трябва да бъдат забранени. Тези кауни насаждат омраза между простия народ и той се тупа в гърдите, крещи, че е чист balgarin ot ariizka rasa heil hitler
Както и да е. На него не му пука за другите - ще дойде момент, в който и на другите няма да им пука за него. Чуди се защо му е морал - хората около него ще останат без морал и ще разбере какво значение има той.
Това е. И мен не ме кефи, че има връзки, ама то е, щото аз нямам :D Според мен скачате от чиста завист. Аз съм по-интелигентен от връстниците си и смятам да преуспея. Може с него да имаме различна представа за преуспяването - за него тя се изразява в пари, за мен - в читатели, но кой е прав? Истината е, че ако някой ми предложи да изпълня мечтата си и да работя това, което винаги съм желал, хич няма да му мисля. Не можем да го виним за главозамайването - странно, случва се на всички, които са се уредили. :)

OoVasKoO
02-28-2013, 15:30
Абе ти ебаваш ли се с мене? Това 100% е фалшификат. Ако не е ми покажи разписка с подписа на Волен и подписите на свидетели, че е получил парите. Имаш ли? Айде като намериш ми се обади."Сумата бе предадена в присъствието на... Камен Костадинов и Росен Владимиров"
Да, ама те са от ДПС бе пич. Е как да ти вярвам. Всеки може да напише каквото си иска. Искам доказателство-подписи на другата страна и тогава ще ти повярвам...

anonymous895156
02-28-2013, 15:38
Абе ти ебаваш ли се с мене? Това 100% е фалшификат. Ако не е ми покажи разписка с подписа на Волен и подписите на свидетели, че е получил парите. Имаш ли? Айде като намериш ми се обади."Сумата бе предадена в присъствието на... Камен Костадинов и Росен Владимиров"
Да, ама те са от ДПС бе пич. Е как да ти вярвам. Всеки може да напише каквото си иска. Искам доказателство-подпис на другата страна и тогава ще ти повярвам...
Оооо, ама тва да не е Ахмед Емин дето Доган го "самоуби"?

Нямам намерение да ти търся доказателства, сам показваш колко си умен с подкрепата за Атака. Ако те дойдат на власт, с България е свършено.

OoVasKoO
02-28-2013, 15:43
А ти кого подкрепяш ?

anonymous895156
02-28-2013, 15:56
Никоя партия не подкрепям. Не се ли научиха хората за 2500 години, че управление на народа НЕ МОЖЕ да има. Ако си мислите, че някой ще дойде и ще ви оправи заемите, то вие сте малоумни.

draid
02-28-2013, 16:28
Всъщност ми беше много интересно как ще реагирате на провокацията с ДПС. И какво се получава - не можем да стигнем гроздето, следователно гроздето е кисело.
Истината, мили ми другарчета, е че колкото и да скърцате със зъби от завист и злоба след години аз ще съм този, който ще си прави кефа. А колкото за моралните лекции, които се опитват да изнесат някои - моралът е за глупаците. Огледайте се. Колко от богатите са станали такива, придържайки се към измислени морални изгъзици?

Ти недей ми говори на мен за истини в живота. Не ми се прави на голям връзкар, не ми се обяснявай как ще си оправиш живота и как не ти пука за другите. Дори и да те набутат там за където мечтаеш, дори и да си напълниш алчната гуша с пари, не забравяй, че ковчезите нямат джобове. Такива като тебе, с такова мислене не заслужават да получат нищо, готованци които се мислят за голямата работа, щото мама и тате имат връзки с някого. За какво грозде ми говориш ти бе ? Ти ли ще си тоя който е на асмата и ще знае вкуса на гроздето ? Сложи си само лигавниче да не би да се окапеш, че на твоите години не се знае. Когато постигнеш нещо сам ела и ми се хвали тука, не ми се хвали как евентуално някога, не знам си кога и как, някой евентуално ще ти даде работа в ръцете, ама иначе ти си свръх умен. Ха. Какво знаеш ти от връзки ? Нищо. Смешен си, жалко, че не го осъзнаваш.

Makenzi97
02-28-2013, 17:45
^шшшт. Интересно е. Все още се чудя защо така успешно успя да провокира немалка част от потребителите, но ми убягва отговорът. >.>
Ами ще се опитам накратко да ти обясня:
Всичко е резултат на злобата и завистта, злоба и завист излъскани и позлатени, представяни като морал. И не, дамите и господата (с малки изключения) изобщо не забелязаха логическите несъответствия, нито пък откровените измислици. Не, те веднага се втурнаха да ругаят и нападат. И не заради друго, а защото вътрешно, макар отказващи да го признаят, те всъщност желаят да са на "моето" място, желаят да имат връзки, богати родители, пари в джоба. Разглеждай темата като социален експеримент ако щеш.
А абстрахирайки се от фиктивните сценарии и провокативните твърдения, заставам твърдо зад тезата си, че по неморален път можеш да успееш много по-лесно и по-бързо отколкото придържайки се към общоприетите морални норми. И че не заслугите и уменията, а късмета да бъдеш роден, или пък да се намираш на точното място в точното време играе решаваща роля в живота на човек.

draid
02-28-2013, 18:21
Хахаха ти си хипер зле. И няма начин, какъвто и да е той и поради каквото и да е аз да искам да съм на твое място.

SisiStrange
02-28-2013, 19:35
Нищо, за което не си се преборил сам, не може да ти е толкова сладко. Има чар именно в усилията.

Нека е примитивен пример, но с приятеля ми понякога си готвим заедно. Като цяло в последно време е много рядко. И той, и аз сме забелязали, че като си го сготвим ние сами, ни е 100 пъти по-вкусно, отколкото като родителите ни ни викнат за готов обяд. Друго си е да вложиш нещо. Да се пребориш. Да се гордееш, че си е от теб.

Понякога си преглеждам папките с материалите, които съм приготвяла за изпити, на които имам шестици. Мнооого ми е готино. Таблички, схемички, текстове, задачи. Всичко с цветни химикалки, рисунки, подчертаване... И се чудя... какво имат тези, които на същия изпит са преписали? Оценка в студентската книжка. Никакъв спомен.

Не си струва да ти дадат нещо такова без да си имал шанса поне малко да го заслужиш. Не е същото.

Aeternal
02-28-2013, 19:39
А абстрахирайки се от фиктивните сценарии и провокативните твърдения, заставам твърдо зад тезата си, че по неморален път можеш да успееш много по-лесно и по-бързо отколкото придържайки се към общоприетите морални норми.
Въпроса е на каква цена?
Не е за всеки, и не всеки може. И да имаш късмета, ако нямаш уменията пак ще бастисаш.

Chacho
03-01-2013, 08:45
По-бързо да, по-лесно надали. На 20 годинки няма да си голям играч и ще ти го хакат дълго време докато се ориентираш.

defender
03-01-2013, 08:53
^
и тъкмо се ориентираш и те гръмват (примери колкото щеш)

OoVasKoO
03-01-2013, 14:37
http://dnes.dir.bg/news.php?id=3966710
Ей Димитър прочети го тва, ако щеш търси и в други сайтове и разбери, че трябва да мислиш повече преди да постваш такива неща ;)

mlakniwe
03-01-2013, 14:43
http://vbox7.com/play:f9f6642786

anonymous895156
03-01-2013, 18:19
http://dnes.dir.bg/news.php?id=3966710
Ей Димитър прочети го тва, ако щеш търси и в други сайтове и разбери, че трябва да мислиш повече преди да постваш такива неща ;)

Какво друго му остава да каже?


http://vbox7.com/play:f9f6642786

тоз верно бил болен

Grudi_SeXa
03-02-2013, 03:04
Чудя се защо всеки глупак, обикновена курва или пишман тарикат, срещайки явния присмех на околните, почва да се обяснява как му завиждали. Тва няква защитна реакция ли е?

Fisherman
03-03-2013, 10:27
http://www.macedoniainfo.com/Gotze.jpg

Yen_is_bacK
03-03-2013, 12:53
http://www.macedoniainfo.com/Gotze.jpg

АХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХОЬХ ОАХЬОАХЬОАХЬОХООЬАХЬАХОЬА ХЬОАХ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mo6no
03-07-2013, 15:29
Като гледа нивото на коментиращите младежи, човек няма какво да се чуди защо е такова положението в страната. :)

А пък темата трябваше да съдържа "България на гражданите", "Под 18 съм", "Няма да гласувам" и може би "евентуална партия на протестиращите", за да бъде анкетата максимално коректна и адекватна. :)

anonymous708973
03-09-2013, 11:56
може би "евентуална партия на протестиращите", за да бъде анкетата максимално коректна и адекватна. :)

Да, такъв отговор е суперадекватен :lol:

Horrificus
04-07-2013, 15:46
Ще гласувам за национал-социалистите, когато дойдат на власт. Това ще стане до 20 години. Да живее национал-социализмът и бялата раса.

CrazyRobot
04-16-2013, 20:17
аз пък искам социализъм ама като по времето на моите родители

CheFfo0o
04-25-2013, 10:03
Олеле , ГЕРБ - заради такива мутри даржавета няма се опраи , ДСП - турци мръсни , Атака , БСП , НДСВ и останалите партии не струват за тва по добре да се направи нова партия , чиста , съставена от млади и мислещи хора които са живяли достатачно и са учили достатачно , за да знаят какво да правят !

Nevrotika
05-08-2013, 19:25
Въпреки че , Волен може да ни вкара във война , се оказва ,че той има най - свежи идеи. Според мен той ще ни оправи , мисли в правилната насока и ,ако успее да осъществи идеите си , без да ни вкара във война , мисля че , ще се оправим.

Supermassive____
05-11-2013, 09:38
АТАКА.

nosferatu23
05-11-2013, 19:35
Въпреки че , Волен може да ни вкара във война , се оказва ,че той има най - свежи идеи. Според мен той ще ни оправи , мисли в правилната насока и ,ако успее да осъществи идеите си , без да ни вкара във война , мисля че , ще се оправим.

Кое е лошото на войната би ли ми уточнил че не знам ?

OoVasKoO
05-12-2013, 08:40
Нямаме боеспособна армия. Това е самата истина ... Впрочем това е друг проблем, по който трябва да се коментира.

psychopath
05-12-2013, 23:40
Кое е лошото на войната би ли ми уточнил че не знам ?

Този пост е почти толкова неадекватен, колкото останалите като цяло.
Да не се обиждат много малкото адекватни участници.

anonymous708973
05-14-2013, 09:17
Кое е лошото на войната би ли ми уточнил че не знам ?

Е, няма такова нещо :D

nosferatu23
05-14-2013, 10:07
Е, няма такова нещо :D

Хубавото е че може да си взимаш каквото искаш откъдето си искаш и да убиеш неприятелите си , в смисъл като няма закони и като е хаос , престъпленията остават безнаказани ;) Никой няма да обърне внимание на 1 убийство като има други хиляди паднали , има си и добрите страни ;)

Chacho
05-14-2013, 10:42
Хубавото е че може да си взимаш каквото искаш откъдето си искаш и да убиеш неприятелите си , в смисъл като няма закони и като е хаос , престъпленията остават безнаказани ;) Никой няма да обърне внимание на 1 убийство като има други хиляди паднали , има си и добрите страни ;)

Да, но могат и от теб да взимат и убиват. Проблемът на анархизма/егоизма е, че не можеш винаги да си най-силен и след време някой ще упражни власт над теб. За да добиеш сила е нужно да се сдружаваш с други хора. Сдруженията пораждат правила/закони и организация/йерархия, която също може да стане жертва на анархия. Ако си окей с това, то дали ще е няква импровизирана организация или ще е държавната организация, винаги можеш да живееш извън законите. Просто по-силната група ще упражни своите намерения върху теб със сила.

А в крайна сметка един човек би искал да убие неприятелите си, само за да му е по-добре живота. За да ги убиеш, трябва да излезеш и да се биеш. А сегашните закони потискат злодеянията на неприятелите ти. Ако искаш да ги решиш - трябва да си потърсиш правата. Второто е по-лесно. Затова и не живеем в беззаконие. Ако беше по-добре, сами щяхме да си го поискаме.


Друг е въпросът, че винаги малките ситуации ще карат силните да клонят към анархията, а слабите към мирната държавна организация. Тва не значи, че някога коя да е от страните ще живее доволно. Винаги ще има дреболии, които да ни пречат на пътя към пълното щастие.

nosferatu23
05-14-2013, 18:36
Винаги има шанс да умреш , но поне няма да разчитам на властта да ме пази , мога сам да се грижа за себе си ;) За сдружението нужна е само малка група където няма йерархия , като демокрация . И за престъпленията сега са повече заради законите , виж през гражданската в сащ и годините след това как са си разчиствали сметките , и всеки е насирал и се е замислял преди да се захапе , понеже е изяждал нож или куршум в корема.Законите трябва да са в ръцете на хората,пък нека по подготвения и по силния да оцелее , така е устроена природата и животните и досега има перфектен баланс , ако нямаше баланс нямаше да има животни ;)

anonymous708973
05-15-2013, 03:41
Чачо, кво се занимаваш...
Тоя можел сам да се грижи за себе си. Една гнойна рана да види на фронта или един забит клон по средата на корема и е дотам.

Chacho
05-15-2013, 08:12
Ти разчиташ на това, че ще бъдеш най-силен, групата ти ще бъде най-силна и ще си осигуриш щастие така.

Ние разчитаме, че всеки ще изпълнява законите и те ще ни опазят, и направят щастливи.

В реалността и двете са непостижими.


В бъдеще може да имаме силов/репресионен орган (като полицията) и съдебна власт, изцяло изградени от машини с изкуствен интелект, които да осигурят спазването на законите. Това ще е дълго търсеният безпристрастен арбитър, тъй като ще бъде направен да работи само в наш интерес. Вярвам, че един ден ще стигнем дотам, макар и поколения след нас. Но хаосът само ще отложи този момент, в него продуктивността на хората е в пъти по-малка.

klimatronik
05-15-2013, 08:29
ще ви се наложи да бягате http://www.vbox7.com/play:e2405274&start=63

Chacho
05-15-2013, 08:31
David Belle е много голям!

http://www.youtube.com/watch?v=NOYKME-WOZo

klimatronik
05-15-2013, 08:39
http://www.vbox7.com/play:22a6f371&start=4
не колкото Данчо

nosferatu23
05-15-2013, 22:42
Чачо, кво се занимаваш...
Тоя можел сам да се грижи за себе си. Една гнойна рана да види на фронта или един забит клон по средата на корема и е дотам.

Споко свикнал съм да гледам много кръв :smt023 Сега го приемам като нормално :smt023 А паток като теб като види малко трънче под ноктенцето си и ще припадне :smt023


Ти разчиташ на това, че ще бъдеш най-силен, групата ти ще бъде най-силна и ще си осигуриш щастие така.

Ние разчитаме, че всеки ще изпълнява законите и те ще ни опазят, и направят щастливи.

В реалността и двете са непостижими.


В бъдеще може да имаме силов/репресионен орган (като полицията) и съдебна власт, изцяло изградени от машини с изкуствен интелект, които да осигурят спазването на законите. Това ще е дълго търсеният безпристрастен арбитър, тъй като ще бъде направен да работи само в наш интерес. Вярвам, че един ден ще стигнем дотам, макар и поколения след нас. Но хаосът само ще отложи този момент, в него продуктивността на хората е в пъти по-малка.

На законите ти мога да се изсера и после да се изпикая :smt023 Да предположим че има машини нали някой който е на власт ще им задава програмите , а представи си да ти наложат закон за някакви много високи цени мита и т.н. и за неспазване да е екзекуция на място , или примерно противопоставяне на орган на реда примерно че не си спрял на проверка пак екзекуция , имаше един такъв филм и не е много добре :smt023 На политиците никога няма да им пука за бездомните бедните и в неблагосъстояние и т.н. и оттам винаги ще има престъпност , прекалено много грижа е за тия хора , по лесно е да купят мерцедес не се ли сещаш :smt023 Тва е по цял свят , виж в африка там е най добре изразено :smt023 А между другото къде ще ми е най добре във ФАВЕЛАТА :smt023

Fisherman
05-16-2013, 06:32
Деба тоя долен гастро-езофагиален сфинктер

Auriss
05-16-2013, 08:05
На политиците никога няма да им пука за бездомните бедните и в неблагосъстояние
Опозиция на тираничната власт винаги е било адекватното гражданско общество. Колкото по-напред върви света, толкова по-интелигентен и образован се налага да бъдеш, за да успееш. В даден момент за глупаци просто няма да е останало място.
Хората не са безгласни, не и в модерния свят. Никой не би допуснал подобна патова ситуация. Виж за АСТА колко чум се вдигна. Айде, вярно, те в Щатите ги подлагат на някакъв геноцид, но в ЕС е просто абсурд да се случи нещо подобно. Светът може да не е перфектен, но винаги ще има отделни групи, безусловно гарантиращи свободата и неприкосновеността на гражданите.


Деба тоя долен гастро-езофагиален сфинктер
Мъркай ми коте :* Направо ще ти пукна лайнопроводчето :*

Fisherman
05-16-2013, 08:49
Не ми пращай целувки педерас няма да мина в твоя сървър

Fisherman
05-16-2013, 08:50
Педал гол бездарен

klimatronik
05-16-2013, 09:13
Ако някой си мисли , че вървим към светло бъдеще, та той жестоко се залъгва.
Напротив, тепърва ще започват войни и бедствия .
Известно време човечеството живееше в мирни отношения, но това не означава нищо.
Още през 19-ти век, когато в Западна Европа е царяло мир и разбирателство , даже най-големите учени не са предричали,че някога щяло да има война. И години по-късно се случва неизбежното - първата и втората световни войни.

Нагло е да мислим, че от тук на татък вече ще става все по-блажено и прекрасно.

Ако не войни, заради наличието на ядрени оръжия, то днешната икономическа криза ще се увеличава многократно. Ще настъпят и НЕВИЖДАНИ природни катаклизми. Промените в климата с всяка една изминала година се забелязват все повече и повече. Особено от няколко години, само глупци неразбрани, които не излизат от ,,офиса'' , не ги виждат.
Масов глад. Нов строй. Много промени ще настъпват . Щастие никога е нямало, никога няма да има. Човечеството не може да си го създаде, поне в близките 1000 години.

Auriss
05-16-2013, 10:49
^Да, бе, верно. Вчера четох, че учени успели да синтезират стволови от нормални кожни клетки.
Някакво лапе наскоро откри буквално безплатен начин да се диагностицира рак.
Отскоро напълно лекуват болни от заболявания, които допреди 5 години се считаха за неизлечими.
Цената на слънчевите панели пада непрекъснато, тъй като правителствата в глобален мащаб предприемат мерки в тази насока. В Австралия някакви учени изобретиха панели, в пъти по-ефективни и по-евтини. Не помня точни цифри, но при масово производство се очаква цената им да е буквално жълти стотинки.
Интел разработват нано компютри.
Проекти като Кикстартър набират все по-голяма популярност. Лапета на по 15-20 години друсат индустрията.
Подготвя се мисия до Марс. В интерес на истината дори в момента не е проблем това, стига някой да имаше желанието да отдели подобни ресурси.

// Някакви рандом дивелопъри работят върху риъл тайм рейтрейс видео карти. След 5-10 години игри с качеството на Аватар вероятно ще са по пазарите. Телефонът ти ще е с изчислителната мощ на съвременен суперкомпютър.
Самсунд са почти готови с технология, позволяваща да управляваш компютъра си с мисъл.
Представи си сензори по летища и публични обекти, способни да разчетат агресивни намерения на момента. Ама не на база телесна температура...
RFID чиповете, които ръгат по лични и банкови карти се оказва, че кадърни хакери им газят защитите за броени минути.


Шуми си там, де, брат. Не ми пречиш. Просто човечеството доста отдавна се е освестило и наличието на групи като анонимъс и уикилийкс говори точно за това. Правителствата винаги ще си гледат интереса, алчните бездарници също. До момента, в който 1 единствен човек (или група) е способен да ги разобличи напълно. А подобно бъдеще не е далеч.


// Кога през 19ти век е имало мир ? Да фък ? Войните между ОИ и Руската империя, политическите заигравки на запада, Британските мизерии, Франко-Пруската война и Германското обединение.
А Наполеоновите войни преди ?
А тридесет годишната война още по-рано ?
А великата северна война ?

Ей, тая история като не я учите и ще ви изяде ушите просто. Ако имаше малка идея поне какво мазало е било в Европа през последните две хиляди години нямаше да се връзваш на глупостите на някой драскач.

Auriss
05-16-2013, 11:01
Не ми пращай целувки педерас няма да мина в твоя сървър

Ше ми ядеш нескуика, шароо не се дърпай

klimatronik
05-16-2013, 12:03
^Да, бе, верно. Вчера четох, че учени успели да синтезират стволови от нормални кожни клетки.
Някакво лапе наскоро откри буквално безплатен начин да се диагностицира рак.
Отскоро напълно лекуват болни от заболявания, които допреди 5 години се считаха за неизлечими.
Цената на слънчевите панели пада непрекъснато, тъй като правителствата в глобален мащаб предприемат мерки в тази насока. В Австралия някакви учени изобретиха панели, в пъти по-ефективни и по-евтини. Не помня точни цифри, но при масово производство се очаква цената им да е буквално жълти стотинки.
Интел разработват нано компютри.
Проекти като Кикстартър набират все по-голяма популярност. Лапета на по 15-20 години друсат индустрията.
Подготвя се мисия до Марс. В интерес на истината дори в момента не е проблем това, стига някой да имаше желанието да отдели подобни ресурси.

// Някакви рандом дивелопъри работят върху риъл тайм рейтрейс видео карти. След 5-10 години игри с качеството на Аватар вероятно ще са по пазарите. Телефонът ти ще е с изчислителната мощ на съвременен суперкомпютър.
Самсунд са почти готови с технология, позволяваща да управляваш компютъра си с мисъл.
Представи си сензори по летища и публични обекти, способни да разчетат агресивни намерения на момента. Ама не на база телесна температура...
RFID чиповете, които ръгат по лични и банкови карти се оказва, че кадърни хакери им газят защитите за броени минути.


Шуми си там, де, брат. Не ми пречиш. Просто човечеството доста отдавна се е освестило и наличието на групи като анонимъс и уикилийкс говори точно за това. Правителствата винаги ще си гледат интереса, алчните бездарници също. До момента, в който 1 единствен човек (или група) е способен да ги разобличи напълно. А подобно бъдеще не е далеч.


// Кога през 19ти век е имало мир ? Да фък ? Войните между ОИ и Руската империя, политическите заигравки на запада, Британските мизерии, Франко-Пруската война и Германското обединение.
А Наполеоновите войни преди ?
А тридесет годишната война още по-рано ?
А великата северна война ?

Ей, тая история като не я учите и ще ви изяде ушите просто. Ако имаше малка идея поне какво мазало е било в Европа през последните две хиляди години нямаше да се връзваш на глупостите на някой драскач.

И мислиш ,че техническия напредък прави живота ни добър?
Медицината ,вярно, се развива с бързи темпове, (засега едно недоносче) ,но тя не ти е никакъв фактор или предпоставка. А и всички знаем,че само богатите хора имат възможност за лечение на тежки болести..
През историята също е имало периоди на затишие от войните и спокойствие , напредък и тнт. (между Франция и Германия) Велики професори са били убедени,че нямало да има бъдещи вражди и нападения между държавите им. Това е факт.
Живеем в изкуствен свят. Храната и всичко се превръща в една химия. Човекът дотолкова привиква с технологиите,че забравя да живее пълноценно . Дори вече пристрастяването към стоенето на компютъра е признато за заболяване, а не за вреден навик както се смяташе до скоро в официално-международните равнища.

Мислиш, че има нещо, създадено от човка ,което да екологично?
Ветрогенератори ли ? Ти знаеш ли как вредят на животните и птиците?
Единствено квантовата механика, която вероятно е измислена. Тази технология ,която произвежда енергия без нуждата й от суровинни материали ( нефт, въглища и др) може да промени света. Тя обаче не се прилага, защото ще срине цялата демокрация. Милиони фирми ще фалират. Ще останат хиляди безработни.

Моето момче. Европа и политическите сили въобще не ги интересува за екологичните проблеми. Всичко е пари, моето заблудено детенце. Ако правителствата полагаха и 1 пръст работа с цел борба срещу промените с климата - аз съм хлебарка. Да , те може да го правят, но със съвсем различна цел - прибиране на банкноти .
Ти и всички други ,които мислят, че сте богоизбраниците и началото на нов свят.. сте овце
Войни винаги е имало. Това,че сега в Европа ,Америка, Австралия и част от Азия е спокойно, заради моментния прогрес... не означава,че в други части на света - няма нападения.
Климатични оръжия, земетръсни ... може би това са бъдещите оръжия във войната. Може би вече и се използват срещу държави за икономическа надпревара .

Chacho
05-16-2013, 12:11
Единствено квантовата механика, която вероятно е измислена. Тази технология ,която произвежда енергия без нуждата й от суровинни материали ( нефт, въглища и др) може да промени света. Тя обаче не се прилага, защото ще срине цялата демокрация. Милиони фирми ще фалират. Ще останат хиляди безработни.

Кво?

Auriss
05-16-2013, 12:17
^Говори за zero point energy http://en.wikipedia.org/wiki/Zero-point_energy

edit

Мързеше ме да отговарям, ама колкото да се разберем :

Всичко е пари, моето заблудено детенце.
Не знам що ме наричаш заблуден. Това ми е ясно и съм го приел. Дори повече - нищо лошо не виждам в консумацията на природни ресурси и бедността. Това са просто следствия. Ако имаше алтернатива - супер. Ама няма. Ще има бедни и богати, ще има гладуващи и тъпчещи се като свине - необходимост е и на това се крепи цялото ни общество. Толкова.

klimatronik
05-16-2013, 12:21
Кво?

е това - живота няма да става по - лесен и хубав. От едни равнища - да, но от други вървим (направо падаме) на долу

Chacho
05-16-2013, 12:25
^Говори за zero point energy http://en.wikipedia.org/wiki/Zero-point_energy



Имах предвид, че не мисля, че е заради икономически интереси.

lubovvv
05-16-2013, 13:57
А Т А К А

lubovvv
05-16-2013, 14:06
Нямам намерение да ти търся доказателства, сам показваш колко си умен с подкрепата за Атака. Ако те дойдат на власт, с България е свършено.

Ако народа не е доволен от тях ще ги свали от власт, какъв е проблема?????

klimatronik
05-16-2013, 14:22
Aбе от влезлите четири партии - Атака е най-добре.

Fisherman
05-16-2013, 16:37
Ше ми ядеш нескуика, шароо не се дърпай

Па аре ела чичак да ти изтръгна кофата

psychopath
05-16-2013, 18:47
Чачо, кво се занимаваш...
Тоя можел сам да се грижи за себе си. Една гнойна рана да види на фронта или един забит клон по средата на корема и е дотам.

С теб не споделяхме ли един окоп в Сталинград?
14та танкова дивизия? Че гледам си доста запозната с войните. :Д

Fisherman
05-17-2013, 06:33
Как така сте излезли от танка и сте влезли в окоп

Makenzi97
05-17-2013, 22:25
Ако народа не е доволен от тях ще ги свали от власт, какъв е проблема?????
Гений!!! Дай да сваляме и качваме нови и нови през 3 месеца. Те изборите са безплатни...
А човек трябва да е пълен дебил за да приеме насериозно приказките на Сидеров. 1000лв минимална бате! Тва и в научната фантастика го няма...

klimatronik
05-18-2013, 07:09
Гений!!! Дай да сваляме и качваме нови и нови през 3 месеца. Те изборите са безплатни...
А човек трябва да е пълен дебил за да приеме насериозно приказките на Сидеров. 1000лв минимална бате! Тва и в научната фантастика го няма...
айде бе, не било възможно хахах ... Значи в Германия може, а тук не става . В Швейцария става, а тук невъзможно било . бавноразвиващи

Makenzi97
05-18-2013, 13:23
айде бе, не било възможно хахах ... Значи в Германия може, а тук не става . В Швейцария става, а тук невъзможно било . бавноразвиващи
Ти сериозно ли бе, младеж? Няма картинка, или клип в целия интернет, които да изразят смеха ми, докато четох творението на твоя брилянтен интелект.

klimatronik
05-18-2013, 13:30
песимист -набор 97

Makenzi97
05-18-2013, 14:40
Не, не, не, не!
На колко години си бе, мойто момче? Айде да земеш да излезнеш от въображаемия си свят и да стъпиш здраво на земята?
Още малко и очаквам да почнеш да плещиш и за безплатно здравеопазване и пълна национализация...

anonymous708973
05-18-2013, 14:47
айде бе, не било възможно хахах ... Значи в Германия може, а тук не става . В Швейцария става, а тук невъзможно било . бавноразвиващи

Ти си бавноразвиващ в случая. Изборите струват майка си и баща си, страната не може да си го позволи, какви ги дрънкаш?

klimatronik
05-18-2013, 14:48
Не, не, не, не!
На колко години си бе, мойто момче? Айде да земеш да излезнеш от въображаемия си свят и да стъпиш здраво на земята?
Още малко и очаквам да почнеш да плещиш и за безплатно здравеопазване и пълна национализация...
много си зле , хахаха хахахах .... Не съм казвал,че Волен ще изпълни желанията си, ако спечели, но това да твърдиш ,че е фантастика - е смешно. Порасни , дете, че вече не си много малък

klimatronik
05-18-2013, 14:49
Ти си бавноразвиващ в случая. Изборите струват майка си и баща си, страната не може да си го позволи, какви ги дрънкаш?

Всичко може, обаче българския народ е гнило изпростял и изтъпял.

anonymous708973
05-19-2013, 07:43
Купете си днешния "Труд" - струва си, а особено ме изкефиха страниците с народните мъдрости по повод политиката в родината...

Fisherman
05-19-2013, 09:29
Всичко може, обаче българския народ е гнило изпростял и изтъпял.

ало на главата си с цокало

Fisherman
05-19-2013, 09:30
Комунистите се оказаха доста нагли същества,нищо младото население е гласувало за ГЕРБ,за БСП гласуват само циганите и старците,когато пукне и последния комунист ще се оправиме =)

anonymous708973
05-19-2013, 09:36
Всичките до един са нагли, за съжаление.

Fisherman
05-19-2013, 09:43
НИЩО не стана с тока,за който се дигна толкова врява в началото на годината,ей ся пристигна сметка 150 а про принцип фамилията плаща по 80 лева за ток.Замазаха очите на хората с тия избори и тонове глупости и лъжи.ТВ7 ми паднаха в очите рязко,след като се оказаха подлога на БКП.

klimatronik
05-19-2013, 11:51
защо мислиш,че само твоите приятели (комунистите) са виновни, а другите са цветенца ?

Fisherman
05-19-2013, 12:08
мислим,щото преди ГЕРБ и СДС 70 години кой беше на власт?

klimatronik
05-19-2013, 12:19
мислим,щото преди ГЕРБ и СДС 70 години кой беше на власт?
през комунизма е било много по-добре от сега .
А с управлението на ГЕРБ какво стана?

Магистрали ли се построиха ? Тези приказки си ги говори на баба си. Една 20 км отсечка са построили по най-калпавия начин. Гласувайте си за едни и същи партии цял живот... те за тва емигрираме младите.

Violenza
05-19-2013, 13:43
през комунизма е било много по-добре от сега .

Това пък като го чуя от някое лапе 95-6 набор и направо.... Шамарите са ви били малко.

Ти, душицо златна, какво си видял от комунизма?

anonymous708973
05-19-2013, 13:46
Гласувайте си за едни и същи партии цял живот...

Ъ, я пак?
Осъзнаваш ли колко си дебилен?!
Я ми сравни 2 мандата на ГЕРБ с едната камара години под управление на комунисти, тройни коалицийки и т.н.

klimatronik
05-19-2013, 15:05
През управлението на ГЕРБ само дето корупцията се удвояват.
Боко не го бива точка .
Пък Виоленца... през комунизма може да е имало всичко ( Белене - за политически убийства, да се преследват демократи, да не можеш да пътуваш свободно, да сме изоставяли технологично в сравнение със западните страни) , но сме имали силна държавна икономика , а такова чудо като безработицата - е нямало. Човек трябва да има страх от закона и държавата. Да, може да са били по-строги правилата, контролът да е бил много засилен, но е имало ред.
Сега абсолютно всичко е пропаднало, земите са частна собственост на мафиоти и цари лайнянизация.

Fisherman
05-19-2013, 15:18
зимай си партакешите и заминавай за северна корея,като ти е домиляло за комунизма,за информационно затъмнение,за концлагер,за поднасяне на букети на великите вождове,които не се знае какво са направили

Fisherman
05-19-2013, 15:20
Не знам дали някога са строени по грозни сгради и паметници от социалистическите

klimatronik
05-19-2013, 15:30
зимай си партакешите и заминавай за северна корея,като ти е домиляло за комунизма,за информационно затъмнение,за концлагер,за поднасяне на букети на великите вождове,които не се знае какво са направили

не ми е домиля.
просто споделям мнение, което не означава ,че искам ставам комунист
знам много добре,че БСП е най-долната партия... герб обаче не е по-добрата алтернатива
,,комунисти'' има на всякъде... Кирил Йорданов , бившия кмет на Варна, когото изгонихме , беше чист комунист от герб ( те така си сменят партиите ).. педерасът, от не знам си колко години, го избират само него.
Това показва,че изборите или са фалшификация , или българския народ иска да бъде мачкан постоянно ..
,

klimatronik
05-19-2013, 15:33
Не знам дали някога са строени по грозни сгради и паметници от социалистическите

А сега какво се строи ? Между старите и подредени блокове - се издигат едни до други малки и големи сгради , без да се оставя никакво място за зелени площи, закона го позволява, подаваме си кафе със съседите през терасите ни.

anonymous708973
05-19-2013, 16:05
През управлението на ГЕРБ само дето корупцията се удвояват.
Боко не го бива точка .
Пък Виоленца... през комунизма може да е имало всичко ( Белене - за политически убийства, да се преследват демократи, да не можеш да пътуваш свободно, да сме изоставяли технологично в сравнение със западните страни) , но сме имали силна държавна икономика , а такова чудо като безработицата - е нямало. Човек трябва да има страх от закона и държавата. Да, може да са били по-строги правилата, контролът да е бил много засилен, но е имало ред.
Сега абсолютно всичко е пропаднало, земите са частна собственост на мафиоти и цари лайнянизация.

Викаш, може да те подслушват у вас и ако кажеш една дума накриво за Вожда, да те пратят на заточение, ама е важно икономиката да е в ред. Разбира сЪ. Голям праз, че народът е бил с промит мозък и пращан на полето, където се очаква да работи с усмивка до уши.

klimatronik
05-19-2013, 16:16
Разбира сЪ. Голям праз, че народът е бил с промит мозък и пращан на полето, където се очаква да работи с усмивка до уши.
ама работи ;) а кражби имало ли е? А цигания ?

OoVasKoO
05-19-2013, 16:44
klimatronik, безсмислено е да спориш с някой върл фен на ГЕРБ.
PinkPan7her, според теб лицемерие ли е да си подадеш оставката, но да участваш в следващите избори?

anonymous708973
05-19-2013, 16:56
Не.
Лицемерие от страна на народа беше да скандира "оставка" и след това да плюе по Борисов, що бил "избягал" и предал държавата.
Няма угодия.

klimatronik
05-19-2013, 17:08
klimatronik, безсмислено е да спориш с някой върл фен на ГЕРБ.
PinkPan7her, според теб лицемерие ли е да си подадеш оставката, но да участваш в следващите избори?

прав си

Violenza
05-19-2013, 19:23
Пък Виоленца... през комунизма може да е имало всичко ( Белене - за политически убийства, да се преследват демократи, да не можеш да пътуваш свободно, да сме изоставяли технологично в сравнение със западните страни) , но сме имали силна държавна икономика , а такова чудо като безработицата - е нямало. Човек трябва да има страх от закона и държавата. Да, може да са били по-строги правилата, контролът да е бил много засилен, но е имало ред.
Сега абсолютно всичко е пропаднало, земите са частна собственост на мафиоти и цари лайнянизация.
Питах те нещо. Какво си видял ти от комунизма? Кой набор си въобще?

klimatronik
05-19-2013, 19:29
Питах те нещо. Какво си видял ти от комунизма? Кой набор си въобще?

ти нали не живееше в Бг?

Violenza
05-19-2013, 19:39
ти нали не живееше в Бг?
Това пък къде живея в момента какво общо има? :lol:

Нещо се затрудни да отговаряш ми се струва, а?

klimatronik
05-19-2013, 19:57
ами няма смисъл да обсъждам социално-икономически проблеми с жени в чужбина
Това , на колко години съм , въобще не те интересува.

Violenza
05-19-2013, 20:05
ами няма смисъл да обсъждам социално-икономически проблеми с жени в чужбина
Това , на колко години съм , въобще не те интересува.
Хаха, защо да няма смисъл? Когато си ми на образованието, душко, тогава можеш да ми го кажеш това. Но първо завърши гимназия де. :D

klimatronik
05-19-2013, 20:22
Бреейй, голямо самочувствие :D
за мен си просто едно личице в анонимен форум :p

draid
05-19-2013, 20:38
Ъ, я пак?
Осъзнаваш ли колко си дебилен?!
Я ми сравни 2 мандата на ГЕРБ с едната камара години под управление на комунисти, тройни коалицийки и т.н.

Ти къде видя 2 мандата на ГЕРБ или, вече слепите фенове удвояват управлението ? Даже ако трябва да сме коректни, те и 1 не изкараха цял.

anonymous708973
05-19-2013, 20:51
Просто съпоставям с най-лошия (за конкретния потребител) вариант.
Не ме наричай сляп фен, ако обичаш, преди да си ми прочел всички (!) мнения по темата. Да си имаме уважението.

draid
05-19-2013, 21:16
Ами не разбрах много какво съпостави де, ама може да е защото не съм поразгледал назад. Иначе имаме 90-та година правителство на Луканов, лека му пръст видяха му сметката (БСП) После имаме правителство на Филип Димитров 91-ва (СДС), Беров (БСП), все нестабилни правителства, следваме Жан Виденов 95-та (БСП), после имаме служебно нашия другар дето направи големите схеми Софиянски (СДС), после по-възрастните помнят кризата през 97-ма дойде Костов на власт (СДС), дойде посля Царя в коалиция с ДПС, след него Станишев в коалиция с Царя и ДПС и накрая имаме ГЕРБ. БСП няма да изпаднат от парламента, десните партии се разкъсаха и изчезнаха, ГЕРБ е изпята песен вече.

Aeternal
05-19-2013, 22:17
Хаха, защо да няма смисъл? Когато си ми на образованието, душко, тогава можеш да ми го кажеш това. Но първо завърши гимназия де. :D

:D:D:D:D:D Юрист призоваващ към гласуване за престъпници... и си говори за образованието :D :D Няма такава карикатура !
Стой си в чужбина, тук има достатъчно посредствени глупаци и без теб.

Aeternal
05-19-2013, 22:51
Ти си бавноразвиващ в случая. Изборите струват майка си и баща си, страната не може да си го позволи, какви ги дрънкаш?
Така или иначе пак ще има избори есента. Дори някак да се състави кабинет от БСП, ДПС и АТАКА ще е толкова нестабилен, че ще се разцепи при първата свинщина.
А ГЕРБ я чака съдбата на НДСВ, ще изкара още един мандат, я в опозиция, я като управляваща партия и ще залезе перманентно. Иначе са много смешни с искането за касация на изборите, щото не им мина номера с печатницата в Костинброд.

cunt
05-20-2013, 00:35
Не.
Лицемерие от страна на народа беше да скандира "оставка" и след това да плюе по Борисов, що бил "избягал" и предал държавата.
Няма угодия.
Имаше една приказка- що е майна се е лайна. Та така и при тебе..
http://www.youtube.com/watch?v=f8LqtZBNU78 Поздрави :)

Violenza
05-20-2013, 06:07
:D:D:D:D:D Юрист призоваващ към гласуване за престъпници... и си говори за образованието :D :D Няма такава карикатура !
Стой си в чужбина, тук има достатъчно посредствени глупаци и без теб.
Не съм юрист, няма и да бъда. Посочи ми един политик, който не е престъпник. Държа да ми посочиш, след като имаш претенции, че много ги разбираш.
А за глупаците знам, ти и доста други, коментирали темата, го потвърждавате безусловно.

yakuza_
05-20-2013, 06:30
Целта на комунизма е била всички да са равни, да няма класови различия. До колко е било така е друг въпрос.
А целта на капитализма не е всички да живеят добре и да са богати. Той просто дава шанс на всички с по-големи възможности да живеят според умствения си капацитет, за разлика от останалите. Така че ако вие не живеете добре, вероятно проблема е при вас :D

Един цитат на Уорън Бъфет:
"Винаги съм знаел, че ще стана богат.
Не си спомням някога, даже и за една минута,
да съм се съмнявал в това."

Aeternal
05-20-2013, 06:55
Не съм юрист, няма и да бъда.

Каза или не каза че учиш право? Или ми се потвърди старото подозрение, че учиш някаква европейска измишльотина?


Посочи ми един политик, който не е престъпник. Държа да ми посочиш, след като имаш претенции, че много ги разбираш.

На прима виста - Витков. И за да ти изпреваря въпроса, че той не е политик - кой е политик в тая държава?
И под престъпник визирам конкретно Цветанов, който изкача на трибуната на НС и чете разговори събрани с незаконни СРС-та, който по негови думи чакал арест, който каза че нямало да влезе в кабинета на ГЕРБ за да си изчисти името, а мен ме съмнява че няма да да влезе защото министрите за разлика от депутатите не се ползват от право на имунитет.


А за глупаците знам, ти и доста други, коментирали темата, го потвърждавате безусловно.
Еее, не се цупи де, не си виновна ти.

Aeternal
05-20-2013, 06:58
Целта на комунизма е била всички да са равни, да няма класови различия. До колко е било така е друг въпрос.
А целта на капитализма не е всички да живеят добре и да са богати. Той просто дава шанс на всички с по-големи възможности да живеят според умствения си капацитет, за разлика от останалите. Така че ако вие не живеете добре, вероятно проблема е при вас :D

Абсолютно е така, само че политиката на една държава се мери по отношение на нейните граждани които са в най-лошо положение - пенсионери, болни, изоставени деца, социално слаби и т.н.

OoVasKoO
05-20-2013, 07:20
Бойко:"работа, работа, работа" :D :D :D :D :D

Makenzi97
05-20-2013, 07:30
Целта на комунизма е била всички да са равни, да няма класови различия. До колко е било така е друг въпрос.
А целта на капитализма не е всички да живеят добре и да са богати. Той просто дава шанс на всички с по-големи възможности да живеят според умствения си капацитет, за разлика от останалите. Така че ако вие не живеете добре, вероятно проблема е при вас :D
Ами не, мойто момче, Капитализмът, в сегашния му вид е една порочна система, градяща се на експлоатацията и печалбата от чуждите мъки, пот и сълзи, издигането на парите като единствен господар, захвърлянето на моралните ценности на дъното на кофата. Първите признаци за надигането на народа са налице. И до 20 години Капитализмът ще се срине. Опасявам се единствено от това, което ще заеме мястото му.

yakuza_
05-20-2013, 07:39
В сравнение с комунизма, доста по-дълго е оцелял.

klimatronik
05-20-2013, 08:29
В сравнение с комунизма, доста по-дълго е оцелял.
сега не е нищо така , както изглежда... А ЕС ше се срине не до 20, а до 10 години.

yakuza_
05-20-2013, 08:43
То като цяло идята на ЕС отиде надолу, откакто почнаха да вкл всяка държава която е на континента. :D

Violenza
05-20-2013, 10:08
учиш някаква европейска измишльотина?

Ама разбира се, че такова ще да е. :lol:



На прима виста - Витков. И за да ти изпреваря въпроса, че той не е политик - кой е политик в тая държава?
И под престъпник визирам конкретно Цветанов, който изкача на трибуната на НС и чете разговори събрани с незаконни СРС-та, който по негови думи чакал арест, който каза че нямало да влезе в кабинета на ГЕРБ за да си изчисти името, а мен ме съмнява че няма да да влезе защото министрите за разлика от депутатите не се ползват от право на имунитет.

Витков... Леле майко...

Не, не, душковци, отказвам се.

draid
05-20-2013, 19:18
Каза или не каза че учиш право? Или ми се потвърди старото подозрение, че учиш някаква европейска измишльотина?


На прима виста - Витков. И за да ти изпреваря въпроса, че той не е политик - кой е политик в тая държава?
И под престъпник визирам конкретно Цветанов, който изкача на трибуната на НС и чете разговори събрани с незаконни СРС-та, който по негови думи чакал арест, който каза че нямало да влезе в кабинета на ГЕРБ за да си изчисти името, а мен ме съмнява че няма да да влезе защото министрите за разлика от депутатите не се ползват от право на имунитет.


Еее, не се цупи де, не си виновна ти.

A някой от вас, знае ли колко парички получават всички знайни и незнайни партии за тия 4 години ако прехвърлят 1% бариера като субсидии от държавата ? Знаеш ли че такива лапват по около 1 млн за 4 години без да си мръдват пръста ?

yakuza_
05-20-2013, 19:43
Всъщност тая информация си я пише.

JDeel
05-21-2013, 08:23
Ами не, мойто момче, Капитализмът, в сегашния му вид е една порочна система, градяща се на експлоатацията и печалбата от чуждите мъки, пот и сълзи, издигането на парите като единствен господар, захвърлянето на моралните ценности на дъното на кофата. Първите признаци за надигането на народа са налице. И до 20 години Капитализмът ще се срине. Опасявам се единствено от това, което ще заеме мястото му.

Няма място за опасения. Нещата винаги се случват все по-добре от преди, колкото и да се залъгваме в идеята за "доброто старо минало". Който не вярва, нека си избере друга отминала година през която иска да живее, друг век. Ама да се пази от войните, робството, инквизицията, чумата и все такива недодялани неща от миналото.

OoVasKoO
05-21-2013, 09:52
WTF?!?!?!? се случва? Супер съм объркан . . . Не знам какво да мисля.

klimatronik
05-21-2013, 10:23
WTF?!?!?!? се случва? Супер съм объркан . . . Не знам какво да мисля.

Волен изпадна в нервна криза ... психически нестабилен е..
ужас...

Кървави протести следват...

OoVasKoO
05-21-2013, 11:02
Това, което казах беше объркано човек. Сега всичко е ясно ;) Каквото и да беше направил щеше да вземе страна. А той е против всичките шушумиги в парламента ;)
Протестите са сигурни.

klimatronik
05-21-2013, 11:04
Това, което казах беше объркано човек. Сега всичко е ясно ;) Каквото и да беше направил щеше да вземе страна. А той е против всичките шушумиги в парламента ;)

да , обаче е много лесно се провокира.. виж как от един журналист изпадна в бяс...

OoVasKoO
05-21-2013, 11:08
Радикални протести! Тия некадърници в парламента нищо няма да направят. Сигурно пак ще имаме турчин министър на културата. Това за обидата към избирателите на АТАКА си е вярно. Ако искаш мога да го намеря да го видят всички.

Makenzi97
05-22-2013, 09:21
Няма място за опасения. Нещата винаги се случват все по-добре от преди, колкото и да се залъгваме в идеята за "доброто старо минало". Който не вярва, нека си избере друга отминала година през която иска да живее, друг век. Ама да се пази от войните, робството, инквизицията, чумата и все такива недодялани неща от миналото.
Напротив, мойто момче, към много по-зле отиват нещата. А в близките 35-40г, по мои груби изчисления, се очертава и световна война с мащаб, невиждан до сега.
За да се избегне това, трябва да се предприемат редица мерки в световен мащаб, като аз лично имам разработка по темата в размер на 572 печатни страници. Единственият проблем е, че не мога да дам гласност на вижданията си, изразявал съм желание за участие в редица международни конференции, винаги ми отказваха тактичо, а щом чуеха на колко години съм ми затваряха телефона... Писал съм писма, хартиени и електронни, до Обама, Меркел, Саркози, ООН, ЕС... отговор няма...
Ами майната им! Щом не искат да слушат, да си сърбат попарата, боли ме к*ро за тях, аз живота си ще го оправя, те да му мислят.

haritov
05-22-2013, 09:30
Напротив, мойто момче, към много по-зле отиват нещата. А в близките 35-40г, по мои груби изчисления, се очертава и световна война с мащаб, невиждан до сега.
За да се избегне това, трябва да се предприемат редица мерки в световен мащаб, като аз лично имам разработка по темата в размер на 572 печатни страници. Единственият проблем е, че не мога да дам гласност на вижданията си, изразявал съм желание за участие в редица международни конференции, винаги ми отказваха тактичо, а щом чуеха на колко години съм ми затваряха телефона... Писал съм писма, хартиени и електронни, до Обама, Меркел, Саркози, ООН, ЕС... отговор няма...
Ами майната им! Щом не искат да слушат, да си сърбат попарата, боли ме к*ро за тях, аз живота си ще го оправя, те да му мислят.
пиши до извънземните да оправиш вселената...

JDeel
05-22-2013, 13:35
За да се води война трябва да има желаещи да я водят. По някаква причина в миналото е имало предостатъчно хора дето са били готови да умрат за някаква безсмислена кауза поставена от някой луд диктатор с объркан светоглед. В днешно време има интернет и от една страна хората сме станали "лигави" и "меки", от друга страна споделяме помежду си информация. По-близо сме до разбирането че от войната файда никаква няма, в сравнение с преди.

Хората сме същества дето правим купища глупости само защото ни идват отвътре, но също така и сме същества които помъдряваме - бавно, но все пак се случва.

Ако все пак някой мозъчно изостанал си позволи да започне технологична война, спасявайте се в Русия - братушките са непревземаеми :D Или в Китай - те пък си имат стена :)

Supermassive____
05-22-2013, 13:42
Дела трябват, а не думи..

OoVasKoO
05-22-2013, 17:21
+1 за haritov :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Makenzi97
05-22-2013, 20:58
За да се води война трябва да има желаещи да я водят. По някаква причина в миналото е имало предостатъчно хора дето са били готови да умрат за някаква безсмислена кауза поставена от някой луд диктатор с объркан светоглед. В днешно време има интернет и от една страна хората сме станали "лигави" и "меки", от друга страна споделяме помежду си информация. По-близо сме до разбирането че от войната файда никаква няма, в сравнение с преди.

Хората сме същества дето правим купища глупости само защото ни идват отвътре, но също така и сме същества които помъдряваме - бавно, но все пак се случва.

Ако все пак някой мозъчно изостанал си позволи да започне технологична война, спасявайте се в Русия - братушките са непревземаеми :D Или в Китай - те пък си имат стена :)
Наблюдавай какво се случва, момче! Капка след капка капе в чашата и рано или късно чашата ще прелее. И катализатор за това ще е ислямът. И след като чашата се строши, ще нахлуят и другите играчи на игралната дъска, и светът ще се превърне в пустош... но какво ли съм седнал да обяснявам на дечурлигата из форумите... не е лесно да си гений, а бремето си е изцяло мое. Лека вечер ви желая, смехурковци.

yakuza_
05-22-2013, 21:51
Всъщност четох, че до 2050 ще достигнем 10млрд души, а към 2100 14млрд (2 пъти колкото е в момента), земята ще стане пренаселена, ще има глад, въздуха ще е изкл замърсен, което още повече ще влоши проблема с храната. Така че ако има война аз залагам на 2100 :D

Fisherman
05-23-2013, 09:00
Хората все още са достатъчно тъпи,за да произвеждат оръжие

OoVasKoO
05-26-2013, 16:13
Ужасс!!!
Тия btv(босфор тв) ми паднаха още повече в очите. Правят репортаж, в който говорят с икономически експерти, според които е невъзможно рязкото увеличаване на минималните пенсии и заплати съответно до 500 и 1000 лв както казва Волен. Ама разбира се, че е невъзможно при сегашните условия. Но никой не казва откъде ще дойдат парите, както се казва в плана на АТАКА. Използват части от речта на Волен, за да го намразят хората. Ех мама им да еба, наглеци долни ;)

haritov
05-27-2013, 00:01
Ужасс!!!
Тия btv(босфор тв) ми паднаха още повече в очите. Правят репортаж, в който говорят с икономически експерти, според които е невъзможно рязкото увеличаване на минималните пенсии и заплати съответно до 500 и 1000 лв както казва Волен. Ама разбира се, че е невъзможно при сегашните условия. Но никой не казва откъде ще дойдат парите, както се казва в плана на АТАКА. Използват части от речта на Волен, за да го намразят хората. Ех мама им да еба, наглеци долни ;)

трябва да си голям идиот да се връзваш на Сидеров

Auriss
05-27-2013, 00:53
Всъщност четох, че до 2050 ще достигнем 10млрд души, а към 2100 14млрд (2 пъти колкото е в момента), земята ще стане пренаселена, ще има глад, въздуха ще е изкл замърсен, което още повече ще влоши проблема с храната. Така че ако има война аз залагам на 2100 :D

За 10-те милиарда си прав, за другото не. Предвижда се след пика да започне постепено да намалява популацията. То и в момента в развитите страни прирастът е отрицателен. Проблемът са Азия и Африка, но в даден момент и те ще стигнат икон.развитие на сегашна зап. европа. А китайците както са я подкарали не знам ще изкретат ли още десетилетие с тяхната икономика - до такава степен се гаврят с ресурсите си, че вече им се налага да се изхранват със земеделска продукция от други контитенти. Цял северен Китай е буквално пресушен по последни 'данни' (или това, което ни се сервира на нас, де) и зърно се внася от латинска америка. Добре са се подредили жълтурите.

yakuza_
05-27-2013, 09:58
Не вярвам да има спад в популацията, преди да е станала война/др масово бедствие. Индия също са минали 1 млрд. А отрицателния демографски прираст е типичен за развитите страни. А и 10 млрд не са малко, при положение, че те и сега в Китай живеят по разни къщи "кутии" с по 2 квадрата място на човек.

OoVasKoO
05-27-2013, 10:47
трябва да си голям идиот да се връзваш на Сидеров
Просто ти давам пример за изопачаване на истината от страна на медиите ;) Ти си мисли каквото си искаш :)

klimatronik
05-27-2013, 11:13
Сега ,,социалната'' политика ще видим какво ще направи :) А след 4 години следват отново същите обещания :) . И ЕС скоро ще ни каже бай , бай , защото ни използват още от самото начало само за лично благо и пазар, но със задълбочаването на кризата и разпадането на съюза - вече не им сме нужни :)

yakuza_
05-27-2013, 11:36
Най-много ме радват всички тия конспирации, как всеки искал да ни заграби, унищожи, използва, саботира и още 1000 неща. Всякаш ние сме на 1-во място по ресурси, икномиката ни се развива с някакви нечовешки темпове, имаме огромна територия и военна мощ. :lol:

klimatronik
05-27-2013, 11:42
Най-много ме радват всички тия конспирации, как всеки искал да ни заграби, унищожи, използва, саботира и още 1000 неща. Всякаш ние сме на 1-во място по ресурси, икномиката ни се развива с някакви нечовешки темпове, имаме огромна територия и военна мощ. :lol:

и значи мислиш, че те (развитите страни) ше си дават зор и матЕриал в името на общия идеал, за да сме част от съюза още дълго?

yakuza_
05-27-2013, 11:47
Те няма защо да си дават зор, ние си давахме и все още даваме, че да сме част от него. А и ние си плащаме годишна вноска в сравнение с парите които сме усвоили до тук, сме едва с няколко милиона отгоре. Идеята на ЕС е да се получи силна икономическа общност, която да се противопостави на САЩ, Китай и другите големи икономики. А не богатите страни да планират унищожаването на България след като едва я навиха да се присъедини през 2007.

klimatronik
05-27-2013, 12:15
Те няма защо да си дават зор, ние си давахме и все още даваме, че да сме част от него. А и ние си плащаме годишна вноска в сравнение с парите които сме усвоили до тук, сме едва с няколко милиона отгоре. Идеята на ЕС е да се получи силна икономическа общност, която да се противопостави на САЩ, Китай и другите големи икономики. А не богатите страни да планират унищожаването на България след като едва я навиха да се присъедини през 2007.
bol shits.
Идеята за такъв е съюз е обречена още от самото начало.
Развиват се само централните страни, а останалите държави следват съдбата на Гърция . Ще видиш, няма да е след дълго.

yakuza_
05-27-2013, 12:29
Защо тогава Полша не е в това положение ? Чехия ? От страните в ЕС Полша е била с най-голям прираст на БВП от началото на кризата.
В Гърция машинистите на влакове вземаха повече от тия в Германия, въпреки че на 1-вите всяка година железниците им бяха на загуба с над 100млн евро. 1/3 от работещите там бяха на държавна работа, това го няма в никоя друга страна от ЕС.
Това че някой управлява лошо предоставените му средства, не означава, че тоя който му ги е дал, е виновен. Испания и Италия не са ли централни икономики ? Защо тогава не се развиват ? Италия дори е от основателите на ЕС.
За мен е нормално да има спадове в растежа на икономиката. Когато е започнала индустриалната революция икономиката е тръгнала нагоре, ама до кога е вървяла с тия темпове ?

klimatronik
05-27-2013, 12:49
Полша и Чехия са страни близки до западната икономика и култура, там много по-отдавна идва демокрацията, там никога е нямало такъв комунизъм като тукашния .
Сам си призна... лошото управление ще доведе до цялостен разпад. Няма империя , няма строй, няма нещо, което се задържа вечно. Винаги следва възход и погром. Е , възходът на ЕС му изтече.

yakuza_
05-27-2013, 12:52
Айде не. Когато се маха от България, тогава си се маха и от Полша тоя комунизъм.

klimatronik
05-27-2013, 13:03
Айде не. Когато се маха от България, тогава си се маха и от Полша тоя комунизъм.

То е така, но я кажи защо се е наложило да СССР да потушава и окупира Чехия при революцията й , много по-рано.
Там пак повтарям, никога е нямало такъв комунизъм като тук! Може да са били под този строй, но на практика е било другояче. Дори полицията не е можело да ти влиза в дома без твое позволение. Ценностите им винаги са били близки до западните и частната собственост.
Като стана дума за частни капитали - сега е същото. Обикновените граждани са роби. Така както е било през феодалния режим , само че днес слугуваме на частни сектори , а отварянето фирми и купуването на земи е много трудно. Бедните си остават бедни, а голяма част от забогателите - го постигнаха в един период само за няколко години , всичко редом , беззаконно

yakuza_
05-27-2013, 13:14
Както съм казал по - назад в темата, капитализма не обещава равенство и богатства на всички. Той просто дава възможност на всеки да живее според възможностите си.

klimatronik
05-27-2013, 13:21
Както съм казал по - назад в темата, капитализма не обещава равенство и богатства на всички. Той просто дава възможност на всеки да живее според възможностите си.

И ясно се вижда ,че в България още дълго време няма да го има това. Така че.. не знам дали след 10, или 20, но до 50 години със сигурност ще има нечувани промени. :З

yakuza_
05-27-2013, 13:25
Че то 50 години са си едно поколение, нормално е да има промени.

klimatronik
05-27-2013, 13:37
е да :Д Ама.... 20 години ... 20 години пълна разруха и падение... остава само мършата в България, от моя клас 90% заминават в чужбина... И не само от моя, ами почти всяко умно дете с потенциал и научен език излита. Вече не се държи на родните традиции , хората се чувстват всемогъщи и богоизбрани , правят си квото искат, защото знаят,че няма кой да ги накаже..

yakuza_
05-27-2013, 13:40
Всеки е свободен да напуска държавата си когато реши, защо трябва някой да ги наказва ?

klimatronik
05-27-2013, 13:44
Всеки е свободен да напуска държавата си когато реши, защо трябва някой да ги наказва ?

Не тях.. исках да кажа,че в това беззаконие още от училищна възраст децата израстват с това възпитание и чувство за безнаказаност, когато все повече не бъдат контролирани нито от семействата си , нито от държавата . ;)

Aeternal
05-27-2013, 17:07
Не тях.. исках да кажа,че в това беззаконие още от училищна възраст децата израстват с това възпитание и чувство за безнаказаност, когато все повече не бъдат контролирани нито от семействата си , нито от държавата . ;)
Хората трябва да контролират държавата, не обратното.

klimatronik
05-27-2013, 17:24
бе не ми хващате мисълта ...
Проституцията до такава степен нараства, а родовите ценности изчезват.

Няма добра образователна система, анархията и хаоса се засилват.
Един човек, оставен без надзор - още от малък се учи на своеволие.
Смисъл, едно дете, когато не го накажеш за постъпката му, започва да прави белите повторно.
Още в училище ,когато не е контролирано от родителите си, а институциите не го следят - то придобива лоши черти и започва да върви по грешен път.
Като изключим пиянските истории, футболните боеве и всички подобни дейности, случващи се в ежедневието - много тиинейджъри започват да извършват престъпления , от които не се чувстват заплашени от последствия.

Auriss
05-27-2013, 18:29
Кои са тия много тийнейджъри ? Ти познаваш ли такива, или си чул за на пенко на гаджето третия братчед на чичо й че продава бело ?

klimatronik
05-27-2013, 18:46
хиляди... изпростява цялата нация... преди е нямало такова нещо... бият се по улиците, после се хвалят в соц мрежите ;)
аве кво се занимавам да ти пиша..

klimatronik
05-27-2013, 19:01
опааааа помислих те за фишермен

Auriss
05-27-2013, 19:18
Аз съм ъпгрейдвана версия - страшен чаровник, 22 санта паток и двучасова ерекция.