PDA

View Full Version : Газов пистолет



whey94
02-16-2013, 22:17
На 18 години съм и искам да си купя газов пистолет.Някои има ли и трябва ли да е регистриран мога ли свободно да си го купя или ми трябва някакъв документ? за боен ми е ясно имаме но газов ме интересува.
Благодаря предварително.

POLLINA
02-16-2013, 22:21
да,трябва

haritov
02-16-2013, 23:30
На 18 години съм и искам да си купя газов пистолет.Някои има ли и трябва ли да е регистриран мога ли свободно да си го купя или ми трябва някакъв документ? за боен ми е ясно имаме но газов ме интересува.
Благодаря предварително.
купуваш го и имаш седмица да го регистрираш в полицията това е

няколко съвета гледай да е голям че газовия пистолет е по-опасен ако фраснеш нечие канче с дръжката
и ако го извадиш не го размятай като парцал а стреляй

общо взето с газов пистолет ще уплашиш някой който няма хабер от оръжия

noconnection
02-17-2013, 13:11
В 14-дневен срок трябва да го дадеш за регистрация в служба коз.
Трябва да носиш - копие на лична карта, копие на удостоверението за покупка от оръжейния магазин от където си купил пистолета.Също така и пистолета носиш със себе си в полицията, в куфарчето за предпочитане.
Препоръчвам ти Zoradi 914 от евтиното поколение, добре потдържан не засича и има автоматичен режим.
Можеш да събереш 15 патрона, а бе за тая цена едва ли има по-добро като качество.

simeon40
02-28-2013, 17:29
Zoradi ще види зор докато намери ама виж Zoraki е друга бира. Избягвай турските плякалки защото са много бъгави. По-добре е някой европейски втора ръка отколкото турско дърво - ще го извадиш, ще ти засече и ще ти го заврат отзад. Неудобно е да носиш с теб по-голям такъв, но е удобен като засече да го счупиш в нечия глава. Като цяло бих ти препоръчал спрей за самозащита отколкото газов - по-удобно е и ще те гръмнат някъде заради газеняка.

Yen_is_bacK
02-28-2013, 22:15
купуваш го и имаш седмица да го регистрираш в полицията това е

няколко съвета гледай да е голям че газовия пистолет е по-опасен ако фраснеш нечие канче с дръжката
и ако го извадиш не го размятай като парцал а стреляй

общо взето с газов пистолет ще уплашиш някой който няма хабер от оръжия

никой неможеш да уплашиш дори и циганите, защото те имат по 5-6 гаски .. за никакъв уй не ти е тоя пистолет, и като си пил неможеш да го носиш, лично мен ако ми изкараш газовка изобщо няма да ме стреснеш, вадя ти КОН и те пращам при свети петър .. ако е някой реплика на някой глок, италиански GAP 17 ли как какъв е може и да не рискувам да посегна към кубура, ако успееш да го извадиш и заредиш преди мен ... най-много да те прострелят някъде, защото не знаеш тоя срещу тебе дали като мен няма да има КОН .. по добре се откажи и с тея 100 лева си купи някой дреха

haritov
03-01-2013, 16:50
никой неможеш да уплашиш дори и циганите, защото те имат по 5-6 гаски .. за никакъв уй не ти е тоя пистолет, и като си пил неможеш да го носиш, лично мен ако ми изкараш газовка изобщо няма да ме стреснеш, вадя ти КОН и те пращам при свети петър .. ако е някой реплика на някой глок, италиански GAP 17 ли как какъв е може и да не рискувам да посегна към кубура, ако успееш да го извадиш и заредиш преди мен ... най-много да те прострелят някъде, защото не знаеш тоя срещу тебе дали като мен няма да има КОН .. по добре се откажи и с тея 100 лева си купи някой дреха

абе мога да напиша подробно как да нараниш някой и да го превърнеш в боен ама ще ям бан

Yen_is_bacK
03-01-2013, 17:32
абе мога да напиша подробно как да нараниш някой и да го превърнеш в боен ама ще ям бан


да и някой път като гръмнеш да ти фръкне цевта и да си ебеш майката сам :) и да не говорим как ще те хванат в крачка някой път полицията като те спре за проверка

noconnection
03-01-2013, 18:50
Бахти жалката гледка са коментарите! Купих, го преди НОВА ГОДИНА да не се разправям с пиратки.
Не ме намесвайте в бъдещи дискусии по тая тема

haritov
03-01-2013, 20:54
да и някой път като гръмнеш да ти фръкне цевта и да си ебеш майката сам :) и да не говорим как ще те хванат в крачка някой път полицията като те спре за проверка

има една две марки които използват същата сплав от която се прави един много известен боен пистолет там шанса това да се случи и по-малък
иначе като го преправяш си носиш кръста така е

simeon40
03-04-2013, 23:10
защото не знаеш тоя срещу тебе дали като мен няма да има КОН

Защото след КОН-я ще има каруца с тумба цигани :D:D:D:D


абе мога да напиша подробно как да нараниш някой и да го превърнеш в боен ама ще ям бан
Абе нали първо трябва да намери модела, а тези които го имат много добре знаят за какво може да се използва. Много рядко виждам от старите за продажба.


да и някой път като гръмнеш да ти фръкне цевта и да си ебеш майката сам :)
Това ще го направиш ти като се опиташ от магаре да направиш КОН :D:D:D Няма да хвръкне цевта, ще се пръсне затвора и в най-добрия случай би останал с 2 здрави очи.

ПС: КОН-е може да намериш в някое село или циганската махала. Това което искаш да напишеш е КНО!!!

blackmage
04-10-2013, 22:39
Точно Хеклер и Кох иска да напише човека а не Кон а колкото до газов пистолет по добре си купи въздушен най-добре е от всички варианти 1-во като стрелнеш с него ако стреляш от 5-10 метра с метални съчми прави дупки от 20 метра прави синини
2-ро по практичен е не се изискват документи(освен ако не е над 24 джаула) и заряда на повечето е 20 съчми
3-то репликите на въздушните пистолети са как да го кажа по реални от колкото на газов примерно сега ако ми извадиш газов пистолет ще го позная а ако ми извадиш въздушен едва ли :Д както казах по добре е да си вземеш въздухарка от колкото газов и да те пребият някъде защото всеки патрон си има различно действие върху хората някой даже не го и усещат а както казаха по горе има и шанс да ти извадят боен при което или ще влезеш в болница или в моргата добре си помисли какво ще си вземеш аз ти препоръчвам да си вземеш въздушен пистолет реплика на Валтер п22 много лек и компактен пистолет е и лесно се крие под дреха не е по скъп от 150 лева

lensman
04-19-2013, 09:19
По новия закон и за въздушен ти трябва документ, без значение колко джаула е и колко е дулната(началната) скорост....но да, въздушния е по добре от газовика. Въздухарка "макаров" прави дупка в стъкло на кола от 10-15 метра....читавия въздухар на "макаров".Струва около 200 кинта.има и такива дето са по 40, ама са слабички. Ако ти трябва нещо за самозащита, а не за гъзареене си вземи ел. шок тип тазер

nosferatu23
04-20-2013, 11:18
никой неможеш да уплашиш дори и циганите, защото те имат по 5-6 гаски .. за никакъв уй не ти е тоя пистолет, и като си пил неможеш да го носиш, лично мен ако ми изкараш газовка изобщо няма да ме стреснеш, вадя ти КОН и те пращам при свети петър .. ако е някой реплика на някой глок, италиански GAP 17 ли как какъв е може и да не рискувам да посегна към кубура, ако успееш да го извадиш и заредиш преди мен ... най-много да те прострелят някъде, защото не знаеш тоя срещу тебе дали като мен няма да има КОН .. по добре се откажи и с тея 100 лева си купи някой дреха

първо не всеки ти вади и насочва квото и да е оръжие щото се изисква малко топки, но има и такива кретени които нямат много в главата и не мислят за собствения си живот как могат да умрат за секунда, пресен пример е рижия дългия)). и още неще личи си кога някой има намерение да те убива, тъй като като видя някое дете надали първото нещо което ще направя е да го застрелям . личи си кога имаш газов и кога не, личи си по поведението на субекта донякъде. както и да е това е друга тема, вземи си тейзър и не се занимавай с глупости