PDA

View Full Version : Няколко въпроса относно Ескапеле



phoeebe
02-16-2013, 22:47
Половият акт беше на 14.02, около 20 мин след това пих ''Ескапеле'', първият ден от предишната ми менструация беше 03.02, цикълът ми е 30-31 дни, т.е по моите изчисления не съм била в овулация. Бих искала мнения от момичета, употребявали хапчето, за това как им е подействало, при всички ли е имало това ''междинно кръвотечение'' и след колко време мога да си направя тест? Благодаря.

xXxPETYAxXx
02-16-2013, 23:02
Не ми се е налагало да го използвам, но една моя позната веднъж пи и каза, че при нея не е имало никакви странични ефекти. Или предполагам, че не е имало забележими, не знам.

Но не при всички се появява прокървяване определено.

Тест се прави 2 седмици след половия акт или 1 ден след закъснение на менструацията. Има и кръвен(при гинеколога ти), който мисля че даваше резултат след 11 дни.

marilyn
02-16-2013, 23:17
Ако не си била в овулация, защо пи Ескапел?

Може да ти повлияе всякак, това е хормонална бомба, може да ти закъснее, подрани, прескочи...

granger
02-17-2013, 06:13
Ако не си била в овулация, защо пи Ескапел?

Може да ти повлияе всякак, това е хормонална бомба, може да ти закъснее, подрани, прескочи...

Това.

ShtrudeL
02-17-2013, 06:48
Да разбираме ли, че е свършил в теб?

Amore-Mio*
02-17-2013, 06:50
Имало ли е свършване?
Иначе в противен случай е било безсмислено да го пиеш.

phoeebe
02-17-2013, 07:45
Мда, пропуснах най-важното - презервативът се оказа спукан, а той свърши в мен. При тези обстоятелства нямаше как да не го пия, особено като добавим, че МЦ не ми е от най-редовните и това, че не съм била в овулация не е голяма гаранция. Не е като да не знаем как се слагат презервативи, затова винаги имайте едно на ум.

Wednesday666
02-17-2013, 08:29
В такъв случай - хубаво е, че си го изпила.
Не, че е хубаво самото хапче, но явно се е наложило.
Сега очаквай всякакви промени в цикъла - закъснение, може хич да не се появи, може да подрани, особено щом ти е нередовен е много гадно.
Но спокойно, ако веднага си изпила хапчето, няма от какво да се притесняваш, но е много възможно да има и други странични ефекти, освен тези на цикъла.

kalpazanka
02-17-2013, 09:14
Има и кръвен(при гинеколога ти)
Върховна простотия. Кръвният тест се прави в лаборатория.

xXxPETYAxXx
02-17-2013, 10:22
Не се хващай за всяка дума, то е ясно, че се прави в лаборатория, но нали трябва някой да ѝ обесни резултатите(мисля и, че да я "прати" в тая лаборатория все пак, но нз), а от лабораторийте, когато съм ходила по изследвания(не такива тестове) само ти връчват лист със стойности и нищо не ти обесняват в повечето случаи.

И к'во ѝ давате акъл, че не трябвало да го пие, при положение, че вече го е изпила и въпросът ѝ е съвсем друг?
Не при всички има видими странични ефекти, но все пак авторке, ако имаш смущения в МЦ не се учудвай!

DragonLady
02-17-2013, 19:41
Очаквай размествания в цикъла си, доста вероятно е.
На мен веднъж ми се наложи да пия ескапел и нямаше никакви странични ефекти, или размествания в цикъла ми, но при всеки си е строго индивидуално.

LDR
02-18-2013, 11:43
но при всеки си е строго индивидуално.

ТОВА!
Искам да вметна, че съм го пила 2 пъти (не че е голяма гордост, но се наложи) и нямаше абсолютно никакви странични реакции. Моят цикъл също не е от най-редовните. Когато го пих и двата пъти бях в овулация или около нея, и двата пъти нищо не ми се случи. Очаквах гадене, разместване на цикъла и прочие, но само с чакането си останах. Дойде ми, когато трябваше, че даже и след като изпих 2я Ескапел цикъла ми взе да става по-редовен. Та така де, исках да потвърдя, че при всеки е индивидуално. :)

phoeebe
02-18-2013, 13:27
Благодаря ви много за отговорите! :) Аз по принцип съм притеснителна, а и в Интернет такива неща пише, че ми побеля косата.. Дано и при мен всичко е наред и да подейства, въпреки че са минали само 4 дни и е рано да се правят изводи.

phoeebe
02-21-2013, 13:12
И ето, че на 6 ден от приема ми се появи това кървене. Първоначално леко кафеникаво и зацапващо, после по-обилно като при менструация. Това, което ме притеснява е, че е придружено с гадене сутрин и вечер (но не преди да си легна, а ако съм заспала и се събудя).. Възможно ли е да е от хапчето? Гаденето не е ли един от първите странични ефекти, при мен е малко на по-късен етап. :/

DragonLady
02-21-2013, 19:22
Най-вероятно това са странични ефекти от приема на Ескапел, които при теб са се появили на по-късен етап.

phoeebe
02-21-2013, 20:53
Кво ли ви карам да гадаете.. В понеделник ми е 11 ден от гафа, ще отида на гинеколог и след това на кръвен тест, че тва напрежение ще ме довърши..

chocolateeeee
02-21-2013, 21:21
А ти на колко години си ? Една моя приятелка беше пила ЕСКАПЕЛ и веднага след това прокърви даже повръщаше..беше и много лошо и дори и закъсня цикала :( Та с тези неща шега не бива все пак са хормони при всеки е различно , но знаеш ли как ще подейства на теб..Затова марш на доктор и дано всичко да е наред. Стискам ти палци !

DragonLady
02-21-2013, 21:23
Ако си го изпила на време ( до 3 дни от фала или най-добре до 12 часа ), хапчето си е свършило работата, и е предотвратило настъпване на бременност.

phoeebe
02-21-2013, 21:27
Скоро ставам на 18, затова съм толкова притеснена, безкрайно рано ми е. Четох доста потресаващи истории на момичета, които също са го пили навреме, но не им е подействало, затова искам възможно най-скоро да се убедя в резултата.

DragonLady
02-21-2013, 21:45
Скоро ставам на 18, затова съм толкова притеснена, безкрайно рано ми е. Четох доста потресаващи истории на момичета, които също са го пили навреме, но не им е подействало, затова искам възможно най-скоро да се убедя в резултата.
По-добре недей ги чети тея неща, че хептен ще се вкараш във филма. И аз като го пих ескапела се начетох на истории как не помогнал, как увредил плода, наложило се аборт и тн истории. Направи си кръвен тест за бременност и се успокои!

phoeebe
02-25-2013, 14:40
За да не остане и моята една от много теми без завършек и за да бъде от полза на притеснени момичета като мен, на които им се е случило подобно нещо - ето как се развиха нещата. Тази сутрин си направих кръвен тест, резултатът беше 0.22, което означава че е отрицателен, тъй като горната граница е 5.00. Проверих си резултатите online, но за по-сигурно отидох да попитам и момичето в лабораторията, в която си правих теста ("Писанец"). За жалост то не беше особено запознато и ми каза: "О, миличка, ти много рано си го направила. Такъв тест се прави 10 ДНИ СЛЕД ЗАКЪСНЕНИЕТО. Още е рано да се каже, но шансът да си бременна според мен е 50/50." Естествено много криво ми стана, а на толкова места бях чела, че тестът отчита 12-15 дни след предполагаемото оплождане (на някои места пишеше след овулацията), а аз влизах и 2те категории. За моя огромна радост имах час при гинеколога ми, защото лекувам бяло течение, и реших да се консултирам и с него. Той ми каза, че лично той вярва на "Ескапел", видя резултатите ми и като видя колко съм притеснена, ме прегледа и на видеозон и ми даде гаранция, че не съм бременна и всичко е наред и ще ми дойде. Така че момичета, не се притеснявайте, рано или късно всичко си идва на мястото! :)

DragonLady
02-25-2013, 14:54
Радвам се, че всичко е приключило с добър край :)