PDA

View Full Version : ЕСЕ С ЦЕЛ УБЕЖДАВАНЕ



Meredith Grey
02-17-2013, 16:55
Здравейте
Спешно ми трябва есе с цел убеждаване на каквато и да е тема!Благодаря предварително!

CoNviCt
02-17-2013, 19:10
Поне тема не си ли измислила?

Amore-Mio*
02-18-2013, 15:32
Измисли тема, че да ти дадем насоки, де.
То бива, бива мързел, ама чак толкова ли, бе?

Chacho
02-19-2013, 21:16
Интернет убива

Нека си поговорим малко за наркомания! Когато започнеш, то е защото другите го правят, защото търсиш удоволствие, защото искаш да решиш проблемите си или някаква друга твоя си причина. Има много пътища, по които да хванеш, веднъж щом си решил - ганджа, кока, екстази, LSD. Най-лесен и най-примамлив - интернет.
Но нали наркотиците са вредни? Как така интернет? Нека ти разкжа една история!
Едно момче, на около 20, наскоро завършило музикалното си образование, било много талантливо. По прякор то било известно като Орфей. Та, Орфей се опитал да намери своето място в живота, като правел това, за което бил роден. Издал албум и бързо станал много известен и много харесван. Всички слушали музиката му. Орфей днес работи като чистач, защото нито един човек не купил албума му, всичко го изтеглили от "нета".
Не разбра много от историята, нали? Сега ще ти се разясни.
Момиче - на 13 години, с тъмна къдрава коса, весела усмивка и с хубавото име Лора. Та Лора много обичала да общува с хора. Запознала се с едно също толкова весело момче на нейната възраст в чата. Тя го харесала още от самото начало и бързо си уговорили среща. Като отишла обаче нямало никой друг, освен мъж около 40-те, с мрачно и все пак празно изражение. Историята свършва тук, защото за Лора повече нищо не се знае.
Две момчета пък се скараха в чата и след уречен бой едното просто си умря. Напомня ми на случая с онзи човек, който уби приятеля си заради неразбирателство в интернет игра. Може би без толкова голяма прилика се сещам и за младежа, който след доста игра на игри с престрелки уби братчето си. Да не забравя, едно китайче нямаше време от игри да стане от компютъра за малка почивка. Е, след 50 часа игра и то умря.
Все пак остана някак неясно, защо този интернет е наркотик. Повечето, което ти казах се е случило недалеч от мен, нито от теб. Дори не ми мигна окото обаче, когато научих за всички тези случаи. Много други също толкова безчувствено са приели информацията, колкото и аз. Те коментират по интернет форумите, блоговете, сайтовете за клипове и където още могат, просто защото това правят през свободното си време. Две думи - "добро е", "лошо е" и толкова по темата. Оттам нататък просто ти изясняват колко си малоумен, как не можеш да пишеш правилно, макар и да се изразяват с цифри, колибки и кльомби, и без препинателни знаци. Успорват ти тезата, въпреки че такава нямаш. Накрая те бият, колят или прострелват за това, че имаш различно от тяхното мнение или си ги победил във виртуална игра.
Някои опасни наркотици отнемат човешкия живот. Интернетът убива човешкото у хората.





Туй е от 'га бех Я ученик. Моля.