PDA

View Full Version : И аз ще споделя!



sToyAncHo
02-17-2013, 18:25
Здравейте! От няколко дни насам мисля относно живота в така наречените тийн години. Момче на 16 години съм, което все още не е видяло нищо от живота. Замисляли ли сте се някога какво представляват тинейджърите в днешно време?! Клоуни, наркомани, побойници, депресирани палячовци, отчаяни за внимание, но какъв ли би бил светът без такива като тях? Аз съм едно обикновено момче, имащо своите проблеми, спомени, идеали, мечти и още много признаци характерни за един човек. Уча в престижно училище в горе-долу голям град. Живея с моя порок – пушенето. Каква драма нали? Хайде стига.. Всеки на моята възраст, че даже и по-малък е започнал или пробвал. Както и да е. Не употребявам наркотици, не пия (само по поводи и то с мярка), не си създавам проблеми с околните. Добър човек съм. Винаги съм мислил как ще се почувства другия след изреченото от мен. Постоянно се стремя да помогна на другите, ако имам възможност. Имам приятели зад гърба си, на които знам, че мога да разчитам постоянно. Но да се върнем на темата за днешната младеж. Какво представлява тя в моите очи.
В днешно време всеки се опитва да бъде някой в обществото. Да бъде на върха, недостижим, звезда. Но всъщност какво се оказва? Глупак, който се стреми да бъде някой, а всъщност е никой. Четейки това ти сигурно си казваш: „Това не може да съм аз!” „Така е повечето са такива.” „Едва ли някога ще стана такъв.”. Но замисли се! Помниш ли последния път, в който удари онова дете? То беше по-малко от теб, но пред приятелите си тогава ти беше уважаван, всички те хвалиха колко си могъщ. Помниш ли последния път, в който се напи до припадък на рождения ден на твоя приятел, защото така е модерно и рожден ден, в който не си се напил изобщо не се счита за „много як”. Помниш ли последния път, в който се разкрещя на майка си, защото не е платила интернета? А знаеш ли, че тя е излязла в 07:00 часа и 12 часа е стояла на крак, само за да има какво да сложи на масата за вечеря. С какво си заслужил да имаш интернет? Помогна ли й с прането, чиниите, праха по мебелите? Темата в онзи форум със заглавие „Бременна ли съм?”, „Родителите ми са отвратителни!”, „Искам да ги няма!” няма къде да отиде за една вечер без интернет. Помниш ли къде живее баба ти? А от колко време не си я чувал? Със сигурност повече време от последния изпушен джойнт. Рождения й ден, който отново забрави да честитиш, защото не ти е излязло като напомняне на телефона или известие във facebook. Огледай се около теб! Как изглежда стаята ти? Ще успееш ли да намериш другия чехъл за по-малко от 2 минути?
Четейки това сигурно се замисляш, че ти е нужна промяна, но това зависи от теб и от никой друг. Може би ще е добре това да бъде прочетено от повече хора и повече да се замислят за това по какъв начин протича ежедневието им. Имам да добавя още много работи, но няма смисъл. Помислете относно това, относно вашето ежедневие, родители, приятели, познати и околни. Помислете за вашето отношение към тях. Бъди някой, имай бъдеще! Върви напред и нагоре!

Qamstel
02-18-2013, 22:31
Прочетох цялата ти история за да мога да дам по-обективно мнение. Каквото и да пишеш сигурен съм, че малко позитивни отзиви няма да откажеш ; ). Ще съм кратък! Добър наблюдател си. Това само ще ти кажа на тази тема дискусия може да се води от тук до пладне, но не искам това. Та! Ако имаш интерес към писането продължавай да пишеш (и да наблюдаваш) Толкова от мен ; )

BlackSugar
02-20-2013, 12:48
Темата, която разглеждаш е изключително банална, а по-лошо е това, че на всичкото отгоре и я разглеждаш изключително банално. Даваш твърде много и излишна информация за себе си, която не вълнува никого, а стилът ти е доста наивистичен и упростен. С това, което си написал нито поставяш някакъв интересен казус, нито нов поглед върху темата, а просто повтаряш мнението на повечето хора. Плюс това като цяло си поставил под общ знаменател всички тийнейджъри. Идеята на написаното от теб не е толкова лоша, но трябва да я погледнеш под друг ъгъл, да включиш различните гледни точки и да промениш стила си. Харесва ми посланието за промяната, може би е трябвало да наблегнеш повече на него.

Amore-Mio*
03-09-2013, 16:08
Дотук нещата ти не се получават. Да, похвално е, че проявяваш интерес към писането и се опитваш да бъдеш наблюдателен, но поставяш всички под общ знаменател и като аргумент даваш вече чутите неща. Като цяло ми харесва, че искаш да пишеш нещо, но това не става. Ще бъде по-добре ако погледнеш нещата от друг ъгъл.