PDA

View Full Version : Когато си с момиче на дискотека... ?



AirCrafter
02-17-2013, 21:14
Здравейте, бях с едно момиче от класа ми на дискотека вчера. Тя е малко особена, много трябва да си обмислям думите за да не се обиди нещо, защото е адски чувствителна. Двамата сме от един клас, но и двамата не общуваме много с класа си, тя изобщо. Костваше ми бая усилия да излезна с нея, още докато се разбирахме за дискотеката, защото така стана, че от моята и нейната компания никой нямаше да ходи. Бях я питал нещо и тя ми се обиди, но после сама ме пита дали ще ходим. Беше ме питала преди дали се занимавам с момичетата по дискотеките и аз и казах не и че искам да си намеря сериозно момиче, което си е вярно и тя каза, че нито по дискотеките, нито в училище ще срещна човекът. Бях я черпил на дискотеката, най-тъпото беше, че якето ми остана в гардероба, а този глупак, който обслужваше ми каза, че би ми дал якето само, ако си тръгвам без да мога да го върна после в гардероба, аз го помолих да ми даде цигарите и портмонето, но той ми даде само цигарите. Един път тя си плати едно уиски, защото бях забравил, че имам пари в джоба, но след това я черпих няква кола и още едно уиски, естествено такситата аз ги платих, обаче си тръгнахме по-рано, защото на нея много 'и се спеше, а на мен ушите много ме заболяха (още ми пищят), когато я питах дали да я изпратя до асансьoра, тя каза не и аз не настоях, оставих я сама да си тръгне. Чудех се много дали да не пробвам с нея в дискотеката, но като се сетих за думите ''нито по дискотеките, нито в училище ще срещна човекът'' и също тя дори не ме гука за здрасти и чао, не че е нещо определящо, но просто... И двамата сме на 17 години, ако е от значение. Пропуснах да спомена, че от миналата година си я харесвам, тази година вече почти бях изгубил надежда, но миналата година не ми се коментира, понякога аз се държах много тъпо, все тая но имам чувства - да.

Едит: Тя ходи често по дискотеки, но не е някаква разпоретина или наркоманка.

И имам още един въпрос, когато се ходи по дискотеки обикновено трябва ли да и поема и билета, защото в случая влезнахме безплатно?

Мерси за помоща. :)

alskdjfhg
02-17-2013, 21:19
Покани я на кафе или разходка, без шумотевица покрай вас.

xXxPETYAxXx
02-17-2013, 21:21
Зависи, ако я поканиш където и да е и има платен вход, то е редно ти да платиш, не че е задължително.
Защо не я поканиш другаде - да не е на дискотека. На кино примерно?
Макар че, щом е казала, че и в училището няма да си намериш, може да го разтълкуваш по същия начин, както си го разбрал за дискотеката и те е спряло.

AirCrafter
02-17-2013, 21:31
Зависи, ако я поканиш където и да е и има платен вход, то е редно ти да платиш, не че е задължително.
Защо не я поканиш другаде - да не е на дискотека. На кино примерно?
Макар че, щом е казала, че и в училището няма да си намериш, може да го разтълкуваш по същия начин, както си го разбрал за дискотеката и те е спряло.

Да това ми е ясно, но ние сме от едно училище, пък аз не ходя много по дискотеки принципно.

NambyPamby
02-17-2013, 22:02
Похвално е, че поемаш инициативата да й плащаш нещата, ала... недей се престарава, щото пък накрая може да се възползва от теб само защото й плащаш уискито. Примерно. Ако не плаща - що не плаща, ако плаща - да не прекалява, угодия няма като цяло, трябва да преценяваш на място.
Нямате ли някви общи интереси? Музика, филми, любими предмети, общи приятели? Някаква тема, за да завържете разговор? Излезте на разходка някъде, на кафе, кино, театър, а може да съчетаете и няколко неща, зависи как потръгне от самото начало. Трябва да я сбараш някъде натясно и да видиш дали ще ви потръгне приказката и дали ви е забавно заедно, щото едната дискотека не е достатъчен фактор.

Прави й някви комплименти, ама не я гледай с обожание, тя не е божество, независимо дали се държи като примадона, или не. Може да й се кефиш, ама се дръж като мъж, бъди арогантен дори, гледай да правиш забавна обстановката и недей да сриваш, ако се опитва да се заяжда с теб за някви неща.

Goddess
02-17-2013, 22:35
На мен ми се струва, че с това изказване е имала предвид изобщо да не я броиш в търсенето на момиче за връзка..

valdesbg
02-17-2013, 22:51
Ъъъъъ ти я харесваш, излизате на диско сами, черпите се и не знам си кво.. и ти не се опитваш да се забиеш с нея и се чудиш дали е уместно да я гушнеш?

Ъм.... ако чакаш подходящия момент... вече си го изпуснал. Бъди по нахален, и агресивен... девойката на тепсия ти се е предложила :) Ся.. явно е че не знаеш как да си поискаш, ама не тва е идеята в случая...

AirCrafter
02-17-2013, 22:52
Похвално е, че поемаш инициативата да й плащаш нещата, ала... недей се престарава, щото пък накрая може да се възползва от теб само защото й плащаш уискито. Примерно. Ако не плаща - що не плаща, ако плаща - да не прекалява, угодия няма като цяло, трябва да преценяваш на място.
Нямате ли някви общи интереси? Музика, филми, любими предмети, общи приятели? Някаква тема, за да завържете разговор? Излезте на разходка някъде, на кафе, кино, театър, а може да съчетаете и няколко неща, зависи как потръгне от самото начало. Трябва да я сбараш някъде натясно и да видиш дали ще ви потръгне приказката и дали ви е забавно заедно, щото едната дискотека не е достатъчен фактор.

Прави й някви комплименти, ама не я гледай с обожание, тя не е божество, независимо дали се държи като примадона, или не. Може да й се кефиш, ама се дръж като мъж, бъди арогантен дори, гледай да правиш забавна обстановката и недей да сриваш, ако се опитва да се заяжда с теб за някви неща.

Как мога да преценя това за плашането?

Общи теми имаме, но както казах тя понякога се обижда от най-малкото и аз винаги преди да кажа нещо с нея се притеснявам тя да не се обиди и т.н. И като изключвам 40% от въпросите, които ми идват в главата, значи едва ли ще си говорим много. :( А в интерес на истината и тя е малко надута, но наистина малко.

AirCrafter
02-17-2013, 22:53
Ъъъъъ ти я харесваш, излизате на диско сами, черпите се и не знам си кво.. и ти не се опитваш да се забиеш с нея и се чудиш дали е уместно да я гушнеш?

Ъм.... ако чакаш подходящия момент... вече си го изпуснал. Бъди по нахален, и агресивен... девойката на тепсия ти се е предложила :) Ся.. явно е че не знаеш как да си поискаш, ама не тва е идеята в случая...

А каква е идеята? Ние преди не бяхме излизали, нали първата среща нищо не се прави на нея, въпреки че сме от 3-4 години в един клас. Иначе преди я бях питал с момче е ходила и колко и е най-дългата връзка, тя така и не ми отговори и се направи на разсърдена, и когато наближи времето за дискотеката, тя ме пита дали ще ходим. Отделно аз я бъзиках малко в началото, че ми се сърди.

valdesbg
02-18-2013, 02:44
Идеята е да се научиш да не си седиш на ушите и да не бъдеш плюшена играчка, и да не те подмятат насам натам. Ако първата среща не направиш нищо... в повечето случаи втора няма да има. Мега уплашеното го играеш в момента с нея.. тя го е усетила.. и ти върти номера.

Fizz
02-18-2013, 03:42
Пък аз мисля, че е безмислено ... търсиш си сериозна , пък пред нея "много трябва да си обмислям думите за да не се обиди нещо," ... е да не мислиш, че това ще се промени, но добре, да оставим това на страна ...

Валдес е прав до някъде , но не мисля, че са номера, а че си е такава ... пробвай отново да излезете, но я на кафе, я на разходка да можете да си говорите спокойно и не се налагай да и плащаш ... бъди малко нахален , гушни я ти , виж как ще реагира , играй смело , нямаш какво да губиш толкова ...

Tsukuda_Hiroshi
02-18-2013, 05:06
Според мен, за да те забележи, трябва да й предложиш нещо различно. Тя с теб и без теб пак може да си ходи по дискотеки. Както каза някой по-горе: покани я на някое тихо място, кЪдето няма да има шумотевица и много хора. Мисля, че място, кЪдето не е ходила до сега би било пергектно!

sexa_na_kompleksa
02-18-2013, 06:03
Съгласна съм с NambyPamby, само без частта, в която казва да си арогантен. ;д Ако наистина е толкова чувствителна, колкото я описваш, това може да ти изиграе лоша шега.
А за това, че ти се е разсърдила, когато си я попитал, с колкото момчета е била - сигурен ли си, че наистина се е е разсърдила? Или пък й е станало неудобно, засрамила се, натъжила се е и т.н.? Защото моят мъже си мисли едва ли не, че имам две състояния - сърдита и не сърдита. ;д А аз мога да съм и тъжна, разочарована, наранена...

anonymous708973
02-18-2013, 06:59
Обидчива била. Нейн си проблем. Ще свикне. Като излизате следващия път, й кажи: "И ся наистина ли няма да ме прегърнеш за здрасти?".
Ако наистина искаш да стане нещо с нея, се погрижи тя да го разбере. Иначе няма смисъл изобщо да излизате.

Какво си искал да я питаш, което смяташ, че ще я обиди.

teenems
02-18-2013, 09:09
На мен ми се струва, че с това изказване е имала предвид изобщо да не я броиш в търсенето на момиче за връзка..

И на мен така ми прозвуча.И наистина внимавай да не те използва единствено,за да и плащаш нещата.Излезте на спокойна разходка или на спокойно местенце седнете и си поговорете.Те дискотеките са направени ,за да се напиеш като свиня и да се из**каш или да се разтовариш.Ако очакваш нещо сериозно да стане там...по-добре се събуди :)

AirCrafter
02-18-2013, 11:54
Съгласна съм с NambyPamby, само без частта, в която казва да си арогантен. ;д Ако наистина е толкова чувствителна, колкото я описваш, това може да ти изиграе лоша шега.
А за това, че ти се е разсърдила, когато си я попитал, с колкото момчета е била - сигурен ли си, че наистина се е е разсърдила? Или пък й е станало неудобно, засрамила се, натъжила се е и т.н.? Защото моят мъже си мисли едва ли не, че имам две състояния - сърдита и не сърдита. ;д А аз мога да съм и тъжна, разочарована, наранена...

Аз за момчетата я питах по скйпа, всъщност в същата вечер тя ми го даде, преди само по фейсбук сме общували, когато е било виртуално, но после тя ме махна от скйпа си и аз на следващият ден я питах да не ми се е обидила нещо и тя ми каза, че не се е, но не съм и бил толкова близък, че да ми споделя такива неща. Не знам дали е била тъжна, разочарована или нещо такова, но на мен ми изглеждаше, че някак ми е малко сърдита.

JoLLiE92
02-18-2013, 12:30
Тази същата ли е, която ще водиш на кафе с приятелката и?

AirCrafter
02-18-2013, 13:51
Тази същата ли е, която ще водиш на кафе с приятелката и?

Не. Трябва просто да оправя моят интимен западнал живот и искам да си намеря приятелка. :)

JoLLiE92
02-18-2013, 14:17
Ами избери си една и си насочи енергията там, не "която върже" :)

AirCrafter
02-18-2013, 15:29
Ами избери си една и си насочи енергията там, не "която върже" :)

Знам, аз се бях отказал, защото нали нещо ми се нацупи заради това, което я питах и реших да се пренасоча, но по-късно тя ме пита дали ще ходим и щеше да бъде тъпо, ако 'и бях отказал.

valdesbg
02-18-2013, 15:53
И що да е тъпо ако и откажеш?

AirCrafter
02-18-2013, 16:51
И що да е тъпо ако и откажеш?

Бях 'и хвърлил око още миналата година, в интерес на истината ходеше ми се на дискотека също.

valdesbg
02-18-2013, 16:57
Вземи се в ръце докато още можеш.... покажи малко характер... Плужеци има достатъчно на тоя свят.

AirCrafter
02-18-2013, 17:05
Вземи се в ръце докато още можеш.... покажи малко характер... Плужеци има достатъчно на тоя свят.

Да, но как може ли някакъв съвет? И как мога да преценя кога аз трябва да платя и кога не, както каза NambyPamby по-горе?

valdesbg
02-18-2013, 17:17
Ако искаш тая девойка се дръж така че тя да го знае. И не се съгласявай с половинчати положения. Следвай си целта и не се разсейвай с глупостите, които ще ти дрънка. Бъди постоянен, но не натегач. А за това няма да те уча тук. Има тонове материали из интернета.

Защо държиш да плащаш? Ако девойката се е постарала.. тогава може да плащаш. Ако не влага чак толкова.. или е въртиопашка.. всеки си плаща неговата част. Плащането на цялата сметка.. е жест, отговорност и награда. Не го превръщай с метод за свалка или част от такъв.

Прост пример ти давам - има няколко човека, за които ще платя огромно количество пари, ако се наложи. Съвсем наскоро съм дал трицифрена сума за да се прибере в Бг една девойка(много близка приятелка). Без условия, питанки и прочее. Не държа да ми се връщат, но знам че тя ще го направи. Разбира се има и други хора, които дори дъвка няма да им купя. Ама не щото съм стиснат.. а щото не виждам това да бъде оценено и не смятам че с нещо са се постарали за подобен жест.

JoLLiE92
02-18-2013, 17:23
Защо държиш да плащаш? Ако девойката се е постарала.. тогава може да плащаш. Ако не влага чак толкова.. или е въртиопашка.. всеки си плаща неговата част. Плащането на цялата сметка.. е жест, отговорност и награда. Не го превръщай с метод за свалка или част от такъв.

Ахъм. :)
Затова бях против да плащаш на цялата компания сметката, малко като изхвърляне става. Сякаш прекалено и се натягаш.

AirCrafter
02-18-2013, 18:32
Мерси много за помоща на всички. :)