PDA

View Full Version : България се събужда



jumpin
02-18-2013, 15:15
Дойде накрая времето,да им покажем,че българският народ е единен и можем да свалим,тази мизерия от нашата красива родина! Днес,отново ще има протести.Защитавайте си правата,като граждани,не се оставяйте да бъдете манипулирани!

http://prikachi.com/images.php?images/0/5887000y.jpg

yakuza_
02-18-2013, 16:14
Вдругиден отивам във Варна и може да се вкл-м към протестите :D

magneticfields
02-18-2013, 16:17
Крайно време беше!

machoka
02-18-2013, 16:21
Дано да протестират само срещу монопола, защото българинът е най-добър в протестите и никога не мисли кой ще дойде след това.

EinGutesKind
02-18-2013, 18:10
Дано наистина да е постоянно, докато нещата се оправят, а не "всяко чудо за три дни" като протестите срещу цар Киро преди 1-2 години!

Claymore
02-18-2013, 18:14
Ти си невероятно тъп, Насе. Историята с цар Киро беше това лято. А па тия само протестират, все нещо не им изнася. Да си седнат на гъзовете. Това им било скъпо, онова им било скъпо щото нямат пари. Ми да са правили нещо на времето да си изкарат пари за парно, а като кажат, че в България няма шанс за просперитет да се махат другаде където ще имат. Марш, Шарооо, марш.

NaOH
02-18-2013, 18:19
http://www.ustream.tv/channel/najivo
ай, гледайте

EinGutesKind
02-18-2013, 18:22
Ти си невероятно тъп, Насе. Историята с цар Киро беше това лято. А па тия само протестират, все нещо не им изнася. Да си седнат на гъзовете. Това им било скъпо, онова им било скъпо щото нямат пари. Ми да са правили нещо на времето да си изкарат пари за парно, а като кажат, че в България няма шанс за просперитет да се махат другаде където ще имат. Марш, Шарооо, марш.

Лесно е да се каже "да се махат" - ако беше толкова лесно, досега един човек да не е останал тук ...

nqmaznacheniee
02-18-2013, 18:24
Ти си невероятно тъп, Насе. Историята с цар Киро беше това лято. А па тия само протестират, все нещо не им изнася. Да си седнат на гъзовете. Това им било скъпо, онова им било скъпо щото нямат пари. Ми да са правили нещо на времето да си изкарат пари за парно, а като кажат, че в България няма шанс за просперитет да се махат другаде където ще имат. Марш, Шарооо, марш.

Още малко изкарай, че всичко ни е наред и няма гладуващи и такива, които едвам свързват двата края.

EinGutesKind
02-18-2013, 18:27
Още малко изкарай, че всичко ни е наред и няма гладуващи и такива, които едвам свързват двата края.

До голяма степен те са си виновни ... не може да ми народиш 5 деца и да искаш да има и за теб

BrainDamage
02-18-2013, 18:38
Във Варна нещата са най-масови, а по новините нищо и никой ..

http://www.youtube.com/watch?v=VYLj4jheIx0&feature=share

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/559794_442847792451374_834059168_n.jpg
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/560402_442449792491174_1049184693_n.jpg

haritov
02-18-2013, 18:45
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166770_10152554142280237_212585926_n.jpg

haritov
02-18-2013, 18:45
сега е нищо в неделя ще е истинския протест

beautifullslayer
02-18-2013, 18:49
Ти си невероятно тъп, Насе. Историята с цар Киро беше това лято. А па тия само протестират, все нещо не им изнася. Да си седнат на гъзовете. Това им било скъпо, онова им било скъпо щото нямат пари. Ми да са правили нещо на времето да си изкарат пари за парно, а като кажат, че в България няма шанс за просперитет да се махат другаде където ще имат. Марш, Шарооо, марш.
Да, бягай, изнизвай се. Не случайно, че сме на този хал. Да, скъпо е, нямат пари заради всичките тези мизерници. Няма да свеждаме глава над всички тези безумни сметки! Давай да бягаме в чужбина, че е по-лесно. Всички вие се оплаквате, а какво правите за подобрение? Това ли ви е единствената алтернатива- да бягате в чужбина? Еми.. бягайте си.

Oy7ofCon7roL
02-18-2013, 18:54
мислех да пиша нещо ама като видях коментарите се отказах

голмия въпрос сега е ще издържи ли правителството до неделя или ще падне през седмицата !!?

machoka
02-18-2013, 18:55
Никой не прави нищо да се подобрим. На всеки му виновен властимащият. Всеки е майстор в оплакването. КОЙТО и да ни управлява, все ще е маскара, все далавери ще върти, все някой ни 'оправя'. Големи сме разбирачи, няма що. Големите революционери.. правителства ще свалят.. Всичко пробвахме. А сега - на къде?

Никой не излиза с ясни предложения. Никой не предлага обоснована алтернатива. Най-е лесно да кажеш 'сметката ми е голяма'.. е мойта що не е голяма? Е аз що мога да си платя това, което ползвам?
Ама то било за месец и половина... еми толкова е, що не си си го платил на края на месеца, ами чакаш?
Ама нямам работа, държавата не ми е осигурила... еми имай бе, къде си блял като малък? Що не си учИл? Като ти е кеф, бегай озеленител - те ти 'държавна работа' до толкова все ще ти намерят.

Съвсем отделна тема е, че монополът е кофти нещо и не трябва да го има в демократична държава.

Най-големият вой надигат най-големите отрепки.
И всичко се подклажда от дейци на тая червена лява сган от напапкали се дърти комуняги. Те са тия, чието гайле берем в наши дни.

Claymore
02-18-2013, 19:01
Да, бягай, изнизвай се. Не случайно, че сме на този хал. Да, скъпо е, нямат пари заради всичките тези мизерници. Няма да свеждаме глава над всички тези безумни сметки! Давай да бягаме в чужбина, че е по-лесно. Всички вие се оплаквате, а какво правите за подобрение? Това ли ви е единствената алтернатива- да бягате в чужбина? Еми.. бягайте си.

На мене никой не ми е виновен. Не ме интересуват политици, молитици и на какво дередже сме. Заприличало ми е на абсолютно клише това, че никой с нищо не се опитва да промени държавата. За да се промени трябва да убедиш 90% от населението в едно и също нещо (не в най-доброто, но в едно и също). Хайде направи го!
И най-големия глупак може да си намери работа за 600-700-800лв, а това е достатъчно за сам човек. Няма къде да променяш цяла държава. Това, че си роден тук не те закопава тук, с нищо не те задържа.

Oy7ofCon7roL
02-18-2013, 19:12
Claymore как можа в два поста да концентрираш толко много простотия на едно място не знам

yakuza_
02-18-2013, 19:15
На мене никой не ми е виновен. Не ме интересуват политици, молитици и на какво дередже сме. Заприличало ми е на абсолютно клише това, че никой с нищо не се опитва да промени държавата. За да се промени трябва да убедиш 90% от населението в едно и също нещо (не в най-доброто, но в едно и също). Хайде направи го!
И най-големия глупак може да си намери работа за 600-700-800лв, а това е достатъчно за сам човек. Няма къде да променяш цяла държава. Това, че си роден тук не те закопава тук, с нищо не те задържа.

Кажи ми къде дават таква заплата без някакви специални умения ? Говоря за 800 и да не е сезонно. За това, че държавата не може да осигури подходяща среда за инвеститорите, не мисля че аз съм виновен. За това, че определен кръг от фирми получава държавните поръчки, без конкурси ? За това, че държавата да речем бави плащания към фирми, за да си подобри показателите ? За мудната работа по получаване на субсидии ? За монополите, които въпреки това са трудно доказуеми, защото никоя фирма не си държи в шкафа договр дето да пише имам скл такъв с Пешо, Смешо и Келешо да продаваме хляба в източна България по 2 кинта, щото жена ми иска нови цици. За разпродаването на земи, със сменена регулация, за калпавите закони ? Примерно вуйчо ми имаше фирма и му направиха проблем, че нямал еди си ква книга глоба 100 лв., боли го кура за 100 лв. ма има др "фирми" които не бяха регистрирани, не плащат осигуровки, подбиваха цените и на тях само препоръки да си регистрират фирмата. Циганската престъпност ? Ония ден някакъв влязал и убил на дядо ми кучето, за да му вземе синджира.

Claymore
02-18-2013, 19:17
Не е простотия. Просто ми е писнало все нещо да не ви е наред и ако изляза няма да посмея да кажа, че съм българка. Пълна мизерия, пълнаааа. Простите сте вие с вашите разсъждение, оплаквания, нерви и всички останали присъщи на пълни мизерници оправдания.

Oy7ofCon7roL
02-18-2013, 19:17
yakuza и три пъти по толкова да напишем никва файда няма повярвай ми, спести си нервите и клавиатурата

Claymore
02-18-2013, 19:19
Тодоре, хората без образование не са хора. Кажете, че се изказвам агресивно или некомпетентно, но повечето реално не могат да ме оборят. Много е лесно да положиш малко труд и да получиш една основа в някоя гимназия. После и в МакДоналдс да работиш пак ще имаш да си платиш семестрите в СУ. Останалите българи могат единствено на циганите да се оприличат.

А пък out of control, не ми се иска изобщо да се обръщам към теб щото имам чувството, че разговарям с torVNP
На половината от думите на Тодор не им знаеш значението

yakuza_
02-18-2013, 19:32
Образованието не е всичко, сещам се за мн хора, които ще завършат и няма да работят нито по специалността си или нямат знание по нея за да го направят. Според мен трябва тия специалности да са малко или мн обвързани с пазара на труда, а не 20 000 парчета завършваме право нищо, че има места за 1000. Или обяви от сорта на търсим някой с висше, 2 езика перфектни, комп грамотност, заплата 600 лв. В България до колкото знам дела на нетната печалба е в пъти по - голям от тоя на "белите страни" и една част от това идва от неплащане на осигуровки, ниски заплати. Минималната заплата просто ми е ясно, че няма как да се увеличи, защото фирмите биха уволнили 1 човек и да плащат на останалите минимална заплата, отколкото да плащат на всички минималната и да си намалят печалбата.

Oy7ofCon7roL
02-18-2013, 19:36
А пък out of control, не ми се иска изобщо да се обръщам към теб щото имам чувството, че разговарям с torVNP
На половината от думите на Тодор не им знаеш значението

Ами ако беше човек, който смятам, че може да ми даде някъв отпор бих спорил с теб, но на тоя етап не показваш с нищо, че си заслужава да ти обърна внимание. Не го казвам просто така за да те дразня, наистина го мисля

LadyDi
02-18-2013, 20:16
Учете се. За да не цъфнете във всички медии така:

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/485304_10200246645480421_1892258596_n.jpg

nqmaznacheniee
02-18-2013, 20:19
А кое те кара да мислиш, че човека на снимката не е с висше и въпреки това е безработен или работи за мизерна заплата ? Примерно.

yakuza_
02-18-2013, 20:19
По - добре от една дето си показваше праЖките или една дето си показва циците :D

LadyDi
02-18-2013, 20:24
А кое те кара да мислиш, че човека на снимката не е с висше и въпреки това е безработен или работи за мизерна заплата ? Примерно.

Нищо. Но всеки, който върви по улицата и крещи "България над всичко", "България на българите" и там каквото още викат, може поне да нареди правилно цветовете на знамето ни.
Това че не знаеш как са подредени цветовете ни не е следствие на безработицата или мизерната заплата.

nqmaznacheniee
02-18-2013, 20:27
аххахахаха извинявам се, това дори не го забелязах :lol: :lol:

LadyDi
02-18-2013, 20:31
аххахахаха извинявам се, това дори не го забелязах :lol: :lol:

;)

yakuza_
02-18-2013, 20:45
Къде е поста на схадовче :Д

BrainDamage
02-18-2013, 21:48
Тези от господари на ефира по толкова глупав начин показаха ставащото.. нямам думи. И не само там .. по всички новини едно и също нищо.
Само в Шоуто на Слави видях да се говори свободно и открито за всичко.. и да се зачете мнението на народа, дори и чрез задаване и изказване онлайн въпроси и мнения. Не казвам, че е било само там, но само там аз видях.

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/560302_524187117604009_945912814_n.jpg

LadyDi
02-18-2013, 21:52
Не слушам новини, нито гледах Господари на ефира. Звучеше ми като фон и ми попадна единствено този младеж с обърканото знаме.
Не са му виновни Господарите, нито новините...

LovEsIckk
02-18-2013, 21:59
И като се е събудила,на идващите избори ще си избере пак Сергейчо.
Голямо събуждане.

BrainDamage
02-18-2013, 21:59
Аз говоря за медиите като цяло и всичкото това забулване. ОТНОВО.
Иначе, че сам си е виновен въпросния няма спор

LadyDi
02-18-2013, 22:21
Аз говоря за медиите като цяло и всичкото това забулване. ОТНОВО.
Иначе, че сам си е виновен въпросния няма спор

Бе, да ти кажа честно, и да забулват медиите, и да не забулват, хората си имат нет. А там цензурата е по-трудна.

jumpin
02-19-2013, 00:17
Значи,ако 2-3 от тук ми кажат това,което казаха сега,щях да ги пребия от бой заради глупостта им?! Claymore,ти се изявяваш няква като водачка май.Знаеш ли,че има хора в тази държава,които работят на 3 смени,като шивачки за 120 лева? А знаеш ли колко е тежък труда.Явно не,ще ти са счупи нЕктенцето :( ,а тези жени работат безсънно,само и само да могат да оцеляват?!Ти толкова малоумна ли си,да го осъзнаеш това!? Пенсионери,които са си скъсвали задника от работа за нашето бъдеще,а в момента получават "завидните" 160 лева пенсия?! Като плати сметки и лекарства,колко пари мислиш,че остават за храна!!!Ходете си в чужбина,като толкова го обичате.Аз си обичам България!Роден съм тук и искам да умра тук! Като гражданин,аз си защитавам моето право да протестирам,както и още 100 000 българи,а трябва да сме повече и обединени!

LadyDi
02-20-2013, 07:31
Като си създал по-добър форум, защо все тук се връщаш? Погледни се най-после и проумей, че не си месия. Стой си в по-добрия форум и води своите последователи към светло бъдеще.

EinGutesKind
02-20-2013, 08:31
Като си създал по-добър форум, защо все тук се връщаш? Погледни се най-после и проумей, че не си месия. Стой си в по-добрия форум и води своите последователи към светло бъдеще.

Остави го Сашето, слабоумен е :/

feikk
02-20-2013, 08:40
Ти си невероятно тъп, Насе. Историята с цар Киро беше това лято. А па тия само протестират, все нещо не им изнася. Да си седнат на гъзовете. Това им било скъпо, онова им било скъпо щото нямат пари. Ми да са правили нещо на времето да си изкарат пари за парно, а като кажат, че в България няма шанс за просперитет да се махат другаде където ще имат. Марш, Шарооо, марш.
Ти имаш някъв проблем.
300 лв ток ? 300 лв парно ? минимум ? 800 лв заплата от нищото ? я се осъзнай, бе ! Ако ваще още ти плащат сметките и дори не си се докосвала до фактура за ток или парно, май е времето да отвориш първия плик в живота си, да го прочетеш, аа и да го платиш ? Извинявай, май ще ти е трудно. ;)
Ти знаеш ли кво е монопол, що не трябва да го има ? А знаеш ли как се изчисляват заплатите ? Ква е реализацията ? А тавана на пенсиите знаеш ли колко е ? А дохода за средния стандарт на живот ? Отговори си на тия въпроси и пак се върни да ръсиш глупости. Баси и затъпелите хора, поне не се обаждайте.

Oy7ofCon7roL
02-20-2013, 08:41
голмия въпрос сега е ще издържи ли правителството до неделя или ще падне през седмицата !!?

.

LadyDi
02-20-2013, 09:07
Ами не издържа.
Мислех, че Бойко е малко по-умен...

error92
02-21-2013, 06:18
Протести, митинги, народа се събудил..всичко добре до тук - а сега на къде ?!

LadyDi
02-21-2013, 06:59
Протести, митинги, народа се събудил..всичко добре до тук - а сега на къде ?!

Питай тези на улицата.

machoka
02-21-2013, 09:16
Тези на улицата, в масата си са едни гамени с бирите и цигарите в ръка и с маски на лицето.. Това въобще не е представителна извадка на българите, а по-скоро на боклуците. Тях за това толкова ги привличат и кофите с боклук.

Cloud9
02-21-2013, 09:50
Ами не издържа.
Мислех, че Бойко е малко по-умен...

Оооо много си е умен Бойко. След виковете за оставка той си подаде оставката като явно е знаел, че ще има митинги да се върне. Какво искат Българите?Власт на народа? Че то едните искат Бойко, другите Станишев, третите не знаят кой искат,но поне тези не ги искат. Май никой обаче не иска Яне Янев. Така де- хаосът е пълен. Разбирам че беше време да се направи нещо, но с тази корупция не знам до къде ще се стигне. Който и да управлява няма да ни измъкне от калта, в която вече 23 години затъваме. Бойко остави много проблеми за следващите и сега никой не иска да управлява. Защо ли? Еми по-добре е да се дават празни обещания и кюфтета и после да се бият в гърдите, че народът ги е избрал, отколкото да се изложат за два месеца преди изборите и да ги намразят още повече. Всичко е цирк и задкулисни игри. Дано хората продължат да протестират за бъдещето, а не за Бойко

Oy7ofCon7roL
02-21-2013, 09:57
Тези на улицата, в масата си са едни гамени с бирите и цигарите в ръка и с маски на лицето.. Това въобще не е представителна извадка на българите, а по-скоро на боклуците. Тях за това толкова ги привличат и кофите с боклук.

Всеки човек, който е следял протестите е забелязал, че тия олигофрени са макс 50 100 човека и тва са 2 групи хора едната група са наркоманчета и пияници, а другата са футболни фенове( то даже си личи с тия маски с тия скандирания и жестоколиране точно като такива). Какво би обединило тия двете групи ? И двете групи има проблеми с полицията, едната група полицията ги гони, щото се друсат и пият по парковете и после лежат по арестите, а другата група яде бой по футболните мачове............ извода е, че и двете групи нарочно търсят провокация с полицията да може един вид да и си го върне, понеже сега им се е паднало, хвърлят камъни, обиждат и т.н и едновременно с това профанизират протеста.
Голямата част от хората бяха нормални български граждани имаше дори майки с децата си. Като цяло всички хора, който бяха на протеста и след това коментираха бяха на едно мнение, а именно, че това са едни малки групички, които са измежду нормалните граждани.

TrollFaace
02-21-2013, 10:38
Всеки човек, който е следял протестите е забелязал, че тия олигофрени са макс 50 100 човека и тва са 2 групи хора едната група са наркоманчета и пияници, а другата са футболни фенове( то даже си личи с тия маски с тия скандирания и жестоколиране точно като такива). Какво би обединило тия двете групи ? И двете групи има проблеми с полицията, едната група полицията ги гони, щото се друсат и пият по парковете и после лежат по арестите, а другата група яде бой по футболните мачове............ извода е, че и двете групи нарочно търсят провокация с полицията да може един вид да и си го върне, понеже сега им се е паднало, хвърлят камъни, обиждат и т.н и едновременно с това профанизират протеста.
Голямата част от хората бяха нормални български граждани имаше дори майки с децата си. Като цяло всички хора, който бяха на протеста и след това коментираха бяха на едно мнение, а именно, че това са едни малки групички, които са измежду нормалните граждани.
То даже вчера бяха изгонили няколко от футболните фенове дето правят мизерии

LadyDi
02-21-2013, 10:43
Всеки човек, който е следял протестите е забелязал, че тия олигофрени са макс 50 100 човека и тва са 2 групи хора едната група са наркоманчета и пияници, а другата са футболни фенове( то даже си личи с тия маски с тия скандирания и жестоколиране точно като такива). Какво би обединило тия двете групи ? И двете групи има проблеми с полицията, едната група полицията ги гони, щото се друсат и пият по парковете и после лежат по арестите, а другата група яде бой по футболните мачове............ извода е, че и двете групи нарочно търсят провокация с полицията да може един вид да и си го върне, понеже сега им се е паднало, хвърлят камъни, обиждат и т.н и едновременно с това профанизират протеста.
Голямата част от хората бяха нормални български граждани имаше дори майки с децата си. Като цяло всички хора, който бяха на протеста и след това коментираха бяха на едно мнение, а именно, че това са едни малки групички, които са измежду нормалните граждани.

Да и тук проблемът е в начина, по който се отразява в медиите. Опорочи се протеста. Първо, с появата на тия групички, после с отразяването единствено на тяхното поведение.

machoka
02-21-2013, 10:54
Всеки човек, който е следял протестите е забелязал, че тия олигофрени са макс 50 100 човека и тва са 2 групи хора едната група са наркоманчета и пияници, а другата са футболни фенове( то даже си личи с тия маски с тия скандирания и жестоколиране точно като такива). Какво би обединило тия двете групи ? И двете групи има проблеми с полицията, едната група полицията ги гони, щото се друсат и пият по парковете и после лежат по арестите, а другата група яде бой по футболните мачове............ извода е, че и двете групи нарочно търсят провокация с полицията да може един вид да и си го върне, понеже сега им се е паднало, хвърлят камъни, обиждат и т.н и едновременно с това профанизират протеста.
Голямата част от хората бяха нормални български граждани имаше дори майки с децата си. Като цяло всички хора, който бяха на протеста и след това коментираха бяха на едно мнение, а именно, че това са едни малки групички, които са измежду нормалните граждани.



всеки следващ, който репортерските екипи интервюираха, беше по-голям лумпен от предишния. Аз видях само пияница, освидетелстван олигофрен, обратен ром, провокатори с маски, двама тотално неграмотни и т.н. Всеки, който го питат 'за какво сте тук'.. седеше и се пулеше на камерата, един двама казаха, че не са против Бойко, а против монополите.

В тия протести, в корена си бяха и все още са против монополите. Те искаха промяна в политиката, а не в политици. ББ игра по свирката на тия олигофрени по време на целият си мандат. Извади сумати пари от резерва за земеделците, които не можаха да изчакат с покупката на климатизираните си и ултра модерни трактори с още два месеца, когато Европа щеше да им преведе парите, направи постоянни кадрови промени по време на целия си мандат и с какво ли не още ойдисва на акъла на тоя и оня неграмотник.

Евала за Банско и за задвижването на проекта за строеж и изграждане на нови ски писти и съоръжения. Аман от профанизирани еко-защитници, които са против развитието на страната. Туризмът ни трябва да се развива във всеки един момент, с всяко едно възможно средство. Застроената не, ами като цялото използваната за туризъм територия на пп Пирин е една 2-3% от цялата му площ. Искам да знам - кой застрашен вид листенце или животинка е в опастност от изграждането и модернизирането на техническата база, от превръщането ни в един основен фактор в туризма на източна Европа и на цяла Европа като цяло.

Да - нормално е не всеки член от електората на това правителство да е ЗА всяко едно тяхно решение. Аз до сега, по повод на всичките им инциативи, бях ПРОТИВ само тезата им за Белене и си отстоях гласа на референдума, но това не ми пречи да му сваля шапка за опитите му да угоди на всички, за постоянното му лавиране, за това, че бръкна в кацата на всички закоравели комуняги, институционализирали се във всички възможни сфери и за хилядите неща, които постигна за страната, главно в насока на усвояване на тия МИЛИАРДИ средства от Съюза, които бяха БЛОКИРАНИ по време на тройната коалиция, и които щяхме за изгубим или да влязат в нечий червен задник.

Oy7ofCon7roL
02-21-2013, 13:22
всеки следващ, който репортерските екипи интервюираха, беше по-голям лумпен от предишния. Аз видях само пияница, освидетелстван олигофрен, обратен ром, провокатори с маски, двама тотално неграмотни и т.н. Всеки, който го питат 'за какво сте тук'.. седеше и се пулеше на камерата, един двама казаха, че не са против Бойко, а против монополите.

Тва си е вина на медиите, че показват точно тия идиоти, при положение, че това са единици сред протестиращите, при положение, че има толкова много нормални хора там. А отделно както казах и в една друга тема, те някак си нарочно се бутаха пред обективите. Както вече казах показаха и много хора, които казаха, че тия хора са единици, репортерите, които отразяваха протестите казаха същото, няма смисъл да въобще да го обсъждаме.



В тия протести, в корена си бяха и все още са против монополите. Те искаха промяна в политиката, а не в политици. ББ игра по свирката на тия олигофрени по време на целият си мандат. Извади сумати пари от резерва за земеделците, които не можаха да изчакат с покупката на климатизираните си и ултра модерни трактори с още два месеца, когато Европа щеше да им преведе парите, направи постоянни кадрови промени по време на целия си мандат и с какво ли не още ойдисва на акъла на тоя и оня неграмотник.

На кои олигофрени е играл по свирката ? Игра по свирката на недоволни хора, които поради една или друга причина протестираха през неговия мандат. Дали това е в следствие на неговото управление или не, то е ясно, че не е само заради него (тук вече си личи, че не защитавам определена партия, защото е ясно, че тва се е трупало с годините поради обща некадърност)
На всеки е ясно, че тия пари, дето ги тегли сега, а отделно и други заеми ще имат лихвички, които се трупат не на друг, а на нас. Дори и Дянков беше против тия заеми, ама не Бойко е "човекът държава" и той не слуша никой и е готов на всичко само да не се покаже по телевизията, че има протестиращи, ама какво следва след това и какво се е променило не е важно после.Съгласен съм с теб, че хората искат промяна в политиката, но би трябвало да се съгласиш ти с мен, че щом някой следва една и съща политика и това не води до нищо то тогава значи автоматично, че трябва да се сменят и политиците, които имат такава ялова политика. Да протестите бяха против монополите, но монополите и лобиските закони не са от вчера нямам намерение да защитавам някой, ама за никой не е тайна кой осакати малкия и средния бизнес като даде път на всички монополистите и големите играчи и си правеше експерименти кво ще стане като бавим държавни плащания към фирмите.
Кадровите промени не са нещо лошо ама те бяха, щото на постовете бяха избрани некадърници, които в последствие изгърмяха. Когато имаш сменени общо над 50 министри, зам. министри и висши магистрати, според мен трябва да се смени управлението.



Евала за Банско и за задвижването на проекта за строеж и изграждане на нови ски писти и съоръжения. Аман от профанизирани еко-защитници, които са против развитието на страната. Туризмът ни трябва да се развива във всеки един момент, с всяко едно възможно средство. Застроената не, ами като цялото използваната за туризъм територия на пп Пирин е една 2-3% от цялата му площ. Искам да знам - кой застрашен вид листенце или животинка е в опастност от изграждането и модернизирането на техническата база, от превръщането ни в един основен фактор в туризма на източна Европа и на цяла Европа като цяло.


Нямам намерение да заявявам твърда позиция тук, понеже си изгубихме туристите по морето именно заради това свръхстроителство. Аз лично няма проблем с това да се направи един ски лифт, но този проект на практика позволява и строителството на хотели спа центрове и т.н както и да го гледам поне аз виждам тук прокарани определени интереси на хората с пари. Разбира се, че от това ще има ползи поне ще ще се открият някви нови работни места и т.н. само да не стане така, че като идеш на планина там само да има хотели и спа центрове. Друг факт е , че тоя проект го прокараха под сянката на големите протести, нищо не искам да кажа просто коментирам.....
Не съм сигурен как точно се развива туризъм, но явно нещо е сбъркано в политиката ни в тази посока, защото туристите, избягаха в Турция и Хърватия и не съм сигурен, че повечето хотели водят до повече туристи.



Да - нормално е не всеки член от електората на това правителство да е ЗА всяко едно тяхно решение. Аз до сега, по повод на всичките им инциативи, бях ПРОТИВ само тезата им за Белене и си отстоях гласа на референдума, но това не ми пречи да му сваля шапка за опитите му да угоди на всички, за постоянното му лавиране, за това, че бръкна в кацата на всички закоравели комуняги, институционализирали се във всички възможни сфери и за хилядите неща, които постигна за страната, главно в насока на усвояване на тия МИЛИАРДИ средства от Съюза, които бяха БЛОКИРАНИ по време на тройната коалиция, и които щяхме за изгубим или да влязат в нечий червен задник.

Да и аз съм съгласен, че се опитва да угоди на всички, но това не значи, че има някви трайни решени по който и да било проблем.... сега се сещам, че беше много добър ход, че наложи мораториум за шистовия гас това наистина беше много добро решение. Иначе да, наистина усвоихме много евро пари които бяха спрени по времето на станишката. Това е единственото нещо, което тва правителство направи беше да усвоява пари и да строи магистрали и градинки, впрочем те самите не могат да се похвалят с нищо друго осен това, дори в техните изявления не съм чул да говорят за друго освен за градинки и магистрали и бойко говори така все едно вади тия пари от джоба си.... всъщност ако не бяха тия евро пари да се строи нямаше да има какво да кажат или похвалят.
Ако добра политика е това единствено да се стремиш да строиш магистрали и да чакаш чужди инвеститори да дойдат (тук цитирам думи на бойко от всяко негово изявление) ок то тогава те са добри политици, ама на мен ми се вижда доста наивно да чакаш задвижване на икономиката от чужди инвеститори и (като строиш магистрали) при положение, че навсякъде, особено в Бг пазара е свит, вместо да се опиташ по някъв начин да събудиш вътрешната икономика. Вместо това, напротив, ти задушаваш бизнеса с допълнителна бюрокрация, всевъзможни данъци и такси и по този начин тласкаш малкия и среден бизнес за да оцелее или да мине към сивата икономика икономика или да съкращава работни места, знаеш кво се случи около 1500 фалирали фирми само през 2012 г. а колко хора е имало в тези фирми, хиляди.
И на всичкото отгоре на тоя свит пазар ти да забраняваш пушенето в заведения и по този начин да затормозваш допълнително бизнеса, вместо хората да са навън и да харчат, те да си стоят в къщи, заведенията да фалират, да съкращават работници си беше безумие.

machoka
02-21-2013, 13:42
Отзад напред:

1. Пушенето е забранено във всички водещи европейски държави. Крайно време е да почнем да ги догонваме, макар и това да е първа стъпка

2. Магистрали, градинки, детски градини, освежаване на сгради .. малко ли е? Една читава магистрала нямаме толкова години. И именно това е успеха му, че не си ги вади от своят (нашият) джоб, а от този на еврофондовете. Ти какво предпочиташ? Да нямаме магистрали или да ги строим с наши пари? А относно София и цялата инфраструктура? Метро, пътища, детелини, парковете? И другите градове също много се развиха.

3. Да - хотелите, съораженията и качественото обслужване - това е основата на туризма. Туристите не са избягали. Има ръст сред руснаци, израелци и други народности. Това лято беше по-посещавано от миналото. Колкото повече облагородяваме туристическият климат, толкова повече богати хора ще идват да харчат парите си при нас - и вие, работещите по дюнерджийници и сервитьори по кафетата ще имате работа тук, вместо да правите същото по други страни.

4. Политиката е въпрос на приоритети. Това правителство се стремеше по всякакъв начин да докара чужди инвеститори, което е основата вена, захранваща с кръв просперитета И на местният бизнес. Защото монопол - монопол, но ако се прекали с държавната приватизация, никоя чужда компания няма да дойде да инвестира парите си у нас, под пряката заплаха че държавата ще и изземе бизнеса. Срещал съм се бегло и с хора, търговци на оръжие, които дойдоха да вдигат на крака фалиралия ВМЗ СОПОТ. Въобще - ние се нуждаем от толериране на едрият бизнес, защото той спасява нашите заводи, защото той можеше да построи новата ни електроцентрала - която да ни изведе на челни позиции в геополитически и енергиен план в Европа. Това по повод големият бизнес.
А за малкият и средният - това, че има фалирали фирми не е по основна вина на правителството, а по-скоро за некадърното им управление. Имайки пряк поглед в/у малки и средни фирми виждам такива, които в последните 3 години имат 50% ръст на годишна база, не за друго - ами заради професионалното управление и положения труд от всички служители. Щом за едни може - значи и за други може. Във всички отрасли на икономиката се лансираха много европари по фондове и единственото, което трябваше да се направи е хората да изградят проекти и да ги представят, за да получат финансирани. Такива обаче нямаше, или поне не добре изготвени, а малкото професионалисти, които успяха да се преборят за финансиране бяха оплюти от профаните - визирам случая с ПЛАНЕТА. Чалга - чалга, ама зад голите цици седят едни хора, които работят по цял ден - разбра ли са за възможността - направили са качествен проект - и Еврото ги е подкрепило.

А политиците - те са хора, които трябва да си сверяват часовника с актуалното съвремие. Днес политиката може да ти е една - утре да се налага различие. Нуждаем се от хората, които могат да я проведат и които имат ясното съзнание за световните тенденции - точният нюх за това какво предстои и правилните експертни партньори, които да дадат ясната оценка на политикът какви мерки да предприеме и на къде да тласне държавата, спрямо новите хоризонти.

psychopath
02-21-2013, 14:21
К'ур за държавата/властта! Ама коя е държавата/властта?
Ако ще обвиняваме и храним, аз съм цар в това отношение и можете да се самозакриете.
Една шепа хора знаят защо протестират, съответно знаят какво искат и как трябва да бъде постигнато това искане.
И исканията трябва да бъдат конкретни, а не просто да "опраме държавата" или по-точно някой да дойда и с магическа пръчка да я оправи.
Нас си ни оправят от...винаги.
Не сме народ, а мърша! Племе!
Срам ме е, че съм част от този народ, честно!

Заслужавате си всичко, което се случва в държавата, даже ви е малко, аз не заслужавам да съм част от вас, нито вие да бъда един от вас!

Oy7ofCon7roL
02-21-2013, 17:40
Отзад напред:

1. Пушенето е забранено във всички водещи европейски държави. Крайно време е да почнем да ги догонваме, макар и това да е първа стъпка

Можеше да се измисли либерален модел на тази забрана, а не тотална забрана, която води до поражения на така или иначе клатещата ни се икономика ама го боли кура наш Бойко нали ще останат големите играчи, които са важни за него, той вече е показал, че не се интересува от никой друг


2. Магистрали, градинки, детски градини, освежаване на сгради .. малко ли е? Една читава магистрала нямаме толкова години. И именно това е успеха му, че не си ги вади от своят (нашият) джоб, а от този на еврофондовете. Ти какво предпочиташ? Да нямаме магистрали или да ги строим с наши пари? А относно София и цялата инфраструктура? Метро, пътища, детелини, парковете? И другите градове също много се развиха.

Кой ти говори, че е лошо ти следиш ли изобщо кво ти говоря. Хубаво е, но когато това се превърне в единствената ти цел и да не правиш ниищо друго освен да режеш лентички някак си се изтърква. Идеята ми беше съвсем друга ,не сериозно за 4 години управление това да единственото нещо с което да се похвалиш. Всичките герберчета само едно ви е в устата то се отврати на хората, Колкото и да се опитвам да проведа един що годе обективен разговор, то е очевадно, че си мазен слагач.



3. Да - хотелите, съораженията и качественото обслужване - това е основата на туризма. Туристите не са избягали. Има ръст сред руснаци, израелци и други народности. Това лято беше по-посещавано от миналото. Колкото повече облагородяваме туристическият климат, толкова повече богати хора ще идват да харчат парите си при нас - и вие, работещите по дюнерджийници и сервитьори по кафетата ще имате работа тук, вместо да правите същото по други страни.

Има ръст на бедняците, които гледат евтинията, преди идваха много повече и по-богати туристи, които обаче избягаха от прахта на строeжите и звуците на машините и останаха тия, дето плащат малко и се примиряват с обстановката.
Колкото и лифтове да построим и колкото и хотели да направим едва ли някой ще се впечатли, да гледа сграда до сграда там където е решил да почива. Както казах вече едва ли това трябва да ни целта, по-скоро трябва да се научим как да не си губим дългогодишните клиенти и да напълним сегашните съществуващи хотели с хора от средната класа, а не такива, които идват тука с празни кесии.


работещите по дюнерджийници и сервитьори по кафетата ще имате работа тук, вместо да правите същото по други страни.

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/31193995.jpg



4. Политиката е въпрос на приоритети. Това правителство се стремеше по всякакъв начин да докара чужди инвеститори, което е основата вена, захранваща с кръв просперитета И на местният бизнес. Защото монопол - монопол, но ако се прекали с държавната приватизация, никоя чужда компания няма да дойде да инвестира парите си у нас, под пряката заплаха че държавата ще и изземе бизнеса. Срещал съм се бегло и с хора, търговци на оръжие, които дойдоха да вдигат на крака фалиралия ВМЗ СОПОТ. Въобще - ние се нуждаем от толериране на едрият бизнес, защото той спасява нашите заводи, защото той можеше да построи новата ни електроцентрала - която да ни изведе на челни позиции в геополитически и енергиен план в Европа. Това по повод големият бизнес.
А за малкият и средният - това, че има фалирали фирми не е по основна вина на правителството, а по-скоро за некадърното им управление. Имайки пряк поглед в/у малки и средни фирми виждам такива, които в последните 3 години имат 50% ръст на годишна база, не за друго - ами заради професионалното управление и положения труд от всички служители. Щом за едни може - значи и за други може. Във всички отрасли на икономиката се лансираха много европари по фондове и единственото, което трябваше да се направи е хората да изградят проекти и да ги представят, за да получат финансирани. Такива обаче нямаше, или поне не добре изготвени, а малкото професионалисти, които успяха да се преборят за финансиране бяха оплюти от профаните - визирам случая с ПЛАНЕТА. Чалга - чалга, ама зад голите цици седят едни хора, които работят по цял ден - разбра ли са за възможността - направили са качествен проект - и Еврото ги е подкрепило.

За ква държавна приватизация ми говориш бе ти в час ли си изобщо или си говориш наизуст ?
Ти даже и не знаеш какво е приватизация, а си седнал да ми обясняваш някви неща тука.
Поне да беше си направил труда се поинтересуваш какво е приватизация и какво е национализация вместо да се излагаш пред целия форум.
Ще ти го обясня като на ретард, че да го разбереш и да не се излагаш в бъдеще.
Най общо казано приватизация, е когато един вид дейност, която е била държавна/общинска става частна
Национализация се нарича, когато този процес е обратен или с други думи, когато държавата си връща собствеността.
Повече не ти трябва да знаеш, да не вземеш да се объркаш пак нещо.
И въпреки това не можах да разбера какво си е върнала държавата, че да ми говориш за прекалена национализация ?

За кви неща ми говориш не ми е ясно кви хора са идвали да вдигат на крака ВМЗ-Сопот при положение, че той е държавен и в момента до колкото знам все още се водят някви дела за да се установи как и защо е докаран до фалит какви злоупотреби е имало и т.н пак си ги дрънкаш някви, дето нямат нищо общо. ВМЗ-Сопот като и всички други големи заводи се докара до фалит за да може после някой да го купи за без пари, но тва нямаше нищо общо с темата

Малкия и средния бизнес фалирал заради некадърно управление, факт, но на кое некадърно управление, на тези от народното събрание, които ги докараха до там, че за да сложат някой лев в хазната измислиха всевъзможни начини да вземат все повече и повече от тях.
Трябвало да толерираме едрия бизнес, ми ти сляп ли си, че ние само това правим 20 и кусур години, ти в коя държава живееш изобщо ?? И кви са тия глупост, че той бил спасявал нашите заводи, как ги спасява, като ги купува за жълти стотинки след като нашите мили управници ги докарат до фалит и след това делят под масата с олигарсите така ли ги спасяват? Тая схема бачка вече 23 години безотказно
Големите ги толерираме, а малкия и среден бизнес на който се гради икономиката на всяка държава го мачкаме, как искаме да се оправим изобщо. Дават се пари само на доверени фирми близки до властта под шапката на фалшиви конкурси. Нали ти е ясно, че само с едри играчи и монополи реално не може да съществува действаща пазарна икономика, нали ти е ясно, че 2/3 от заетостта е именно там и ако той не се развива и се мачка никога не можем да се справим с безработицата, много бос си много бос.
Относно чуждите инвестиции, да няма спор, че са нещо хубаво никъде не съм твърдял обратното, само че за да дойдат чужди инвестиции трябва благоприятна инвестиционна среда, което се формира от много критерии(ако ти се занимава намери и прочети) и нз кой ти е казал, че като има магистрали инвеститорите ще дойдат, по лошото не знам кой го е казал на Бойко ! Да това е един от факторите, но не смятам ,че точно на това трябва да се натъртва единствено.




А политиците - те са хора, които трябва да си сверяват часовника с актуалното съвремие. Днес политиката може да ти е една - утре да се налага различие. Нуждаем се от хората, които могат да я проведат и които имат ясното съзнание за световните тенденции - точният нюх за това какво предстои и правилните експертни партньори, които да дадат ясната оценка на политикът какви мерки да предприеме и на къде да тласне държавата, спрямо новите хоризонти.

Аз нали точно това се мъча да ти обясня до сега и ти го обяснявам като на бавноразвиваш, че да можеш да да се сетиш, че тия хора, които са там в момента изобщо не са на мястото си. Ако ние искаме някаво развитие в положителлна насока ни трябват хора с акъл, а не такива като тези. Трябват ни хора, които да изградят дългосрочна политика и да имат ясни идеи, а не да си сменят мнението през ден и да действат хаотично особено по дългосрочни проекто като Белене примерно, за което Бойко си смени мнението 20 пъти то не бяха частни инвеститори, то не бяха газови централи, а това е проект, който е от национално значение. Щом по толкова важни проекти човек може да си смени мнението няколко пъти, значи той няма ясни виждания за дългосрочна политика на развитие. Тук изобщо не искам да коментираме дали някой е против или за, това е друга тема, но е много добър пример кви хора ни управляват.

NaOH
02-21-2013, 20:14
Колко много буквички.. Грешно си оползотворявате свободното време, бебзита.

POLLINA
02-21-2013, 20:17
Жалко,че повечето отиват за ''боя''.

machoka
02-21-2013, 20:26
искаш дискусия, а започваш да обиждаш? аз къде се обърнах към теб лично в постовете си? ако си се засегнал за работният си капацитет, сърди се на образованието си.

когато се научите да дискутирате като големи хора, тогава ще дойда да си поговорим.

anonymous908491
02-21-2013, 20:34
коте, да дискутираме кое ?
Ти пишеш безумни неща, сякаш много четеш, защото е по-лесно от мисленето.
Има нещо важно, което не схващаш.
Не е важно да влезем в ЕС, по-важното е да има бъдеще за хората, каквото умиращия ЕС не предлага.

Oy7ofCon7roL
02-21-2013, 22:00
искаш дискусия, а започваш да обиждаш? аз къде се обърнах към теб лично в постовете си? ако си се засегнал за работният си капацитет, сърди се на образованието си.

когато се научите да дискутирате като големи хора, тогава ще дойда да си поговорим.


Пф, никва дискусия не съм искал аз просто коментирах това, че хората от протестите, които се държаха като олигофрени бяха една незначителна част, а ти ме въвлече в няква безсмислена дискусия.
Безсмислена за мен, понеже ми е през оная работа кво ти е мнението

Не съм аз тоя, който има нещо лично против теб, по-скоро е обратното ми се струва, защото колкото и пъти да сме си разменили по някоя дума общо взето винаги почваш с някви провокации, на които искам не искам съм длъжен да отговоря.
Даже и на училище да не съм ходил, тия работи просто нямаха място в темата, това са едни много подмолни подхвърляния, които поне аз не бих си позволил, освен ако не целя да изнервя разговоря
Спирам до тук, защото всяка една следваща дума би била провокация от моя страна

error92
02-22-2013, 02:21
2. Магистрали, градинки, детски градини, освежаване на сгради .. малко ли е? Една читава магистрала нямаме толкова години. И именно това е успеха му, че не си ги вади от своят (нашият) джоб, а от този на еврофондовете. Ти какво предпочиташ? Да нямаме магистрали или да ги строим с наши пари? А относно София и цялата инфраструктура? Метро, пътища, детелини, парковете? И другите градове също много се развиха.

Звучи прекрасно, а после от къде пари за бензин, след като поскъпва и варира до разни безумни цени от рода на 2.70/л (А-95) и дори човек не може да е сигурен в качеството му...бензин ли е, вода ли е...помня преди 5-6 години...беше 1.80/л...

TrollFaace
02-22-2013, 11:19
Звучи прекрасно, а после от къде пари за бензин, след като поскъпва и варира до разни безумни цени от рода на 2.70/л (А-95) и дори човек не може да е сигурен в качеството му...бензин ли е, вода ли е...помня преди 5-6 години...беше 1.80/л...

Че и по-евтин е бил даже :D
То че е бензин си е бензин ама ...

psychopath
02-22-2013, 13:08
Жалко,че повечето отиват за ''боя''.
Жалко, че медиите ви промиват мозъците :D

LadyDi
02-22-2013, 13:26
Жалко, че медиите ви промиват мозъците :D
Да и мен ме е яд.
В смисъл - има глупаци, които са там за боя, но да отразяват само тях и само тях да "интервюират" е много противно.

haritov
02-22-2013, 13:29
откакто имаме нови магистрали потока на товарни автомобили от страните ни съседки които не са членки на ес е спаднал с 55%

ако свържем и магистралата Турция Силистра ще спадне със 75%
нали се сещате че за да влязат при нас има едни гранични такси
а тези пари са от евро фондове и не сме дали нищо за тези пътища ама нищо

psychopath
02-22-2013, 13:40
Да и мен ме е яд.
В смисъл - има глупаци, които са там за боя, но да отразяват само тях и само тях да "интервюират" е много противно.

По-големи подлоги от тях няма. :)

anonymous908491
02-22-2013, 21:31
откакто имаме нови магистрали потока на товарни автомобили от страните ни съседки които не са членки на ес е спаднал с 55%

ако свържем и магистралата Турция Силистра ще спадне със 75%
нали се сещате че за да влязат при нас има едни гранични такси
а тези пари са от евро фондове и не сме дали нищо за тези пътища ама нищо

Ти малоумен ли си ? Някви мизерни кинти от транзит, а не да развиваме производството.
Тия еврофондове да не се пълнят с мечти, нали ние плащаме, за да има нещо в тях.

haritov
02-23-2013, 12:26
Ти малоумен ли си ? Някви мизерни кинти от транзит, а не да развиваме производството.
Тия еврофондове да не се пълнят с мечти, нали ние плащаме, за да има нещо в тях.

с тоя коментар доказа колко си малоумен

LovEsIckk
02-23-2013, 13:10
Да и мен ме е яд.
В смисъл - има глупаци, които са там за боя, но да отразяват само тях и само тях да "интервюират" е много противно.

И мен ми стана жалко,преди няколко дни, когато 95% си бяха нормално протестиращи,които знаеха за какво са там и имаха искания..Битиви умишлено им обърна гръб и се навря при тълпа момчета увити като кадъни с шалове, чийто единствени реплики бяха цинични псувни. Жалко, че в БГ няма една независима телевизия, по която да гледаш тия протести, без репортажа да е манипулиран и без да вървят реплики и коментари за фон, целящи промиване мозъка на хората.
А що се отнася за тия с шалчетата -ако искат да живеят в нормална държава - с ред и в добро състояние, по-добре да не ходят на протестите. Човек, който знае какво иска и отстоява гражданската си позиция , не се увива в шалове, не проявява агресия и не се държи, като някой от Карлуково.

jumpin
02-24-2013, 08:13
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=346062178832933&set=a.128298240609329.20113.126892684083218&type=1&theater

jumpin
02-25-2013, 09:35
Вчера бяхме над 15 000 човека в Пловдив!В тунела как всички пеят химна .. безценно!!!

LovEsIckk
02-26-2013, 13:16
Бившия ни вожд ,Бойко, е приет в прединфарктно състояние в болница.
На системи е.