PDA

View Full Version : Поръчки от Ebay



JoLLiE92
02-18-2013, 18:22
Обяснете ми като за малоумен как става. :D Моля :---)
И дали с Asos схемата е същата?

Hayashi
02-18-2013, 19:22
Регистрираш се в Paypal и от там си свързваш двата профила като просто си пишеш имейла и паролата, с която си се регистрираш в Paypal. В ebay имаш два вида пазаруване - да купиш дирекно или да наддаваш за предмета на търг. Аз винаги си избирам първото. Доставката може да ти е включена в цената и да излиза безплатна или да е платена. Не забравяйте да си смените държавата на България, защото автоматично е избрано САЩ и се променя цената.
Тъй като в ebay поръчките се пускат от определено име извън ЕС тавана на поръчката е 45 долара заедно със доставката. Над тази цена отива на митницата и се обмитява съответно 20% от цялата поръчка с доставката. За ЕС всичко това отпада. Има вариант да помолите продавача да пише по-ниска цена, ако я надминава, но ако на митницата се усъмнят имат право да го отворят. (примерно ако получавате огромен пакет с телевизор пък на него пише, че е 30 долара)

Нещо друго, ако някой го интересува да пита. :)

JoLLiE92
02-18-2013, 19:31
От американския или британския ибей е по-препоръчително да купуваме? Или по-добре от някой в ЕС примерно италиански мисля има и немски?
Ако имаме малка поръчка като обем, но е повече от 45 долара и сме помолили да пише по-малко, обаче я отворят и видят че е повече, кво праим?

Hayashi
02-18-2013, 19:35
Обмитяват ти я. Но ако са наистина дребни неща не мисля, че биха се усъмнили изобщо.
Аз съм купувала само от американския, защото там цените са по-ниски, а и повечето неща, които ги търся ги няма в английския. Но иначе няма никакво значение. Англичаните просто си слагат по-големи надценки.

YSMF
02-18-2013, 19:53
Хаяши го е обяснила много добре. :)
Наистина е много важно да посочиш България преди да търсиш, защото имах един случай, в който през мобилното приложение видях 3 неща на Тиджи за 18$ и безплатна доставка. Оказа се, че доставката е била само за САЩ и за България излиза 60$. За щастие продавачката излезе разбрана и отмени поръчката.
Друго, което ми се е случвало е да чакам нещо от Азия и да пропусна срока за диспут и в ибей и пейпал. За това винаги към 30 ден след изпращането пиши едно мило писмо, че ще им оставиш негативна оценка, защото не си си получила нещата.

JoLLiE92
02-18-2013, 19:59
Значи няма да ме глобят, че съм опитала да ги излъжа?

YSMF Друго, което ми се е случвало е да чакам нещо от Азия и да пропусна срока за диспут и в ибей и пейпал. За това винаги към 30 ден след изпращането пиши едно мило писмо, че ще им оставиш негативна оценка, защото не си си получила нещата.
Преведи? :D

Hayashi
02-18-2013, 20:06
Ако не ти пристигне поръчка, до 45-ия ден имаш право да подадеш оплакване - най-добре директно в пейпал. Но обикновено когато пишеш на продавача, че поръчката ти липсва той или я праща отново или ти връща парите. След всяка поръчка имаш право да оставиш оценка на продавача, те са много важни за тях, защото ако са с нисък рейтинг никой няма да си поръчва от тях.

JoLLiE92
02-18-2013, 20:09
Ами така като ти е безплатна доставката и над 45$ плащам мито, не е ли по-оферта да пусна няколко пъти за по 40? :D в случай че искам повече неща?
Ако съм поръчала от един продавач едно и от друг друго и заедно са над 45, но поотделно не - обмитява ли се?

Hayashi
02-18-2013, 20:17
Аз също пускам отделни поръчки. Понякога пускам две неща от един продавач заедно, ако доставката на двете е по-евтината от колкото отделно. Но при безплатна съм пускала и отделно. Не се обмитява така.

JoLLiE92
02-18-2013, 20:21
Ами каква е схемата с оная виртуална кредитна карта?

YSMF
02-18-2013, 20:29
Май аз ще пиша за нея :Д
http://www.ccbank.bg/bg/products-and-services/retail-business/bank-cards/virtual-visa-card/ ние с мама имаме тази
Важи за 6 месеца, внасям си някакви пари след това си ги харча. Ако след 6те месеца остане някаква сума в картата се прехвърля към дебитната карта. В банката попълваш един документите и ти дават половината номер на картата и половината от един код. Другата част я пращат като смс. Отделно при всяко разплащане си получаваш смс и ако случайно стане някакъв гаф веднага може да вземеш мерки

JoLLiE92
02-18-2013, 20:36
Тази карта няма как да ми изтеглят повече отколкото има в нея, нали? Тоест, внасям си колкото ще е съответната поръчка, плащам и така. Моята банка май няма такава услуга, проблем ли е ако дебитната ми е на друга банка?
Друго не знам вече какво мога да попитам :D :D

п.с. тук не пише ли, че с моята мога да пазарувам онлайн?
http://www.sgeb.bg/uf/3D%20Secure%20BG.pdf

Hayashi
02-18-2013, 21:31
Аз си пазарувам с Visa Electron, но аз също внасям винаги малко пари и само за дадената поръчка. Не съм имала проблеми.

JoLLiE92
02-19-2013, 05:33
Visa Electron дебитна или кредитна значи?

anonymous708973
02-19-2013, 08:28
Дебитна.
Ох, някой беше пускал туториъл с регистрация в пейпал. Много беше добър...

JoLLiE92
02-19-2013, 09:02
Тъкмо видях моята е V Pay :D

JuStElly
05-26-2013, 17:55
Момичета, ще попитам тук, за да не правя нова тема. Когато поръчвам от ибей, къде ще ми дойдат поръчките? Бях чела някъде, че ги пращат в най - близката поща до адреса, който си посочил в пейпал...

YSMF
05-26-2013, 18:10
Мен винаги ми ги оставят в пощенската кутия.

kristiqna90
07-10-2013, 13:46
Здравейте
Искам да попитам доставката на куриера ли се плаща или ти я приспадат от картата ? Благодаря предварително за отговора

YSMF
07-10-2013, 14:23
Приспада се от картата.

parahodorg
12-13-2013, 09:43
Здрасти,
не е голяма философия сам да си поръчаш стоки от Англия, повечето сайтове приемат paypal, тези които не приемат можеш да ползваш българска кредитна или дебитна карта. Изключително малко са магазините, в които не може да се пазарува с български карти.

Поздрави
www.parahod.org

therichbitch
10-30-2014, 22:31
Вдигам темата, за да питам нещо
Ако купя няколко неща от един продавач (free shipping са), автоматично ли се пращат в една поръчка и понеже май не, как да ги направя да пристигнат заедно в един плик, не да ми идват на части през 2 дена..

Hayashi
10-30-2014, 22:56
Пишеш съобщение до продавача, или ако имаш опцията да ги добавиш в кошница ги плащаш заедно.

therichbitch
10-30-2014, 23:10
Ем нямам опция да ги добавя :Д и се чудих, чудих, поръчах ги, платих ги ,но и сега мога да му пиша, нали?

kaira00
11-01-2014, 11:02
Здравейте, аз си поръ4ах един case за телефона от английския Ebay като времето за доставка беше от
Estimated delivery: Mon. Sep. 29 - Fri. Oct. 24
Сега искам да попитам след като това време мина, и не съм полу4ила нищо какво да правя, а понеже си поръ4вам за 1 път не знам на адреса, който съм написала ли трябва да го доставят или в пощата трябва да отида да го търся.
Писах на имейла на продава4а за въпроси, но той ми казва да му изпратя ebay ID . Изпратих му вси4ки кодове , които имам за тая поръ4ка, но не знам изобщо какво се слу4ва и дали ще си полу4а кеис4ето, а толкова много го искам ....... помощщщщ моля : )))

girl91
11-01-2014, 11:56
^Кейсът може и да не пристигне въобще. Има опция в сайта да пишеш, че не си получила нещото и те може да те питат дали си искаш парите обратно или искаш нещото все пак. Понякога съм натискала, че искам нещото все пак, но те ми връщат парите. Случвало се е и след връщане на парите нещото да пристигне.

therichbitch
11-01-2014, 18:27
аз знам (не съм мн напред с ибей), че не пристигне ли до датата, пишеш 1во на продавача, както ти си направила, ако не ти каже, че ще го рпати пак или не ти даде refund, имаш право да отвориш кейс (ама не за телефонче, хах) и ибей да отсъди. Нека някой ме поправи, ако греша. :)

Hayashi
11-01-2014, 19:06
Направо си искай парите обратно, ако продавача не се съгласи да ти ги даде веднага, отваряш dispute в paypal. Ако и тогава не ти ги върне dispute го обръщаш на claim към paypal. Но обикновено продавачите ти връщат парите веднага.

therichbitch
11-01-2014, 19:26
Първо провери в пощата ви дали го няма, обикновено пращат известие с пощенската кутия, че имаш пратка
Макар че калъф за телефон и в кутията могат да го мушнат, нз

stepeva7
06-07-2015, 14:46
Задължително ли е да се регистрирам в PayPal ? :) Питам, защото аз избрах определения предмет, избрах директна покупка, въведох номера на дебитна карта и кода, който се иска и всичко се получи успешно. Сега просто чакам да дойде - трябва ли да се притеснявам за нещо, ако не съм се регистрирал в PayPal? :)