PDA

View Full Version : Опасна игра



monch0y
02-18-2013, 20:24
Здравейте! Реших да започна да пиша нещо. За сега е само това,но вероятно ще продължа ако има някакъв минимален успех.. ;д

Фамилията беше Борисови. Той -Иво,главата на семейството,бащата,беше опитал от тъмната страна на живота и се бе замесил с неправилните хора.От скоро се опитваше да се измъкне,като започне на чисто, с работа,по-малко мръсна,но все пак мръсна,но нещата не бяха толкова прости,неслучайно хората са казали , че мафиотите никога не се пенсионират,не и докато не умрат.. Тя - Дияна , беше нежната половинка и не чак толкова.Работеше като началник в МВР,отдел борба с престъпността. Каква ирония.. От тази интересна любов се бе родила една красива девойка - Мая. Още от малка - спокойно и кротко дете. В процеса на развитието си продължаваше да е съвестна и ученолюбива личност. В същото време с годините се превръщаше в една привлекателна жена - висока , зеленоока , с тъмно кестенява коса и ужасно красива . Всичко в семейството беше перфектно - пари,скъпи коли,любов и разбирателство..Докато един ден Мая не пое отговорността за действията на баща си. Беше вече на 14 години.Ходеше на училище втора смяна. Беше зима,към 18:30 часа,тъмно. Тя се раздели с приятелките си и си хвана автобуса за към вкъщи. Когато стигна до блока,в който живееше видя срещу себе си силует на висок мъж с дълго палто. Беше застанал с сенките на блока,за това не можа да види лицето му. Той беше застанал точно пред вратата на съседния вход. Не и направи особено впечетление и тя продължи да крачи към своя вход. И изведнъж някакви фарове я осветиха ,тя се обърна и видя голям черен джип да спира на паркинга пред блока. В този момент нещата се развиха светкавично бързо . Докато се усети мъжа,стоящ до преди малко на съседния вход я беше сграбчил и повлякъл към големия черен джип. Кога вече се окопити и разбра какво се случва започна да вика,но мъжа побърза да запуши устата и с кърпа,яво напоена с нещо,защото тя почувства как краката и омекнаха и изпадна в безсъзнание. Той успя да я вкара в колата и в момента,в който вратата се затвори зад тях,потеглиха с мръсна газ.
- Браво,не можа ли да действаш малко по-тихо? - чу се
мъжки глас от предната седалка.
Мъжът,който я беше вкарал току - що
в колата отговори:
- Запуших и устата по най-бързия
начин,разбирачо.
-Трябваше да си по-бърз,целия блок
разбра какво се случва.
- И какво трябваше да направя,да и
плесна един шамар,та да млъкне ли?!
- Ако трябва.
- Не удрям жени,камо ли деца. -
отвърна подигравателно той.

* * *

Когато се събуди,Мая не видя нищо познато около себе си. Чувстваше се все още замаяна.Намираше се в стая,без прозорци,само с една голяма врата. Може би беше склад или нещо подобно.Първото,което направи е да отиде до вратата да провери дали е отключена,но,разбира се,не беше.Веднага след това потърси с поглед чантата си,но и нея я нямаше.Прерови джобовете на якето и дънките си,но телефон не намери. Започна да вика за помощ,макар че дълбоко се съмняваше,че през тези дебели стени някои би могъл да я чуе изобщо. Но изведнъж вратата се отвори и в тъмната стая влезе мъж.Тя веднага осъзна,че същия този силует бе последното,което помнеше.И в главата и нахлуха спомени,как този мъж я грабва и..е,нататък не помнеше. Инстинктивно отскочи назад.
-Събудила си се - каза мъжът.
-Кой си ти? Какво ми направи преди малко? Защо съм тук? От колко време съм тук? И къде съм всъщност? - можеше да зададе още толкова въпроси,но реши,че за начало това е достатъчно.
- Гладна ли си? - той отговори на въпросите и с въпрос.
- Да. Но това не е важно сега. Важното е къде съм.Това склад ли е? Или някаква изоставена къща без прозорци? Не,много е голямо за къща. Ще ми кажеш ли?
Единствения отговор който получи звучеше непоклатимо спокойно и лишено от всякакви емоции:
- Ей сега ще ти донеса да ядеш.
И мъжът напусна стаята. Просто така. А Мая стоеше там,неразбираща нищо.

monch0y
02-18-2013, 20:56
-Да чакам?! Детето ми е някъде,там,навън и ти ми казваш да чакам? Да чакам какво? Да се върне? Никога не е закъснявала,камо ли да не се прибере цяла нощ,телефонът и е изключен и се е разделила веднага след училище с приятелките си. Това не е нещо нормално.
-Какво се предполага да направя?Мислиш ли,че и аз не съм притеснен?
Докато Мая седеше в непознатата стая сама,майка и и баща и водеха ожесточени битки помежду си,вече за трети път,откакто не се бе прибрала.
- Ще отида до службата,пускам я за издирване. - Дияна скочи от дивана.
- Събота е. Ще ти кажат,че трябва да изчакаш 24 часа. - опита се да я успокои Иво.
- Аз работя там. Мислиш ли,че ще чакам 24 часа? Обличай се,отивам да намеря детето си.
-Добре.Може и да си права.В момента,в който излизаха през вратата,телефонът на Иво звънна - ограничен номер.
-Ало?!
- Ивак,отдавна не сме се чували. - чу се подигравателен глас от другата страна на телефона.
- Кристиян..какво искаш? - Иво веднага се досети,че това е неговия стар ''приятел'' , с който споделяше тъмното си минало.
- Аз ли? Искам неща,които ти не можеш да ми дадеш. Но знам какво ти искаш - Мая. А ще ти я дам само при едно условие,е добре де.. няколко
-Ти .. копеле. Посягаш на детето ми?!
-Когато не получавам,това,което искам ставам лош,познаваш ме. Плати ми 200 000 в брой,освободи се от новите си сделки,напусни бизнеса,връщам ти Мая и забравяме за всичко.Макар че,честно казано,беше ни приятно преди..но
ако държиш,ще забравим и доброто старо време. А и кажи на жена си да спре да ме разследва.Да не се налага да отклонявам вниманието и с нещо по-лошо от сегашното.
- Какво печелиш ти,ако напусна Парламента?
- Печеля много,повярвай ми.Но сега не това е важното,нали? Важна е Майчето,за това.. казах ти. Ще се чуем пак.
И връзката прекъсна.

monch0y
02-18-2013, 21:29
- Кристиян е,нали? Отмъщава ти,чрез нея..имах някакво предчувствие.
-Спокойно,няма да я нарани.Иска пари.И да напусна бизнеса.И ти да спреш да му дишаш във врата.
-Дали няма да я нарани?Ами ако не напуснеш,ако не му платим?
-Тогава може и да и посегне.Ще намерим начин. Той иска да напусна,за да не пропея за всичките му мръсни тайни.Смята ме за сериозна конкуренция.
-Тогава напусни! - каза ядосано Дияна.
-Знаеш,че не е толкова просто . Ще намерим друг начин.- въздъхна Иво.
-Ще рискуваш живота на собственото си дете,заради парите и властта?! .. Вече не те познавам.

* * *

Мая продължаваше да стои в тъмната стая,без прозорци и дневна светлина,дори не знаеше дали е ден или нощ.Мъжът,чието лице така и не можа да види и бе оставил табла с храна от вътрешната страна на вратата и ...толкова. Дните и минаваха като години,затворена там. Никой не идваше да я спаси. Два пъти на ден получаваше храна-сутрин и вечер. И все още не разбираше какво става..

* * *

През това време,баща и се чу повторно с Кристиян,уговорката им беше да се срещнат в Южния парк,за да поговорят.
- Как можа да паднеш до там,да отвлечеш детето ми? - снижи глас Иво.
- Казах ти,изпълняваш,това,което съм ти заръчал и нямаме никакви проблеми. - гласът на Кристиян продължаваше да бъде дяволски спокоен,сякаш си говориха какво ще правят този уикенд.
- Не мога да напусна просто така и ти го знаеш..
-Твърде силен си,за да си в противниковия отбор,а след като не искаш да си с мен,единствения вариант,ако искаш да живееш,разбира се е да се оттеглиш от бизнеса и да изживееш старините си щастливо,близо до любимите хора.
-Теодор няма да ме пусне просто така.Знаеш колко му дължа.. - Иво тръсна глава.
- Там трябва да се оправиш сам. Носиш ли ми парите? - усмихна се мазно Кристиян.
-Да,в колата са.Ела.
Когато стигнаха до колата,Иво бръкна в багажника,но вместо куфарче с пари изкара ''Макаров CZ-83'' и се опита да гръмне Кристиян .Но в последния момент,той успя да отклони ръката на Иво от себе си и го събори на земята,а пистолетът гръмна във въздуха. Хората наоколо се разпищяха и разбягаха.
Кристиян взе оръжието,изправи се,изтърси колената си с ръка и погледна пренебрежително към Иво.
-Голяма грешка,Иво.А бяхме приятели..Сега няма да те убия,но моите момчета ще се повеселят малко с дъщеря ти.

monch0y
02-18-2013, 21:37
Добре..Моля да пишете коментари,защото незнам дали да продължавам да пиша.

CoNviCt
02-18-2013, 21:38
Това първият ти опит ли е? На каква възраст си? Как ти дойде идеята за този сюжет? Има ли идея, която искаш да предадеш на читателя? Какво мисли учителката ти по литература за теб? Искаш ли да ти покажа грешките ти? Харесва ли ти да пишеш?

monch0y
02-18-2013, 21:43
М да,това е първият ми опит. Честно казано харесва ми да пиша,но не мисля,че ми се отдава кой знае колко. Смисъл правя го по-скоро за удоволствие. На 16 години съм. Тези теми и сюжети винаги са ми били най-интересни.Изчела съм книгите за Сик и Вис и т.н. Идея,точно не. Учителката ми по литература много ме обича ;д . Да можеш да покажеш грешките ми,ще съм ти благодарна. :)

CoNviCt
02-18-2013, 21:49
Не си писала като по-малка? Защо те обича учителката ти? Казвала ли ти е нещо за започване на изречение с "и"? Защо мислиш, че не ти се отдава? Как ти дойде идеята за това произведение?

monch0y
02-18-2013, 21:58
Не съм писала такива неща като малка. :) Не знам защо ме обича.Просто съм и любимка,едва ли има нещо общо с предмета. Казвала ми е , да , но не смятам да се задълбочавам чак толкова,смисъл споменах,че го правя за удоволствие. :) Мисля,че не ми се отдава,защото ме бива повече да го разкажа,отколкото да го напиша - по-лесно ми е . Сънувах нещо подобно,оттам се роди идеята. ;д

CoNviCt
02-18-2013, 22:11
Той -Иво,главата на семейството,бащата,беше опитал от тъмната страна на живота и се бе замесил с неправилните хора.От скоро се опитваше да се измъкне,като започне на чисто, с работа,по-малко мръсна,но все пак мръсна,но нещата не бяха толкова прости,неслучайно хората са казали , че мафиотите никога не се пенсионират,не и докато не умрат..http://www.teenproblem.net/forum

Прекалено дълго изречение. Имаш множество пунктуационни грешки. Това "хората са казали" не звучи особено добре.

Тя - Дияна , беше нежната половинка и не чак толкова.


Това изречение не е структурирано правилно. Така оставено, то е лишено от смисъл.

Кога вече се окопити и разбра какво се случва започна да вика,но мъжа побърза да запуши устата и с кърпа,яво напоена с нещо,защото тя почувства как краката и омекнаха и изпадна в безсъзнание.

"Явно напоена с нещо?" Или кажи с какво е напоена, или не споменавай. Подразбира се.

Имаш сравнително много правописни грешки. Съветвам те да обърнеш внимание на това. Добре свършената работа е по-удовлетворяваща

Мая е описана леко неадекватно. Къде е страхът и? Отвлечена е все пак.
Срещата между Иво и похитителя също е описана наивно и нереалистично. Освен това действието се развива прекалено бързо.
Харесва ми хладнокръвието на Кристиян. На място е.
Винаги препрочитай написаното от теб. Редактирай го, докато не те удовлетворява напълно. На прав път си, щом усетиш насладата.

CoNviCt
02-18-2013, 22:15
Казвала ми е , да , но не смятам да се задълбочавам чак толкова,смисъл споменах,че го правя за удоволствие. . ;д

Тук ме изгуби.