PDA

View Full Version : Объркани приятелски взаимоотношения.. Какво да правя?



Just.me
02-18-2013, 21:54
Здравейте! Предварително благодаря на всеки, който ще прочете това. Значи... Момиче съм и ще правя 15 след няколко месеца. От 3 години се познавам с едно момиче, бяхме заедно постоянно, споделяхме си всичко и т.н. Да я наречем В. Тя имаше своя компания от 3-4 момичета, аз имах една близка приятелка, но след като се запознахме, започнахме да излизаме повече 2-те и по-малко с тях. Наистина бяхме много добри приятелки. След време започнах да излизам с нейните приятелки и привидно всичко беше наред. Но някак си не можах да стана близка с другите (то и те не бяха особено помежду си). В. си хвана гадже и започнахме да излизаме аз, тя, другите момичета и гаджето й. Достаа рядко излизахме само двете. В същото време аз се сближих с едно момиче от моя клас - И. и започна и тя да излиза с нас. Иии стана едно объркано.. една компания, а някакси разделена на групички. Както и да е, продължавах да си споделям с В., но постепенно не излизах с компанията, а само с И. Чувствахме се някак си нежелани, пък и 2-те ни беше по-весело. Проблемът дойде, когато едно от момичетата от компанията реши да с И. да ни скара с едни по-големи, тъй като не сме я викнали с нас на кафе. И успя.. С И. вече не излизахме с компанията, беше ни писнало от интриги. И. се скара с всички момичета, по една или друга причина. С В. започнахме да се отдалечаваме, тя излиза с момичетата, аз с И. Това се случи пролетта на 2012. През цялото лято с В. сме излизали 2 пъти и си писахме малко през юли, след това НЕ. Досега... Измина почти година, откакто се скарахме с компанията. С В. не сме си говорили от лятото. В едно училище сме, виждаме се всеки ден, но сме на здравей-здрасти. Усещам, че някак си ми липсва. Припомням си колко весело ни е било, когато излизахме само 2-те и.. Не знам какво да правя.. Имам чувството, че на нея не й пука особено за мен. Искам пак да сме такива приятелки, но може би е вече късно, пък и усещам колко сме променени.. Дори и да и пиша даже мисля, че нямаме общи теми за разговор. Може би е по-добре да оставя нещата така, но уви, спомени... Посъветвайте нещо и отново благодаря, че изчетохте този роман :)) Пропуснах да кажа, че с И. сме много добри приятелки :)

CoNviCt
02-18-2013, 21:58
Бъди твърда. Всичко е отминало.

Amore-Mio*
02-19-2013, 10:41
Миналото си е минало и ако трябва да призная дори пред себе си, рядко приятелства от детските години се запазват и занапред, когато всеки си намира нови компании и така нататък. Уви, спомените никой не може да ти ги отнеме и е наложително да се научиш да живееш с тях, колкото и гадно да звучи.

Just.me
03-03-2013, 09:39
Може би сте прави и така е най-добре :) Благодаря ви! Ако някой има друго мнение, нека да пише.