PDA

View Full Version : Нормални ли са симпатиите като си обвързан



Paolafoka
02-19-2013, 10:40
Здравейте. От известно време се чудя нормално ли е да изпитваш някакви симпатии, макар и минимални, когато си обвързан. Аз може би съм по-консервативна и си мисля, че когато имаш човек до себе си и го обичаш това е невъзможно и недопустимо, но ще се радвам да чуя и вашите мнения :)

girlwithblueeyes
02-19-2013, 10:48
Ами може да . Никой не може да заповядва на сърцето и мислите си . Да може да е лошо защото би наранило половинката ни но сме човешки същества все пак .

Amore-Mio*
02-19-2013, 10:54
И аз мисля, че е нормално, независимо колко гадно и странно звучи, погледнато от тая страна.
Хора сме, чувстваме и в никакъв случай не можем да забраним на сърцето, разума и очите да виждат и чувстват. Важното е да ги има чувствата и всичко това да е просто временно, за момент. В противен случай бихме наранили човека до себе си, а надали някой би го искал.

LadyDi
02-19-2013, 14:33
Като си на диета, забранено ли е да гледаш менюто?

Paolafoka
02-19-2013, 15:03
Е, едно е да гледаш съвсем друго е да имаш симпатии.

Dollie
02-19-2013, 17:08
Колкото и да обичаме половинката си е напълно нормално, стига заради тези симпатии да не нараним човека до нас,че понякога става много сложно ! :D

Chacho
02-19-2013, 17:46
Като пръднята. Все някога ще те напъне на обществено място, не е твой избор. Изборът ти е единствено дали да се стиснеш или да се изрежеш душманската.

bloodyF
02-19-2013, 17:55
Като пръднята. Все някога ще те напъне на обществено място, не е твой избор. Изборът ти е единствено дали да се стиснеш или да се изрежеш душманската.

липсваше ми, душо <3

8-)

нормално е, особено ако нещо във връзката ти куца, тогава може и не само да гледаш стоката, ми да я опиташ също
но дори да се обичате с гаджето, да сте от сума години/месеци заедно-пак е окей, не си мисли,че той не гледа
гледа и още как.

xoxi
02-19-2013, 19:09
Само аз ли не го намирам за толкова нормално?
Откакто съм обвързана, не съм имала симпатии, дори и бегли интереси към други момчета/мъже. Би трябвало да ми липсва това чувство, за да успея да го намеря на друго място. Не го намирам за нормално. Да заглеждам други и да са ми интересни като външност примерно, да. Но да изпитвам какъвто и да било по-силен интерес е абсурдно.

xXxPETYAxXx
02-19-2013, 19:15
липсваше ми, душо <3

8-)

нормално е, особено ако нещо във връзката ти куца, тогава може и не само да гледаш стоката, ми да я опиташ също
но дори да се обичате с гаджето, да сте от сума години/месеци заедно-пак е окей, не си мисли,че той не гледа
гледа и още как.
Какво влагаш в израза "тогава може и не само да гледаш стоката, ми да я опиташ също"? Да се натискаш с някого ли?
Това не го приемам за нормално.

И какво точно влагате въобще в "симпатии" - има много хора, които са ми адски симпатични, но не ги харесвам?! Това брой ли се за "отклонение"? Не мисля.
Иначе, по-сериозно симпатизиране, което е по-скоро "харесване" не ми се е случвало.

Chacho
02-19-2013, 19:22
^ А не може да са ти интересни като външност, да са ти интересни като личност, просто да нямаш намерения? Безобидна симпатия?

granger
02-19-2013, 19:27
Може,естествено.
Може да е симпатия ,аз също имам такива към определени хора. Тва не значи,че ги желая по някакъв начин. По-скоро се възхищавам и ми харесва начин на мислене, общуване. Идеята е , че ти пак можеш да имаш симпатии,това че си обвързана не те прави сляпа и глуха за всички останали около теб. Няма лошо.

xXxPETYAxXx
02-19-2013, 19:32
Е, защо да не може. Симпатични хора на външен вид много има, но повечето са безинтересни вътрешно. Други, които пък са ми приятни и забавни по характер - външно обикновено не са ми симпатични. Не съм се натъквала на някой, който да е симпатичен и като визия, и като характер, че да го поискам.В смисъл не и когато съм вече обвързана.
А има и някои, които са ми много симпатични в лице, ама са ниски(примерно, най-често такива виждам).

Chacho
02-19-2013, 19:35
^И има такива, които са симпатични в палеца, но показалецът им е космат.

xXxPETYAxXx
02-19-2013, 19:40
Авторката да вземе да се уточни за какви симпатии по-точно става въпрос.
Нормално е да ти правят приятно впечатление и други хора. Не е нормално да ги харесваш повече от собственото си гадже, или колкото него.

feikk
02-19-2013, 21:23
Не, не е нормално. Ако става дума за харесване, дори само моментно, пак не е нормално. Ако мислиш достатъчно за приятеля си и си достатъчно щастлива, за да имаш емоциите, които ти доставят нужното удовлетворение. Иначе казано няма да имаш време да се увличаш по други.
Ако е са приятелски симпати.... оО... като имаш приятел забравяш за света и мразиш всеки друг на света ли ?

LadyDi
02-19-2013, 21:26
Харесва ми колко сте морални всичките.

feikk
02-19-2013, 22:06
Аз не съм морална, но от личен опит, съдя, че е така. :D
Смисъл имала съм симпатии към други момчета, когато с дадено момче сме били така или иначе далечни. Не е имало кой знае кво да ме радва в него.
Докато с момче, с което си обръщаме достатъчно внимание просто съм заета да мисля за действията ни един към друг, отколкото да оценявам момчетата около себе си. 8-)
Но толкова дълъг пост, за така или иначе тъп и надявам се безобиден въпрос, би бил излишен.

LadyDi
02-20-2013, 06:29
Привличането, за разлика от изневярата, не е съзнателен процес. Много трудно би могъл да си наложиш да бъдеш или да не бъдеш привлечен от някого.
Така че "аз очи имам само за него" не е съвсем вярно.
Виж, ръце, сърце, уста, глава и други анатомични части - да.

UniCoWN
02-20-2013, 10:15
Не го намирам за особено нормално.
Когато обичаш един човек единствен той те интересува и ти харесва. И има голяма разлика да гледаш примерно външността на някого, и да изпитваш симпатии към това, да не говорим и за варианта да ти хареса.

Дори моментното привличане да е несъзнателно, както казахте, пак не го определям като нормално, защото ако този човек те обича и те прави наистина щастлив, някак си отвътре нямаш нужда да се привличаш от когото и да било.
Погледнете го така: когато човек не е обвързан, пак несъзнателно се оглежда и има много хора, към които може да има някакви симпатии, по-отворен е и по-освободен в отношението и разговорите си. Когато вече си имам половинка, която обичам, нямам нужда от това.
Мога много да гледам, и от опит мога да ви кажа, че момчета, които само допреди 2 месеца са ми били симпатични и приятни за компания вече не искам и да говоря с тях дори, защото нещо в тях ме дразни, и обратно - има такива, които, доколкото се познавам, бих харесала, но в момента дори не искам да си помисля за това.
Нямам нужда.

bloodyF
02-20-2013, 10:44
Какво влагаш в израза "тогава може и не само да гледаш стоката, ми да я опиташ също"? Да се натискаш с някого ли?

да изневериш, примерно.
било то само целувка, натискане, секс, свирка или каквото там

xXxPETYAxXx
02-20-2013, 10:47
И това го намираш за нормално, когато връзката ти куца?
Като не ти харесва положението във връзка излизаш от нея и си търсиш щастието другаде.

girlwithblueeyes
02-20-2013, 11:05
Хора помнете едно ние сме живи същества и никое чувство не ни е далечно . Аз под симпатия разбирам някой който ми харесва като човек и компанията му и да имам много такива момчета в обкръжението си но в никое не съм влюбена . Ако става дума за любов тогава вече е по сложно . Да много наранява половинката ти но бушуващите чувства и желанието да бъдеш с другият са много по силни от всякакъв разум . Да се побъркваш при мисълта ,че другият е с приятелката / приятелят си, и да не можеш да го докоснеш , да искаш ръцете му около себе си и да знаеш ,че е грешно, но да не можеш да си го избиеш от главата . Да не е редно но е човешко и само този ,който го е изпитвал може да разбере за какво става въпрос .

girlwithbrowneyes
02-21-2013, 00:11
i am agree with Girlwithblueyes.... май аз се намирам в подобна ситуация в момента..но се надявам да се вкарам в релси до няколко дни и да си изкарам от ума някои фантазии и мисли и да оценя реалността в която съм :(

Al3ksandra
02-21-2013, 12:52
И аз не знам за какви точно симпатии става на въпрос,но понякога може да изпиташ някакви симпатии, не в физически, а в душевен аспект. Т.е. ако с твоят приятел не сте достатъчно близки, или ,нз как да го опиша-доближава се до сродни души, та ако не сте сродни души, е възможно някой да ти допадне по действията и нещатата,който прави,не толкова по красота, интелект и т.н. И да, на сърцето неможеш да забраниш,ако е писано,ще се случи,човешко е.

FuCKkK13
02-21-2013, 13:05
не е кой знае какво ако нещата се свеждат само до симпатии... смисъл тия симпатии са краткотрайни по принцип.. ако вече нещата са на по-горно ниво бих се притеснила,но от единия поглед - едва ли.. има голяма разлика от харесване до обич и от симпатии до харесване ( такова харесване,че да искаш да си с тоя човек) .. а и не можеш да вържеш човека до себе си или той да си криви душичката щото на теб не ти харесва...

Paolafoka
02-21-2013, 21:18
Сигурно наистина има най-различни видове симпатии, но имах предвид по-скоро като привличане. Защото ако са приятелски симпатии, както някой беше написал, то може и към човек от твоя пол да имаш. Въпросът е като погледнеш някой да изпиташ някакво привличане, някаква емоция.. За мен от опит мога да кажа, че когато обичам, колкото и красиви момчета да познавам или да видя, ще ми е точно толкова безразлично, колкото и някое момче, което не е хубаво. Идеята е, че като държиш на човека до теб, не гледаш на другите като на сексуални обекти, дори преди да си имал някви такива желания :Д

YoUcANNOtiMaGiNe
02-22-2013, 10:44
^ Хах, продължавай да се самозалъгваш. Напълно нормално е да имаш симпатии към други хора, това е в природата на човек. Това че имаш някой до себе си няма нищо общо. Естествено, че и ти ще се заглеждаш по други, както и той, няма лошо. Въпросът е да не го взимаш под внимание, просто да не ти прави впечатление и да си останете само с гледането.

FuCKkK13
02-22-2013, 10:57
Сигурно наистина има най-различни видове симпатии, но имах предвид по-скоро като привличане. Защото ако са приятелски симпатии, както някой беше написал, то може и към човек от твоя пол да имаш. Въпросът е като погледнеш някой да изпиташ някакво привличане, някаква емоция.. За мен от опит мога да кажа, че когато обичам, колкото и красиви момчета да познавам или да видя, ще ми е точно толкова безразлично, колкото и някое момче, което не е хубаво. Идеята е, че като държиш на човека до теб, не гледаш на другите като на сексуални обекти, дори преди да си имал някви такива желания :Д

виж сега.. за такова привличане - не е от най нормалните,но пък ако не правиш нищо - отминава бързо и пак не е много от значение.. но в момента с това се опитваш да се самозалъгваш.. в момента правиш лошо само на себе си

fenkaaa
02-25-2013, 11:52
Нормално е,дори да не го искаш понякога,се случва.

jajjaj
03-20-2013, 11:01
Като си на диета, забранено ли е да гледаш менюто?

Оп, ето това е! Стига да са само леки симпатии, ако е нещо повече става лошо :)

Rebirthing
03-20-2013, 11:27
Зависи какво разбираш под симпатия. На мен много хора са ми симпатични, но това не значи, че ще се хвърля в леглото с тях.

bilqnavod
03-21-2013, 06:28
Не виждам нищо ненормално в това :D

kalpazanka
03-21-2013, 08:17
Не е като да не се е случвало да забележа нечия интересна физиономия, особено ако собственикът е интелигентен. :)
Няма и лошо в това, стига да не се прекрачва границата.

balu4ka
03-21-2013, 19:28
Честно и откровенно бих казала,че човекът до мен ще ми е предостатъчен ,за да ми е толкова завъртяна главата,че да не забелязвам това ,което се навърта наоколо.Просто,защото явно съм такъв характер.Случвало ми се е,когато бях с човекът ,които обичах и държах на него ,да излизам с приятелки и те да започват да обсъждат някого,които видно изглежда добре,но не съм впечатлена.Някак си не намирам смисъл,след като си с някой да се увличаш по някой друг,другото са си чисти оправдания.Било то природа,даденост и човещина,за мен това не е нито нормално,нито го считам за такова,но си е до характер и принципи.

psychopath
03-21-2013, 23:09
Като пръднята. Все някога ще те напъне на обществено място, не е твой избор. Изборът ти е единствено дали да се стиснеш или да се изрежеш душманската.

Общо взето...тваЙ! :D

Tsukuda_Hiroshi
03-22-2013, 03:09
Както ти казаха вече - не можеш да заповядваш на сЪрцето си. А може и сЪрцето ти да няма нищо общо, а "проблема" да е мааалко по-надолу ;) и да искаш разнообразие.
А ако не обичаш вече приятеля си или ако сте си омрЪзнали, тогава е ясна работата. СкЪсай с него и следвай симпатиите си...

tHe_COolEst_GIrl
03-29-2013, 15:33
Във една връзка някои хора изпитват малко по-големи симпатии, докато са обвързани, но това е напълно нормално, стига да става въпрос за ВРЕМЕННИ симпатии, за които хората често не се усещат,че са временни. А най-голямата грешка е, когато се поддадеш на временната симпатия. Така оставаш сам(а), заради глупавото мислене, че си срещнал нова любов. Но ако става въпрос за малко по-силно харесване, тогава МОЖЕ би си срещнал новата любов.
Надявам се, че съм била полезна :)

Ou7oFmYhEaD
03-30-2013, 20:39
Дали е нормално или не да има симпатии, ами зависи от гледната ти точка и от степента на симпатии, ако някой те привлича адски много и не можеш да се удържиш, това означава, че нещо във връзката ти не е наред. Влюбена ли си-никой друг не съществува за теб.

that's how we do nigga
03-31-2013, 19:04
И според мен е нормално.Не се притеснявай.Някой хора дори имат симпатии към повече от един човек и стигат до 3-4-ма.За повечето хора това е съвсем нормално.И да, според мен си по-консервативна и си мислиш, че нещата трябва да са перфектни и да имаш чувства само към един, защото така е правилно.По-добре се отпусни.Това е. :)

tori
03-31-2013, 19:11
Само аз ли не го намирам за толкова нормално?
Откакто съм обвързана, не съм имала симпатии, дори и бегли интереси към други момчета/мъже. Би трябвало да ми липсва това чувство, за да успея да го намеря на друго място. Не го намирам за нормално. Да заглеждам други и да са ми интересни като външност примерно, да. Но да изпитвам какъвто и да било по-силен интерес е абсурдно.
За пореден път някой го е казал преди мен. И - да - знам, че темата е маааалко старичка.

justasmile
04-01-2013, 08:00
Напълно нормално е... само внимавай и какво правиш :)