PDA

View Full Version : Kaкво ще стане?



LovEsIckk
02-19-2013, 17:01
Напрежението на протестите се увеличи. Хората вече протестират не само за тока, а за всичката паплач в последните 20 години, които са обрали България.
Преди малко казаха, че са пред парламента, а полицаите са отстъпили и са ги пуснали напред.
Чудя се какво ще стане ако свалят правителството? Кой ще дойде на тяхно място? БСП-арите,които продадоха почти всичко в България ли?
Със същите стари курви (ще ме извинявате), нов бардак ше се прави.
Кой да ни управлява, кой да дойде и какво да се промени?
Вие как виждате нещата?

yakuza_
02-19-2013, 17:08
Брат ми гледа босфор тв (спи докато телевизора работи). Не вярвам нещо да се промени, за предсрочни избори трябват няколко месеца да се организират чух тука поне 70 дни, а те самите избори са след 4 месеца. Според мен трябва нещо дебело да стане на протестите, че следващите поне да имат страх да ръсят/правят глупости. Дори мисля, че трябва да ни управлява външно правителство, назначено от ЕС. Ясно е, че всеки гледа да оправи себе си. Следващото правителство ще е коалиция, защото не вярвам някой да мине дори 30%, а ако не се и купуват гласове, дори 25.

ilovedeath
02-19-2013, 17:14
Брат ми гледа босфор тв (спи докато телевизора работи). Не вярвам нещо да се промени, за предсрочни избори трябват няколко месеца да се организират чух тука поне 70 дни, а те самите избори са след 4 месеца. Според мен трябва нещо дебело да стане на протестите, че следващите поне да имат страх да ръсят/правят глупости. Дори мисля, че трябва да ни управлява външно правителство, назначено от ЕС. Ясно е, че всеки гледа да оправи себе си. Следващото правителство ще е коалиция, защото не вярвам някой да мине дори 30%, а ако не се и купуват гласове, дори 25.
Съгласна.

Laana
02-19-2013, 17:19
Нищо няма да стане,аз съм на това мнение.Ще протестираме,но до време.Дянков може и да е подал оставка,но не мисля,че Борисов ще си жертва дебелия задник.На хората ще им омръзне и всичката помия ще си остане същата,даже и по-зле...

yakuza_
02-19-2013, 17:38
btw сега гледам минават полицайте и удрят някакъв, а той паднал и се свил :D бахти келешарската работа, като дойдат да те бият няма кво да им направиш

nqmaznacheniee
02-19-2013, 17:47
Една част от протестиращите изобщо не знаят за кво са там, друга пък са платени. За протестите съм, когато има конкретни предложения и всичко става по-спокойно, а не прости скандирания "оставка" и "мафия" и масови безредици. И дано народа не се поддаде и не даде властта на тези, които ни изебаха вече, че тогава ще ни затрият напълно. Не че разбирам много от политика, ама все още имам вяра в бате Бойко, все пак не може държава, от която е крадено 20 години да се оправи за един мандат.

yakuza_
02-19-2013, 17:51
Така е, ТИМ е голяма групировка вече, не е само във Варна отдавна.

NaOH
02-19-2013, 17:55
ITT: 15 годишни говорят за политика и преврат.

magneticfields
02-19-2013, 17:56
Това протести ли са?! Шайка неориентирани младежи, които ломят всичко по пътя си просто щот ся им се е паднало да крещят и да ломят. Това не е протест. Протестират разумни и интелигентни хора, които знаят какво искат и могат да докажат исканията си с разумни доводи.

magneticfields
02-19-2013, 17:58
ITT: 15 годишни говорят за политика и преврат.

Няма лошо! Именно младите са бъдещето на България. Не говоря за тези, които се интересуват само от това Андреа с кой се чу*а, има и много амбициозни млади хора, които знаят какво искат.

KumchoValcho
02-19-2013, 18:01
ITT: 15 годишни говорят за политика и преврат.

exactry 8-)

LovEsIckk
02-19-2013, 18:11
Дудас, отдавна не съм на 15 (за жалост :( ) И джакузито отдавна е минал 15
Просто съм гражданин на България и темата ме вълнува.
Не е решение да изчезне само Бойко,сещате се кои остават. Всички в системата трябва да бъдат "уволнени" и да изчезнат.Чудя се що за наглост и алчност..Особено от СерГЕЙ Станишев и Кунева.

LovEsIckk
02-19-2013, 18:16
Това протести ли са?! Шайка неориентирани младежи, които ломят всичко по пътя си просто щот ся им се е паднало да крещят и да ломят. Това не е протест. Протестират разумни и интелигентни хора, които знаят какво искат и могат да докажат исканията си с разумни доводи.

В сравнение с други протести, тук има и доста възрастни хора (за жалост, пребити с палки тази вечер), както и млади и интелигентни българи (ако съдя по интервютата, които взимат от протестиращите). Работата е там, че никой не знае какво трябва да стане. Както съм написала в 1-я си пост в темата, при евентуално сваляне на правителството, какво следва, какво може да очакваме.Ей за това е обърквацията.
А "хулиганчетата" и "ултрасите" половината са пъпчиви пубери, които ходят на протестите за да се правят на интересни пред връстниците, другата половина са платени хора от агитките, които са там с цел провокация. Не одобрявам това хвърляне на камъни от паветата и бомбички по полицаи. Те просто изпълняват заповеди.

LovEsIckk
02-19-2013, 18:18
Отговорът съм го дал отдавна, но няма кой да слуша.
Трябва ние да направим партия. Няма кой друг да свърши работата.

Само ако съм шефче! 8-)
В интерес на истината, замислям се, какво би било ако съм на мястото на управляващите. Никога не бих работила в НЕполза и в лошо на народа.Когато знаеш, че 7 милиона души са зависими от теб, не може да си позволяваш да гледаш собствения си задник преди всичко друго.

LovEsIckk
02-19-2013, 18:24
Първо смяна на формата на управление, нямаме нужда от 250 алчни задника. Винаги ще има предатели и крадци в редиците!

yakuza_
02-19-2013, 18:33
exactry 8-)

)))


Не мисля, че има определени години, за да се интересуваш от политика, аз примерно започнах да се зачитам из вестници и сайтове, като бях на около 17. А най ме радват хората дето викат - не се интересувам от политика, за мен това е все едно, да не се интересуваш от страната си.

Oy7ofCon7roL
02-19-2013, 18:38
В патова ситуация сме ! За който и да гласуваме една и съща, видяхме ги всичките колко струват.
Най-лесното за опозиционните партии е да поиска оставка на правителството, добре, но какво след от тука нататаче.... а да вече знаем, защото тоя филм сме го гледали вече. Бойко беше прав за едно ако подаде оставка това нищо няма да промени, айде всички му знаем дерта на него къв е и защо се натиска да изкара мандата, но все пак е прав, смяната на едно правителство с друго не води до нищо. Станишката дерта му е да дойде на власт и тия провеки, които предстоят да не се случват.
Ясно е какво трябва да стане и какво да се случи, свикване да велико народно събрание, което да промени конституцията и съответно да се намалят броят на депутатите наполовина и изборите да станат мажоритарни,и когато някой не си върши работата той да бъде отзоваван, това искат хората

yakuza_
02-19-2013, 18:46
Както и легализация на леката дрога и проституцията !
И никакви помощи без основно.
Намаляне на битовата престъпност.
Връщане на смъртното наказание, чрез обесване/публично убиване с камъни.
Връщане на казармата, поне 2-3 месеца.
Обвързване на университетите с реалния трудов пазар, поне до някаква степен.
Пълно разследване на целия преход от ЕС, налгане на съответните наказания и конфискуване на имуществото в полза на държавата.
Всеки използвал длъжността си за собствени нужди, да има забрана да заема държавна длъжност до живот.
Преразглеждане на закона за самоотбрана.
Да имаш право да трепеш печката дето иска да ти вземе телевизора.
Обявяване на неутралитет към всички бъдещи военни конфликти.
Премахването на ДПС, не съм чул в Германия да има турска партия, а имат милиони манафи.
Всички служители на ДС да нямат право да заемат ръкводни длъжности.
Психотест за всички заемащи депутатска позиция, както и такъв за обща култура и ИЯ тест.
На всички държавни служители, дето те гледат навъсено и е по - важен пасианса да им се намали заплатата и при промяна на отношението им към хората, да им се върне стандартната.

SpiritInBlack
02-19-2013, 18:46
Заради такива тъпи курви като авторката ситуацията стана много грозна днес.Когато не разбирате от нещо , не е срамно да се върнете назад и да отстъпите място на друг.Такава полицейщина не е имало от 89 година , дори 97 по време на преврата , финансиран с пари от Щатите , полицията не се изцепи както направи днес.Да биеш беззащитни хора , които могат да бъдат твои братя , деца и бащи , е просто грозно.Може да съм много неща , обаче никога , ама никога , не бих предал някого , който ми е гласувал доверие.И сега ще има обичайните инсинуации за платени провокатори от БСП , които всъщност бяха група скинари , които не разбират от социалната и политическа обстановка в страната.Хората са освирепели и отчаяни и само трябваше някой да запали кибритената клечка.В случая това беше народното недоволство срещу чуждестранните електропреносни дружества.Още по-кофти е , че те удрят не по хора като мен , които могат да действат с доводи и с аргументация да победят , а удариха именно най-долного съсловие , което просто е " тълпа ".Бат Бойко знае , че ако парламентарните избори бяха днес , щеще да загуби много повече от премиерския пост.И всичко , което трябваше на полицията беше малка провокация то съмнителни елементи.Тъжно

LovEsIckk
02-19-2013, 19:29
Aйде да си мериш приказките малко. Много лесно е да обиждаш на "курва", като не познаваш някой, а?
Спокойно, наясно съм, че е нямало такава полицейщина, не знам що реши, че мисля обратното.
И не подкрепям хвърлянето на боклуци по полицаите, най-малко защото и те хранят семейства, и те плащат сметки. Кво са виновни те, че е полицейщина, те ли са го направили?
Аре моля те, не се излагай , като ме обиждаш.Първо е невъзпитано, второ - дори не ме познаваш и трето е супер гнусно да наречеш жена така, още повече, когато е свястна и обратното на курва.

TrollFaace
02-19-2013, 19:39
Всички плюете по куките ама и по вас да хвърлят 2 часа простотии и на вас ще ви писне накрая ...
И дори да падне бате Бойко кой ще дойде на негово място ? Комунистите да дойдат да продадат още нещо ? А то вече няма нищо те го изпродадоха .... Трябва да ни направят колония на някоя богата държава иначе ще се краде и ще се тъне в мизерия много време ме съмнява ...

haritov
02-19-2013, 19:39
знаете ли какво ще стане ако падне правителството?

подаде ли оставка цените ще са същите следващата половин година и целия труд отива на вятъра

помислете от къде започна всичко

TrollFaace
02-19-2013, 19:44
http://www.youtube.com/watch?v=TQEXGld3vHA

Laana
02-19-2013, 19:44
Връщане на казармата, поне 2-3 месеца.

Преразглеждане на закона за самоотбрана.
Да имаш право да трепеш печката дето иска да ти вземе телевизора.

Премахването на ДПС, не съм чул в Германия да има турска партия, а имат милиони манафи.

+1

TrollFaace
02-20-2013, 00:00
Разглеждай форума като малко подобие на държавата. И какво се вижда - че същият манталитет, който властва във форума, го има и в държавата и от това тя е на това положение. Пробвайте да се справите с форума и държавата сама ще се оправи.
Ако не се бъзикаш си критичен случай брато ...

yakuza_
02-20-2013, 06:46
"Борисов се отказва, хвърля оставка"

И така :D

feikk
02-20-2013, 07:46
Не искал да участва в управление, в което полицията се бие с хората...
Ами ? Да ги беше спрял. 9 дена си мислят, че хората майтап си правят.

mlf
02-20-2013, 07:51
Дори мисля, че трябва да ни управлява външно правителство, назначено от ЕС. +1

Oy7ofCon7roL
02-20-2013, 07:57
От тук нататъче вече никой не знае какво ще става

Бог да пази България

но все пак



Ясно е какво трябва да стане и какво да се случи, свикване да велико народно събрание, което да промени конституцията и съответно да се намалят броят на депутатите наполовина и изборите да станат мажоритарни,и когато някой не си върши работата той да бъде отзоваван, това искат хората

feikk
02-20-2013, 08:09
Никой, ама абсолютно никой няма да се нахване да променя конституцията.
БСП, ДПС, ДОБРЕ ДОШЛИ !

girlwithblueeyes
02-20-2013, 08:10
Абе подкрепям хорицата с пенсии и тези дето бачкат денонощно за да си плащат тока . Обаче на много от тези протести са дошли хора само за да се покажат или защото ги мързи да си плащат високите сметки . Убедена съм че 90 % от протестиращите имат и лаптопи и телевизори и не ги гасят денонощно обаче не ми се плащат високи сметки . Е не става по цял ден да работят у вас 4 електро уреда и да искаш да плащаш по 50 лв сметка . Другата част са си вандали отишли да там да се доказват и да правят маймунджилъци.л Иначе за полицията няма да коментирам защото съм леко пристрастна само ще кажа че е хубаво да се поставите на тяхно място и да видите дали е особено приятно да ви замерят с камъни и яйца . Хората просот си вършат работата след като не става с думи нека е с нещо друго . Съгласна съм да се протестира но цивилизовано без ад се допускат разни вандалчета . Иначе не мисля , че тези протести ще имат някакъв успех но дано греша :)

EinGutesKind
02-20-2013, 08:11
Напрежението на протестите се увеличи.
Преди малко казаха, че са пред парламента, а полицаите са отстъпили и са ги пуснали напред.


Само така! И вчера казах - не трябва да се пречи да си свършат работата протестиращите. По мирен начин нищо няма да стане!

LovEsIckk
02-20-2013, 08:15
Попринцип българина е така. Има пари за заведения, лаптопи, нови телефони, коли и бензин, но за сметките си няма пари и знае само да се оплаква.

haritov
02-20-2013, 09:27
Попринцип българина е така. Има пари за заведения, лаптопи, нови телефони, коли и бензин, но за сметките си няма пари и знае само да се оплаква.

иди кажи това на площада че да се отърва от теб най-сетне

feikk
02-20-2013, 09:31
Винаги съм била на мнение, че хората трябва да живеят така, че да имат пари И за сметките си, и за телефони, лаптопи, кафета, и всичко, което може да поиска човек. Но дори да е по-скромен пак да не живее като клошар и да си брои последните стотинки за едното или за другото. А тук е така.

BrainDamage
02-20-2013, 19:10
дошли хора само за да се покажат или защото ги мързи да си плащат високите сметки .
srsly ??
само защото ги мързи ще е ..


Винаги съм била на мнение, че хората трябва да живеят така, че да имат пари И за сметките си, и за телефони, лаптопи, кафета, и всичко, което може да поиска човек. Но дори да е по-скромен пак да не живее като клошар и да си брои последните стотинки за едното или за другото. А тук е така.
Съгласна съм, но за да стане това човек трябва да има едни нормални доходи покриващи ежедневните му нужди.

girlwithblueeyes
02-20-2013, 19:32
BrainDamage Напълно се убедена , че по -голямата част от протестиращите са отишли там просто да се покажат или защото не им се плащат високи сметки въпреки че си ги правят самите те .

Повечето имат пари и за лаптопи ,и за почивки но когато нещо не им изнася и протестират .

Нека има протест но да е цивилизован живеем в цивилизована държава а не в джунглата . Така ставаме за смях, нe само в цяла Европа ами и в цял свят . Уж твърдим, че сме интелигентен народ и мрънкотим , че когато отидем в чужбина ни имат за диваци , е май с тези с действия доста се доближаваме до диващината .

Съгласна съм , че има хора наистина трябва да протестират но съм убедена , че не толкова много колкото излизат .

BrainDamage
02-20-2013, 19:46
Има и хора, които са отишли сигурно с такава цел, но едва ли хора на средна възраст, майки и бащи (които са и голяма част от тълпата) биха ходили с децата си там едва ли не само и само "да се покажат" и да излагат по някакъв начин на риск тези, за чието бъдеще се борят.

Аз се радвам и дори бих казала, че съм горда заради отношението на жандармерията тук, във Варна, и от начина, по който протичат протестите вече 11 дни. Мирно! Няма такива провокации като в София, няма полицейщина. Жандармеристите стоят със свалени щитове, движат се с хората и показват, че са съпричастни. От страна на тълпата вчера получиха овации, дни по-рано им беше поднесена роза от една дама, на чиито дух се възхищавам.

girlwithblueeyes
02-21-2013, 05:43
Ами не знам аз лично не бих завела детето си да гледам подобна диващина :)
И какво една част протестират за сметките за ток и против Бойка и друга част протестират ЗА Бойко . Е къде отиде обединението на народа ? Нали уж всички се бореха за една кауза ?