PDA

View Full Version : Лесна ли е матурата по философия и как се учи за такава?



4ushkopek
02-20-2013, 08:10
Какво ви е мнението за такава матура ? Има ли някой явил се на матура по философия ? Защо повечето хора казват, че е най-тегавата ? И на последно място, но не по важност , как се учи за такава матура ?

girlwithblueeyes
02-20-2013, 08:16
Не знам аз лично не бих карала такава матура .Иначе аз съм на мнение че ако си подготвен хубаво няма да имаш проблем с взимането й .Иначе и аз съм чувала че най-тегава но пък зависи от подготовката ти .

Amore-Mio*
02-20-2013, 10:37
Преди време бях проявила интерес към тоя предмет и матурата.
Посъветвах се с преподавателя си по философия и каза, че матурата си е трудна, защото именно включва няколко учебника /Психология и логика, Етика и право, Философия/ и се изисква добра подготовка за такава матура, мога да си извадя единствено такъв извод аз.

Иначе редовно учене, подготовка - интензивна и упорита, има си тестови книжки по философия /Матурата по философия - лесна и успешна, май на издателство Педагог беше/ И така.

zlatko98
02-20-2013, 19:33
Най-тегавото във Философията според мен е, че е изключително субективен предмет. Ти може да си учил нещо, но ако твоето мнение не съвпада с това на проверяващите...

CoNviCt
02-20-2013, 19:44
Няма значение. Ако мнението ти е правилно аргументирано, защитено, то не мисля, че биха се заяли.