PDA

View Full Version : Мускулна Треска



zeleniq_domat
02-20-2013, 09:16
От вчера тренирам кик-бокс, бях обездвижен 1 месец преди т'ва поради травма на коляното, краката ми са като вдървени. Какво да правя? Пих Аспирин, правих си масаж на бедрата, ама е пак същото положението...

zeleniq_domat
02-20-2013, 09:16
Моля помогнете

redbul2
02-20-2013, 09:32
Няма сигурно лечение на силната мускулна треска. Така се получава след дълго прекъсване. Аз затова много често съветвам начинаещите във фитнеса да започнат първата си тренировка в петъчен ден. Същото важи и за другите спортове. Можеш да опиташ и с топъл душ,но едва ли ще помогне особено. Трябва време за да мине. Поне 10-18 часа.

redbul2
02-20-2013, 09:34
Опитай с някакви витамини. Б-комплекс или други комбинирани.

firstdiesel
02-20-2013, 09:47
треската е микроразкъсвания в мускула, те изискват аминокиселини (протеини), вода и соли, и време!

аз понеже тренирам за миофибрилна хипертрофия и всеки път имам треска!

аспирина не лекува разкъсванията, а просто обезболява ...

redbul2
02-20-2013, 10:05
Вземи на първо време комбинирани витамини за да ускорят клетъчния метаболизъм и стимулират репаративните, възстановителни процеси. Водата и солите също са важни,а може и аминокиселини за по-бърз възстановителен процес. Всичките тези неща в количество не по-голямо от 1/2 до една дневна доза. Иначе ще се блокира черния дроб,което може и да е станало с аспирина който си взел. И тогава ще се забавят и удължат възстановителните процеси. Можеш да вземеш витамини съдържащи и разни ензими за ускоряване на възстановяването.
От повишения и ускорен метаболизъм зависи да ти мине по-бързо.

zeleniq_domat
02-20-2013, 10:09
А днес да отида ли на тренировка пак? В смисъл, вредно ли ще е за мен ако отида?

redbul2
02-20-2013, 10:17
А днес да отида ли на тренировка пак? В смисъл, вредно ли ще е за мен ако отида?
Точно там е проблема. Някои се оправят с леки загряващи тренировки. На принципа "клин клина избива". Аз нямам опит с подобни неща,обаче някои се хвалят,че по тоя начин бързо им е минавало. Нооо това трябва да бъде лека (до средна интензивност) тренировка за загряване,а не тежка натоварваща,която допълнително може да влоши нещата.
Това,което горе писаха за солите и електролитите е много важно. Дори маратонците вземат подобни неща,а в магазините съм виждал,че се продават шишета с такава течност (соли и електролити).

zeleniq_domat
02-20-2013, 10:18
ОК, мерси много за съветите. :)

minchorna
02-20-2013, 10:23
От вчера тренирам кик-бокс, бях обездвижен 1 месец преди т'ва поради травма на коляното, краката ми са като вдървени..

Иска се време.Като си изкълчих коляното (излезе ми капачката от легълцето) 2 седмици не можех да си свивам крака.Заставах в края на леглото и с леки движения отпусках крака надолу.Единствено времето може да ти помогне.НЕ СЕ НАПЪВАЙ,ако чувстваш,че все още не си готов.Лека полека нещата ще си дойдат на мястото,само гледай да не го натоварваш..Все пак 1 месец обездвижване си е много време..Нерви,мускули и т.н всичко иска възстановяване.

DownloadVirus
02-20-2013, 12:04
За мускулната треска трябва да раздвижиш кръвта - това е цялото,никакви амино няма да ти помогнат.. След тренировка може да пробваш студен душ (не съм пробвал,но виж следното) http://www.bb-team.org/articles/4000_ledena-banya-ice-bath

firstdiesel
02-20-2013, 14:53
ако трексата лека, минава когато се пораздвижеш, но ако е силна сурова болка .. тази сурова болка става пареща болка!

Ukhtar
02-20-2013, 16:21
Студения душ след тренировка е много голям кеф.

Внимавай с коленото и си рпави разходчици.

Donnie.Yen
02-20-2013, 20:11
не говорете глупости, след тренировка аспирини, аулини, бири да се пият са митове и са излишни, натрупването на млечна киселина между мускулните влакна се дължи на сложни химични процеси при който има изгаряне на АТФ до АДФ, след тежка интензивна физическа работа, трябва веднага да се приеме голяма доза протеин за да запълни и възтанови мускулите от 'увреда' от работа и да възтанови изгубеното, за това активните спортисти имат 1 торба протеин който съдържа и аминокиселини приемаш 1 доза след тренировка и ядеш нещо високо въглехидратно защото въглехидратите вкарват аминокиселините в мускулните влакна и тези аминокиселинни комплекси възтановяват изгореното при работа а протеина осигурява храна за мускулното делене.. и когато си обездвижен и треираш бойни спортове 2 седмици се прави кръгово трениране въже колело патека лицеви подскоци и тн да влезеш в тонус и тахикардичен ритъм не да ти играе сърцето

firstdiesel
02-20-2013, 20:57
мускулната треска не може да се дължи на млечната киселина .. понеже тя за 2-3 часа се разсейва, а треската понякога продължава до 72 часа!
на млечната киселина се дължи онова парене при многото повторения ..

firstdiesel
02-20-2013, 20:59
а при някои хипериздръжливи атлети се наблюдава даже спад в млечната киселина след тренировка!

Ukhtar
02-21-2013, 08:43
на каквото и да се дължи, колкото по-обездвижен си, толкова по-сериозна е

SummerWave
02-21-2013, 15:31
Нормално като тренираш от вчера да имаш мускулна треска,след всяка една тренировка ще става по-добре.