PDA

View Full Version : Ежедневна прическа .



Miki26
02-20-2013, 17:00
Здравейте момичета ! Първо извинявам се , ако вече има такава тема , всъщност намерих една такава , но беше от 2009 и ми беше малко страно да пиша там , извинявам се и ако има пропуснати букви или грешки но имам проблем с лаптопа :( . Тази тема я направих , за да споделим как оформяме ежедневната си прическа и как потдържаме косата си здрава . Разбира се , ще започна аз : Вечерта (когато имам време) напръсквам със среи и я навивам на парцалчета , ролки или чорапи (да знам това с чорапите звучи странно) . Сутринта рзрезсвам буклите с пръсти , оправям бретона и пръскам с лак . Когато нямам време да я приготвя от вечерта я оправям сутрин доста дълго (отнема ми много време за най-обикновенна прическа) . Когато стана я навлажнявам убилно и я стилизирам със сешоар и кръгла четка , разделям косата на три части долна , средна и горна в долната и средната част правя вафлички само в корените , за да стане обем и пускам горната част , за да не се виждат . Краищата начупвам с пяна или правя леки булки с преса за изправяне , уформям бретона като сложа фибички , за да не пада в очите и накрая пръскам с лак , за да издържи до края на деня . Извинявам се , че е толкова дълго обяснението ми :( . Много ще м е интересно как вие уформяте косата си сутрин и колко време ви трябва :) , надявам се темата да е полезна на някого :) !

nor4eto99
02-20-2013, 17:14
Ами има тема всичко за косата вол 6 http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/541017-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-6 Иначе аз си правя плитки на вечерта или спя на продълговати ролки (или ме мързи до такава степен, че само си я връзвам с ластик) и сутринта си хващам предната част на косата с шнола (малка черна) http://mimsi89.cosmopolitan.bg/blogs/326365bc0c2b5aaad6443da14e4e61d4/th_1.jpg?1333453377004 като това само дето не си правя обем...

Hayashi
02-20-2013, 17:38
По принцип си ходя с пусната коса. Преди я изправях, сега вече не. Когато съм много рошава се връзвам на висока опашка. А понякога се връзвам и на две плитки.

whitediamond
02-20-2013, 18:00
Разделям косата на две части и правя определен брой плитки. Като цяло гледам да направя по-едри плитки,за да не губя много време. Преди си къдрих косата с кърпички,вестници и какво ли още не. Голяма загуба на време е. Или да си навиваш косата с ролки и после спиш с 300 зора.

marble
02-20-2013, 19:32
Аз през по-голямата част от времето правя това- http://25.media.tumblr.com/e7411cccf091871e275404ed4635cecb/tumblr_mijbgeejoW1s5wp47o1_500.jpg
Това е елементарно. С пресата за изправяне на ниски градуси хващам по-големи кичури и леко накъдрям краищата.
Просто много съм изморена вечер да си правя плитки или нещо подобно.

girlwithblueeyes
02-20-2013, 19:34
Обикновено я нося на опашка или на някакво небрежно кокче . Или просот й слагам някаква фибичка на бретона или диадемка . общо взето не се занимавам мноог много за 2 минути и съм готова .

strawberry88
02-20-2013, 20:51
Попринцип съм с пусната коса.Естествена или някои кичури оправям с пресата, ако се наложи.В дните, в които не я харесвам особено, съм на опашка или кокче. :Д

petia955
02-21-2013, 15:42
Колко често си миете косата? И много ли е вредно да си я мия през ден или два? Примерно 3-4 пъти седмично. Иначе аз си я мия сутрин, преди училище, слагам си пияна суша с главата надолу, връзвам се кокче и стоя така докато не стане време да излизам и така хем имам обем, хем е чуплива.

girlwithblueeyes
02-21-2013, 15:43
Мия я в Неделя и в Сряда :) . Не е полезно за самата коса да се мие всеки ден .

~The Smile~
02-21-2013, 16:34
Вечерта винаги си вързвам косата на кок. Сутринта се сресвам с четка и се връзвам на висока опашка.

EternalDream
02-21-2013, 16:39
Вкъщи - небрежни кокчета, постоянно. Преди да изляза се сресвам и това е :D

mimijessi
02-21-2013, 16:59
Попринцип съм с пусната коса.Естествена или някои кичури оправям с пресата, ако се наложи.В дните, в които не я харесвам особено, съм на опашка или кокче. :Д
+

strawberry88
02-21-2013, 18:08
Колко често си миете косата? И много ли е вредно да си я мия през ден или два? Примерно 3-4 пъти седмично. Иначе аз си я мия сутрин, преди училище, слагам си пияна суша с главата надолу, връзвам се кокче и стоя така докато не стане време да излизам и така хем имам обем, хем е чуплива.

Мий я 2 пъти седмично.Най-много 3.Повече от това е вредно. :)


И спрете се с това пияна!Пише се пяна бе хора! ;x

whitediamond
02-21-2013, 18:23
Колко често си миете косата? И много ли е вредно да си я мия през ден или два? Примерно 3-4 пъти седмично. Иначе аз си я мия сутрин, преди училище, слагам си пияна суша с главата надолу, връзвам се кокче и стоя така докато не стане време да излизам и така хем имам обем, хем е чуплива.

Не е добре да си миеш косата толкова често и не е добре да си я миеш преди училище,особено зимата,когато е студено.
Гледай да не се разболееш. Иначе,ако си я миеш толкова често би трябвало да ти се омазнява повече.
Намери някакъв начин да си миеш косата 2 пъти седмично,все ще измислиш нещо. Относно пяната - не съм и голям фен. По мои наблюдения е по-добре да си мачкаш косата с вода,отколкото с пяна. За мен е едно и също,дори с пяната става по-гадно,защото ми се омазнява косата от самата пяна.

strawberry88
02-21-2013, 18:55
Не е добре да си миеш косата толкова често и не е добре да си я миеш преди училище,особено зимата,когато е студено.

Защо пък точно преди училище да не е добре? :D И има сешоари също.

tonssy
02-22-2013, 10:38
не е добре да си я миеш преди училище,особено зимата,когато е студено.
.

Защо "не е добре" ?
Тя си избира кога да си мие косата- сутрин/ вечер/ следобед........
Иначе аз повечето дни съм с пусната коса, само предните кичури ги вдигам с фибичка и тези отстрани (бебешка коса.. :D) изправям с пресата. Понякога си връзвам половината от косата или просто цялата коса на опашка. Рядко ходя с плитка, щото сама не мога да си я направя перфектна и само се изнервям :D

tonssy
02-22-2013, 10:42
опа, двоен пост, съжалявам :Д

whitediamond
02-22-2013, 12:51
Ами не е препоръчително. Няма да стане по-здрава,във всеки случай.
Пък и при мен имаше обратен ефект,точно поради миенето на коса преди училище. И какво,като има сешоар?