PDA

View Full Version : Имам нужда от 2 Есета .. help



Guspata
02-21-2013, 12:59
Трябват ми 2 есета:
Първото е по Биология на тема : Живота в Бъдещето
Второто е по История на тема : Героизмът на хората по време на Втората Световна Война

Есетата ми трябват до края на месец Февруари
ако някой знае нещо нека сподели :)

CoNviCt
02-21-2013, 13:19
Сигурен ли си, че трябва да бъде есе?

Guspata
02-21-2013, 15:10
по история съм сигурен че трябва да е есе .. по биология не съвсем :Д

pepa97
02-21-2013, 15:48
1. Можете ли да си представите живота през 2050г.? Може би ще летим до луната през ваканциите или ще разхождаме домашните ни любимци във виртуална реалност...

След много проучвания е установено, че всеки човек има различни представи за това как би изглеждало нашето бъдеще. Резултатите демонстрират ясно и страховете и надеждите.

Известно е на всички, че начинът на живот поетапно се променя.

Обучението ще се е променило много. Децата няма да ходят на училище. Вместо това те ще седят на специално проектирани „Модули за учене” вкъщи, където компютър ще ги превежда към уроците за деня. „Учителят” ще бъде холографско изображение, което ще се появява, когато детето има нужда от помощ.

Домашният живот ще бъде по-добър. Хората си го представят по много различен начин. Например къщите ни ще бъдат управлявани от компютър; автоматично ще се включват светлини, музика и утопление; вместо ключ ще използваме отпечатъци, за да отворим входните врати. Повечето хора вярват, че до 2050г. роботи ще вършат къщната работа и ще ядем предварително приготвена храна, готвенето ще е само за забавление в бъдещето.

Предполага се, че занапред работата ще заема по-малка част от деня ни и ще имаме повече свободно време за забавление. Това означава, че ще трябва да научим съвсем нови умения за бъдещите игри. Може би ще прекарваме коне за игри, с индивидуални географски опоненти или с мрежа от приятели, без изобщо да напускаме домашния комфорт!

Космическото изследване ще увеличава популярността си. Проучванията показват, че хората вярват в това, че човекът редовно ще посещава Марс и че пътуването по нашата планета ще се промени. Предполага се, че няма да има коли в центровете на градовете, замърсяващи околната среда. Заместители на колите, които използваме днес може би ще бъдат електрични или със слънчезареждащи се батерии.

Замърсяването като цяло тревожи много хора. Някои мислят, че на планетата ни ще е невъзможно да се живее и че ще плащаме може би за чист въздух, както сега плащаме за чиста вода.

От друга страна хората са доста оптимистични относно изгодата от генното инженерство, мислейки че учените ще го използват, за да лекуват болести като рак и СПИН. Ако учените успеят да намерят лек ще имаме много по здраво общество.

Изводът за нашето общо бъдеще е такъв: някои хора се тревожат за това какво ни очаква, други са изпълнени с надежда и ентусиазъм. Колкото и тъмно, и колкото и светло да изглежда бъдещето, от нас зависи да се грижим за планетата ни и да се опитваме да я направим по-добро място за живот!

pepa97
02-21-2013, 15:50
2. http://vestnikpriatel.com/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D1%8A%D 1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%BE%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0 това намерих ,дано съм ти помогнала!

Amore-Mio*
02-23-2013, 10:27
Трябват ми 2 есета:
Първото е по Биология на тема : Живота в Бъдещето
Второто е по История на тема : Героизмът на хората по време на Втората Световна Война

Есетата ми трябват до края на месец Февруари
ако някой знае нещо нека сподели :)

По първата тема напиши своите представи за това какъв ще е живота в бъдеще. До какво според теб биха довели развитието на технологиите, през 2020 година, например. Можеш да си намериш и някакви насоки в интернет, но мисля, че нямаш нужда. Просто напиши първото нещо, което ти изникна, когато прочете "Животът в бъдеще".

Относно втората тема: там наблягай на героизма на хората, пожертвали живота си в името на това да ни подарят свободата.