PDA

View Full Version : Баща ми се държи зле с приятелите ми



gato
02-21-2013, 14:49
Чувствам се притисната и много притеснена. Баща ми ненавижда моите приятели, а няма никакво основание - нито са някакви простаци, нито са лоши, нито има и малък повод да се безпокои. Случвало ми се е някой да ме търси вкъщи (приятел) и той да го напада и да ме излага пред него, а после да ми се кара. Обезпокоена съм от факта, че винаги е възможно някой да ме потърси и ако баща ми е у нас става опасно. Ако кажа на приятелите си да не ме търсят ще изглеждам смешно. И пак казвам баща ми няма ни най-малък повод аз притеснение, нито аз му давам такъв. Какво да правя?

BuBzzz
02-21-2013, 15:15
Обясни му,че приятелите ти не са лоши момчета/момичета.Може би се притеснява да не би да попаднеш в лоша среда ли не знам..странно е

xoxi
02-21-2013, 16:54
Защо да изглежда смешно? Казваш им да не ходят у вас и ако има нещо, да те търсят по телефона и това е. Няма нужда да им даваш обяснение защо. А и предполагам, те сами могат да се сетят.

Amore-Mio*
02-21-2013, 19:19
На колко си?
Какви са аргументите му, за да оправдае себе си и държанието си?

Иначе сядаш и говориш с него като голям човек. Обясняваш му как се чувстваш и че не ти е приятно така. Изслушваш го и него, и се опитвате да намерите един компромисен вариант, който да устройва и двама ви.

xXxPETYAxXx
02-21-2013, 19:59
Само към момчетата ти приятели ли се отнася така?
Нормално е и моя не обичаше да ме търсят момчета, не ги разпитваше тях, ама после разпитваше мен. :D Обесни му, че са ти най-добри приятели и нищо повече, а ако има нещо повече между теб и някое момче, ще споделиш с вашите. Спечели им доверието.

gato
02-21-2013, 20:20
15. Няма абсолютно никакви аргументи. // Да, може да се каже, че се отнася към момчетата. Не знам защо винаги с момчетата съм се разбирала повече и за това имам повече приятели момчета. Щеше да е хубаво после да разпитва мен или да спорим, но освен това той гледа злобно и понякога се кара с приятелите ми без да има повод и ме дразни адски много, защото никога не съм правила нищо, с което да предавам доверието и точно за това ми е странно защо никога не ми вярва. :( Дори като говорим и му обясня пак няма разлика :(

LoupGarrou
02-21-2013, 22:58
Ти си момиче, което движи с момчета, сама се досети за какво става въпрос. Дори да не се корени в това проблема, със сигурност го ескалира до някаква степен.

Иначе, кажи на приятелите си, няма нищо срамно и ще те разберат. Всеки има приятели, които е посещавал посред нощ, оставал е до късно и редовно са се събирали у тях, както и такива, до чиито къщи по правило не се припарва.

JDeel
02-22-2013, 12:10
Някои бивши военни се държат откачено :) Баща ти просто има собственическо чувство, което с времето ще го отцепи от хората и накрая ще свърши сам без никой да го търси.


Ако кажа на приятелите си да не ме търсят ще изглеждам смешно.
Що бе, яко е - не ме търсете вкъщи, защото баща ми ще ви натупа. Забранените неща са интересни :)