PDA

View Full Version : Приятелят ми ме има за своя собственост



BuBzzz
02-21-2013, 15:09
Здравейте, приятели!
Имам си приятел вече от 3 години. Проблемът е,че той ме има за своя собственост и това до някаква степен ме дразни. Постоянно иска да ми казва как да се обличам, какво да нося, какво да правя, постоянно ме следи къде съм, ревнува ме ужасно много, а знам, че ме обича наистина много. Доказвал ми го е милиони пъти за тези 3 години. Аз него също много го обичам, но просто не мога така. Аз най-много мразя някой да ме командва. Казвала съм му го много пъти да престане да казва: “Не може да си го купиш това, прекалено късо е или прекалено разголено.” Писна ми наистина Моля Ви, кажете ми какво да правя. Обичам го много, той мене също, имаме планове за в бъдеше и т. н., но искам да престане с тези работи.

HollyGolightly
02-21-2013, 15:35
Командва те, защото така си го научила, ти си му позволила да ти се налага и да ти казва какв да правиш. Поговори с него, кажи му как се чувстваш, че не можеш така. В крайна сметка той ти е приятел, не родител. Ако не стане с приказки, просто му покажи, че и ти си имаш мнение за нещата, рано или късно той ще свикне...или ще се разделите.

xXxPETYAxXx
02-21-2013, 15:35
Е, явно можеш да го търпиш 3 години, минало е времето да го променяш.

Опитай с разговор, обесни му как се чувстваш(това, което написа тук), но не ми се вярва да има ефект - малко е късничко за това.

П.П: Защо пазаруваш с него?!
П.П.2: Не че нещо, ама и аз(ако бях момче) не бих желала гаджето ми да се облича като тея от магистралата, а като казваш "прекалено разголено, прекалено късо", точно това си представям. Може би това е градивна критика изказана по неправилен начин.

Amore-Mio*
02-21-2013, 16:01
Тогава му покажи, че не си негова собственост и че какъвто и да ти е, и независимо от това колко време сте заедно - няма право да си налага мнението.

feikk
02-21-2013, 16:21
ужас 8-) ако тва, че ти казва какво да обличаш ти е най-големия проблем, по-добре да замълча.
относно ревността и тва къде и кво правиш, почни и ти, да види как се чувстваш.

BuBzzz
02-21-2013, 16:59
Е, явно можеш да го търпиш 3 години, минало е времето да го променяш.

Опитай с разговор, обесни му как се чувстваш(това, което написа тук), но не ми се вярва да има ефект - малко е късничко за това.

П.П: Защо пазаруваш с него?!
П.П.2: Не че нещо, ама и аз(ако бях момче) не бих желала гаджето ми да се облича като тея от магистралата, а като казваш "прекалено разголено, прекалено късо", точно това си представям. Може би това е градивна критика изказана по неправилен начин.

Аз не се обличам нито разголено,нито късо.Мразя такива дрехи,не обичам дрехите където са по мен като клинчета и тесни блузи.Просто да кажем ако си харесам някой блузка отпред нали нормална,а отзад е на половина с гол гръб и той ще каже,че е разголено

BuBzzz
02-21-2013, 17:01
А и той преди не беше такъв.От скоро се промени...горе-долу половин година

xXxPETYAxXx
02-21-2013, 17:08
Говорила ли си с него на тази тема?

BuBzzz
02-21-2013, 17:20
Даа,все вика ок ок и не се променя

bebeemalko
02-21-2013, 18:17
облечи се един път като монахиня само за да му видиш изражението ама гледай да е доста зле. Аз такъв експеримент бих си направила щом не разбира от дума.

PainMonopoly
02-21-2013, 20:35
Правиш каквото си искаш и го оставяш да си мрънка. Трябва да му е ясно, че така стоят нещата. Няма какво да направи. Както казаха, ти си го разглезила и си му играла по свирката, затова ти се е качил на главата.

anonymous708973
02-22-2013, 06:49
Както казаха, ти си го разглезила и си му играла по свирката, затова ти се е качил на главата.

Да.
Или сядате и говорите дълго, при което той казва нещо различно от "ок, ок", или започваш да му правиш напук, което ще завърши зле.

YoUcANNOtiMaGiNe
02-22-2013, 10:37
Да-да, надявай се, че може да се промени само заради теб. Ще има да хабиш нерви, но човека няма как да го промениш. Вариантите са да се примириш с положението или да му биеш шута.

FuCKkK13
02-22-2013, 11:12
Е, явно можеш да го търпиш 3 години, минало е времето да го променяш.

Опитай с разговор, обесни му как се чувстваш(това, което написа тук), но не ми се вярва да има ефект - малко е късничко за това.

П.П: Защо пазаруваш с него?!
П.П.2: Не че нещо, ама и аз(ако бях момче) не бих желала гаджето ми да се облича като тея от магистралата, а като казваш "прекалено разголено, прекалено късо", точно това си представям. Може би това е градивна критика изказана по неправилен начин.
+.. ако според това ти казва само как да се обличаш - ами извинявай с правото си е.. никой не иска всеки да може да види на гаджето му атрибутите,щото с тия дрешки по една педя точно всичко се вижда... ако е за друго като ''тая тениска не ми харесва на мен,няма да си я взимаш '' или ''вземи си синята,не жълтата'' е за това вече не... казваш му,че и ти имаш мнение и че на теб другото повече ти харесва,че няма той да го носи и си го купуваш.. след като си го купиш няма какво да направи..

alskdjfhg
02-22-2013, 12:07
Както казаха, опитай се да му обясниш, че нещата не могат да продължават така. От личен опит ти казвам, че ако това продължи в един момент ще почувстваш, че те задушава и рано или късно ще го оставиш..

BuBzzz
02-22-2013, 19:53
+.. ако според това ти казва само как да се обличаш - ами извинявай с правото си е.. никой не иска всеки да може да види на гаджето му атрибутите,щото с тия дрешки по една педя точно всичко се вижда... ако е за друго като ''тая тениска не ми харесва на мен,няма да си я взимаш '' или ''вземи си синята,не жълтата'' е за това вече не... казваш му,че и ти имаш мнение и че на теб другото повече ти харесва,че няма той да го носи и си го купуваш.. след като си го купиш няма какво да направи..
Обясних по горе,че не нося разголени дрехи,нито се обличам предизвикателно нито нищо.Просто за него всичко е късо,разголено и т.н.Не знам сигурно иска да нося фередже :D

ShtrudeL
02-22-2013, 22:39
е пък настояваш си за твоето без да се примиряваш и толкова