PDA

View Full Version : Дълга коса?



Jorgge
02-21-2013, 15:30
Здравейте! :) Не знам дали темата е за тук...предварително се извинявам! Таа от много време искам да си пусна дълга коса, но чак сега се реших ;s Питах няколко мои приятели има ли нещо по специално и те ми казаха, че е трудно и че трябва на 2-3 месеца да махаш по 1-2 сантиметра. Но въпроса ми е не за дължината, а за обема! Трябва ли просто да си оставиш косата да расте и от време на време да махаш по 1-2 сантиметра от дължината, или има друг начин? Моля пишете! :S

girlwithblueeyes
02-21-2013, 15:46
Имали апмули за растеж на коса , има тривитаминол .
П.П Зависи колко искаш да порасне lol

~The Smile~
02-21-2013, 16:30
По принцип косата расте по-бързо като я скъсяваш по малко редовно. Иначе ако я оставиш просто така да си расте без грижи,ще нацъфти.

nevermind...
02-21-2013, 17:12
Еми значиии оставяш я и не я пипаш извесно време... След това й хващаш само връхчетата и я филираш. И това се повтаря на 2 месеца. Така е при мен :lol:... Но ще има моменти, в които ще изглежда адски смешно. Аз като си гледам снимки от преди година- година и половина се чудя как съм могъл да бъда с такава смешна коса, но вече като стане дълга си е окей. Но при всички е строго индивидуално, аз съм с адски гъста коса и не цъфти, за това ходя по-рядко на фризьор. Ти отиди на фризьор и ще ти кажат какво да правиш.. Но дългата коса не е за всеки според мен, адски тъпо е, ако не ти се занимава да се грижиш за нея и е адски противно като видиш някой калъф с мазна, дълга коса и тениска на Металика (примерно) от 10 лева.

Jorgge
02-21-2013, 19:16
Прав си! Но от много време искам ии съм готов на всичко! Благодаря! А за периода когато нито можеш да я вържеш, но все пак е дълга? Може ли да се справя без гелове и тем подобни или няма да ме бъде?

PainMonopoly
02-21-2013, 20:41
Трябва да се подрязват само краищата на 3-4 месеца, защото ако не се, цъфтят и цъфтежа става все по-дълбок и по-дълбок. После като отидеш при фризьорката, тя ще ти вземе половината коса защото ще е само нацъфтели върхове.

Докато можеш да я връзващ ще минат сигурно 2 години. До тогава е много дразнещ период.

И въобще, дългата коса е много дразнеща и отваря много работа, а реално не си струва. Времето ти за къпане се удължава примерно 5 пъти. Ако не си сушиш косата, трябва да се съобразяваш с нея кога се къпеш (да си легнеш с мокра коса или да излезеш с нея на студа не е много приятно). Тоест, ще оказва влияние върху графика ти.

Цялата тази работа не е за мъж, жените да му мислят за маски и шампоани и кристали и сешоари и ластици и четки за коса. :Д

nevermind...
02-21-2013, 21:34
^ Има право :D.. Иначе не ти трябват никакви гелове енд шит.. Трябва ти търпение... Аз пускам коса от 2 години и имаше само един период, в който можех да я връзвам.. Но аз си харесвам косата стърчаща на всякъде и къдрава. И гледам да се ограничавам от всякакви гелове, лакове, преси етц. защото не влияят добре на косата. Иначе като си свикнеш да си се грижиш за нея не ти прави огромно впечатление :D

Jorgge
02-22-2013, 11:35
Мерси много :D

JDeel
02-22-2013, 11:54
Обема зависи най-много от типа на косата. Макар че има и един силен фактор за който аз поне не съм чувал да се говори - водата. В София например, водата е мека и косата се чувства добре. В други градове сякаш съдържа лепило - след 2-3 къпания вече имаш каска на главата вместо коса.

Jorgge
02-23-2013, 12:49
И аз съм чувал за това, но не знам. Един приятел ми каза, че имало начин да се намали само обема без дължината?