PDA

View Full Version : Приятелят ми иска мотор???



smile_for_you
02-21-2013, 18:50
Проблема ми може би за повечето от вас, няма да е проблем, но аз искам да го споделя. Значи, приятелят ми иска да си купи пистов мотор. Аз съм крайно ужасена от тях, пътищата ни, лично в моя край не позволяват карането на такива мотори. Стават толкова злополуки, че направо настръхвам, защото знам че всичк казват, че не карат бързо, но скоростта увлича и не се усеща. Не искам да прекарвам дните си в притеснения, дали не е станало нещо, защото аз съм много викирена.Адски много го обичам и няма да мога да понеса, ако му се случи нещо. Откакто видях и чух толкова неща за тези мотори, просто съм потресена. Не искам и приятелят ми да е изложен на тази опасност, защото знам че когато е ядосан особено не знае какво прави, а ние се ядсоваме взаимно всеки ден. Та, молбата ми към вас е: какво да направя? Не знам, сигурно ви звучи ненормално, но кажете мнението си. Искам да го видя, все пак. :)

TheBeliever
02-21-2013, 18:54
Нищо не прави.

Знаеш ли колко катастрофи с автомобили стават дневно? Колко трудови инцидента? Може да се спъне и да го отнесат на светофара. Може някой луд да го наръга в подлеза.

Ако тръгнеш да си мислиш какво може да му се случи във всеки един момент, по-добре да се хвърлиш от някъде.

smile_for_you
02-21-2013, 18:56
Нищо не прави.

Знаеш ли колко катастрофи с автомобили стават дневно? Колко трудови инцидента? Може да се спъне и да го отнесат на светофара. Може някой луд да го наръга в подлеза.

Ако тръгнеш да си мислиш какво може да му се случи във всеки един момент, по-добре да се хвърлиш от някъде.

Да, знам че е така. Но като знаеш, че това е мотор и то пистов.........

HollyGolightly
02-21-2013, 18:56
Просто му кажи ти какво мислиш и от какво се притесняваш, но в никакъв случай не му опявай. Не му мрънкай и не се сърди, понеже това само ще го ядоса и най-много да ти направи на пук.

xXxPETYAxXx
02-21-2013, 18:58
Че са опасни - опасни са, но в България е опасно и да си пешеходец.
Не мисля, че има какво да направиш, освен да се примириш с факта.

mlakniwe
02-21-2013, 18:58
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/14803_367315286709860_893461208_n.jpg

smile_for_you
02-21-2013, 18:58
Просто му кажи ти какво мислиш и от какво се притесняваш, но в никакъв случай не му опявай. Не му мрънкай и не се сърди, понеже това само ще го ядоса и най-много да ти направи на пук.
Казах му. Той каза, че няма от какво да се притеснявам, защото знам как кара. И ако му харесал щял да си го купи. А аз знам като се качиш на такъв мотор какво става. То просто те въвлича и искаш още и още.

HollyGolightly
02-21-2013, 19:02
Казах му. Той каза, че няма от какво да се притеснявам, защото знам как кара. И ако му харесал щял да си го купи. А аз знам като се качиш на такъв мотор какво става. То просто те въвлича и искаш още и още.
В такъв случай не виждам какво друго можеш да направиш. Той просто ти е казал по мил начин, че ще прави каквото си поиска, а ти трябва да го оставиш. Много неща са опасни, но хората ги правят. Стига си се притеснявала.

smile_for_you
02-21-2013, 19:03
В такъв случай не виждам какво друго можеш да направиш. Той просто ти е казал по мил начин, че ще прави каквото си поиска, а ти трябва да го оставиш. Много неща са опасни, но хората ги правят. Стига си се притеснявала.

Не, не мога. По-добре да не съм с него, отлкото да преживявам някакви ужаси.....

Al3ksandra
02-21-2013, 19:10
Че са опасни - опасни са, но в България е опасно и да си пешеходец.
Не мисля, че има какво да направиш, освен да се примириш с факта.

+1

Amore-Mio*
02-21-2013, 19:10
Не му се бъркай в мечтите и желанията.
Ясно е, че се притесняваш - добре, но в никакъв случай не си мисли, че единствено от това може да се "срещне" със смъртта си. Никой човек не знае кога и какво ще му се случи, и по тая логика ти във всяка една секунда трябва да се притесняваш за него - дали е жив, дали не му се е случило нещо.
Остави го да е щастлив, купувайки мотора си.
Поговори с него. Без да се опитваш да налагаш мнението си.
Сигурна съм, че ще ги запомни и ще внимава, не само заради самия него, но и заради теб. И съм сигурна, че той е наясно каква опасност може да го дебне с тия мотори и е готов да поеме отговорност.

xXxPETYAxXx
02-21-2013, 19:14
Не, не мога. По-добре да не съм с него, отлкото да преживявам някакви ужаси.....

Браво, скъсай с него, когато(ако) си купи мотор!
Да ви имам и любовните отношения...

Amore-Mio*
02-21-2013, 19:22
Не, не мога. По-добре да не съм с него, отлкото да преживявам някакви ужаси.....
То тогава изобщо не чакай да го направи, а сложи край на взаимоотношенията ви, които и без това не са някакви истински, щом поставяш себе си и собствените ти чувства на главно място, пречейки му да е щастлив. И не забравяй, че това, че сте заедно - не означава, че той е твоя собственост и че е задължен да се съгласява с всеки твой каприз.

CoNviCt
02-21-2013, 19:29
Не, не мога. По-добре да не съм с него, отколкото да преживявам някакви ужаси.....

Егоист. Не те ебе дали е жив, или умрял. Важното е да не ти причинява притеснения и главоболия.

xoxi
02-21-2013, 19:32
Мисля, че те е страх повече от самите мотори, отколкото от неговата безопасност по пътищата, след като предпочитах да скъсаш с него в такъв момент. Ако го обичаше и наистина ти пукаше толкова, колкото казваш, щеше да осъзнаваш, че дори да не сте заедно, процента за възможно произшествие е същия.
Наистина е по-добре да не сте заедно в такъв случай. И ти ще се чувстваш по-добре, а вярвам и на него ще му е по-свободно.
Ако все пак решиш да останеш с него, накарай го например да те повози някой път, за да видиш, че когато човек е трезвен и кара внимателно (било то и с по-висока скорост), опасността е значително по-малка. Не винаги ситуацията зависи от нас, но както казаха преди мен, ако винаги мислиш какво може да ти се случи, се обричаш на непрекъснати тревоги и опънати нерви (което пък води до болестни състояния).

HollyGolightly
02-21-2013, 21:57
Много сте ми интересни, уж имаш чувства, към него, но само и само да не се притесняваш си готова да скъсате. Та това че не сте заедно означава ли, че няма да ти пука за него и чувствата ти ще изчезнат? Супер детинско разсъждаваш

LadyDi
02-22-2013, 06:03
Късайте. Ако днес е това, утре ще е друго, вечно ще го тормозиш момчето.

anonymous708973
02-22-2013, 06:47
Знаеш ли колко катастрофи с автомобили стават дневно?

4 пъти по-малко на брой отколкото с мотори.

Говори с него. Ама наистина говори. Ако трябва, всеки ден. Родителите му на какво мнение са?
Щом не знае мярка, като е ядосан, наистина трябва да се постараеш да го убедиш.

LadyDi
02-22-2013, 07:04
Говори с него. Ама наистина говори. Ако трябва, всеки ден. Родителите му на какво мнение са?
Щом не знае мярка, като е ядосан, наистина трябва да се постараеш да го убедиш.

Щях да я посъветвам същото, докато не каза, че предпочита да не е с него, отколкото да преживява такива ужаси.
+ това, човекът вероятно е пълнолетен и сигурно има глава на раменете си...

urlittlelady
02-22-2013, 14:22
по твоята логика приятелят ми вече да ме е скъсал, защото го е страх да не се обърна някъде... ми страх го е, но това не означава, че ще ме остави да си чупя главата. Казал ми е да внимавам.. говорил е много пъти с мен, но и да иска не може да ме спре. И ти не можеш да го спреш. Ако ще си купува, ще го направи. И спри да мислиш най-лошото...

TheBeliever
02-22-2013, 15:23
4 пъти по-малко на брой отколкото с мотори.


Според кого?

Ето малко статистика от КАТ за 2011г:

"Над 85% от загиналите и 82% от ранените пътници са пътували в леки автомобили.

По вид на моторното средство на хоризонталните криви са катастрофирали:
- леки автомобили при което са загинали 108 човека и са били ранени 1173,
- мотоциклети - загинали 12 и ранени 89 човека,
- товарни автомобили - загинали 14 и ранени 106 човека.

По вид на ППС
22. По вина на водачите на различни видове ППС са пострадали при ПТП:
- леки автомобили - загинали 458 човека и ранени 6038;
- товарни автомобили - загинали 69 човека и ранени 725;
- мотоциклети и мотопеди - загинали 35 човека и ранени 490."

Източник: http://www.autoclub.bg/index.php?menu=16&id=8035;

Хайде всички да ходим пеш и да забраним със закон МПС-тата защото има опасност гаджетата ни да пострадат при катастрофи.

tori
02-22-2013, 17:51
Не, не мога. По-добре да не съм с него, отлкото да преживявам някакви ужаси.....
Ми тогава се раздели с него... |( Стига, има толкова много начини да му се случи нещо, че да ти се завие свят. Лигавиш се. Не му се бъркай в изборите, само ще го прогониш от себе си.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 18:01
Лигла си ! Виж сега скъпа моя приятелят ти иска да си купи нещо,харесва мотори и това е . Да опасни са но в днешно време кое не е опасно ? Искаш да се разделите само защото ще си купува мотор и иска да си го кара е от това по детинско няма накъде . Остави момчето да си купи мотора ако е отговорен няма да има проблем .Вместо да го тормозиш и да му ревеш просто го помоли да внимава :) А и е хубаво да се возиш на мотор така че може и ти да намазваш :D .

bReAk3R
02-22-2013, 21:24
Нещо, което е отнесено главно към моторите, а не точно към темата е това, че има как да се предпази от всичко по време на карането на мотоциклета, ако е с протектори, функционални тениска и клин (ако така се наричаха) и каска. Абе направо екип. Съответно по-добре не се опитвай да го спираш, а се съсредоточи в-у това поне да му повтаряш да се пази добре по време на карането и преди него да се екипира, така че да стане с 20кг по-тежък заради екипите, така да го кажем. А като цяло спри да се притесняваш какво може да стане в последствия, защото както много други казаха, в днешно време всичко друго също може да се случи и по тази логика ти трябва всяка секунда да го мислиш. Няма смисъл, предполагам той е пълнолетен, има с какво да мисли и ако смята, че нещо е правилно, ще го прави, съобразявайки се и с другите. Това е.

Stella_SN
02-25-2013, 18:00
Не, не мога. По-добре да не съм с него, отлкото да преживявам някакви ужаси.....

Сериозно ли говориш ? :Д:Д:Д Ако го направиш ,знаеш ли как ще изглежда ? "или не си купуваш мотор , или късаме " genius :Д Моето момче също иска мотор , (има ,но иска по-мощен ли ,знам ли:Д ) Е и аз го обичам страшно много , и аз бих се притеснила защото е също като доста останали момчета - като е нервен , кара бързо , прави глупости .. Да,мисля го.. няма как! ОБАЧЕ , той го иска! Щом ще го направи щастлив ,не се противопоставяй-мисли и за него , не бъди егоист! Между другото (за мен поне) кефа да те вози любимото същество на пистов мотор е страшен :Д Страх ме е да ме вози някой друг , но в него имам доверие и заедно си се кефим :) Той се радва , а и аз се радвам за него ! Пробвай и ти така , покажи му ,че щастието му е важно за теб ! А и както казаха по-горе и да си пешеходец в България е опасно !

s40t4
02-25-2013, 22:22
Ако толкова искаш да ти бие шута кажи,че необичаш моторите и тва е.... избора е твой. Всеки човек има нещо,което го прави истински щастлив, но отнемеш ли частица от него все едно го убиваш бавно.. помисли затова. Все едно ти да искаш адски много нещо и той да ти кажа няма. Бтв 16-17години имаш ли?

SisiStrange
02-25-2013, 22:22
Егати колко сте осъдителни и закостенели. Има компромиси и компромиси. Нормално е да се притеснява и момчето и може да прояви малко мозък и да помисли. Жената, която идваше да ни чисти входа така си загуби детето. Всички му обясняваха, че е опасно, да внимава как кара, ама не. Той си знае неговото. Мир на праха му. И тя ли е лигла?

В една връзка приемаш, че вече не си само ти с личните ти желания, колкото и да са егоистични. Вече сте двама и има съобразяване поне на елементарно ниво. На мен лично дори да ми се щеше да карам мотор, самата мисъл, че приятеля ми трепери някъде дали ще се прибера, би ми развалила кефа и целия смисъл на високата скорост. Това малко или много показва какви са чувствата на човека към теб. Дали е склонен да се откаже от някоя глезотия в името на спокойствието и. Не го кара да не се вижда с приятели или да прави някакви големи жертви. Всичко е в негово име.

Не искам да знам какви семейства ще изградите, ако философията ви за връзка е: "Ще си правя, каквото си искам. Моя работа си е. Той/Тя да си гледа работата."

s40t4
02-25-2013, 22:28
Егати колко сте осъдителни и закостенели. Има компромиси и компромиси. Нормално е да се притеснява и момчето и може да прояви малко мозък и да помисли. Жената, която идваше да ни чисти входа така си загуби детето. Всички му обясняваха, че е опасно, да внимава как кара, ама не. Той си знае неговото. Мир на праха му. И тя ли е лигла?

В една връзка приемаш, че вече не си само ти с личните ти желания, колкото и да са егоистични. Вече сте двама и има съобразяване поне на елементарно ниво. На мен лично дори да ми се щеше да карам мотор, самата мисъл, че приятеля ми трепери някъде дали ще се прибера, би ми развалила кефа и целия смисъл на високата скорост. Това малко или много показва какви са чувствата на човека към теб. Дали е склонен да се откаже от някоя глезотия в името на спокойствието и. Не го кара да не се вижда с приятели или да прави някакви големи жертви. Всичко е в негово име.

Не искам да знам какви семейства ще изградите, ако философията ви за връзка е: "Ще си правя, каквото си искам. Моя работа си е. Той/Тя да си гледа работата."

Много точно Сиси.
И при мен има нещо подобно. Преди карах като олигофрен колата и майка ми, бащата та роднините ми се безпокояха кви ги върша зад волана. Естествено исках по мощна кола.. даже се замислих и за мотор, но мотора не е за мен просто. Едно,че е бързо уборотен и не се усеща кога си стигнал и минал 200км/ч. а и е на две гуми.. друго си е на четири. Другото,което е аз сега изпитвам голямо желание към отровните змии.. дали пък наще пък и приятелите ми не го одобряват почти. Тва е... всеки с желанието си, пък друг е въпроса дали хората до теб ще те подкрепят или просто ще се опитат на си наложат тяхното си.

Tsukuda_Hiroshi
02-26-2013, 15:54
Ако го обичаш, ще го приемеш с всичките му странности, ако ще да иска да си забие отвертка в главата. Идея - покажи му, че ще си до него каквото и да става: купи му супер яката каска! Хем показва, че мислиш за сигурността му, хем е жест, хем е за мотора.

tori
02-26-2013, 16:09
Ама тя предпочита да се раздели с него пред това да има мотор! Това е чиста праб егоизъм. Ще се раздели с момчето понеже не иска постоянно да го мисли. И какво - като се разделят чувствата и към него ще умрат ли? Дали ще спре да го мисли или веченяма да и пука понеже не са заедно?

SpiritInBlack
02-26-2013, 16:10
Имал съм мотор с голяма кубатура , макар и не пистов.Просто му кажи какво мислиш и защо се притесняваш , уверен съм , че ще те разбере.

den4o7
02-26-2013, 19:32
Имаш ли гориво в кръвта нито момиче,нито роднини - никой няма да те спре да живееш истински. Ако е позьор и го прави за да се прави на интересен...това е друга тема.

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 05:06
Ако имах приятелка и ако имах кинта за пистак и АКО приятелката ми ме караше да избирам между нея и мотора - щях да остана без приятелка... Това (мотора) ми е мечта. Никоя мацка, ако ще и златна да е, няма да ме спре да си я осЪществвя!!!

minchorna
02-27-2013, 05:54
Ако имах приятелка и ако имах кинта за пистак и АКО приятелката ми ме караше да избирам между нея и мотора - щях да остана без приятелка... Това (мотора) ми е мечта. Никоя мацка, ако ще и златна да е, няма да ме спре да си я осЪществвя!!!

Нямам приятелка,но съм в процес на добиване на мотор...Роднините пробваха да ме откажат,но просто е по-силно от всичко...ДА НАПРАВИШ ТОВА,КОЕТО МЕЧТАЕШ И ИСКАШ!

FuCKkK13
02-27-2013, 07:21
4 пъти по-малко на брой отколкото с мотори.

Говори с него. Ама наистина говори. Ако трябва, всеки ден. Родителите му на какво мнение са?
Щом не знае мярка, като е ядосан, наистина трябва да се постараеш да го убедиш.
+ ... и не съм съгласна с '' качи се при него да видиш,че не кара лошо'' ще извинявате обаче познавам хора и хора,които когато са с някой на мотора внимават 10 пъти повече отколкото като са сами... това изобщо да не я успокоява ... и мен ме е страх от мотори - по скоро за хората на мотора,приятеля ми също искаше да си взима - отказах го ... бях свидетел на такава случка,че косата да ти побелее...

justifymylove
02-27-2013, 09:07
В никакъв случай не му позволявай ако искаш да е жив и здрав и да е до теб, аз си купих и направих голяма грешка но тези неща човек ги осъзнава на по късен етап....

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 09:37
В никакъв случай не му позволявай ако искаш да е жив и здрав и да е до теб, аз си купих и направих голяма грешка но тези неща човек ги осъзнава на по късен етап....
Ще споделиш ли каква е грешката? Може това да бЪде печелившич коз на авторката...

justifymylove
02-27-2013, 09:41
Ами едно падане и ти променя живота а може и по далеко да се стигне.... Потърпевш съм

FuCKkK13
02-27-2013, 09:47
Ще споделиш ли каква е грешката? Може това да бЪде печелившич коз на авторката...

на мотор ли си - не се усещаш... лично аз видях това " момиче и момче бяха на мотор - момчето караше с много висока скорост,нещо стана,паднаха - тялото на момичето разкъса оградата ( на място) момчето беше в кома,докато дойде линейката и той умря .... тя няма да се качва,но може с него да се случи... той не мисли на нея после какво ще и е

minchorna
02-27-2013, 09:52
на мотор ли си - не се усещаш... лично аз видях това " момиче и момче бяха на мотор - момчето караше с много висока скорост,нещо стана,паднаха - тялото на момичето разкъса оградата ( на място) момчето беше в кома,докато дойде линейката и той умря .... тя няма да се качва,но може с него да се случи... той не мисли на нея после какво ще и е

Така е,но ако не прави глупави рискове с висока скорост,отнемане на предимство,а се движи като нормален участник в движението,риска би бил значително по-малък!

minchorna
02-27-2013, 09:55
http://www.motoforum-bg.com/index.php?board=25.0
Нека прочете всички теми ред по ред,буква по буква от този раздел на този форум и тогава да си зададе въпроса дали е готов на такова нещо.Изчел съм целия форум ОТ ДО и черните хроники на още 1-2 форума и мисля,че съм си взел някаква поука..

FuCKkK13
02-27-2013, 10:00
Така е,но ако не прави глупави рискове с висока скорост,отнемане на предимство,а се движи като нормален участник в движението,риска би бил значително по-малък!

мислиш ли че би внимавал ? човек се отнася ... това е като да гледаш хубав филм и да си кажеш '' купата с пуканките е пред мене ама аз ще изям само половината'' ми да ама докато се усетиш и ги няма .... точно това щях да кажа... на случката,която аз бях свидетел - беше мн късно вечерта,отсрещно движение нямаше и улицата беше просто права .. 2 ленти си бяха само,но беше права т.е. имаше възможност за развиване на висока скорост... момчето мина 2 пъти само, и после с приятелката си 1-2 пъти ( не знам,не ги броях) и единия път както караше бързо се чу само падането и в следващата минута гледаш как мотора е паднал,момичето се чудиш къде е,защото не и се виждаше тялото ( мина през една ограда) и момчето и то на земята ... така че и без тия фактори има възможност да стане нещо

minchorna
02-27-2013, 10:06
Не казвам,че не може да стане,просто че риска може да се сведе до минимум:)

Niakoitam
02-27-2013, 10:22
SisiStrange и ти го караш малко осъдително.Да, моторите особено пистовите са си доста страшнички.За много катастрофи с мотори се сещам в момента голяма част,от които завършили с трагичен край.Едно момиче остана без майка, а баща и беше дълго време в болницата заради инцидент с мотор.И все пак тя и в момента си е голяма фенка на моторите.Ходи по всевъзможни мотосъбори.Но не е правилно и да се поставя въпроса:'Моторът или мен?" Може това да му е една от най-големите мечти и да е готов да рискува много за нея.Та я хубаво и ти се замисли и отговори честно би ли направила такъв компромис или е лесно само,когато компромиса е на чужд гръб.Ако примерно (и сега не казвай,че това няма да стане, а се постави в такава ситуация) Шадоу ти каже.Трябва да избереш дали да сме гаджета или да продължиш да си гледаш паяците и другите неща,защото са гадни,отровни и изпитвам панически страх от тях.Трябва да избереш мен или да правиш разни химически експерименти,защото може да се взривиш.Ти как би реагирала и толкова ли ще ти е лесно да направиш един такъв компромис? Ама наистина. :)

FuCKkK13
02-27-2013, 10:33
Не казвам,че не може да стане,просто че риска може да се сведе до минимум:)

е да,но все пак го има и тя постоянно ще му трепери,а и като каза,че характера му е такъв не се знае в какво състояние ще се качва... колкото и обещания да даде не мисля,че ще ги спази,камо ли като усети колко е хубаво да е на мотора

FuCKkK13
02-27-2013, 10:35
SisiStrange и ти го караш малко осъдително.Да, моторите особено пистовите са си доста страшнички.За много катастрофи с мотори се сещам в момента голяма част,от които завършили с трагичен край.Едно момиче остана без майка, а баща и беше дълго време в болницата заради инцидент с мотор.И все пак тя и в момента си е голяма фенка на моторите.Ходи по всевъзможни мотосъбори.Но не е правилно и да се поставя въпроса:'Моторът или мен?" Може това да му е една от най-големите мечти и да е готов да рискува много за нея.Та я хубаво и ти се замисли и отговори честно би ли направила такъв компромис или е лесно само,когато компромиса е на чужд гръб.Ако примерно (и сега не казвай,че това няма да стане, а се постави в такава ситуация) Шадоу ти каже.Трябва да избереш дали да сме гаджета или да продължиш да си гледаш паяците и другите неща,защото са гадни,отровни и изпитвам панически страх от тях.Трябва да избереш мен или да правиш разни химически експерименти,защото може да се взривиш.Ти как би реагирала и толкова ли ще ти е лесно да направиш един такъв компромис? Ама наистина. :)
не поставяш нещата равносилно.. едното е до някъде повърхностно,а другото касае човешки живот

den4o7
02-27-2013, 10:45
http://www.youtube.com/watch?v=3c8_K_wozJY

xXxPETYAxXx
02-27-2013, 10:58
Това, че ще си купи мотор, не значи, че ще си загуби живота...
Ако беше мой приятел, щях да му обесня, че ме е страх за него, че се притеснявам да не стане някой инцидент и т.н., но в никакъв случай нямаше да го зарежа, защото си е купил мотор.Нямаше и да го карам да избира между мен и пистака!

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 11:04
FuCKkK13, провери в интернет колко клипове с блЪснати пешеходци има. Ако ти е писано да се удавиш няма да те обесят. Освен това - какво значи "може да се отнесе"? Ако се отнася до толкова, значи ще го блЪсне и валяк. Или внимаваш и живееш, или не внимаваш и мреш.
Разбрахме, че мацката се притеснява за него, защото го обича. И да, приесненията й са основателни. Но вЪпроса в случая е как да го разубеди да си купува мотор, а не как да му обясни какво може да стане. Момчето не е идиот, предполагам. Щом е решил, значи си е направил сметката.
На края само искам да кажа за един случай, който беше станал преди време в София. На автобусна спирка зимата. Идва автобуса, спира, хората се качват, 1 момиче се хлЪзна, падна под автобуса, сЪответно шофьора не я видя и й мина през главата. Дали ако мацката имаше пистак, щеше да загине така? ВЪпрос на време е. На всички ни е писано.

FuCKkK13
02-27-2013, 11:11
^ виж сега... шансът винаги го има,но едно е да го имаш шанса и да внимаваш,друго е зорлем да се вреш под гумите ... това е като ''има много с висше- безработни,що да уча ? '' ако учиш поне ти правиш всичко,което зависи от теб ,от там нататък какво ще стане ти не можеш да знаеш,но пък не учиш ли можеш да пропуснеш шанс,дори и да ти е даден... надявам се сега разбираш .... може да се отнесе - пак не разбра същността... не говорим за отнасяне като ''завеян човек'' а като това,че когато усетиш нещо без да искаш стават нещата,все си викаш '' не е толкова бързо'' виждаш нещата по различен начин ... с обяснението какво може да стане,може да го убеди... това е единствения начин той да разбере притеснението и

Niakoitam
02-27-2013, 11:12
не поставяш нещата равносилно.. едното е до някъде повърхностно,а другото касае човешки живот

Всъщност е и така и не баш така.Предполагам знаеш,че тарантулите са си отровни.Или поне повечето.не знам.Аз лично изпитвам някаква паника от насекоми и съм държал само зашеметени мравки.Веднъж като баща ми ме кара да нося майски бръмбър щях да откача да ми лази в ръката.А взривовете малки и големи предполагам знаеш от какво се получават-химия.И те могат да отнемат животи.

FuCKkK13
02-27-2013, 11:15
^ могат,но пак са различни неща ... не можеш да сравняваш страх от нещо ( животно примерно) със страх за човешки живот и то някой,който ти е толкова близък

minchorna
02-27-2013, 11:16
... зашеметени мравки...
аххахаха :D Нокаутира ли ги ? :lol:

3oPuTy
02-27-2013, 11:21
Говори с него. Ама наистина говори. Ако трябва, всеки ден. Родителите му на какво мнение са?
Щом не знае мярка, като е ядосан, наистина трябва да се постараеш да го убедиш.

След като мисли за пистов мотор (и се предполага,че има или ще изкара книжка за такъв) едва ли родителите му ще могат да кажат нещо по въпроса.

Авторке,приятеля ти може да кара всякак,но ако има поне малко сиво вещество след като си купи мотор ще му дойде акъла.Знаеш ли,колко приятели имам,които си накупиха мотори,че някои и по два - над 10,а сега само двама-трима продължават да карат.Голяма част от момчетата се отказаха от моторите си точно заради момента,в който може да се качат ядосани на тях и да не доживеят до следващия ден.
Никой не е застрахован от най-лошото,без значение дали кара кола,колело или мотор.
Между другото като гледам не обичаш приятеля си щом си готова да го напуснеш за да не страдаш ... Все пак ако ти пука за него,разделите се и му се случи нещо (недай си Боже) едва ли няма да страдаш?!

И спрете с тия обяснения как може да умре при катастрофа с мотор!!!Аз съм се возила по 200км.,че и отгоре на пистов мотор и до ся инцидент (за щастие) не е имало,за сметка на това пък съм виждала 4 сериозни катастрофи с кола и трагичен край за участниците ... Всичко си е строго индивидуално и това,че някой някога е починал при катастрофа с мотор ВЪОБЩЕ не означава,че и при нейния ще се случи :?

Niakoitam
02-27-2013, 11:45
^ могат,но пак са различни неща ... не можеш да сравняваш страх от нещо ( животно примерно) със страх за човешки живот и то някой,който ти е толкова близък

Защо се правиш на неразбираща и ме караш да защитавам мотористите при положение,че хич не си падам по подобни екстремности

мотор- може да стане инцидент и евентуално това да дведе до смърт
отровен паяк или друго насекомо-има толкова отровни,че отровата им може да доведе от временна парализа до смъртта на човек
химически съединения- някои образуват отровни продукти, а други при невнимание могат да експлоадират,което пак може да доведе до смърт.

Та в случая къде е разликата.Единствено в репотацията на моторите,защото могат да се движат с голяма скорост сред трафика и с на две гуми.


аххахаха :D Нокаутира ли ги ? :lol:

Това го правехме като малки.Пред външната порта имаше един мравуняк и през лятото излизаха много мравки и ние ги удряхме да започнат да ходят като пияни и да не бягат и ги слагахме в буркани.Ловехме си червеи и пеперуди. Също ги давахме на мравките и гледахме как ги ядът.Зли хлапета сме били.Добрите стари времена :D Всъщност да е било преди 4-5 години си носехме секира в гората и видяхме едно около 10-15 сантиметрово змийче.Ударихме го в главата и почти му падна.После един го застреля с въздушна пушка,ходих си си с него като гривна,плашихме момичета и накрая го запалихме и пак се гърчеше.Всякакви идиотизми сме правели като по-малки.

Amore-Mio*
02-27-2013, 13:21
Компромиси, компромиси и пак компромиси.
Посъветвате я да го накара да намери компромисен вариант и да се откаже момчето от мотора: а тя тогава защо не направи един компромис и не го остави да си го купи?
Наясно съм с факта, че тя се притеснява. И аз бих. Но нямам никакво право да му забранявам да си купува мотор. Просто ще седна и ще поговоря с него доста сериозно. А той, ако не го е грижа за него си, ще го е грижа относно това как ще се чувствам аз. И ще бъде внимателен и отговорен.

s40t4
02-27-2013, 13:37
Аве ей пикло я помисли дали искаш да е с теб, а не,че на теб не ти отърва той да не си вземе каквото иска... Аре все едно той да ти каже няма да правиш и да си купуваш това,което на теб най-много ти харесва... пуууу аман от егоистки,който си мислят,че светът е техен....

FuCKkK13
02-27-2013, 14:57
Niakoitam :? друго имах предвид :? че при животните това,което зависи от теб е в голяма степен и го няма това увличане за което говорих като си на мотор... няма значение

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 15:40
^ виж сега... шансът винаги го има,но едно е да го имаш шанса и да внимаваш,друго е зорлем да се вреш под гумите ... това е като ''има много с висше- безработни,що да уча ? '' ако учиш поне ти правиш всичко,което зависи от теб ,от там нататък какво ще стане ти не можеш да знаеш,но пък не учиш ли можеш да пропуснеш шанс,дори и да ти е даден... надявам се сега разбираш .... може да се отнесе - пак не разбра същността... не говорим за отнасяне като ''завеян човек'' а като това,че когато усетиш нещо без да искаш стават нещата,все си викаш '' не е толкова бързо'' виждаш нещата по различен начин ... с обяснението какво може да стане,може да го убеди... това е единствения начин той да разбере притеснението и

Много добре разбрах аз...Аз пЪк познавам много хора, които са имали пистаци, вярно - падали са, но не са се убивали. Това за падането е все 1 говорим за порцеланов човек... Ще падне, ще стане - ще знае кЪде е сгрешил. Някой в тоя форум да е карал колело?? А да е падал?? Е - оживяхте ли? Аз знам и за случаи, в които хора се затриват с велосипеди... Хайде сега да не караме и колела!

FuCKkK13
02-27-2013, 15:45
^ има разлика в процентите.. не случайно хората са казали,че моторите са си опасни ... сравнявате нещата по нелеп начин,не ги слагате равни

girlwithblueeyes
02-27-2013, 16:02
Опасни ,опасни те и самолетите са опасни ,и колите но въпреки това ги използваме .
Возила съм се на мотор и изживяването е страхотно :D . Стига човекът да е отговорен и да мисли с главата си на раменете а не с тази между краката не виждам проблемът .

urlittlelady
02-27-2013, 17:06
Вие го изкарахте все едно ще ходи на война.. ;x;x;x

Може да се спъне и да се пребие - е ще му забраниш да се разхожда по улиците ли?!Така де има много по-опасни неща от моторите и при това не са малко. Всичко може да се случи на всеки. Освен да седнеш да изчисляваш теория на вероятностите един на едиколко си души умира при падане с мотор...

SoMuchWin
02-27-2013, 18:17
Ето ти решение:

Остави го да го купи, викни ме да му го гепя. Радост за теб, радост за мен!

fenkaaa
02-27-2013, 22:34
Разбирам те,наистина е опасно,дори 1 малко камъче може да причини голяма злополука.

Все пак това е негово решение,той знае какъв риск поема и сам трябва да отговаря за това.Единственото,което можеш да направиш е да говориш с него.

Tsukuda_Hiroshi
02-28-2013, 04:28
Абе хора! Вижте ги тия пичове сЪстезателите как падат и нищо им няма!! Живот се не дава току-така...

anonymous708973
02-28-2013, 04:40
Толкова плоско разсъждавате, че направо ми е смешно. Супераргументи вадите. Можело да го блъсне нещо, както си върви? То било опасно да кара кола? И ако сме се пазили от всичко, трябвало да си стоим вкъщи?!

Проумейте, че:

^шансът винаги го има,но едно е да го имаш шанса и да внимаваш,друго е зорлем да се вреш под гумите ...

Освен вниманието, имам някакви леки съмнения (да, това е сарказъм), че при катастрофа с кола има някакъв минимален (отново сарказъм) шанс въздушните възглавници и тон и нещо-2 метал да ти спасят живота.

На въпроса: Правила съм компромис... какъв ти компромис, направо направих каквото искаше в случай с много по-незначителна и (според мен) изцяло в неговата глава опасност, която не застрашаваше живота ми физически.
Така че да, бих пропуснала купуването на мотор.

SisiStrange
02-28-2013, 06:13
Толкова плоско разсъждавате, че направо ми е смешно. Супераргументи вадите. Можело да го блъсне нещо, както си върви? То било опасно да кара кола? И ако сме се пазили от всичко, трябвало да си стоим вкъщи?!

Проумейте, че:


Освен вниманието, имам някакви леки съмнения (да, това е сарказъм), че при катастрофа с кола има някакъв минимален (отново сарказъм) шанс въздушните възглавници и тон и нещо-2 метал да ти спасят живота.

На въпроса: Правила съм компромис... какъв ти компромис, направо направих каквото искаше в случай с много по-незначителна и (според мен) изцяло в неговата глава опасност, която не застрашаваше живота ми физически.
Така че да, бих пропуснала купуването на мотор.

Най-сетне още 1 глас на разума. Така за цвят.

SisiStrange
02-28-2013, 06:22
ПП. Някойтам, понеже сега забелязах, че си се обърнал към мен:
1. Много си далеч от лаборатория, за да говориш за взривяване. Това не ти е 15 век. Ние работим с биологични тъкани. Ще се взривя по време на белтъчен анализ в някой друг живот. Ако трябваше да правя бомбички или да работя с нещо ужасно опасно, щях да откажа и имам пълното право на това.
2. За паяците и змиите. Смъртен случай от паяк (освен, ако не си алергичен) няма в историята. Ако случайно те ухапе боли, но дотам. Всъщност зависи и от паяка. Тези, които гледам в момента не са със силна отрвова. Силна е, колкото ужилване от пчела. Понеже примерът ти все пак заслужава отговор: Радослав има фобия от змии. Аз харесвам змии и бих гледала, но се съобразявам с това, че би му било наистина неприятно и няма да си купувам. Ако поставяте абсолютно всяка глезотия пред спокойствието на близките ви (говорим за случаи, когато наистина нещо би ги тормозило точно, както в случая с мотора или змията), наистина се радвам, че не съм обвързана с някой от вас. Има компромиси и компромиси. Аз мога да убедя приятеля ми, че може да е спокоен за паяците с много статии относно отровата им, като ги държа затворени в терариумите им и той вижда, че опасност няма. Как ще убедиш някого, че да се развяваш с 200км/час по магистралата с един шлем при цялата смъртна статистика е безопасно? Щом истински я тревожи това и би се чувствала изнервена всеки път, когато потегли нанякъде с мотора, аз ако и бях гадже, бих се отказала от точно тази ъъм мечта.

Irti
02-28-2013, 06:47
Харесвам моторите, но само на вид и когато някой друг ги кара. Не съм карал, не съм се научил, защото ме е страх. Не мога да съм сигурен в нещо, което няма ламарина, която да ме пази и някаква по-дълга муцуна, която да поеме удара. Имам няколко катастрофи с коли и благодарение на това, че съм обгърнат от ламарина г/д нищо ми нямаше. Но това също не е гаранция. Едно е да се бутнеш някъде с 50-60, а друго е да се натресеш някъде с 160. Плюс това трябва да имаш много години опит, за да си позволяваш да караш с високи скорости. Трябва да чувстваш превозното средство като твое тяло. Имам приятели, които карат от 20 години имам и такива, които карат от 1-2. Имам и приятел, който го бутна кола поради негова грешка, несъобразена скорост и след това беше доста време с патерици. Аз лично не харесвам бързите скорости, а и повече се кефя на колите, бусове, камиони. И все пак ми се вижда крайно глупаво някой да ти казва какво да правиш и да ти опява. Още повече като се предполага, че този някой е по-малък от теб и нищо не знае в дадена сфера. Ако бях на твое място щях да му предложа на вземе по-скромен мотор и да се научи първо качествено. После постепенно да вдига мощността на машината. Имам приятел, който кара от около 10 г и започна с някакъв изкецан скутер, а сега вече е с далеч по-бърза машина, но и знае какво прави. Удоволствие да го гледаш, когато лети с по 200+ км/ч, но не бих се качил при който ще да е, защото просто не си падам по тези работи. Общо взето, когато искаш нещо никой не трябва да те спира и аргумента "тревожа се" не важи, защото си просто някакво гадже, което утре може да бъде заменено.

dobri4ko2
03-01-2013, 16:43
Ако продължаваш така след време може и нова приятелка да поиска. ;)

SlowDownBaby
03-21-2013, 21:35
Абе хора,толкова отрицателно да гледате на нещата,просто не е истина.Аз също искам да се сдобия с мотор,мечта ми е,и като ви чета коментарите е все едно,че ще си подписвам смъртната присъда.Имам познати с мотори.От тях има такива,които карат с над 100,и да,падали са,блъскали са ги коли,но това всичко си е по тяхна вина.Имам и познат който има мотор 1000 кубика,но никога не вдига повече от 80.Кара от 4 години,няма падане,няма дори ожулване.Всичко е до това какво имаш в главата.Вярно е,че може някой да ти отнеме предимство или да не те види,но това може да се случи на всеки,не само на мотористите.Не знам...ако хората ви слушаха,сигурно нямаше да съществуват мотористи.Майка ми,когато чуе за "моята глупост с моторите" й настръхва косата,и ми се моли да не го правя,но повечето хора не разбират,че има разлика от мотор до мотор.Има пистов мотор и с 50 кубика...Ако приятеля ти до сега не е имал мотор,но може да кара,и се хвърли на голям,да,имаш право да се притесняваш.Но ако момчето си знае границите,и си купи нещо малко докато посвикне,можеш да си в пъти по спокойна.

AzTheUser
03-22-2013, 06:29
Няма какво да говорим,моторите са доста по-опасни от колите и това е факт.Искам мотор(в момента нямам средства,обаче наистина искам),обаче това не ми пречи да осъзнавам фактите.Моторите са по-бързи от колите,по-малки и по-маневрени са,което още повече увлича,и са по-нестабилни.В кола имаш седалки,купе около себе си,еърбег,колани.На мотора имаш...каска и поддплатено яке(ако ги сложиш).Та да,моторите не са безопасни,и това не е предубедено мнение,това са факти.И всеки,който иска или има мотор,трябва да е наясно с тях и да ги е приел,за да не се чуди после откъде му е дошло.
А по темата-той като иска мотор,не можеш да му пречиш.Говорете,обясни му,че ще се притесняваш,обаче реално не можеш да го спреш.А и не би трябвало.Ти си му приятелка,не си му майка.

s40t4
03-22-2013, 10:24
Абе хора,толкова отрицателно да гледате на нещата,просто не е истина.Аз също искам да се сдобия с мотор,мечта ми е,и като ви чета коментарите е все едно,че ще си подписвам смъртната присъда.Имам познати с мотори.От тях има такива,които карат с над 100,и да,падали са,блъскали са ги коли,но това всичко си е по тяхна вина.Имам и познат който има мотор 1000 кубика,но никога не вдига повече от 80.Кара от 4 години,няма падане,няма дори ожулване.Всичко е до това какво имаш в главата.
По принцип съм против моторите..защо? Лятото.. градско спирка нямат, карат си с колкото искат и не им пука, в задръстванията минават между колите, което мен доста ме дразни и не им давам път в задръстването. Тва,че е с мотор айде да му правим път да мине най-отпред. Иначе и аз искам мотор, но знам какъв ще съм зад мотора като съм... ще ме засече или издразни някой ще натисна газста до края и кво прайм, затова аз и мотор не. А тва както го каза,че имаш приятел с 1000 кубика иии не вдига повече от 80км/ч. ммммм рядко се вижда, ако е така шапка му свалям :)

minchorna
03-22-2013, 10:46
...в задръстванията минават между колите, което мен доста ме дразни и не им давам път в задръстването.

Ебати тъпака.К'во ти пречи да се мръднеш 20 санта по вдясно или вляво в платното ти ?

SlowDownBaby
03-22-2013, 12:28
По принцип съм против моторите..защо? Лятото.. градско спирка нямат, карат си с колкото искат и не им пука, в задръстванията минават между колите, което мен доста ме дразни и не им давам път в задръстването. Тва,че е с мотор айде да му правим път да мине най-отпред. Иначе и аз искам мотор, но знам какъв ще съм зад мотора като съм... ще ме засече или издразни някой ще натисна газста до края и кво прайм, затова аз и мотор не. А тва както го каза,че имаш приятел с 1000 кубика иии не вдига повече от 80км/ч. ммммм рядко се вижда, ако е така шапка му свалям :)

Не че нещо,но заради такива като теб дори невинни мотористи загиват.Защо трябва да им се засича пътя и да ги притискате ? Това че вие нямате смелостта да се качите на подобен вид машина,не е вина на другите.Така е,признавам,че има мотористи,които наистина прекаляват,карат бясно в града,и катастрофират по тяхна вина.Не отричам.Но какво е виновен в случая моторист,който е попаднал в задръстване и може спокойно да си мине между колите ???

error92
03-22-2013, 12:31
Излез на протест срещу моторите и ако не ти одобрят искането се самозапали ^^

SlowDownBaby
03-22-2013, 12:38
Излез на протест срещу моторите и ако не ти одобрят искането се самозапали ^^

хахахаахха ще горя в ада,но е смешно :D

s40t4
03-24-2013, 08:47
http://prikachi.com/images.php?images/607/6033607b.jpg ;)