PDA

View Full Version : Много се притеснявам.



evgen1
02-21-2013, 19:04
Добър вечер на всички.
Много се притеснявам за изпита по АЕ след 8 клас,защото съм жива двойка. Оценките са ми само четворки,ама не са ''мои''. Редовно си ходя на училище,мълча,преписвам си домашните,никога не закъснявам за час,въобще не съм имал проблем с преподавателя. Проблема е,че въобще не мога да уча език,пиша дума и след време я забравям. Ученици са питали ако имат 2 на изпита какво става,а той им казва,поправителен,а за 2 месеца няма как да се научи език.

Amore-Mio*
02-21-2013, 19:14
Точно.
За два месеца няма как да се научи език, с мързел - също няма как. Така, че вземи се в ръце, докато все още имаш време. Стига си преписвал домашните - точно пък с тях ще разбереш голяма част от нещата.
Думите недей да ги пишеш механично, просто за да отбиеш номера. Кажи си: "Искам да науча този език, способен съм и мога да го направя", вместо да кажеш, че не можеш да учиш.
Не си прост, не си някакъв олигофрен, имаш умствени клетчици, единствено още желание и воля ти трябват.

evgen1
02-21-2013, 19:21
Точно.
За два месеца няма как да се научи език, с мързел - също няма как. Така, че вземи се в ръце, докато все още имаш време. Стига си преписвал домашните - точно пък с тях ще разбереш голяма част от нещата.
Думите недей да ги пишеш механично, просто за да отбиеш номера. Кажи си: "Искам да науча този език, способен съм и мога да го направя", вместо да кажеш, че не можеш да учиш.
Не си прост, не си някакъв олигофрен, имаш умствени клетчици, единствено още желание и воля ти трябват.

Квесторите от това училище ли ще са,в което съм? Ако на теста имам 5,а на есето 2,колко се пише?

xoxi
02-21-2013, 19:43
Не се притеснявай за тези изпити. И ние в 8ми клас треперехме за тях, но в крайна сметка се оказа, че всички минаха, независимо от оценките им. При нас в немските паралелки нямаше двойки, само в английските имаше няколко. Преместиха ги от една паралелка в друга. Но мисля, че една тройка съвсем не е трудна за изкарване, още повече че в 8ми клас повечето неща по английски се знаят от песни, филми, интернет.
Далеч не са толкова страшни тези изпити. Нещо като изходно, което правите по всеки предмет, само че тук се провежда в устна форма, а на писмената се обръща повече внимание, отколкото трябва.
Квесторите при нас си бяха учители, които ни преподаваха. Това е голям плюс, защото повечето са в състояние да "подпомогнат" учениците си.
Не знам вече как е, но при нас не се пишеха оценки като например на есето 2, а на теста 5. Даваха се точки. Разбира се, есетата имаха най-голяма тежест. Но ако направиш теста добре, мисля, че ще събереш достатъчно точки за поне тройка/четворка.

Седни си на дупето и почни да учиш. Няма такова нещо като "не мога", има само "не искам" и "мързи ме".

Daydreamer3
02-21-2013, 21:02
Това не е ли изпита,който се счита за текуща оценка? Поне при нас така беше по френски в 8ми клас.

girlwithblueeyes
02-21-2013, 22:55
Човеко език не се учи с гледане и мигане над учебника нито пък с мързел . Сядай си на задните части ,и започвай да учиш ,защото след години ще ревеш тука обаче ще бъде късно .Език ,не се учи за 2 месе,ца а цял живот и не става с мързел . Просто сега имаш време да се вземеш в ръце, и да се постараеш . Език се учи с много писане и упражнения . И ще ти дам малък съвет за думите ,който при мен поне работи отлично . Надписваш си думите на картончета от едната странна на английски от другата на български . И не пиши думите механично, а всеки път когато пишеш думата си я повтаряй на глас (превод и произношение),вземи някакъв лист, и закривай предишните полета . Прави това по 2 колонки в тетрадката и няма да имаш проблеми .

evgen1
02-22-2013, 10:38
Това не е ли изпита,който се счита за текуща оценка? Поне при нас така беше по френски в 8ми клас.Казват ни,че ако имаме двойка после на поправителен. Ще започвам да ходя на частни уроци,според вас за 3 месеца и половина дали ще науча,за една тройка?

LoupGarrou
02-22-2013, 16:48
Човеко език не се учи с гледане и мигане над учебника нито пък с мързел . Сядай си на задните части ,и започвай да учиш ,защото след години ще ревеш тука обаче ще бъде късно .Език ,не се учи за 2 месе,ца а цял живот и не става с мързел. Просто сега имаш време да се вземеш в ръце, и да се постараеш . Език се учи с много писане и упражнения. И ще ти дам малък съвет за думите ,който при мен поне работи отлично . Надписваш си думите на картончета от едната странна на английски от другата на български . И не пиши думите механично, а всеки път когато пишеш думата си я повтаряй на глас (превод и произношение),вземи някакъв лист, и закривай предишните полета . Прави това по 2 колонки в тетрадката и няма да имаш проблеми .

Болднатото са глупости, но някои хора наистина не могат без тези неща ...

За изпита - не се притеснявай, ходи си на уроци и всичко ще се нареди, внимавай повече щом не знаеш езика. Ако усетиш, че положението е трагично по време на самия изпит препиши колкото можеш : ) .

tori
02-22-2013, 17:42
Преди две години при мен беше немски. На мен ми беше първа година и до 15 септември не бях чувала изречение на този език. Изкарах 4ка. Не е кой знае колко трудно, не се притеснявай. Просто се хвани да научиш важните неща - граматика + думи. Райтинга при нас беше 120-150 думи ако не се лъжа. Не вярвам да е повече при теб. Толкова ли не можеш да измислиш читава история и да я напишеш? Поне английския е лесен, не е като немския. 3ка, 4ка можеш да изкараш. Колкото до преписването може ама зависи от квесторите. Те са от училището, но ако за кофти и с изяден десерт, файда да препишеш. А и не е добре да клинчиш постоянно... Вземи се в ръце.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 18:15
А хайде обясни ми как ще го научи този език ? Ще си отваря учебника по английски и ще гледа в небесата очаквайки някой да му налее знания ? Език се учи цял живот ,никога не можеш да потвърдиш , че знаеш идеално някой език . Постоянно трябват практика и упражнения за да го усъвършенстваш все повече и повече . Другото, което е пишат се думи много думи и се правят мноог упражнения точно заради подобни изпити . Как ще вземе този изпит ако, не знае и една думичка . А думичките се пишат за да се научат :) . Иначе това за преписването един път ще стане ще препише е а после може и да няма този шанс . И накрая ще се жалва колко е изгубил . Сега му се дава шанс да учи безплатно и то език с клинчения до никъде няма да стигне .

Иначе изпита не е сложен аз съм карала такъв по немски ако си учил и си имаш някакво хабер понятие ще го вземеш . :)

LoupGarrou
02-23-2013, 13:20
^ Няма да гледа учебника и да чака от небесата, а ще си клати краката и ще гледа някой филм и ще прочете някоя статия в нета ...

От хората, които говорят английски около мен, повярвай ми, почти никой не е седнал като кон с капаци да чете, 4 години не съм отворил учебника по АЕ в гимназията, както и моите познати.

Има езици, които може да се окажат по-трудни /арабски, китайски, японски/, защото нямат същата писмена система. Българите сме облагодетелствани в това отношение, че езикът ни е на кирилица, а в същото време ползваме и латиница и почти всяка наша буква има прикрепен еквивалент.

Има и други трудни езици, поради простата причина, че по-трудно можеш да придобиеш някаква идея за тях и нямаш досег (литература/филми/познати).

Езици като руски,френски,английски,не ски,италиански,испански са лесни ...

И винаги ще надграждаш, дори българския, но това не означава, че не го знаеш.

asuka666
02-23-2013, 23:31
Не се отказвай!Виж английския език е приятен.За това се постарай да ти е приятно когато го използваш за да общуваш.Започни да си говориш сам или си намери онлайн приятел от чужбина и започни да си чатиш с него на английски език.Първоначално ще използваш Google преводач но после лесно ще се научиш!Ако с дни седиш пред компютъра ехеееее ще го научиш... :D

pifiella
02-25-2013, 16:05
Пфф.....от моя клас имаше 4 двойки,а сега сме 12 клас,без намален състав.Разбра ли?

BojidarGeorgiev
06-18-2014, 08:27
Наистина няма по-тъп предмет от Английският :D
И не знам , как си могъл да се оплакваш , като знаеш ква простотия е!