PDA

View Full Version : "Teen" туризъм в България



ivan.gergov.5
02-21-2013, 21:14
Привет! :)

Първият ми въпрос е следният:
Има ли млади хора(според вас и сред вас) в България, които да обичат туризма и да проявяват самоинициатива в тази насока.

Под млади разбирайте не само тийнейджъри, а и хора на по 23-24 години, да речем. Такива, които да се скитат из родните ни планини не защото членуват в някакво туристическо дружество или пък отиват на планина с родители и роднини, а защото им харесва и искат сами или с приятели да се забавляват или наслаждават на природата. От известно време си съставям наблюдения от определен брой туристически сайтове и мнения на познати и мога да кажа, че с маалки изключения не съм открил такива хора.

Вторият ми въпрос е към всички, които са имали преживявания в планината - кое е най-щурото, адреналин-вдигащото (ако някой знае така ли се пише, да казва), екстремно, опасно, щуро и каквото още се сетите нещо, което сте преживявали? Някаква запомняща се случка, която бихте искали да споделите.

firstdiesel
02-21-2013, 21:38
еми аз съм студент в унсс и има такъв спорт и доста хора ходят там, всички места се заематзнам понеже се оплакват колко им било тежко ...
като цифра към 300 човека

аз в планината съм израсъл - Западни Родопи ...

ми историята помни много неща, колоездена сред боровете и елите, където няма път, нито пътека, сцепление никво, наклона понякога е 50-60% - тва определно ти вдига адреналина :D

Лов - СРЕЩА С МЕЧКА! Гризлитата дето ги дават американците ряпа да ядат :D

Влизали сме в пещери, които не са проучвани ... и такава красота няма бате.... в тоя компютър нямам снимков материял, пиши в google "Еминова дупка" и "Триъгълната пещера"

пътя към с.Ягодина просто те изпълва с кеф
http://georgi.unixsol.org/mypics/na-pad-za-yagodinska.jpg
тука ходим само за карането :D

лятото ходя да тичам там на пресечен терен ...
"Дяволски мост" - местност "Хайдушки дол", общ. Борино
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259918_1649840065346_7908845_n.jpg
от тука надолу ся някви си 30-40 метра :D там се изморяваш от падане :D