PDA

View Full Version : Свободата в една връзка и наранените от нея



herbfromda420
02-21-2013, 22:30
Здравейте! Бих искал да помоля хората на TeenProblem за съвет.
Ето и "проблемът" ми : с приятелката ми сме от 4 месеца , последният месец и нещо сме постоянно на вълна караници.
Обичаме се ! В това спор няма и от двете страни ! Тя казва,че я задушавам когато показвам цялата си любов и казва да го караме малко по-спокойно и бавно. Добре,колкото и да не бях съгласен .. примирих се ,защото я обичам и разбирам. Сега обаче дойде нещо друго - ето пример : Седмица , седмица и нещо сме се видели 1 път като хората (излязохме , всичко беше както си трябва) , но не е ли малко за една такава връзка ? Попитах я дали иска утре да излезем , плановете са и следните : Първо е на училище , второ е на курсове по журналистика , след това е за подарък за рожден ден и всичко това ще го свърши до към 20 : 00 часа , а след това от 00:00 е на дискотека. Попитах я дали ще има нещо против да излезем от 20:00 до към 21:00- 21:15 и тук започна да ми се противи след което аз и обясних , че за седмица сме излезли точно 1 път като хората и , че това не мисля ,че трябва да продължава. След което тя ми каза отново , че я задушавам понякога и , че и идва много , защото е преуморена.. да речем , че и това го приемам , въпреки че не съм много съгласен , защото 1 час да се види с мен , според мен ще си и почине , все пак не я карам да вдига тежести докато е с мен..
Относно дискотеката не мога да отида с нея , поради ред причини.
Така ето и същината - предложих и следния вариант : 3 дена (т.е петък,събота и неделя) да не се чуваме, да не си пишем и да не се виждаме , нито да пишем провокативни статуси във Фейсбук. След което тя ми каза следното :
" Не мога без теб , опитвала съм се да се дистанцирам , но когато усетя липсата ти умирам и веднага искам да съм до теб."
На което аз останах учуден , не точно учуден , но да речем изненадан , защото тя първо иска свобода , а след това ми казва,че не може без мен.
Казах и , че предпочитам и двамата да си дадем някаква малка почивка , защото явно сме "изморени" един от друг.
Не беше никак съгласна , но настоях и се съгласи. Обещах и още , че каквото и да става през тези 3 дни , за нито едно нещо няма да се разсърдя или да направя нещо глупаво. Казах и да си изкара така , все едно няма приятел и да се забавлява на максимум.

Искам компетентни мнения.
Според Вас , добре ли постъпих и какво смятате за ситуацията ни ?
Как според Вас тези проблеми ще намерят своето решение.
РАЗДЯЛАТА НЕ Е ОПЦИЯ !!!

Ще се радвам ако някоИ наистина се заеме отговорно със случая.
Благодаря Ви ! :)

SisiStrange
02-22-2013, 03:49
Ъм... значи тя има училище, после курс, после излизане и ти си на мнение, че трябва да отдели време И на теб? Тя да не е робот? Сигурно има нужда да поседне за малко с мозъка си на мира. От друга страна като е толкова уморена, може да пропусне една нощ дискотеката. Общо взето проблема ви е, че ти си настъпателен до дупка без оглед на никакви обстоятелства, а тя не си разпределя времето никак.

LadyDi
02-22-2013, 06:00
Не, не си постъпил добре. Когато има замесен ултиматум, никога не е правилен ход. Една връзка трябва да се развива естествено, на етапи, като двамата се нагаждат един към друг.
Щом тя е изморена и се чувства задушена, ти трябва да ѝ дадеш въздуха, от който има нужда. Обратното също важи.
Адски против съм уговорките от типа "да си починем няколко дни един от друг, изкарай си все едно нямаш приятел". WTF? Това е чиста провокация "давам ти карт бланш да ми изневериш, ама тайно се надявам да си по-умна и да не я свършиш тази глупост".

Wednesday666
02-22-2013, 06:02
Аз пък не смятам, че е ненормално да се видите веднъж в седмицата при положение, че е до такава степен заета.
Следващата седмица няма да е чак толкова и ще се виждате повече.
Ясно, че срещите са важни и т.н., но щом ходи по курсове и т.н. значи е пред кандидатстване, така че я разбирам напълно.
Факт е, че не си разпределя добре времето и е могла да пропусне дискотеката, но ако не се лъжа това е рожденият ден, за който е купувала подарък?
Ако е така, значи няма за какво да се сърдиш.
И не виждам защо да ви е нужна почивка, нищо кой знае какво не е станало.

LadyDi
02-22-2013, 06:04
И не виждам защо да ви е нужна почивка, нищо кой знае какво не е станало.

За да има драмааааа :cool:

Wednesday666
02-22-2013, 06:07
За да има драмааааа :cool:

Ах, колко е романтично.. :lol:..

r0073x
02-22-2013, 06:07
Значи пиклата има време за дискотека от 0:00, ама все пак е изморена да се видите ?!
Нещо не се връзва тук. А самите думи, че се опитва да се дистанцира от теб, показват, че тя иска може би да прекратите тази връзка, но както сама ти е казала, тя вече е изградила чувства, които не ѝ позволяват да напусне.
А това, че си и дал тази свобода, е нож с 2 остриета, защото не се знае, какво може да ѝ мине през главата и да направи.
На твое място ще спра да я търся, колкото и да ми е трудно. Ако в рамките на 2-3 дена тя не ме потърси, пиша ѝ 1 смс "това беше всичко, късаме", за да няма реплики от типа "ама аз те обичам, не мога без теб, защо правиш така ?" и отивам да си търся човек, на когото ще му е приятно да си прекарва времето си с мен, а не да ми се лигави, че е изморена, а всъщност през нощта да е на дискотека.

Казвам ти го от личен опит ;)
Казала ли ти е, че иска да се дистанцира от теб, дистанцирай се пръв. Бях 1 година с едно момиче, което постоянно беше "примък-отмък" - като се сети, че ѝ липсвам и почваше с думи като на твоята. Накрая се разделихме по причина, подобна на тази от твоя случай.
За мен е нормално хората, които наистина се обичат, да намират всеки ден малко или много време един за друг. Да, може някой ден да е по-ангажиран и да се прескочи, ама на следващия - да се видят. А тая 1 седмица ме хвърли в тъча. Кво правиш с нея, за Бога ?!
Следвам медицина и учебните ми дни са доста натоварени, често приключвам късно, изморен съм, но винаги намирах време за момичето, което обичах. И учех нощем.
Въпрос на желание, обич към другия и степен на егоизъм е ;)
Хората са го казали: който има желание, намира начин. Останалите си намират извинения.
А думи като "обичам те, не мога без теб", вече са ми ги приказвали. Късно, но все пак не никога, осъзнах, че това са евтини номера, за да те запази до себе си, да не си тръгнеш. Я си задай въпроса: щом толкова те обича и умира, когато не сте заедно, защо сте се видели само веднъж за тая седмица ? Защо тази вечер, вместо да иде на дискотека, не се събрахте някъде да се видите ?

Wednesday666
02-22-2013, 06:09
Значи пиклата има време за дискотека от 0:00, ама все пак е изморена да се видите ?!


Аз си мисля, че дискотеката е била рождения ден.

LadyDi
02-22-2013, 06:19
За мен е нормално хората, които наистина се обичат, да намират всеки ден малко или много време един за друг.
E, ама може пък да не се обичат наистина. Може тя да е привързана, да го харесва, но в крайна сметка може да не го обича истински. И какво? Той, вместо да бъде мъж и да се опита да намери разумно решение на проблема, се заинатява, че не иска да късат, а после спретва едно импромптю извадено от наръчник за свалки на седмокласника и казва да си "починат"...
Оправдавам поведението му, единствено и само, ако наистина е 7-ми клас.

xXxPETYAxXx
02-22-2013, 06:22
Ми от 4-месечна връзка, от месец и половина вече се карат, защото я задушава...

r0073x
02-22-2013, 06:22
В такъв случай - ок, що се отнася до дискотеката. Но останалите неща ?

Тя сама му е казала, че иска да се дистанцира от него. Тогава каква работа има той при нея ?
Явно за нея тази връзка не е въпрос на чувства, а желанието да има някой зад нея, при когото може винаги да отиде, да не се чувства сама, да се чувства сигурна, подкрепяна и обичана, без явно тя да дава същото от себе си. Явно ѝ даваш сигурност, самочувствие, подкрепа и когато тя усети, че се отдръпваш и губи опора под краката, почва с тия бабини деветини, че умира, когато е без теб.
При мен нещата бяха точно такива - беше я страх да остане сама, а не че толкова ме обичаше

r0073x
02-22-2013, 06:25
E, ама може пък да не се обичат наистина. Може тя да е привързана, да го харесва, но в крайна сметка може да не го обича истински. И какво? Той, вместо да бъде мъж и да се опита да намери разумно решение на проблема, се заинатява, че не иска да късат, а после спретва едно импромптю извадено от наръчник за свалки на седмокласника и казва да си "починат"...
Оправдавам поведението му, единствено и само, ако наистина е 7-ми клас.

Момчето явно я обича, щом чак такова впечатление му прави поведението ѝ. Ако и двамата не се обичат истински, нещата накрая завършват кофти, особено за обичливия, който е се е раздавал на макс. Не бих поддържал връзка, основаваща се на симпатии и сексуално влечение към другия.

anonymous708973
02-22-2013, 06:37
"давам ти карт бланш да ми изневериш, ама тайно се надявам да си по-умна и да не я свършиш тази глупост".

Даже е по-лошо.
"Давам ти карт бланш да ми изневериш, ама ако го направиш, и аз ще ти изневеря, за да сме квит. Ама иначе няма да ти се сърдя".

Мадамата просто има друго виждане за връзка. Един път на седмица я устройва, теб - не. Не виждам какво повече има да се говори. А това "не мога без теб" във вашата ситуация си го превеждай като "Не съм намерила друг, който да ми ходи по дупето и да ми вдига егото, затова разигравам теб."

LadyDi
02-22-2013, 06:42
Момчето явно я обича, щом чак такова впечатление му прави поведението ѝ. Ако и двамата не се обичат истински, нещата накрая завършват кофти, особено за обичливия, който е се е раздавал на макс. Не бих поддържал връзка, основаваща се на симпатии и сексуално влечение към другия.
А може и да имат различни разбирания за "връзка". Не ги знам колко годишни са, авторът тактично е пропуснал тази част, но във всеки случай, той ми прави впечатление на много обсебващ. От типа дето се раздава много повече от необходимото, а и очаква насреща да му се отвръща със същото. Което си е грешно от където и да го погледнеш.

А колкото до последното ти изречение - връзките, които се основават на симпатии и сексуално влечение не са по-малко успешни от връзките, които се основават на доверие и разбирателство. Просто протичат по различен начин.

LadyDi
02-22-2013, 06:43
Даже е по-лошо.
"Давам ти карт бланш да ми изневериш, ама ако го направиш, и аз ще ти изневеря, за да сме квит. Ама иначе няма да ти се сърдя".
Хич и не вярвам, че няма да се сърди :) Напротив, човекът иска да има коз в ръката си - "ти ми изневери, но аз ти прощавам, къде ще намериш друг като мен, ти трябва да останеш с мен".

кх...

tori
02-22-2013, 08:17
Кофти. Според мен тези неща тип "иди си, ела си" са не за нещо друго, а защото май не знае какво иска и го кара на настроения. Цял месец и отгоре не и е на кеф и не го иска, после обаче и прищраква, че и е хубаво да и прави евалата като и ходи след гъза и почва да ревтуни. Едно излизане за седмица си е малко откъдето и да погледнеш. Ако дискотеката е рождения ден, дето ще ходи, я оправдавам понеже е обещала ама ако не е, е постъпила глупаво. Аз ще ходя да си вея гъза по баровете със приятели, ти ще седиш и ще се чудиш какво, аджеба, искам от тебе. Общо взето поговорете дали наистина иска да е с тебе или ще си сменя мнението като ветропоказател и реши трябва ли продължите или не. Това никой от нас не може да го реши вместо теб.

valdesbg
02-22-2013, 08:55
Тва вашето е свободия... и няма да ви се получи докато го карате всеки за себе си и се държите като двама човека, които се виждат един път седмично за да се натискат на обществени места и нищо повече от това.

SisiStrange
02-22-2013, 09:56
Еее де. Вие изкарахте да се видите един път седмично като край на връзката. Айде де. Значи с моя приятел не трябваше да сме гаджета отдавна. Имало е дори уникалните 9 дни, в които не се видяхме, защото бях на задължителна практика към факултета. Да не говорим въобще за сесиите. r00tex, аз пък не намирам никак за смислено да не се спи нощем, за да се учи та да се видите. Никое гадже, което ми каже: "Ем, как така, не спи нощем, за да се видим и да няма мусене" не би останало с мен повече. Сънят е нещо важно, ако искаш да си функционален и да правиш нещо наистина. 20стр недоспал ги учиш за 2 часа, след почивка ти отнемат половин час. Би следвало преди всичко в една връзка хората да са способни да разберат нуждите на другия. Там влизат и нуждите от сън, храна, учене, развитие, срещи с роднини и тн. Понякога се случват и натоварени периоди. Няма начин. Двама души, които се обичат наистина, няма да се разделят, защото другия има работа и на този етап не е склонен да обръща внимание. На мен пък не би ми било и приятно това така прекарано време - да съм под напрежение и с куп задължения за крайни срокове, губейки време, за да няма сърдити.

Да, аз също мисля, че ходенето на дискотеката е било глупаво (освен, ако Wednesday666 не е права и иде реч за рожден ден), но това, че не е успяла покрай кандидатстудентски курсове и училище да го види една седмица никак (ама никак) не е причина за късане.

YoUcANNOtiMaGiNe
02-22-2013, 10:30
Тва вашето е свободия... и няма да ви се получи докато го карате всеки за себе си и се държите като двама човека, които се виждат един път седмично за да се натискат на обществени места и нищо повече от това.
Това. От една страна според мен трябва всеки да си има личното пространство, но тя те разиграва както си иска, човек. Ако толкова и пукаше за теб, както твърди, нямаше да се държи като поредната малка кифла, която не знае къде я сърби. Когато държиш на някого и искаш да си с него, ще намериш време, другото са тъпи оправдания.

r0073x
02-22-2013, 11:13
SisiStrange, това беше мой избор, а не по нейно настояване. Казах го не за да обвиня бившата ми в нещо, а за да подкрепя идеята си: исках да прекарвам повече време с нея и правех това, което зависеше от мен - след като ми приключеше учебния ден, прекарвах целия следобед и вечерта (до към 21-22ч) с нея, изпращах я, прибирах се у нас и учех. Не ми тежеше, защото беше мой избор, а не нещо, наложено от друг. Първоначално (с началото на учебната година) ми беше тегаво, ама бързо свикнах с по-малко сън и всичко си беше ок. Имах желание, намерих начин, сторих, каквото можах :)

Учебният ми ден започва в 8-8:30 (различните дни) и приключва често в 17-17:30
Стоя на 4 крак по време на дисекции, в зали с трупове, изкиснати във всякакви отрови (формалин, ксилен, фенол и още др.), дискетирам, уча, пиша, изпитват ме, работим по няколко часа с микроскопи, заради което понякога ме цепи и главата и не ми е много весело. Но имах желание, намирах и време. Най-лесно беше да се прибера у нас, да се изкъпя, да се наям, да си науча за следващия ден и да заспя като пор и така до следващия ден. И накрая да ѝ кажа: ми, ае, ще се видим в събота, че неделя трябва да уча за понеделник, а иначе знаеш, как ми е графикът през останалите дни - оправяй се.

Идеята е, че за мен, една сериозна връзка не е извличане на ползи от другия (секс, компания, подкрепа и т.н.), а отговорност към него. За мен истинската връзка с истински чувства е, когато денят ти е тежък, но се справяш някак, защото знаеш, че след няколко часа - там, те чака един любим човек, за когото би дал всичко. Човек, който също оценява времето прекарано с теб, а не те разиграва с примъкване-отмъкване. Човек, който те цени.

LadyDi
02-22-2013, 11:39
Идеята е, че за мен, една сериозна връзка не е извличане на ползи от другия (секс, компания, подкрепа и т.н.), а отговорност към него. За мен истинската връзка с истински чувства е, когато денят ти е тежък, но се справяш някак, защото знаеш, че след няколко часа - там, те чака един любим човек, за когото би дал всичко. Човек, който също оценява времето прекарано с теб, а не те разиграва с примъкване-отмъкване. Човек, който те цени.

Това не е ли пак полза за теб?
Нещата могат да се извъртят по сто начина. Фактът е, че една нормална и правилно функционираща връзка се гради на сексуално привличане, подкрепа и равно партньорство. Двамата трябва да сте си равни, да сте "съдружници". И проблемите не се решават с евтини психологически игрички, които в повечето случаи завършват трагикомично.
В една връзка човек избира сам за себе си колко и кога да дава. Когато полученото в отговор не го устройва, просто продължава в друга посока. Връзката ти трябва да те кара да се чувстваш добре, а не задушен или недооценен. Когато се чувстваш така, по-добре приключвай, вместо да се опитваш да градиш кула върху разклатени основи.

herbfromda420
02-22-2013, 12:18
Добре изчетох всичко. Сядали сме с нея , говорили сме за това дали наистина иска да е с мен или е просто ей така да и минава деня някъде където се чувства сигурна. Отговорът : Не,обичам те .. и каквото и да става аз искам да съм с теб,защото имам чувства които не смятам , че ще изпитам към някой друг - някога.
Да ме разиграва ? Не, тя не е такава и не , не го казвам ,защото теорията ми се основава на вярвания , а защото е изпитано многократно. Чувствата ги има , но от всичко което прочетох и което знам едно ми направи впечатление - това ,че явно тя не знае какво иска и е "разглезена кифла" и другото е ,че явно не е готова за връзка която аз искам , което е нормално като погледнем годините - 17 и курсовете не са подготвителни за студент. Свободата и я дадох не за тест към нея дали ще изневери или не , а наистина защото я обичам и мисля за нейното състояние. Знам , че донякъде искам да я обсебя и наистина се старая това да не се получава като ограничавам голяма част от прищявките си , но наистина ми дойде в повече седмица с едно нормално излизане. Седмицата цялата не й беше толкова натоварена , щом имаше време да се види с приятелки. Сега ще кажете - много глупаво мислене имаш. Ами според мен не е глупаво , защото с приятелки се вижда до към 19:30 - 20:30 максимум и да не може да ми отдели 30 мин до 1 час си е малко странничко не мислите ли ?
Знам , че си блъскам главата в стената понякога , когато съм инатлив по въпроса с раздялата. Не , няма да се разделя с нея за такива глупости , просто искам да намеря някакво решение. Ето дадох и малко свобода искам наистина да я използва и да види как и е по-добре. Някой спомена да има драма. Не , не е за драмата - просто не виждам друг начин нещата да се оправят освен - Временна свобода и Раздяла , където втория вариант отпада.
Дистанцирал съм се и аз и ефекта е : " Не мога без теб , липсваш ми" , където почват караниците ,защото аз и обяснявам , че ако на един човек му липсваш ще намериш начин да се видиш с него и тя пак почва "ама заета съм"
еми то и аз съм зает и аз всеки ден съм на по две тренировки , училище и курс и свършвам 20 : 30 макс. , но винаги мога да намеря време за нея.

Според Вас от тук нататък как трябва да постъпя ?

Amore-Mio*
02-22-2013, 12:32
Вместо тия почивки щеше да бъде по - добре да си поговорите, ама наистина, един сериозен разговор ви трябва.
Обясни й как го възприемаш това ти, кажи й всичко, после дай възможност и на нея да каже как се чувства, и защо. И гледай да не се раздаваш повече от необходимото, защото това наистина задушава, а ми правиш впечатление на обсебващ тип, при което е нормално всичкото това.

r0073x
02-22-2013, 12:40
Най-малкото, без значение, кой - какъв е, поговори с нея, как така намира време за приятелки, а за теб - веднъж в седмицата. Уточни кой ѝ е по-важен - ти или те. Не се оставяй да те разиграва с такива думи и да ѝ вярваш сляпо. Не се заблуждавай като мен :) Щом толкова си ѝ липсвал, защо не те е избрала теб, да се видите ?

herbfromda420
02-22-2013, 13:39
За всичко сме говорили. Искала свобода , но не можела без мен. Това е.

ShtrudeL
02-22-2013, 13:46
Мисля, че приятелката ти вече НЕ те обича. ...Дъм. Няма какво да допълня още.


"Не мога без теб , опитвала съм се да се дистанцирам , но когато усетя липсата ти умирам и веднага искам да съм до теб."
На което аз останах учуден , не точно учуден , но да речем изненадан , защото тя първо иска свобода , а след това ми казва,че не може без мен.


ИМЕННО!
'Бихме изхвърлили много неща, ако не се страхувахме, че някой друг би ги взел..'
както и:
'Ценим нещо, докато не го изгубим.'
Просто не иска да е сама. Просто няма смелостта да ти каже: "Трябва да се разделим."

И тук е момента да бъда банална ^^: Казвам го от опит. *гледа мъдро*

/к'ва съм гадна/

чао

ShtrudeL
02-22-2013, 13:47
един сериозен разговор ви трябва.

я, значи не съм чак толко гадна.. ^^

girlwithblueeyes
02-22-2013, 13:56
Като цяло съм съгласна със Щруделчето . Щом приятелката ти предпочита да ходи на дискотека пред това да се вижда с теб просто работата е ясна .

r0073x
02-22-2013, 14:14
Стой далеч от хора, които те ползват, за да не са сами.

Abigoria
02-22-2013, 14:26
Според мен само си тровиш нервите.

А това с ултиматума, който си поставил, е може би най- глупавата възможна стратегия.
Хората не са устроени така, че да приемат ултиматуми.

И съм съгласна с r0073x.

Поздрави