PDA

View Full Version : Мъжа Дева ... или просто противоречивия индивид



Renee
02-22-2013, 08:27
Уж не вярвам много-много на зодиите, но ми се случи интересна случка.

Говорим си с приятелка преди време и забелязваме известна последователност във взаимоотношенията с мъжете Дева.

Сега се занимавам с един такъв и почвам да обръщам внимание на някои неща ... всичките като че ли са едни такива особняци, хем със самочувствие, хем колебливи - може да те искат, обаче чакат ти да проявиш инициатива. Пасивни, много сдържани, пък и променливи, ту топли, ту студени ... много държат да дефинират какви отношения имате, обаче в същото време искат ТИ да я свършиш тая работа. Казваш им - искам да сме само приятели, те - добре. Кажеш им - искам по-сериозно, те и с това са съгласни. Май хич не обичат да поемат инициативата. Не чак безгръбначни, обаче са готови на всичко само и само да не им влезеш във вътрешния свят и да разбереш какво наистина искат ...

Ако искате, не го разглеждайте като тема за "мъжа-Дева", а просто за гореописания тип мъже. Забелязвали ли сте нещо такова? Какво правите в такава ситуация? Склонни ли сте да сте вечния инициатор или сте на мнение, че жената "трябва да се гледа като принцеса"?
Какво бихте направили, ако се занимавате с такъв човек?

DisappointedDreamer
02-22-2013, 08:33
:lol: Бащичко ми е дева, както и най-добрия ми приятел. Това, което сте описали е донякъде вярно, но не бих ги нарекла пасивни. Мислят много, анализират. Притежават страхотен хумор, обичат приказките. Но са прекалено критични и СТРАШНИ чистници. Перфекционисти. Като цяло не бих искала такъв за приятел :с

VampireLover3
02-22-2013, 08:54
Аз имам опит с девата, това което забелязвам е, че умеят да говорят и да ти омайват главата, но в лъжите са първи. Ужасно много лъжат. Казват едно, мислят друго вършат трето съвсем различно, за това не им се доверявай много.
Майка ми е дева, но пък при нея ги няма тези колебания, лъжи и така нататък. Все пак си зависи и от самия човек.

anonymous708973
02-22-2013, 09:10
Сега се занимавам с един такъв и почвам да обръщам внимание на някои неща ... всичките като че ли са едни такива особняци, хем със самочувствие, хем колебливи - може да те искат, обаче чакат ти да проявиш инициатива. Пасивни, много сдържани, пък и променливи, ту топли, ту студени ... много държат да дефинират какви отношения имате, обаче в същото време искат ТИ да я свършиш тая работа. Казваш им - искам да сме само приятели, те - добре. Кажеш им - искам по-сериозно, те и с това са съгласни. Май хич не обичат да поемат инициативата. Не чак безгръбначни, обаче са готови на всичко само и само да не им влезеш във вътрешния свят и да разбереш какво наистина искат ...

Ако искате, не го разглеждайте като тема за "мъжа-Дева", а просто за гореописания тип мъже. Забелязвали ли сте нещо такова? Какво правите в такава ситуация? Склонни ли сте да сте вечния инициатор или сте на мнение, че жената "трябва да се гледа като принцеса"?
Какво бихте направили, ако се занимавате с такъв човек?

Имам бивш, който е дева. Нищо общо. Здраво стъпил на земята като типична земна зодия, вярно чистник, както каза Дриймърката :д

Относно типа мъже - не искам да имам такива в обкръжението си. Нито като приятели, камо ли като нещо повече. Не харесвам нерешителни и колебливи хора, не се разбирам с тях и не обичам за всичко да чакат на мен. Аз съм overинициативна понякога и очаквам от обкръжението ми да притъпи тази черта, не да я подхранва.

FuckedUp
02-22-2013, 14:37
Страшно вярно описание. :lol: Плашещо е.

paradosou
02-22-2013, 15:26
Склонни ли сте да сте вечния инициатор или сте на мнение, че жената "трябва да се гледа като принцеса"?
Какво бихте направили, ако се занимавате с такъв човек?
Хич не ми липсва активност, ама не бих била постоянно инициатор. В един момент ще почне да ми действа изтощаващо и ще ми се изпари ентусиазмът, сигурно е най-нормалното нещо на света. 8-) Ясно е, че всеки си има по-затворени периоди, колкото и по принцип да му е присъща енергията;; въпросът е количественото разминаване да не е константа.
С принцесите пък малко момичета имат общо в положителен смисъл. Хубаво е у момчето да има рицарски елемент 8-), жестове и от време на време глезене, но трябва да се намери някаква среда/баланс, иначе неизбежно се стига до пререкания.
Ако се занимавам с такъв няма да ми е проблем променливостта му, нито че е ту топъл, ту по-хладен, понеже на мен самата не са ми чужди тия черти. Да е прекалено сдържан обаче би ме накарало да се отдалеча.

Ecstasy
02-22-2013, 21:28
хем със самочувствие, хем колебливи - може да те искат, обаче чакат ти да проявиш инициатива. Пасивни, много сдържани, пък и променливи, ту топли, ту студени ...


Линда Гудман : "на жената, която би искала да спечели мъж Дева, е нужно голямо търпение. Тя трябва да е наясно, че основният инстинкт на Девата е целомъдрието и мъжът би се отказал от него само заради истинска, неповторима жена."

Ecstasy
02-22-2013, 21:29
умеят да говорят и да ти омайват главата, но в лъжите са първи. Ужасно много лъжат.

+1

risk.risk
02-22-2013, 21:41
Абсолютно точно описание. Наскоро имах отношения с един такъв. Честно казано ми писна и го зарязах. Ужасно нервиращо е някой постоянно да иска да "определя" връзката. Все трябваше да знае какво се случва, как се чувствам към него и т.н. Най-накрая почнах да си мисля че аз съм ненормална.

UniCoWN
02-22-2013, 22:41
О, да. Сякаш аз съм го писала това за приятеля ми. Какво да се прави, обичам си го такъв. :D Компенсира тези си недостатъци с хиляди други неща.

Wednesday666
02-23-2013, 02:02
И моят приятел е едно от тези животни. Казвам животни, защото ти трябва биволско търпение да го изтърпиш.
И честно казано, не откривам много от чертите на характера му в описанието ти. Може би, защото вече е по-зрял, въобще не е колеблив, дори много ясно знае какво иска и как да го постигне. Не съм го хващала да лъже, може и да го е правил, но явно и в това е много добър 8-).
Определено са трудни характери, но пък смятам, че си заслужава да проявите повече търпение към тях. Когато вече свикнат и станат силни чувствата, са едни прекрасни партньори и приятели. :)

Колкото до описания типаж - много са ми антипатични неинициативните мъже. И страшно бързо ми писва. Нямам против хладно/топлите изменения от време на време, ама аз да правя постоянно всичко?
Няма как да се получи.

пAteNцЕ
02-23-2013, 05:58
Аз пък съм съгласна с мнението на авторката и описанието, същата работа е, аз се чудех само аз ли го забелязвам или другите не искат да си кажат :D

Tsukuda_Hiroshi
02-23-2013, 23:12
Точно сЪщия сЪм и аз! :)

Ecstasy
02-24-2013, 00:14
Най-накрая почнах да си мисля че аз съм ненормална.

Цепи мрака

mlakniwe
02-24-2013, 09:18
Уж не вярвам много-много на зодиите, но ми се случи интересна случка.

Говорим си с приятелка преди време и забелязваме известна последователност във взаимоотношенията с мъжете Дева.

Сега се занимавам с един такъв и почвам да обръщам внимание на някои неща ... всичките като че ли са едни такива особняци, хем със самочувствие, хем колебливи - може да те искат, обаче чакат ти да проявиш инициатива. Пасивни, много сдържани, пък и променливи, ту топли, ту студени ... много държат да дефинират какви отношения имате, обаче в същото време искат ТИ да я свършиш тая работа. Казваш им - искам да сме само приятели, те - добре. Кажеш им - искам по-сериозно, те и с това са съгласни. Май хич не обичат да поемат инициативата. Не чак безгръбначни, обаче са готови на всичко само и само да не им влезеш във вътрешния свят и да разбереш какво наистина искат ...

Ако искате, не го разглеждайте като тема за "мъжа-Дева", а просто за гореописания тип мъже. Забелязвали ли сте нещо такова? Какво правите в такава ситуация? Склонни ли сте да сте вечния инициатор или сте на мнение, че жената "трябва да се гледа като принцеса"?
Какво бихте направили, ако се занимавате с такъв човек?

Аз съм дева и съм горе долу такъв :D винаги се съгласявам с приятелката ми за всичко, не обичам да поемам инициатива, просто не обичам да и казвам кво да прави, предпочитам тя да ми казва, никога не бих и казал направи тва или ай да прайм еди кво си, но тя си ме харесва и такъв скромен, не съм студен към нея, просто не обичам да командвам, предпочитам обратното :D бахти в тия зодии наистина имало нещо вярно :D И не съм с голямо самочувствие по-скоро съм леко срамежлив, по-романтична личност съм, колкото и смешно да звучи, докато тя мисли само за секс и направо е моя противоположност

EternalDream
02-24-2013, 09:25
Точно описание. Такива са си :D

marilyn
02-24-2013, 14:11
От опит: готини, умни, земни, интелигентни, трезвомислещи. Падат си малко курви... сори, факт. Могат да си чукат няколко жени без да са гузни и същевременно си гледат кариерата/образованието. Правят много як секс.

XTREMEFREERIDE
02-26-2013, 12:44
Главозамайващо чувствен секс. Ясно приоритизиране. Не планира много, много. Ако е сериозен - сериозен е наистина. Искрен до болка понякога. Мрази драмата. Обича всичко да бъде изяснено. Често мени настроения. Податлив на моментни импулси.

Приятелят ми е дева. Горе долу това съм забелязала, което мисля, че има допир със зависимостта от зодиите. :)

Wednesday666
02-26-2013, 13:01
Главозамайващо чувствен секс. Ясно приоритизиране. Не планира много, много. Ако е сериозен - сериозен е наистина. Искрен до болка понякога. Мрази драмата. Обича всичко да бъде изяснено. Често мени настроения. Податлив на моментни импулси.

Приятелят ми е дева. Горе долу това съм забелязала, което мисля, че има допир със зависимостта от зодиите. :)

Много точно написано, напълно съгласна съм :).