PDA

View Full Version : проблем с маникюра и въпрос за витамини



FuCKkK13
02-22-2013, 10:49
извинявам се за новата тема,но определено искам повечко мнения... значи - ноктите ми са ужасни,меки,разслояват се,чупят се - сложа ли лак веднага някой нокът е счупен... от 2 месеца не се лакирам - тия дни ми се наложи и веднага се счупи един нокът,ползвам йод отгоре само на ноктите ( там,където растат ) и маслото на икаров - съвсем лек резултат,правих си преди една маска на ноктите,но и нейния ефект е докато я правя и може би месец след това,а от тази маска трябва да се правят почивки,защото ръцете стояли много на влажно и не знам там какво може да ми стане,та консултирах се с маникюристка и ето ги въпросите:
мислех да си взема заздравител Мавала,но тя ми каза че нямало смисъл - някой който го е ползвал ? мнение ?
реших да ходя при нея редовно - ще ми помогне ли поне малко на ноктите ? ( не искам кой знае каква дължина,а просто да имам маникюр - средно дълъг)
маникюристката ми каза да си взема витамини с калций - предложете някакви до около 20лв. ?

ledenakrasota
02-22-2013, 11:04
И аз имах подобен период на счупени нокти. Моите са меки. Оправи ме просто упоритото нанасяне на втвърдител на Перфект. Не, че ти казвам да го използваш, но по-важно е да бъдеш редовен в използването на какъвто и да е втвърдител или каквото използваш. След няколко седмици ноктите ми станаха буквално бетон и така до днес. Само това съм използвала. Не казвам, че при всеки ще бъде така, но определено има ефект при мен и хората, които ми препоръчаха да пробвам така.

Важно е и как си пилиш ноктите. С метална пила не бива да пилиш напред-назад, а в една посока, защото нокътят започва да се чупи след време. Нарушаваш май нещо в структурата. По-добре използвай всякакъв вид друга пила.

Слагаш ли основа, когато се лакираш? :)

Hayashi
02-22-2013, 11:09
Със Sèche Vite база и топ стават много твърди докато съм лакирана. Но махна ли ги са си все така меки. Все пак се надявам след по-продължително ползване да не са толкова меки вече.

FuCKkK13
02-22-2013, 11:46
И аз имах подобен период на счупени нокти. Моите са меки. Оправи ме просто упоритото нанасяне на втвърдител на Перфект. Не, че ти казвам да го използваш, но по-важно е да бъдеш редовен в използването на какъвто и да е втвърдител или каквото използваш. След няколко седмици ноктите ми станаха буквално бетон и така до днес. Само това съм използвала. Не казвам, че при всеки ще бъде така, но определено има ефект при мен и хората, които ми препоръчаха да пробвам така.

Важно е и как си пилиш ноктите. С метална пила не бива да пилиш напред-назад, а в една посока, защото нокътят започва да се чупи след време. Нарушаваш май нещо в структурата. По-добре използвай всякакъв вид друга пила.

Слагаш ли основа, когато се лакираш? :)
пилата ми е стъклена - една по груба и една по ситна ,пиля в една посока от около година и половина вече .. основа за лак винаги - на перфект 3в1 или 5в1

FuCKkK13
02-23-2013, 11:04
айде де хора поне още няколко мнения. поне за витамините 8-)

Dirty Version.
02-23-2013, 11:29
И аз имах такъв период, но от 2-3 месеца ноктите ми са в идеално състояние.
1. Винаги преди да се лакирам като основа слагам http://avonshop.co.uk/shop/Assets/images/prod/prod_1056042.jpg
2. Oт скоро започнах да използвам http://beautycosmetic.biz/perfect-perfect-aktiven-zazdravitel-p-1731.html
3. Според мен се чупят по-малко когато са лакирани, така че старая винаги да са лакирани.
4 Важно е да пиеш много вода. Когато не пиеш достатъчно вода се отразява и на косата и на кожата и на ноктите ти защото стават сухи. Даже е хубаво в купичка с вода да си държиш ноктите около 10 минути когато имаш възможност.
5. Не трябва да ги режеш с нокторезачка а на 3 дни да ги пилиш и така ще растат по-бързо.
мм за това се сещам за сега.

Относно витамините не бих рискувала. Не е сигурно, че ще ти помогнат и другото което е когато пиеш редовно витамини и подобни хапчета след известно време започваш да качваш килограми, а ефекта им спира защото организма ти свиква с тях.

FuCKkK13
02-23-2013, 12:20
^ мерси... ами ползвам 2рото от доста време.. повече от година и половина - редувам това и другото 3в1 ... пия ужасно много вода - поне по 2 литра изпивам като това ми е минимума... не е хубаво да са във вода,а в солена вода 8-) ...и също от повече от година не съм ги рязала смисъл винаги ги пиля - даже и ножичка не използвам ... за витамините - на мен ми трябват малко кг .. поне 3кг. трябва да кача щото от стрес съм отслабнала доста .. а и точно щото не е сигурно питам някой да предложи някакви,които поне имат малко ефект :)

arsenalllbaby
02-23-2013, 14:59
Аз използвам само хартиени пили, лакирам се постоянно, защото и при мене съм забелязала това, че като не са лакирани, ми се чупят ноктите много по-бързо. В момента нямам заздравител, свърши и още не съм си взела, но тази седмица отивам да си купя. Ааа иначе аз пия витамини от три месеца с мисълта да не се разболея зимата ;д Пих по един от тези витамини http://www.google.bg/search?hl=bg&q=vitaral&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=EeUoUdSNKcbjtQbGpIG4Cg&biw=1639&bih=765&sei=FOUoUYKQDsaZtAbCr4CYCg#imgrc=Uet5ZpSQcs7P0M%3A %3BDrQ8R_YPx5YCaM%3Bhttp%253A%252F%252Fsolidna-apteka.pl%252Fimage%252Fcache%252Fdata%252Folder%2 52FSCF2022_LRG-500x500.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsolidna-apteka.pl%252Fvitaral_30tabl%3B421%3B500 всеки ден и не съм се разболявала изобщо. Освен това забелязах положителна промяна върху коса, кожа, нокти. :))) Много съм доволна. Струват 10 лева и нещо, по 30 хапчета са, малко са големички, но приличат на бонбони и са сладки. На мен като ми горчи хапче не мога да го пия ;д Т.е. тези 30 хапчета по 1 като пиеш на ден след хранене, ти стигат за месец. Не съм качвала килограми от тях, качих малко след коледните празници :D , но си ги свалих. Като свърша кутийката си правя почивка.

Иначе сега майка говорила с някаква нейна приятелка, дъщеря й пиела тези витамини http://www.google.bg/search?um=1&hl=bg&biw=1639&bih=765&tbm=isch&sa=1&q=vitaslim+vitamins&oq=vitaslim+&gs_l=img.1.3.0l2j0i24l8.348330.350297.0.352130.9.7 .0.2.2.0.210.939.1j5j1.7.0...0.0...1c.1.4.img.pz24 odIkI68#imgrc=qEMZ2dcQLrlJMM%3A%3BKTO9gBTuOGu5NM%3 Bhttp%253A%252F%252Fwww.vesti.bg%252Fimage.php%253 Fpath%253DL25pZGF0YS9hcHBzL3Zlc3RpLmJnL3d3dy9tdWx0 aW1lZGlhL3Bob3Rvcy9uZXRpbmZvL1BFVFlBL1NuaW1rYTIyNn NlcC5qcGc%253D%2526w%253D375%2526h%253D249%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.vesti.bg%252Findex.phtml%253Ftid %253D40%2526oid%253D4149431%3B375%3B249 и била много доволна. Тя била с ниско кръвно като мен и витамините й се отразявали доста добре, а и аз също съм с ниско кръвно. Майка ми ги е взела и се чудя дали да започна тези сега, тъкмо ми свърши почивката и вече 2дни пия от моите. Малко разнообразие уж ;д Струват 15 лева.

FuCKkK13
02-23-2013, 15:07
мерси.. ами мисля да ги пробвам,не са и скъпи... а ти как ги пиеш смисъл 1 месец и после колко почивка ? и има ли възрастова граница ?

arsenalllbaby
02-23-2013, 15:15
Листовката и кутията не са при мен, само шишенцето и не пише за граница, не помня и да има такава. А иначе 7 - 10 дни ми е почивката. По принцип личния като ги даде на майка не е казвал да си почивам, ама аз мисля, че трябва да го правя, за да не ми привикне организма и да си изгубят действието ;д

FuCKkK13
02-23-2013, 15:19
добре,ами и аз така ще правя - 30дни витамини - 10 почивка.. и аз мисля,че е добре да има почивка.. мерси :)

arsenalllbaby
02-23-2013, 15:28
Моля :)

anonymous708973
02-23-2013, 18:24
Аз пия "Приорин". По-достъпен вариант са витамините на Допелхерц Актив коса и нокти.

Пробвай да ги мажеш с арганово масло, сякаш има ефект.

FuCKkK13
02-23-2013, 18:49
Аз пия "Приорин". По-достъпен вариант са витамините на Допелхерц Актив коса и нокти.

Пробвай да ги мажеш с арганово масло, сякаш има ефект.

тия месеци доста неща си купих и някак си не мога да дам 35-40лв. за арганово масло.... иначе мерси

marin4itu
02-24-2013, 15:57
Сухи ли са ти ръцете? Все пак зима е..

FuCKkK13
02-24-2013, 15:59
Сухи ли са ти ръцете? Все пак зима е..

да.. но аз имам много чувствителна кожа и винаги съм била така

marin4itu
02-24-2013, 18:57
Може би от там ти е проблемът с ноктите. Ако кожата на ръцете е суха, няма как да израснат здрави нокти.

anonymous708973
02-24-2013, 20:18
Може би от там ти е проблемът с ноктите. Ако кожата на ръцете е суха, няма как да израснат здрави нокти.

Въх, каква е логиката?

FuCKkK13
02-26-2013, 15:46
Въх, каква е логиката?

защо попита :lol: сега заради тебе видяхме и отговора 8-)

FuCKkK13
02-26-2013, 15:48
Може би от там ти е проблемът с ноктите. Ако кожата на ръцете е суха, няма как да израснат здрави нокти.

тц.... кожата на ръцете винаги ми е била суха,а съм била с хубави нокти.. и аз не намирам логиката кожа/нокти след като проблема не е вътрешен ...

FuCKkK13
02-26-2013, 15:50
Въх, каква е логиката?

сори че пак.. сега сериозно... тя май имаше предвид вътрешно връзката кожа/нокти .... иначе одеве се смях на другия отговор ( маринчиту) да не си помисли че се смях за нея

strawberry88
02-26-2013, 16:02
Аз пия "Приорин".

Има ли ефект?Аз много се чудех дали да го купувам.

Освен с арганово масло, може да си потапя ръцете в купичка със зехтин и после да седи така известно време.Не в купата де. 8-) С ръкавици.Помага и за кожата на ръцете, и за ноктите.

3oPuTy
02-26-2013, 19:28
Аз бях същата с ноктите ... :? Голямо цепене,чупене и прочие беше,но от както зимата започнах да наблягам на хидратиращия крем и да го втривам и около плочките нещата се пооправиха.Забелязала съм и че ако се лакирам с някой от ония малки лакове,които варират от стотинки до лев и нещо след това ноктите ми изглеждат ужасно :? Е,то и аз съм си виновна като не използвам основа амааа честно казано нямам нерви и за основа,и за 2 пласта лак ... :?
Също така съм забелязала,че ако съм в период,в който не пия достатъчно вода също бързо започват да се цепят.
По-горе споменаха за зехтин.Имам един познат,китарист,който си беше съсипал ноктите преди време и започна да ги топи (буквално) в зехтин за по 5-10мин. всеки ден и сега са му страаахотни о.О Може да пробваш и с морска сол разтворена във вода - пак ги топиш и стоиш така известно време.
Относно витамините - аз лично хапчета не мога да гълтам и за това я карам на разтворими.Вярно,че са по-слаби,но е по-добре от нищо :)


Между другото Dirty Version. пак избухна с "най-точния" коментар :D :D :D

FuCKkK13
02-26-2013, 19:32
^ всичко,което каза съм пробвала... и то не за 2-3 седмици,а да кажем поне по 2 месеца и ефект - почти никакъв

marin4itu
02-26-2013, 21:55
Става въпрос най-вече за кожичките около ноктите. Освен това 3 месеца и половина работих в супермаркет на млечните храни, постоянно на витрини, които са от 1 до 5 градуса, ръцете ми изсъхнаха и ноктите ми се съсипаха.

FuCKkK13
02-27-2013, 06:57
Става въпрос най-вече за кожичките около ноктите. Освен това 3 месеца и половина работих в супермаркет на млечните храни, постоянно на витрини, които са от 1 до 5 градуса, ръцете ми изсъхнаха и ноктите ми се съсипаха.

е пак няма логика защото както казах използвам маслото на икаров.. т.е. кожичките около ноктите са си ми добре

marin4itu
02-27-2013, 14:07
А като използваш маслото на Икаров защо ти се цепят ноктите? И тука няма логика..
Когато ноктите се цепят, няма достатъчно влага, когато са меки и се гънат - има прекалено много. За здрави нокти количеството на влагата трябва да е средно.
Не става въпрос само за ноктите, а и за цялостна грижа за ръцете, иначе козметичните салони нямаше да предлагат пилинги и масажи на ръцете, извършвани от точно от маникюристки, а не от други лица в салоните.
Както и да е.. честно, не ми се спори повече. Дано ти се оправят ноктите.

bloodyF
02-27-2013, 14:51
е пак няма логика защото както казах използвам маслото на икаров.. т.е. кожичките около ноктите са си ми добре

има логика
ако ходиш на маникюрист ще видиш ,че не само ти лакира ноктите, но и ти почиства кожичките, маже с крем ръцете


@Маринче, а ако се цепят и са меки и се огъват? :lol:
При мен нещо се прецака, не знам какво, имах супер дълги хубави нокти и изведнъж 1 ден излязох без лак, нямах време да сложа -2 нокътя от раз се счупиха до кожата,после още 1 и замина..и вече повече от месец не растат изобщо....

FuCKkK13
02-27-2013, 14:51
ама аз не споря с никой :? баси народа сте в тоя форум :? казвам,че ползвам и това и няма резултат... кожата на ръцете - използвам едно за тяло на ейвън само че само там... пробвала съм да си ТОПЯ ръцете в зехтин и пак не става

FuCKkK13
02-27-2013, 14:53
има логика
ако ходиш на маникюрист ще видиш ,че не само ти лакира ноктите, но и ти почиства кожичките, маже с крем ръцете


@Маринче, а ако се цепят и са меки и се огъват? :lol:
При мен нещо се прецака, не знам какво, имах супер дълги хубави нокти и изведнъж 1 ден излязох без лак, нямах време да сложа -2 нокътя от раз се счупиха до кожата,после още 1 и замина..и вече повече от месец не растат изобщо....
ходила съм с приятелки и съм виждала... не е като да не ползвам крем,а кожичките - отстрани на ноктите нямам кожички,а отгоре ( тия,които се избутват) никога не остават като за избутване.. все едно сами си се избутват :? странни са ми ноктите определено

arsenalllbaby
02-27-2013, 16:29
FuCKkK13, взе ли си витаминчета? Че така като гледам, доста грижи полагаш, не мога да разбера защо не ти се оправят ноктите... :( Може ми е липсата на витамини и минерали, знам ли.. Ако и витамините не помогнат, може да се консултираш и с маникюристка, тя може да предложи нещо ново. :)

FuCKkK13
02-27-2013, 16:40
FuCKkK13, взе ли си витаминчета? Че така като гледам, доста грижи полагаш, не мога да разбера защо не ти се оправят ноктите... :( Може ми е липсата на витамини и минерали, знам ли.. Ако и витамините не помогнат, може да се консултираш и с маникюристка, тя може да предложи нещо ново. :)

ами не... разболях се и точно сега приемам около 12 общо хапчета/витамини/добавки и мисля,че ще ми дойде много ... иначе ги видях в аптеката и още като оздравея ще си ги взема :)

arsenalllbaby
02-27-2013, 16:44
Добре, успех и скорошно оздравяване!! :)

FuCKkK13
02-27-2013, 16:47
мерси :)

marin4itu
02-28-2013, 16:16
FuCKkK13, когато нокътят расте с него израстват и почти невидими кожички, наричани кутикули. Те трябва да се избутват, дори да нямаш нужда от изрязване, което се прави само с омекотителен гел, или накисване в гореща вода със соли. А като обяснявах за кожичките около ноктите, нямах в предвид само тези за изразване, а и отстрани и над нокътят, т.е. самия пръст. Малко тъпо го обясних, ама нали знаеш как някои хора си гризат кожичките, за там става въпрос.

bloodyF, използваш ли лак основа при лакиране? Миеш ли често чинии, имаш ли досег с препарати често? Препаратите се отразяват трагично на ноктите и на ръцете. Обясни ми като цяло как се грижиш за ноктите си.

FuCKkK13
02-28-2013, 17:04
FuCKkK13, когато нокътят расте с него израстват и почти невидими кожички, наричани кутикули. Те трябва да се избутват, дори да нямаш нужда от изрязване, което се прави само с омекотителен гел, или накисване в гореща вода със соли. А като обяснявах за кожичките около ноктите, нямах в предвид само тези за изразване, а и отстрани и над нокътят, т.е. самия пръст. Малко тъпо го обясних, ама нали знаеш как някои хора си гризат кожичките, за там става въпрос.

bloodyF, използваш ли лак основа при лакиране? Миеш ли често чинии, имаш ли досег с препарати често? Препаратите се отразяват трагично на ноктите и на ръцете. Обясни ми като цяло как се грижиш за ноктите си.
да... ама аз такива кожички нямам ... смисъл рядко са ми излизали така кожички и щото не ги гризя и те си минават

marin4itu
02-28-2013, 17:09
Ох, май не можем да се разберем.. :D ами то така само с писане, някои неща не могат да се обяснят..

FuCKkK13
02-28-2013, 17:17
явно да.. няма нищо де ,мерси все пак.. като оздравея ще мина на маникюрист и готово

Wwwooow
03-01-2013, 12:26
http://www.kozmetikata.com/show/За-Ръце-и-Крака/30610_10-начина-да-заздравите-ноктите/
Ето погледни и това

FuCKkK13
03-01-2013, 12:40
^ 8-) мерси,но всичките съм ги пробвала без последното

strawberry88
03-01-2013, 13:36
Ох, май не можем да се разберем.. :D ами то така само с писане, някои неща не могат да се обяснят..

Обяснила си перфектно.Аз всичко разбрах. :) :Д

Фък13, тя искаше да каже самата кожа около нокътя, а не някакви стърчащи кожички. :D

FuCKkK13
03-01-2013, 13:40
^ яснооо 8-) значи сега пак ще прочета, за да разбера

bloodyF
03-01-2013, 13:58
bloodyF, използваш ли лак основа при лакиране? Миеш ли често чинии, имаш ли досег с препарати често? Препаратите се отразяват трагично на ноктите и на ръцете. Обясни ми като цяло как се грижиш за ноктите си.

не ползвам основа, слагам лак и топ лак, но лак на нокътя ми не се задържа много;
досег с препарати-никакъв, чистя пода с моп, имаме съдомиялня, тоалетната и банята с ръкавици търкам;

пиля ги с мека пила в една посока, чистя кожичките, слагам от време на време (рядко) маслото на икаров
и като ми растат ноктите растат странно, никога в една правилна посока-нагоре, ами просто който накъдето си иска, имат собствено мнение;
това за топене в разни работи-не мога да се занимавам, бих , но физическото време го нямам просто;
може би ще пробвам да си купя основа и да слагам
може ли да ми препоръчаш?
и евентуално някакъв заздравител, различен от калциев гел (не ми понася, цепят се още по-лошо)



Фак, питай @Jolie92, тя има страхотни нокти и казваше за арганово масло (мисля), че от него много са й пораснали и са се втвърдили
но пък е 45 лева чистото, 9 с примеси на Икаров. Аз тоя месец съм малко на --------- така,че ще си взема ''примесеното'' през април, пък да видим.

marin4itu
03-01-2013, 14:06
не ползвам основа, слагам лак и топ лак, но лак на нокътя ми не се задържа много;
досег с препарати-никакъв, чистя пода с моп, имаме съдомиялня, тоалетната и банята с ръкавици търкам;

пиля ги с мека пила в една посока, чистя кожичките, слагам от време на време (рядко) маслото на икаров
и като ми растат ноктите растат странно, никога в една правилна посока-нагоре, ами просто който накъдето си иска, имат собствено мнение;
това за топене в разни работи-не мога да се занимавам, бих , но физическото време го нямам просто;
може би ще пробвам да си купя основа и да слагам
може ли да ми препоръчаш?
и евентуално някакъв заздравител, различен от калциев гел (не ми понася, цепят се още по-лошо)



Фак, питай @Jolie92, тя има страхотни нокти и казваше за арганово масло (мисля), че от него много са й пораснали и са се втвърдили
но пък е 45 лева чистото, 9 с примеси на Икаров. Аз тоя месец съм малко на --------- така,че ще си взема ''примесеното'' през април, пък да видим.

Основата като цяло не е от значение каква ще бъде. Аз всеки път различни си вземам. Но е важно да има, защото основите предпазват от формалдехида в обикновените лакове. А самите основи са на водна основа. За това само със основа ако си, бързо ще се олющи.
Основа не може да ти помогне кой знае колко за заздравяването на ноктите, тъй като те са мъртви клетки вече. Единствено мажи с повече масла заради влагата, за която обясних по-горе.
Ако са ти меки ноктите по принцип няма как да ти се задържи лак, но като цяло зависи от топ лака. На OPI знам, че топ лакът е много добър, но честно казано малко ми се свиди. Аз си купувам основи, които стават и за топ лак, защото преди да се сгъсти, вече съм го изхабила.

strawberry88
03-01-2013, 14:21
Фак, питай @Jolie92, тя има страхотни нокти и казваше за арганово масло (мисля), че от него много са й пораснали и са се втвърдили
но пък е 45 лева чистото, 9 с примеси на Икаров. Аз тоя месец съм малко на --------- така,че ще си взема ''примесеното'' през април, пък да видим.

Вместо арганово масло си вземете хубав зехтин!Пак ще има ефект и ще е по-евтин от аргановото. ;)

FuCKkK13
03-01-2013, 14:53
не ползвам основа, слагам лак и топ лак, но лак на нокътя ми не се задържа много;
досег с препарати-никакъв, чистя пода с моп, имаме съдомиялня, тоалетната и банята с ръкавици търкам;

пиля ги с мека пила в една посока, чистя кожичките, слагам от време на време (рядко) маслото на икаров
и като ми растат ноктите растат странно, никога в една правилна посока-нагоре, ами просто който накъдето си иска, имат собствено мнение;
това за топене в разни работи-не мога да се занимавам, бих , но физическото време го нямам просто;
може би ще пробвам да си купя основа и да слагам
може ли да ми препоръчаш?
и евентуално някакъв заздравител, различен от калциев гел (не ми понася, цепят се още по-лошо)



Фак, питай @Jolie92, тя има страхотни нокти и казваше за арганово масло (мисля), че от него много са й пораснали и са се втвърдили
но пък е 45 лева чистото, 9 с примеси на Икаров. Аз тоя месец съм малко на --------- така,че ще си взема ''примесеното'' през април, пък да видим.
да знам,тя и в темата за косата каза ама 40 кинта за масло точно сега няма как да дам