PDA

View Full Version : 2 Интернет доставчика



beloov
02-22-2013, 16:39
Така въпросът ми е следния, може ли да ползвам 2 Интернет доставчика на 1 компютър. Примерно 1ния в нас, а другия в приятел/ка като се има в предвид, че ако аз съм на Виваком, а той на БТК

noconnection
02-22-2013, 16:50
Не ти разбрах въпроса, искаш да кажеш, ако пренесеш компютъра в приятелка дали ще работи, докато са свързани и двата ли?
По принцип БТК и Виваком са едно и също животно.
Ако има някакъв вид маршутизатор, то по принцип при БТКарските системи се слага задължително такъв, така че да.
Просто пускаш два кабела до компютър 1 и 2.

beloov
02-22-2013, 16:54
Значи дали ще работи, ако съм на някой нет и махна кабела от лаптопа и го пренеса в приятелка и свържа кабела на нейния нет дали ще стане? не съм запознат много, съжелявам ако въпроса ми е тъп.

SunT
02-22-2013, 16:57
Ще работи. :)

beloov
02-22-2013, 16:58
Благодаря Ви много за бързите отговори. :)

Lucho
02-22-2013, 20:05
Значи дали ще работи, ако съм на някой нет и махна кабела от лаптопа и го пренеса в приятелка и свържа кабела на нейния нет дали ще стане? не съм запознат много, съжелявам ако въпроса ми е тъп.

Може да стане, може и да не стане. Ако сте на един доставчик може и да стане, ако сте на различни е по-вероятно да не стане номера. Може да се наложи да си играеш с настройка на протоколи в последствие.

Ако приятелката ти има wi-fi модем е най-добре - така си хващаш сигнал с лаптопа, въвеждаш паролата и си работиш. Няма кабели, няма мъка.

noconnection
02-23-2013, 16:17
^ Едната фигура е на BTK другата на ВИВАКОМ, няма как да не стане, много рядко съм виждал клиент на DSL интернет, който е с модем , повечето ползват рутери, даже ги и дават като подпишеш договора.Хипотетично дори и да е с модем (баш модем), който има само един Ethernet порт, вади кабела от нейния компютър и го слага на неговия пак ще работи. :)