PDA

View Full Version : Гимназия...



asuka666
02-23-2013, 14:20
Привет!Все още съм шести клас и още от пети се чудя къде да вляза след седми.Търся елитна гимназия която да ми помогне да вляза в някой амирекански,английски или просто университет в чужбина.Няма значение бала който ще ми трябва за да ме приемат защото имам време да уча...просто си търся целта към която да се стремя.Нуждая се от много добро образование.Искам училището да има материялна база според европейските изисквания.Помогнете ми!Не съм се спряла на определена област на обучение и много бих искала някой да ми посочи елитните гимназии в София.Не знам дали съм прекалено взискателна но дали ще успея да отида в Харвардския университет?Може да съм смешна но просто търся пътя който да ме отведе към приятен и приличен живот, макар и да е труден!

zlatko98
02-23-2013, 15:03
Американския колеж в София е много добър за тези цели, но ако смяташ, че ваще не могат да си го позволят, на която и хубава гимназия да се спреш с достатъчно учене всичко ще се получи. Аз лично не искам в Харвард, а в Колумбийския (който реално е от същия ранг) и това че съм в немската не ми пречи да се старая да си изпълня амбициите. Принципно да знаеш друг език освен английския е добре, защото може да караш и САТ 2 по чужд език. Има няколко много хубави теми във форума за кандидатстването в САЩ, където хора, които вече са преминали през целия процес, обясняват много точно целия всичко за подготовката, самото подаване на документи и т.н.

anonymous895156
02-23-2013, 15:11
АХАХАХАХАХАХАХАХААААААААА ААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ АХА :lol: :lol: :lol: ХАРВАРД ВИКАААА :D ОЛЕ, НЕ
И кво, мислиш си, че като завършиш в България висше нямаш шанс за хубав живот ли? И от кога елитните гимназии помагат да влезеш в някой
амирекански университет?
:D Няма значение къде ще получиш средното си образование. Училищата с материална база (истинска и хубава) в това подобие на държава са платени. От това за чужбина разбирам, че си някоя шестокласничка, която няма реална представа за нищо. И не, нямаш време да учиш. Както обичам да казвам - ако нямаш потенциала за отлична оценка, и да се скъсаш от учене, няма да я получиш :п Предлагам ти да поработиш над правописа си, който е плачевен за шестокласник.

Няма значение бала който ще ми трябва за да ме приемат
има :3
Нямаш шанс за Харвард, насочи се към УНСС. Шегувам се, има много време до тогава. Учи си по всички предмети, кой знае какво може да поискаш да учиш в дванайсти клас.
Не ми се сърди, един ден ще прочетеш какво си писала и ще се смееш мнооооого. :)

Amore-Mio*
02-23-2013, 20:24
Някоя езикова гимназия, примерно.

sexa_na_kompleksa
02-24-2013, 07:52
Не е нужно да учиш в чужбина, за да имаш хубав в живота. В България също може да го имаш.
Първо, реши, с какво искаш да се занимаваш. За целта може да направиш тест за кариерно развитие, но не от тези, които се намират в Интернет. След това проучи, какво образование ти трябва, и кои университети предлагат тези специалности. Може да проучиш и университети в България, няма лошо да кандидатстваш и тук, и в чужбина. И след това си избери гимназия. За някои специалности няма абсолютно никакво значение, в коя гимназия си била. За други специалности подходящата гимназия може да ти даде добра основа.

zlatko98
02-24-2013, 07:55
Не е нужно да учиш в чужбина, за да имаш хубав в живота. В България също може да го имаш.
Първо, реши, с какво искаш да се занимаваш. За целта може да направиш тест за кариерно развитие, но не от тези, които се намират в Интернет.
Малко е извън темата, но искам да те попитам къде точно могат да се правят тези тестове. Аз съм сравнително ориентиран какво искам да следвам, но все пак е хубаво да проверя какво би ми носило истинско удоволствие. Ако си ходила на такъв тест в София, ще ми кажеш ли къде? Мерси предварително

sexa_na_kompleksa
02-24-2013, 08:58
Такива тестове се правят в кариерни центрове, разбира се, срещу заплащане. Аз лично не съм ходила, успях да се ориентирам лесно и сама. Но пиши в Гугъл, и ще намериш такива центрове, както и адреси, и мнения за всеки център, и тестовете, които предоставят, тъй като съм далеч от мисълта, че във всички кариерни центрове правят един и същи качествен тест. А и е важно, как се интерпретира резултатът след това.
По-малките от вас може да направят тест в 7 клас, за да видят горе долу, какво би им подхождало, и след това в 11-12 клас да го повторят, ако имат някакви съмнения.

scrooper
02-25-2013, 12:23
В Харвард надали ще те приемат. Познавам уникалните хора, които са основатели на разни организации и имат куп участия и отличия във всевъзможни области. И 6.00 успех, естествено. Не ги приеха. По-добре отивай в някоя езикова и си избери някой по-земен университет.

Deni_028
02-26-2013, 17:15
Не съм от София и не съм запозната с гимназиите там, но по отношение на Харвардският университет... :D :D :D Момиче, не си поставяй непостижими цели. За да отидеш там трябва да си невероятен гении. А и в България вероятно хорато, които могат да си го позволят от финансова гледна точка са изключително малко. Ти знаеш ли, че хора, които категорично са решили децата им да учат там, започват да събират пари още преди самите деца да се родят?! Гарантирам ти, че няма да идеш в Харвард. Плюс това ти си в 6 клас, много неща ще се променят докато завършиш. Избии си тоя Харвард ог главата, че ще ти се смеят!! :)

LoupGarrou
02-26-2013, 19:53
Що не се скриете някъде ? Много обичам генералните разсъждения ... В Харвард си учат напълно нормални хора, които просто имат различна действителност от нашата.

Нали се сещате за момичето от класа, което беше изключително упорито и "зубреше", момчето, което почти не четеше, но се справяше толкова добре, колкото всички отличници, които учат много или момичето от блока, което винаги пращи от позитивизъм и можеш да почерпиш вдъхновение. Напълно нормални хора, всеки има тези няколко познати, които са ерудирани, такива, които ти е кеф да ги гледаш, интелигентни и тн. Работата е там, че живеем в общество, което е доста по-различно, непрекъснато поставя рамки и Харвард е дооста далече и изисква дооста средства. Ние сме под прага на техните минимални доходи и невероятно голям процент от таксите биват отменени, но пак е невероятно скъп живота и много малко хора могат да си позволят.

И никое самоуважаващо се 18-годишно пишлеме няма да натовари родителите си с такива големи разходи, защото да си го признаем, повечето сме издържани от родителите си поне първата година, ако не и до края и родителите винаги помагат до някаква степен. Защото, за да се издържаш сам и да ти е широко около врата трябва да взимаш стипендии и да работиш. А нали се сещате, че като влезеш в Харвард не може да работиш на 6-8 часова работа, на всичкото отгоре си има ограничения, а тея пари няма от къде да паднат. Освен това дори хипотетично да имаш парите всички почват да ти се обясняват колко абсурдно е това, че искаш да учи в Харвард и как няма да те приемат и цялото им познание идва от филмите и всички са големи разбирачи.

Айде Харвард да започнат да дават full ride, да се започнат кампании в училищата за запознаване с идеята и да видим дали въпросните университети няма да се напълнят с хора, които познаваш ...

the sniper guy
02-27-2013, 19:54
1 Немска Не се готви да се подготвяш за СМГ един птиярел е в нея тъпчат им главите с безполезна математика но ако изкаш да се скъсваш от учене 31 СУЧЕМ не гледай бала какъв питай ваще за Бастилията. От там ще излезнеш като гений. Там се залага на учене което не си и представяла. Но ако си налегнеш на задника и УЧИШ там и на дипломата имаш 6 няма да има място където да не те приемат на работа!!!!!!!!