PDA

View Full Version : университети



anonimniq93
02-23-2013, 17:23
Тази година съм 12 клас.Искам да попитам къде трябва да си запиша желаните университети в които да кандидатствам и как става това приемане на първо,второ,трето желание?Много съм некомпетентен по този въпрос.

pifiella
02-24-2013, 19:36
Кажи кой е университетът.
Така никой не може да ти помогне.

pifiella
02-24-2013, 19:36
Или поне кажи специалности,предпочитан град...

Daydreamer3
02-25-2013, 08:13
Вие родители нямате ли бе? Има сайтове,както и справочници за всеки университет,вземи прочети малко.

ameli
02-25-2013, 11:43
Ако ще кандидатстваш в чужбина вече си изпуснал срока.. иначе в училище не ви ли обясняват, приятели, родители нямаш ли?

teenems
02-25-2013, 18:02
За универстите извън България кога е срока?

ParadOx
02-25-2013, 18:18
За универстите извън България кога е срока?

Много ми е интересно какво разбираш под "университетите извън България", то университетите са 3294023874927, ти може да искаш да ходиш и в Сингапур да учиш, ние откъде да знаем?


Как може да сте толкова неориентирани и неинформирани, бе?!!!

За Германия и Австрия се кандидатства по-късно, за Холандия, Англия, Шотландия- вече сте ги изпуснали
За университети в България сега започват кадидатстудентските изпити

Имате Интернет, а го използвате само за гупости! Не може ли да отворите 3-4 сайта и сами да си намерите информацията?

Violenza
02-25-2013, 19:27
Ако ще кандидатстваш в чужбина вече си изпуснал срока..
Да бе.

Ама големи сте разбирачи.
Във всяка държава се кандидатства по различен начин. Авторът първо да поясни.

girlwithblueeyes
02-25-2013, 21:50
И ти сега ли се сети , че ще кандидатстваш ?
Несериознa работа ,повечето ученици ,които ще кандидатстват в чужбина, са се ориентирали още в 10-11 клас .

anonimniq93
02-25-2013, 22:40
Става въпрос за университетите в България.За всеки университвт ли се подават отделно документи?

Auriss
02-25-2013, 23:06
абе, хейтъри, я се спрете малко, бе ... Вързали и цъфнали нашите, та акъл в излишък имат да раздават.

До Автора - да, поотделно се кандидатства. Избери си специалност/и , провери какви са изискванията (може да се наложи вътрешни изпити да държиш - и те са си отделни за всеки университет , а може и директно с оценките от матурите+дипломата да можеш да се напъхаш). Добре ще е да прегледаш и баловете от предишни години за конкретните специалности, които си си набелязал. След това отиваш и си подаваш документите. Ако има вътрешни изпити, трябва и за тях да се запишеш, да си платиш таксите и (очевидно) да се явиш.
Още ти е рано засега, но ако ти се налага да караш изпити, добре ще е отсега да започнеш да го правиш. В СУ и УНСС(май) едно време имаше предварителни и редовни и се гледаше по-високата оценка, което беше доста приятно, тъй като на практика имаш 2 шанса да излезеш с добър бал.

Не знам къде искаш да влизаш, но реално е достатъчно просто да напишеш името на университета в Гугъл и ще ти излезе всичко, което ти е необходимо да знаеш.

pifiella
02-26-2013, 13:54
За СУ записванията за предварителини са до 8-ми март,таксата е 30 лв.
В УНСС има всеки месец изпит.Таксата е 50 лв.
За в Благоевград мисля,че можеш онлайн да се запишеш.
Кой университет те интересува,айде кажи най-накрая?

ameli
02-27-2013, 16:18
Да бе.

Ама големи сте разбирачи.
Във всяка държава се кандидатства по различен начин. Авторът първо да поясни.

Както вече казаха след мен, в хубавите университети (Холандия, Англия, Шотландия) срока вече е минал. Имам си понятие от кандидатстване, недей така напада без ти да знаеш. А и щом автора все още не се е ориентирал къде даже иска да го приемат.. за какво изобщо си говорим?!

Chacho
02-27-2013, 16:23
"По-добре в 12 клас, отколкото никога" - българска народна песен.

marilyn
02-27-2013, 16:41
Разбира се, че за всеки университет се кандидатства различно. Документи се подават в самото уни, ако искаш да кандидатстваш извън София, а си от тук- документи за класиране примерно се подават в 22ро СОУ. Виж сайтовете на унитата, които те интересуват.

Violenza
02-27-2013, 18:13
Както вече казаха след мен, в хубавите университети (Холандия, Англия, Шотландия) срока вече е минал. Имам си понятие от кандидатстване, недей така напада без ти да знаеш. А и щом автора все още не се е ориентирал къде даже иска да го приемат.. за какво изобщо си говорим?!
ОчеИЗвадно, нямаш си и грам понятие от добри университети и кандидатстване. :lol: