PDA

View Full Version : Диета за свиване на стомаха



eminemfenka
02-23-2013, 18:33
Добре, пиша тук ,защото има много диетуващи. Затова не я поствам във Здравословните проблеми
Искам да си свия стомаха.
Ходих на лекар и се е разширил до толкова,че ми притиска яйчниците .
Пиех адски мнг. водя лятото 3 - 4 л.
В момента пия по 2 л . сега няколко дни вече по 500 - 1 л. макс.
Диагнозата ми е гастродуедонит :)
Бих била благодарна, ако споделите храни лесно смилаеми,по лекички,бързо засищащи и т.н.
Четох за храни,но те се водят за язва или гастрит и толкова много забранени .. че аз гладна трябва да си ходя.
Не ми назначиха лечение,обикновено сутирн съм на кисело обезмаслено мляко с трици и ленено семе, после капучино.
Обяд филе със салата , или яйце с нещо. Следобед плод,вечер салата ..по принцип това ми е храненето, и ми е ясно,че трябва да намаля максимално обема, но аз ям малки порций , засищам се и идея си нямам водата я смъкнах .. ама как ще я бъде..

Jaune
02-23-2013, 18:52
Ядки, семена, тахан.

sexa_na_kompleksa
02-24-2013, 07:28
Това, което сега ядеш е добре, но е малко. Трябва да се храниш по 5-6 пъти на ден. А и само салата за вечеря също не става. Добави някаква риба или пилешка пържола на скара. И прави упражнения.

SoMuchWin
02-24-2013, 16:43
Не знаех, че стомаха може да се свие с диета :О От гладуване знам, че се получава хронично свит стомах (намален обем), но с диета... Ако качиш килограми няма да ти притиска яйчниците (поне при момчетата това е решението). Не казвам "Стани дебела ако искаш да нямаш проблеми със стомаха", казвам тренирай волейбол (или спорт където се скача както баскетбол) и качи 5 килограма. Кажи после как е. (Скоците стимулират растежа ти, т.е. няма да си 1.60/70кг., а ще станеш 170-175 - 55-60кг.)

FuckingFreak
02-24-2013, 16:48
Лесно смилаеми - картофи, ориз, хляб, но те ти набъбват в стомаха и надали са най-подходящи за "свиване".

teenems
02-24-2013, 19:02
Аз искам да си стегна корема ,но не да отслабна (48-49кг.) съм.Някакви предложения?Или тук вече имам нужда от фитнес за този ефект на стягането?

3oPuTy
02-25-2013, 09:40
Авторке,какви са тия минимални количества вода?!Не си мисли,че като пиеш по толкова малко ще си свиеш стомаха :? По-добре си пий по една водна чаша на всеки час (примерно).Така хем няма да се подуваш от нея,хем няма да я ограничаваш толкова много.

IvyLoo
02-26-2013, 12:24
Защо не се допиташ до специалист? Имаш диагноза,ние не сме лекари и можем само да гадаем какъв е най-добрият вариант за теб. Аз, на твое място, не бих се доверила на 100% на ничие мнение от форум.

IvyLoo
02-26-2013, 12:25
Аз искам да си стегна корема ,но не да отслабна (48-49кг.) съм.Някакви предложения?Или тук вече имам нужда от фитнес за този ефект на стягането?

Ами аз не съм чувала с друго да се стягат мускули,освен с физическо натоварване о.о

arsenalllbaby
02-26-2013, 13:30
Ако качиш килограми няма да ти притиска яйчниците (поне при момчетата това е решението).

А тебе колко често те болят яйчниците? хахаха

Едит: Авторке, лекаря какво ти каза? Не може да ти е казал, че имаш разширен стомах и да те е отпратил, все нещо те е посъветвал. Ако трябва отиди пак и го питай какво трябва да правиш, говори с друг лекар или може би с диетолог.