PDA

View Full Version : Въпрос за Диоптърите.Моля обърнете внимание !!



Милен Геров
02-24-2013, 07:46
Здравейте ! значи в края на 2011 година ходихме на лекар за очите си не виждах от дъската ,а бях седнал на 1-вия чин в училище.Тя ми каза ,че диоптъра ми е 1,5 даде ми скъпи очила ,каза ако ги нося винаги ще ми се намалее диоптъра . И аз носих очилата 1 година и 3 месеца ,свалях рядко .Да обаче вчера ходихме на същата лекарка за преглед и тя каза ,че диоптъра ми е увеличил ,и да нося очила и да не нося все ще ми увеличи диоптъра каза тя ,и аз на нея казах ,че правя упражнение ям моркови и др. ,и тя ми отговори ,че файда няма след 19 навършени ако искам май ще ми направят нещо в очите ,но забравих какво беше . Тази лекар лъже ли ми ? първия път когато ходихме защо каза ,че ако купуваш скъпи очила ще намалее диоптъра ,а сега чета в нета ,че очилата не намалят диоптъра , а защо тая к*рва казва друго

Няма ли начин да намалявам тоя диоптър вече завършвам училище ще имам бал не искам да нося очила без туй с пъпките съм грозен и когато отивам на друго училище връстниците ще ми се смеят

и тая мърша ми сложи капки в очите минаха вече 15 часа и пак не виждам добре с очила

Ако взема витамини за очи ще ми се намалява ли диоптъра ?
няма ли някакви лекарства за намаляване на диоптъра ?

ако играя компютър с очила пак ли ще увеличи диоптъра или няма да мърда ?
Без компютър не мога той е като наркотик за мен ,но ако казвате че и с очила ще увеличи диоптъра ще постарая да не сядам

Моля четете и отговорете на въпросите ми.
Благодаря Предварително !

Поздрави :)

vladyman
02-24-2013, 13:17
1)Освен късогледство друг проблем с очите имаш ли ? Астигматизъм, нещо друго ? Питам защото аз самият имам 1.5 късогледство но дефакто си виждам спокойно без очила.

2)Не казваш нищо за лещи. Пробвал ли си ? На мен лично очите ми не понасят лещи, но за много хора именно те са решението.

3) Очилата действително могат да намалят късогледството. ПОНЯКОГА. Ако започнат да се носят достатъчно бързо след възникването на дефекта, ако самият дефект е слаб и ако човека е генетично предразположен да има здрави очи.

4) "Витамини за очи" няма... Морковите също не са някаква панацея, не се заблуждавай. Капките за очи не са с цел да те лекуват, а да намаляват дразнения, възпаления и т.н.

5)Компютъра разваля очите. Факт. Телевизията също. Четенето също. Мърсотията във въздуха и тя. Просто не прекалявай с висенето пред компютъра, нищо повече.

6)От всичките ти въпроси става ясно, че не си положил и грам усилия да се образоваш относно проблема който имаш. Като те притеснява толкова, защо не си проучил малко нещата ? Твои са си тия очи в края на краищата. Ако толкова те мързи сам да търсиш информация отиди на качествен доктор (щом като нямаш вяра на твоят) и го помоли след като те прегледа да ти обясни основните положения при проблемите с очите и решаването им.

Милен Геров
02-24-2013, 21:59
1.Само късогледство друг проблем нямам
2.досега не съм чул за лещи и никой не ми казал нещо за тях
3.Имам здрави очи ,носих без да свалям,значи съм карък , нямам късмет
4.Интересно защо и с очила не мога да виждам добре вече минаха 1 ден ,но още имам проблем
5.ако слагам лещи в очите ,компютъра пак ще намалили диоптъра ?