PDA

View Full Version : Candida glabrata !!



Nikol4iii
02-24-2013, 10:16
На 17 съм лятото ходих на гинеколог (с много уговорки от страна на майка ми).Проблемът ми е следния : откриха ми Candida Glabrata (постоянно имам бяло течение което е много неприятно и лошото е ,че не е от скоро повече от 3 години си ходя така).Пробвах вагинални глобули и хапчета за перорална употреба, но нищо дори за малко не изчезва течението:(.
Реших да пробвам с "бабешки"метод който ми казаха : във влагалището се поставя мед ако накой е пробвал този метод или е чувал за други да напише коментар !! И още една молба някаква информация за Candida Glabrata ако може да ми дадете че в интернет пише само за Candida albicans. ? Благодаря предварително !

xXxPETYAxXx
02-24-2013, 10:45
Консултирай се с друг гинеколог и му обесни, че проблема е отдавна, (по)кажи му, какво ти е изписал предния гинеколог, и му кажи, че не е имало ефект.
Бабини рецепти съм чувала със прополис и с чесън, промивки с оцет, смрадлика, лайка, невен, но не мисля, че е подходящо да експериментираш така.
Първо се консултирай с още един специалист.

Nikol4iii
02-24-2013, 11:14
Не мисля , че има нещо което не съм пробвала , за да ми го предпише другия гинеколог при който ще отида за това реших да пробвам с тези методи ! Дори до там съм стигала да давам 10 лв за едно хапченце само http://aptekadara.com/product/2101/mikosist-kaps-150mg-h-1.html , но и това нямаше ефект :(

xXxPETYAxXx
02-24-2013, 11:19
Задължително е да отидеш при друг гинеколог за мнение, защото с нашите "професионалисти", никак няма да ме учуди, ако гинекологът, който посещаваш ти е свъркал диагнозата.

Nikol4iii
02-24-2013, 11:28
Ами аз първо изследване си пуснах и после направо на гинеколога го занесох , но май беше доста некадърничка женичката която ми взе секрета няма да се учудя ако и тези които са го изследвали са били същите . Още повече ,че съм от малък град и лекарите са малко и не много на ниво :D ще пробвам промивката с лайка първо ! Благодаря за отговора !

Yen_is_bacK
02-24-2013, 16:50
Старото име на Candida galbarata e Torulopsis glabrata. Candida glabrata е хаплоиден дрожд ( едноклетъчни гъби) от рода Candida. Този вид едноклетъчни гъби не е двуобразен и не се наблюдава чифтосване. Доскоро C. glabrata е бил смятан за непатогенни организъм. Въпреки това, с все по-увеличаващото се население на имунокомпрометирани индивиди, тенденциите са показали че C. glabrata може да бъде силно опортюнистични патоген на урогениталния тракт и на кръвния поток (кандидемия). Това е особено често при ХИВ-позитивните хора, и възрастните хора. Така че един ХИВ тест няма да е зле да си направиш, напълно безплатни са. Има два широко цитирани потенциални фактори на вирулентност, които допринасят за патогенността на C. glabrata. Първият е серия от адхезини кодирани по СИП (епителната адхезин) гени. Тези гени, разположени в субтеломерикният регион, който може да отговори на околната среда чрез знаци, които им позволяват да бъдат изразени масово, така че организмът да се придържа към биотични и абиотични повърхности в микробни тепиха. Това е и механизма който се подозира че, чрез него C. glabrata формира микробни "биофилм" на пикочните катетри, и по-рядко в жилищни IV катетри. Чрез тест - посявка който му викат култура е ефикасен метод за идентифициране на албиканс вагинални инфекции.Културата може да отнеме няколко дни, за да расте, но идентифицирането на едноклетъчните видове е бърз тест.C. glabrata притежава ниско ниво на вътрешна устойчивост на азолови лекарства, които са най-често предписваните противогъбични (антимикотично)
пиразол
имидазол, включени в хистидин
триазол, включени в Ribavirin
тетразол
pentazole
oxazole
изоксазолови
тиазолов
изотиазол
Тези лекарства, включително флуконазол и кетоконазол, "не са ефективни в 15-20% от случаите. Първа линия на лечение за вагинални инфекции може да бъде използването на Terconazole 7-дневен крем. Някои курсове могат да бъдат необходими. Рейта за това лечение е приблизително 40%. Рецидивите са чести, което води до хронични инфекции и разпространението в други области, като например кожата и скалпа. Експериментално, но ефективна втора линия на лечение при хронични инфекции, е използването на борна киселина. Витамин Е масло може да се използва в комбинация за борба с раздразненията. Амфотерицин Б(много силно противогъбично) на вагинални свещички също са използвани в проучвания за лечение на хронични инфекции - симптоматична и асимптоматична. "Borax" и борна киселина може да се използва за устойчиви инфекции на скалпа и кожата. Много малко е налична информация относно лечението на инфекция от този вид гъба.

Yen_is_bacK
02-24-2013, 16:56
На 17 съм лятото ходих на гинеколог (с много уговорки от страна на майка ми).Проблемът ми е следния : откриха ми Candida Glabrata (постоянно имам бяло течение което е много неприятно и лошото е ,че не е от скоро повече от 3 години си ходя така).Пробвах вагинални глобули и хапчета за перорална употреба, но нищо дори за малко не изчезва течението:(.
Реших да пробвам с "бабешки"метод който ми казаха : във влагалището се поставя мед ако накой е пробвал този метод или е чувал за други да напише коментар !! И още една молба някаква информация за Candida Glabrata ако може да ми дадете че в интернет пише само за Candida albicans. ? Благодаря предварително !


Консултирай се с друг гинеколог и му обесни, че проблема е отдавна, (по)кажи му, какво ти е изписал предния гинеколог, и му кажи, че не е имало ефект.
Бабини рецепти съм чувала със прополис и с чесън, промивки с оцет, смрадлика, лайка, невен, но не мисля, че е подходящо да експериментираш така.
Първо се консултирай с още един специалист.



При такъв слуай не се ходи при гинеколог, а при кожно-венерически :) Бързо оздравяване ти пожелавам

xXxPETYAxXx
02-24-2013, 17:07
При такъв слуай не се ходи при гинеколог, а при кожно-венерически :)



Задължително е да отидеш при друг гинеколог за мнение, защото с нашите "професионалисти", никак няма да ме учуди, ако гинекологът, който посещаваш ти е свъркал диагнозата.

Винаги, когато изписано лечение от един специалист не помага се ходи при друг за сравнение на диагнозите!

Yen_is_bacK
02-24-2013, 17:18
Винаги, когато изписано лечение от един специалист не помага се ходи при друг за сравнение на диагнозите!

Петя много е жалко и смешно да казвш нашите професионалисти, без да си запозната, ако беше прочела какво написах щеше да имаш някаква представа че това е крайно резистентна гъба и лечението страшно трудно и се поучава рецидив - заболявнето се връща простичко казано, това не е като да тъпчиш глюкоза, фруктоза, мелецитоза, чесън и другите непости които си писала и ch3cooh крайно грозно е да оплювате лекарите когато и хал хабер си нямате за какво става въпрос, и естествено че един лекар търси алтернатива, това че е казал не мога да помогна трябва кожно-венерически специалист това си е проблем на неговото его, ако когато нещо не съм сигурен и не съм на 100 процента способен да помогна се консултирам и препращам няма нищо срамно в това, медицината се учи цял живот и няма човек който да може да излекува всичко, защото това е непосилно, доктор Хаус в реалния свят няма :) по простата причина, че всеки един ден медицината се мени и ако вчера този случай е бил решим с генамицин днес не е защото, бактерията е еволюирала и е станала резистентна към тази категория антибиотици, затова спавай добрия тон и се възползвай от възпитанието което мама и татко са ти дали и не говори такива неща !

xXxPETYAxXx
02-24-2013, 18:53
Явно не си разбрал думите ми. Казвам, че може да ѝ е объркана диагнозата и въобще да не става въпрос за подобна кандида! За това трябва да се поиска и второ мнение, щом лечението назначено от един специалист не дава никакъв ефект!
Мисля, че и първия път се изразих достатъчно ясно, жалко че не ме разбра още тогава, а трябваше да повтарям и потретвам. Дано сега си ме разбрал поне!

И го казвам, защото на мен са ми бъркали диагноза!

За бабините рецепти - такъв и беше въпроса. Не съм ѝ казвала да ги пробва, даже я съветвах да не експериментира!

Yen_is_bacK
02-24-2013, 18:59
ако са направили посявка няма как да са сбъркали

Nikol4iii
02-26-2013, 15:36
Да с посявка беше . А искам да попитам (Това е особено често при ХИВ-позитивните хора, и възрастните хора.) за това кръвни изследвания трябва да си пусна нали ? Няма как да е излязло на посявката ? Силно се надявам да не излезе нещо такова , защото нямам познати които да са заразени пък и съм девствена (така , че няма как да е предадено по полов път ). Предполагах , че може да са се получили от препаратите с които се мият басейните преди 3-4 години ходих за последен път и тогава ми се появиха . Дали някак си могат да се пренасят във водата ?

Yen_is_bacK
02-26-2013, 19:32
Да с посявка беше . А искам да попитам (Това е особено често при ХИВ-позитивните хора, и възрастните хора.) за това кръвни изследвания трябва да си пусна нали ? Няма как да е излязло на посявката ? Силно се надявам да не излезе нещо такова , защото нямам познати които да са заразени пък и съм девствена (така , че няма как да е предадено по полов път ). Предполагах , че може да са се получили от препаратите с които се мият басейните преди 3-4 години ходих за последен път и тогава ми се появиха . Дали някак си могат да се пренасят във водата ?

прочети тук http://www.prevencii.com/2008-09-21-08-15-14/33-2008-09-21-07-37-10/61-2008-10-09-10-33-37 има подробна информация със точни въпроси.. това че имаш кандида глабрата не значи че си хив позитивна просто при хив позитивни хора са по-склонни и податливи към хващането и, ти поиска информация и аз ти написах каквото знам.. Какво ти е лечението в момента ?

Nikol4iii
02-27-2013, 11:18
Слагам си захаросан мед ,защото тези глобули и хапчетата за перорална употреба не ми помагат . Мисля ,че ще ми помогне .. поне такива изгледи има ! А в скоро време мисля и да си направя един тест за всеки случай .

Yen_is_bacK
02-27-2013, 14:00
Слагам си захаросан мед ,защото тези глобули и хапчетата за перорална употреба не ми помагат . Мисля ,че ще ми помогне .. поне такива изгледи има ! А в скоро време мисля и да си направя един тест за всеки случай .

не виждам никаква медицинска логика да си слагаш фруктоза,глюкоза и мелецитоза при наличието на гъбична инфекция .. аз бих пробвал амфотерицин Б

marilyn
02-27-2013, 17:39
Отиди при друг лекар.

С тези бабини деветини, не знам как мислиш, че можеш да се оправиш. Ако имаш възможност, отиди в по-голям град при друг лекар, ако нямаш доверие на тези в твоя.

mama_kali
02-27-2013, 17:43
Иди на друг лекар, както те съветват! А ако държиш да се лекуваш по "бабешки" към меда слагай и сода бикарбонат!

Yen_is_bacK
02-27-2013, 19:18
Иди на друг лекар, както те съветват! А ако държиш да се лекуваш по "бабешки" към меда слагай и сода бикарбонат!
ТИ МАЛОУМНА ЛИ СИ :оо КАК ще слага сода бикарбонат ! Влагалището е покрито с много тънак епител и ще му ебеш майката с тая сода ! Стига слугпости ! Ползвайте ЛЕКАРСТВА МЕДИКАМЕНТИ ...

mama_kali
02-28-2013, 05:15
Защо да съм малоумна бе човек? Преди време след лечение с антибиотик ми се появи кандида и доктор ми препоръча това. Не само, че не се случи нищо с епитела на влагалището ми, но ми се оправи и проблема. Не казвам, че гъбите са от един и същ вид и че при нея ще помогне, съжалявам, че се опитах да бъда полезна.

rubby179
02-28-2013, 09:11
Отиди при друг лекар.

С тези бабини деветини, не знам как мислиш, че можеш да се оправиш. Ако имаш възможност, отиди в по-голям град при друг лекар, ако нямаш доверие на тези в твоя.

Подкрепям това мнение, че не трябва да се доверявате на случайни домашни рецепти за лечение на подобен проблем. Освен това един тест за ХИВ няма да е излишен.

Yen_is_bacK
02-28-2013, 09:23
Защо да съм малоумна бе човек? Преди време след лечение с антибиотик ми се появи кандида и доктор ми препоръча това. Не само, че не се случи нищо с епитела на влагалището ми, но ми се оправи и проблема. Не казвам, че гъбите са от един и същ вид и че при нея ще помогне, съжалявам, че се опитах да бъда полезна.

Изобщо на ясно ли си каква е раликата ,между Candida Albicans,Candida glabrata ... Албиканса е толкова мижава че едва ли не и без лекарства може да се излекува, а глабрата с АНТИ Микотични едвам помръдва, тва влагалище нейното не е са се слага, мед, лимон, джоджен, мая, NaHCO3 CH3COOH, Цианкалий, хлор, сяра, калай, антимон, бисмут, натрий, арсен, йод, уран, сол, захар, глюкоза, фруктоза, млецедоза, чесън, сол, пипер, олио, канела, риган, маслини, одеколон,паста за зъби, лук, магданоз, копър, домати, краставици, сирене, кашкавал, пръст, талк и да гледате какво ще стане ...

Dovolnica
04-14-2013, 19:40
Старото име на Candida galbarata e Torulopsis glabrata. Candida glabrata е хаплоиден дрожд ( едноклетъчни гъби) от рода Candida. Този вид едноклетъчни гъби не е двуобразен и не се наблюдава чифтосване. Доскоро C. glabrata е бил смятан за непатогенни организъм. Въпреки това, с все по-увеличаващото се население на имунокомпрометирани индивиди, тенденциите са показали че C. glabrata може да бъде силно опортюнистични патоген на урогениталния тракт и на кръвния поток (кандидемия). Това е особено често при ХИВ-позитивните хора, и възрастните хора. Така че един ХИВ тест няма да е зле да си направиш, напълно безплатни са. Има два широко цитирани потенциални фактори на вирулентност, които допринасят за патогенността на C. glabrata. Първият е серия от адхезини кодирани по СИП (епителната адхезин) гени. Тези гени, разположени в субтеломерикният регион, който може да отговори на околната среда чрез знаци, които им позволяват да бъдат изразени масово, така че организмът да се придържа към биотични и абиотични повърхности в микробни тепиха. Това е и механизма който се подозира че, чрез него C. glabrata формира микробни "биофилм" на пикочните катетри, и по-рядко в жилищни IV катетри. Чрез тест - посявка който му викат култура е ефикасен метод за идентифициране на албиканс вагинални инфекции.Културата може да отнеме няколко дни, за да расте, но идентифицирането на едноклетъчните видове е бърз тест.C. glabrata притежава ниско ниво на вътрешна устойчивост на азолови лекарства, които са най-често предписваните противогъбични (антимикотично)
пиразол
имидазол, включени в хистидин
триазол, включени в Ribavirin
тетразол
pentazole
oxazole
изоксазолови
тиазолов
изотиазол
Тези лекарства, включително флуконазол и кетоконазол, "не са ефективни в 15-20% от случаите. Първа линия на лечение за вагинални инфекции може да бъде използването на Terconazole 7-дневен крем. Някои курсове могат да бъдат необходими. Рейта за това лечение е приблизително 40%. Рецидивите са чести, което води до хронични инфекции и разпространението в други области, като например кожата и скалпа. Експериментално, но ефективна втора линия на лечение при хронични инфекции, е използването на борна киселина. Витамин Е масло може да се използва в комбинация за борба с раздразненията. Амфотерицин Б(много силно противогъбично) на вагинални свещички също са използвани в проучвания за лечение на хронични инфекции - симптоматична и асимптоматична. "Borax" и борна киселина може да се използва за устойчиви инфекции на скалпа и кожата. Много малко е налична информация относно лечението на инфекция от този вид гъба.

Благодаря ти много за изключително полезните знания, които сподели с нас! Бяха ми много от полза! Аз имам C glabrata от години (мисля, че станаха вече 15 и повече) и не мога да се оправя. Правила съм си антибиограми и в тях са цитирани голяма част от имената на активните съставки, които ти си споменал. Бактерията в организма ми е R резистентна на:
Econazole
Ketoconazole
Clotrimazole
Miconazole/Femizol
Itraconazole
Voriconazole
Fluconazole

S Чувствителнa e на:
Nistatin/Mycostatin/Nysert
Amphotericin B/Fungizon
Flucytozine/Ancobon

С изключение на Nistatin всичко останали са ужасяващо скъпи. По няколко стотин евро и ги няма в България.
Опитах с Nistatin и нищо не се получи, както и прогнозира моята гинеколожка, която много уважавам, макар и да не успява ада ме излекува, защото заболяването ми е ужасно упорито. Тя каза, че Nistatin се адсорбира през червата и няма да успее да мине през гениталиите, така и стана. Дори на своя глава го поставях вегинално, като предварително го правех на прах, но пак нищо защото докторката ми каза, че ако се пресрещне на двата фронта, имам предвид орално и локално, с нещо има голям шанс да се получи.

Разказвам това защото сега искам да споделя със всички едно гениално откритие на една лаборантка, която сподели с мен собственото си откритие.
И така лаборантката имала години наред C. glabrata и била дори по-зле от мен т.е. резистентна на всичко до сега изброено. И сега КАКВО Е НЕЙНОТО ОТКРИТИЕ!!!
Започнала експериментално в лабораторията да подлага Glabratata на разтвор от Arcol (сребърна вода) + клеева тинктура, които струват по 2,50 лв. и се намират във всяка аптека. Установила, че Glabratata се влияе и експериментирала със себе си. Така след 4 месечно лечение се излекувала. Държа да подчертая, че тя настоя много да внимавам с пропорциите, защото това можело да доведе до химическо изгаряне, ако не се разрежда подобаващо с вода.

Тук ще споделя моят опит. Аз съм в дълбините на тази драма вече повече от 15 години и държа да подчертая, че не съм експериментатор като натура, затова винаги следвам лекарските предписания, но съм се третирала и с билки със същия резултат. За любопитните билките бяха: Смрадлика, Бял равнец, Люспи от лук - на промивки и чайове (имат ефект, но временен.) И така след след много години боледуване от тази проклета гъба започнах да чувствам болка при сексуален контакт, което съсипва качеството ми на живот, но да не се отклонявам. Когато направих един пореден отидох да се излекувам и чуках на лабораторията за изследване с микроскопичната надежда, че съм се излекувала и едва ли не се разплаках на лаборантката на вратата, че може и да не съм успяла. Тя ми каза: " Има тук едно момиче, което работи при нас и има с какво да Ви помогне." - Така се запознах с тази свещена лаборантка-изобретателка. Получих си антибиограмата и в нея пишеше, че Glabratata е чувствителна S на три субстанции сред които и Nistatin, който за мой късмет е много евтин, но вече знаех, че няма да успее да се справи със гъбата сам. Лаборантката потвърди, че няма да стане макар и в лабораторни условия да става. Тогава ми предложи да комбинирам Nistitina с Arcola и клеевата тинктура и така "атаката" да бъде на двата фланга.
Толкова много се вълнувам и надявам, че този път ще имам успех, че след като направя 3-4 месеца от началото на локалните промивки и завърша със Nistatin - 14 дена перорално ще се отърва. Споделям това със вас защото много вярвам, че ще стане този път понеже...
Добрата новина!!! Спря да ме боли при контакт!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) След 3-4 дни промивки ще спре да ви боли, ако някой има болки като мен. Промивката се прави по следния начин: В капачка от Кока Кола пълна с вода се капват 5-6 капки сребърна вода + 1-2 капки клеева тинктура. Поставя се всяка вечер с помощта на дамски душ в легнало положение, като не бива да става до сутринта за да не изтича.

Въпроса! Прочетох, че ако дълги години боледуваш от Candida тя може да раздразни до такава степен влагалището, че да предизвика злокачествени образования. Yen_is_bacK вярно ли е това? И още вярно ли е, че ако има съсиреци в менструалната кръв - цикъла, който като натура ми е редовен и в нормата като продължителност и колкичество, то това е индикация за някакви отклонения. Вече ми казаха след като ходих при доктор Тошков от Детоксцентъра, че имам кисти там долу. И още нещо ако, не дай си Боже, това гениално откритие, което планирам да направя не проработи, можете ли да ме посъветвате нещо друго? А и все още не съм раждала. Има ли някаква заплаха от страна на Glabratata за бъдещото ми потомство?

Полезна информация:
В Детокс центъра, др. Тошков каза, че те там лекуват Candida със някакви свръхзвукови сигнали (съжалявам чко не цитирам правилно), което както той обясни създавало на бактериите такъв дискомфорт, че ги прогонвали от тялото. Звучи ми малко магически и не зная дали да се доверявам пък и е много скъпо, но все пак ви го казвам да знаете.

С нетърпения очаквам отговора ти Yen_is_bacK.

tyurkyan
11-28-2013, 06:52
Здравейте! Нова съм във форума и попаднах тука като търсех решение на проблема си. Кандида глабрата. Лекувам се от месеци без резултат Исках да попитам Dovolnica дали има ефект от експеримента и ако може по точно да ми кажеш как го правиш. Защото толкова малко количество с дамски душ как става.

DrSmurph
11-30-2013, 00:32
Айде стига с тези глупости със захаросан или незахаросан мед! Ако си прилагаш мед по-скоро иди някой да го облизва после ....!!!!!!
Инфекциите с кандида са изключително упорити, а средата в която в конкретния случай се въдят просто предразполага рапиден растеж!. Направи 10 дни след предписаното лечение ново изследване в лаборатория и провери дали гъбката е още там и каква е концентрацията и.
Ако питаш мен, намери един лекар на когото вярваш и се доверяваш и се остави на него да води лечението. В противен случай рискуваш всеки нов да започва с различно лечение, което може да доведе до хронифициране на инфекциата. Когато един лекар е запознат изцяло с проблема, може по-лесно да се намери решение.
И изобщо не ги слушай тъпаците тук с тези ХИВ - МИФ инфекции. Нека да си пишат глупости и да всяват страх в невинната ти душа. Сещам се за поне 30 други диагнози, които могат да доведат до отслабване на имунитета, а ХИВ-СПИН е последното, което трябва да проверяваш, още повече и защото ми се стори, че спомена нещо за девственост!

Успех в лечението, а ако имаш въпроси - на лично съобщение!