PDA

View Full Version : Как да покажем на някого, че може да ни загуби, за да ни оцени?



never_back_down_
02-24-2013, 12:24
Не знам как ще ви се стори въпросът ми, но ми е интересно вие какво мислите. Няма нищо общо с предишната ми тема.
Въпросът ми е: по какъв начин бихте показали на човека до вас, че може да ви загуби, ако примерно не ви харесва нещо в отношението му, да го накарате да ви оцени, защото примерно си мисли, че вие ще изтърпите всичко и ще бъдете винаги с него, защото всеки път ще му прощавате, някои неща. Надявам се да сте ме разбрали. Очаквам вашите мнения.

anonymous708973
02-24-2013, 12:28
Ако човекът до теб вече си мисли, че може да прави каквото си иска, малко е късно да започнеш да му го показваш.
От самото начало трябва и двамата да знаят, че другият не е сигурен, че няма да е там въпреки всички грешки, провали, извинения. Това се внушава - не се казва, защото си губи ефекта.
Не спирай да общуваш с другия пол, казвай какво ти харесва и какво не в даден човек, старай се да си също толкова привлекателна колкото в началото - ако не се поддържаш, това ти сваля цената в неговите очи и той започва да мисли, че си му сигурна. Звучи плоско, но е факт.

never_back_down_
02-24-2013, 12:30
Ако човекът до теб вече си мисли, че може да прави каквото си иска, малко е късно да започнеш да му го показваш.
От самото начало трябва и двамата да знаят, че другият не е сигурен, че няма да е там въпреки всички грешки, провали, извинения. Това се внушава - не се казва, защото си губи ефекта.
Не спирай да общуваш с другия пол, казвай какво ти харесва и какво не в даден човек, старай се да си също толкова привлекателна колкото в началото - ако не се поддържаш, това ти сваля цената в неговите очи и той започва да мисли, че си му сигурна. Звучи плоско, но е факт.

Това с привлекателността няма проблем. Аз винаги съм гледала да се поддържам. Говоря за отношението, например, но ти благодаря. :)

ninjaiscrazy
02-24-2013, 12:30
Ако някой приема друг за даденост,единствения начин е да го загуби,за да го оцени.Просто е,ако съм аз и имам момиче до мен,което ме приема за даденост просто ще се отдръпна от нея,ще съм сам повече време(тоест на излети или подобни) и ако тя се усети и ме потърси навреме... Мисля,че ме разбра. =)

xXxPETYAxXx
02-24-2013, 12:33
Когато нещо в поведението му те ядосва, казваш му го, казваш му, че не ти е приятно и не го търсиш, докато той не те потърси. Разбира се, нямам в предвид да се цупиш за пълни глупости!
Ако му пука за теб, ще те потърси и ще промени това, което те дразни(повтарям, ако не е нещо тъпо), а ако не те потърси, значи не му пука особено.

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2013, 12:40
Последния пЪт, когато мацката почна да се дЪржи с мен като с даденост я скЪсах. Чакай... това направих и предишните пЪти!

CoNviCt
02-24-2013, 12:55
Не знам как ще ви се стори въпросът ми, но ми е интересно вие какво мислите. Няма нищо общо с предишната ми тема.
Въпросът ми е: по какъв начин бихте показали на човека до вас, че може да ви загуби, ако примерно не ви харесва нещо в отношението му, да го накарате да ви оцени, защото примерно си мисли, че вие ще изтърпите всичко и ще бъдете винаги с него, защото всеки път ще му прощавате, някои неща. Надявам се да сте ме разбрали. Очаквам вашите мнения.

Това е манипулация. Егоистична и жалка. Присъща е на безинтересни хора, нямащи с какво да задържат половинката.

Amore-Mio*
02-24-2013, 13:06
Ако разговорите не помогнат - край на връзката и това е.
След време този човек ще осъзнае какво е правил и защо те е загубил. И ще направи всичко възможно, за да сте пак заедно, естествено, ако все още таи чувствата си към теб.

never_back_down_
02-24-2013, 13:09
Когато нещо в поведението му те ядосва, казваш му го, казваш му, че не ти е приятно и не го търсиш, докато той не те потърси. Разбира се, нямам в предвид да се цупиш за пълни глупости!
Ако му пука за теб, ще те потърси и ще промени това, което те дразни(повтарям, ако не е нещо тъпо), а ако не те потърси, значи не му пука особено.
Може ли да ми дадеш пример. Кое за теб е глупост?

never_back_down_
02-24-2013, 13:11
Това е манипулация. Егоистична и жалка. Присъща е на безинтересни хора, нямащи с какво да задържат половинката.

Това да направиш нещо, за да те оцени другия е манипулация. А не е ли манипулация да си мислиш, че един човек винаги ще се връща при теб, както и да се държиш?

Ospi
02-24-2013, 13:16
Може да прекъснеш контакта си с него, ще усети липсата ти.

CoNviCt
02-24-2013, 13:23
Това да направиш нещо, за да те оцени другия е манипулация. А не е ли манипулация да си мислиш, че един човек винаги ще се връща при теб, както и да се държиш?

Не е манипулация, но също е грешка. Любовта не търпи такива.

never_back_down_
02-24-2013, 13:31
Може да прекъснеш контакта си с него, ще усети липсата ти.
Това ми се е налагало да го пробвам, знаеш ли какво става? Не му се обаждам и след известно време, като ми се обади той и като ме попита защо не се сещам за него, каквото и да кажа става така, че един вид аз излизам виновна и после той спира да го прави и понеже аз съм си много съжалителна, почвам да го съжалявам и аз го търся и излиза, че аз оправям нещата.

marilyn
02-24-2013, 13:52
Не знам как ще ви се стори въпросът ми, но ми е интересно вие какво мислите. Няма нищо общо с предишната ми тема.
Въпросът ми е: по какъв начин бихте показали на човека до вас, че може да ви загуби, ако примерно не ви харесва нещо в отношението му, да го накарате да ви оцени, защото примерно си мисли, че вие ще изтърпите всичко и ще бъдете винаги с него, защото всеки път ще му прощавате, някои неща. Надявам се да сте ме разбрали. Очаквам вашите мнения.
Мен винаги ме ценят. Първото е да си подбираш контактите и да общуваш със свестни и ценни хора. Второто е- моето обкръжение знае, че при мен 5-6 няма- винаги мога да си тръгна и да ме загубят, ако не се държат на положение. Не позволявам някой да ме разиграва. Толкоз.

CoNviCt
02-24-2013, 13:58
Мен винаги ме ценят. Първото е да си подбираш контактите и да общуваш със свестни и ценни хора. Второто е- моето обкръжение знае, че при мен 5-6 няма- винаги мога да си тръгна и да ме загубят, ако не се държат на положение. Не позволявам някой да ме разиграва. Толкоз.

Так-так!

Violenza
02-24-2013, 14:48
Опреш ли дотам, че да търсиш начини да му показваш, че си "ценна", то е загубена кауза. Това нещо става в началото.

laila_94
02-25-2013, 16:51
Отмъщение ,аз така действам :Д

broken.
02-25-2013, 16:58
Мълчание.
Хората са казали „Накажи глупака с мълчание!“..