PDA

View Full Version : Въпрос за сънищата



risk.risk
02-26-2013, 09:53
Здравейте, приятели!
Искам да ви се оплача как не мога да спя. Много добре знам, че това при мен се дължи на проблеми, но как да ги реша идея нямам. Главното, което е, че се будя по 15 пъти на нощ и после не мога да заспя, така че будувам поне по 1 час всеки път, когато се събудя. Другото е, че всеки път съм сънувала нещо. Не е непременно лошо, но винаги е откачено (сънищата ми никога не са реални) и в повечето случаи е свързано със семейството ми и с миналото. Странно ми е, че сънувам толкова много, при положение, че преди минаваха седмици преди да сънувам каквото и да било, или поне да си спомням.
Та въпросът ми е.. чела съм, че сънуваме всяка нощ, макар и да не помним, но нормално ли е да сънуваме толкова много, колкото аз, и да го помним? Става въпрос за поне 5 различни сънища всяка нощ, които ти остават в главата...
И за 10 минути да задремя следобяда пак ще сънувам...
ако някой предложи и лек за безсънието, ще съм му много благодарна :)

vladyman
02-26-2013, 12:16
Лек за безсънието трябва да ти бъде даден от доктор. Вземи си направление и отиди на невролог и психолог. Недей на своя глава да пиеш лекарства или да правиш глупости като да се напиваш за да заспиш и тем подобни.

Недей да се притесняваш да ходиш на доктор или да се чувстваш "болна". Напълно нормално е човек да има проблеми със съня.

sashinka95
02-26-2013, 12:39
Здрасти,
Ако безсънието се дължи на емоционално напрежение препоръчвам вода със захар. Звучи странно, но помага, казвам го от опит. В една стандартна водна чаша 200 мл, пълна със студена вода разбиваш 3 кафени лъжички захар. Сядаш отпускаш се и бавно изпиваш сместа. След това отиваш и си лягаш.Не знам дали ще ти помогне, но пробвай.
Успех

sexa_na_kompleksa
02-26-2013, 15:15
Помниш сънищата си, защото се събуждаш. Както си чела - човек сънува много, но си спомня, само ако се събуди след приключването на съня. Явно ти се будиш в тази фаза.
Това с водата със захар е плацебо - някой ти е казал, че като изпиеш тази смес, ще заспиш по-бързо. Ти очакваш това да стане и накрая наистина това става. Т.е. ти не заспиваш реално заради водата със захар, а просто заради очакванията, които имаш. Има много проведени експерименти на тази тема, които потвърждават ефекта на плацебото.
А колкото до това, че не можеш да заспиш - има ли нещо, което те тревожи, някаква промяна в режима, твърде много емоции, в това число и положителни? Ако имаш проблеми - реши ги, то се подразбира. Ако е заради нещо друго, не си лягай преди да почувстваш, че наистина ти се спи. По-добре се занимавай с нещо друго, докато усетиш, че ти се спи, отколкото да лежиш в леглото и да се въртиш. Пробвай да правиш повече физически упражнения през деня, така ще се умориш и ще заспиваш по-бързо. Ако се събудиш през нощта, измине определено време и не можеш да заспиш, започни да четеш книга. Или пък брой наум - на мен това ми помага. : )