PDA

View Full Version : Вече не знам какво да правя и се моля да не повтарям 7 клас



Supraf
02-26-2013, 11:29
Хора много съм загрижен за бъдещето ми но тази година имаме супер гадна учителка по математика иначе другите са ок ама тая ... Имам само двойки при нея от началото на годината за първият срок имам 2 за вторият имам 2 двойки за сега много ми се иска да вляза в хубава гимназия като ПГ по туризъм Бургас ама едва ли с тая двойка по математика... И сега изниква друго нещо че може да остана на изпит и да ме скъсат защото абсолютно нищо не знам 5-6 клас ми пишеха тройки и четворки на поразия ама изобщо не учех и сега направо не знам родителите ми нямат възможност за частни уроци,не разбирам как са обяснени задачите в учебника просто не мога да ви опиша супер гадно ми е че може да повтарям...

vladyman
02-26-2013, 12:28
В какъв смисъл е "гадна" учителката ? Стриктна е и пише много двойки на тези които не учат или е заядлива и си го изкарва на определени деца ? Защото повечето деца обикновено твърдят второто, а после се оказва, че то било първото. А като ти слушам и обясненията как масово предишни години са ти писали тройки и на теб ти е било все тая...

Ако наистина ти пука за образованието ти (което между другото изобщо не личи от поста ти), то отиди и се срещни с тази учителка след часовете и поговори с нея. Обясни й, че имаш проблеми с математиката, но че искаш да ги поправиш и я помоли за съвет. Обясни й, че тази година е важна за теб, полагаш много старания по другите предмети, но математиката просто ти куца и не можеш сама да се оправиш. Попитай я дали и как може тя да ти помогне. Почти със сигурност учителката ще ти влезе в положението и ще достигнете някакво решение. От там нататъка обаче си зависи от теб и ако не положиш съответните усилия може накрая наистина да те оставят на поправителен.

Ако пък случайно учителката наистина е злобарка която безпричинно пише двойки на всички, то можете да се съберете останалите деца и с вашите родители да внесете жалба срещу преподавателката. Когато бях 9 клас го направихме с няколко съученика когато една учителка отказа да ни оцени дипломните работи и искаше да ни скъса(което в моето училище означаваше директно да ме изхвърлят защото при нас нямаше поправителни).

Supraf
02-26-2013, 14:08
Пише двойки на всички,къде трябва да подадем жалба ?

sexa_na_kompleksa
02-26-2013, 15:27
Седни и си научи. Задачите не са толкова трудни. Но трябва и постоянство, а явно при теб такова липсва.

CoNviCt
02-26-2013, 16:17
Толкова е лесно да обвиняваш някого за неуспехите си. Повтарянето може да ти помогне.

Amore-Mio*
02-26-2013, 18:21
Как така пише двойки на поразия?
Ако го прави нарочно,само защото така й е хрумнало, не оценява някакви реални способности и възможности, то тогава подадете жалба в районния инспекторат на съответния град.
Иначе консултациите също са вариант, па тогава може и да си помисли, че проявяваш някакъв интерес. Решавай си редовно задачите и се старай да схванеш всичко. Пък, мен ако питаш, то по-важно мисля, че бяха оценките на външното оценяване. С оценките от там ти имаш правото да кандидатстваш.

strawberry88
02-26-2013, 19:19
Ходи на консултации.Покажи на г-та, че имаш желание да ги научиш.Аз даже в 7 клас ходех и на СИП. :D Естествено нищо не разбирах, а и СИП-а е за напреднали, но аз пак си ходих и ми остави 4 за годината.

ameli
02-27-2013, 16:20
Доколкото ми е известно, след 7 и 12 клас май нямат право да оставят на заварка или да повтаряш.. но не съм 100% убедена. Все пак винаги можеш да помолиш приятел да ти помогне в решаването на задачите, а ако положиш поне минимално старание - от обща култура 3 ще вържеш. Успех (:

Leticcia
02-28-2013, 13:33
Ходи на консултации.Покажи на г-та, че имаш желание да ги научиш.Аз даже в 7 клас ходех и на СИП. :D Естествено нищо не разбирах, а и СИП-а е за напреднали, но аз пак си ходих и ми остави 4 за годината.

Това с консултациите е много добра идея...И аз ходех на СИП в 7 клас :D Задавай въпроси, когато не разбираш или помоли някой съученик/съученичка да ти обяснява задачите (: