PDA

View Full Version : XXV-та Олимпиада по Философия



XTREMEFREERIDE
02-26-2013, 13:17
Вчера беше областният кръг. Някой ходи ли? Аз бях. Темите бяха чудесни!!!

1. "Философията с основание се нарича наука за истината. Това е така, защото целта на теоретичното познание е истината, а на пректическото- действието, и ако практиците се интересуват от устройството на нещо, то не е, за да узнаят как то съществува вечно, а какво е неговото отношение към други неща и в настоящето. Ние обаче не познаваме истинното, ако не знаем причината за него."

Аристотел, "Метафизика", кн. II гл.1

2. "Хората общо взето, колкото са по-цивилизовани, толкова повече са актьори."

Имануел Кант, "Антропология от прагматично гледище"

3. "Именно защото житейското време на човека е ограничено, именно защото той е смъртен, изпитва и необходимост да победи разстоянието и времето."

Хосе Ортега-и-Гасет, "Бунтът на масите"

пAteNцЕ
03-03-2013, 07:21
Аз писах по третата тема. Доволна съм :)

ognyanova95
03-06-2013, 14:18
Аз писах по тема 2 и мисля,че се справих добре. А някой знае ли кога ще излязат резултатите?

XTREMEFREERIDE
03-13-2013, 12:49
По моя информация - последната седмица на Март.

Дано се видим в Созопол, мацки. :)

XTREMEFREERIDE
03-22-2013, 11:47
От сряда тръпна в очакване и рефрешвам сайта на МОН, ама резултати няма! Искам вече!!!

DoctorSatan666
03-22-2013, 17:27
От сряда тръпна в очакване и рефрешвам сайта на МОН, ама резултати няма! Искам вече!!!

Иронично е че подобни инфантилни изживявания идват от човек с някакви предполагаеми знания в областта на философията...

Мъка, мъка....

defender
03-22-2013, 19:15
^
ами според мене той има инфантилно изживяване, защото просто ти преживяваш неговата реакция като инфантилна ............... т.е. присмял ще щърбел на хърбел.

ПП: ти просто гледаш неговата реакция от друга позиция (извън вашата бариера дето си я прескачате), но впоследствие реагираш на неговата реакция по абсолютно същия начин и и даваш характеристики на инфантилна, защото ти така е преживяваш..

DoctorSatan666
03-22-2013, 19:47
^
ами според мене той има инфантилно изживяване, защото просто ти преживяваш неговата реакция като инфантилна ............... т.е. присмял ще щърбел на хърбел.

ПП: ти просто гледаш неговата реакция от друга позиция, но впоследствие реагираш на неговата реакция по абсолютно същия начин и и даваш характеристики на инфантилна, защото ти така е преживяваш..
Ще престанеш ли най-после да ме иронизираш чрез глупави опити за интерпретация? Вижда се че изобщо нямаш разбиране за що иде реч.

Нарекъл съм тази реакция инфантилна, защото е характерна за онези хора, които преживяват света по детскому. В случая автора се държи като детенце в сладкарница, в което няма нищо лошо, но е иронично предвид характера на темата.

defender
03-22-2013, 19:50
докторе виж какво си мисля:

вие хората които живеете извън бариерата сте си абсолютно същите като хората които НЕ живеят извън бариерата.

Просто тази бариера я слагате да ви създава някакъв душевен комфорт (бягство от света), но впоследствие вие сте си същите мушмули като нас, само че благодарение на тази измислена от вас си бариера която се оказва че е просто формална и абсолютно нищо не значи за нас, но за вас ви е нужна за да можете чрез нейното прескачане да се залъгвате и да се изживявате лъжовно като някакви различни от нас и от този свят.

ПП: разбираш ли какво ти казва, тази измислена от вас бариера е всъщност вашия дявол.

DoctorSatan666
03-22-2013, 19:58
Изобщо не съм имал претенции за никакви бариери, нито пък за прескачането им. Спри се с глупостите вече.

Всъщност говори си каквото искаш, мнението ти не ме засяга особенно.

defender
03-22-2013, 20:00
бариерата е това което ви държи и ви кара да се изживявате че сте извън света, т.е. ви лъже че сте извън света. Това в крайна сметка ви парализира и вие прекарвате живота си безмислено, и полузаспало и безотговорно за вечната участ на душата....................... просто си нямаш представа с каква лукава и хитра "бариера" си имаш работа братче,. ................ честно нямаш си и представа. (под хитра "бариера" нямам предвид себе си)

ПП: абе знаеш ли кво, изпуши една трева, и не се занимавай с глупостите ми................ да са ева.

pifiella
03-23-2013, 18:44
И аз писах по третата тема.
МММ.. как ми се ходи в Созопол.

ospower
03-25-2013, 18:54
От сряда тръпна в очакване и рефрешвам сайта на МОН, ама резултати няма! Искам вече!!!

Какво стана с резултатите? :)

XTREMEFREERIDE
03-30-2013, 21:08
Е, излезнаха. :) Класирана съм с 83,5 точки, та, ще се видим в Созопол с тези, които са класирани, акоооо има такива тук, разбира се. :) Ние мноооооооого разбихме! От философската ни група в училище 7 човека отиваме на национална! Няма такъв кеф просто!

DoctorSatan666
03-31-2013, 00:47
Ще бъдете ли така благосклонни да споделите някоя разработена от вас тема ?

XTREMEFREERIDE
03-31-2013, 19:30
Ама, моля ти се, не ми говори на Вие, че не се чувствам в кожата си с такива формалности наоколо. :D

Нямам желание някак си в момента. :)

Някой друг класиран има ли от форума?!

DoctorSatan666
03-31-2013, 20:18
Всъщност призива беше към всички, които са писали по темите, не само към теб. Но разбирам объркването. Грешката е изцяло моя.
Както и да е ... ако на теб, или на някой друг, му дойде мерака, нека сподели някоя разработена тема.

XTREMEFREERIDE
04-04-2013, 19:54
http://empirina.alle.bg/creative-writing/philosophy/

Ей тук една разработка :)