PDA

View Full Version : Относно > eBay.co.uk ..



stephaniie
02-26-2013, 13:23
Извинявам се, че публикувах темата в този раздел, незнаех в кой друг.
Въпросът ми е, имам регистрация в eBay и днес си изкарах VISA карта, но незнам как точно да пазаря.
Може ли някой да ми обясни по подробно. :(
И още нещо, примерно съм си харесала колие, което е £7.00 и доставката до България пише, че е безплатна. Цената която ще изтеглят от картата ми наистина ли ще 14лв.
Реших да попитам това, защото едно момиче беше писало някъде, че си има определен лимит или нещо такова, около 40 долара. Какво може да ми кажете относно това?
Благодаря предварително.

Auriss
02-26-2013, 15:05
регистрираш се в paypal с картата си. Теглят ти се някакви 5 лева ако не греша, впоследствие ти се връщат. Получаваш си фактурата (хубаво ще е ако имаш електронно банкиране, че да стане за ден-два), в която има един код, който трябва да въведеш в paypal сайта.
Верифицираш си Ebay регистрацията посредством Paypal регистрацията.
Пазаруваш си.

1 британски паунд е около 2.50 лева. 7х2.5 = 17.5 лева.

Доставката за да си сигурна, че е безплатна, проверяваш в Postage and Payment менюто - http://prikachi.com/images/583/5923583z.jpg .
Както виждаш, за този конкретен артикул търговецът е преценил, че не желае да изпраща извън Обединеното Кралство.

stephaniie
02-27-2013, 12:22
Добре ще направя това, което ми каза. Но имам 1 друг въпрос относно снимката, която си качил, искам да попитам защо понякога има две цени една под друга както и под >> Each additional item << Ето снимка http://prikachi.com/images/727/5926727u.jpg

А къде да го търся този 4 цифрен код за PayPal

K_O_L_E_V
02-27-2013, 19:28
Цените една под друга се различават по това, кой метод на доставка ще се използва. Принципно най-евтиния е и най-бавния. Цената за each additional item, е ако си поръчаш две неща. Тогава няма да ти вземе 2 х 4 паунда, а както е в случея 1 паунд отгоре.

Не знам дебитна или кредитна ти е картата, но при кредитните карти всеки месец ти излиза извлечение в което са описани проведените транзакции през месеца ( плащания и вноски ). До всяко плащане в ибей примерно стои цялото или съкратено име на продавача. Този код ще ти се появи с надпис подобен на това *PAYPAL*1234, където 1234 ще е твоя уникален код, който ще ти послужи да си активираш акаунта.

Препоръчвам ти да се придъжраш към курса на БНБ, но PayPal винаги смятат на курс различен от на БНБ. В повечето случеи техния курс не е на твоя страна. Не си прави тънки сметки колко точно ще ти излезе. При твоята покупка разликата ще е стотинки, максимум един лев. Но при 300-400 паунда тази разлика се отразява в 20-30 лева.

stephaniie
03-02-2013, 14:21
Получих кода, благодаря много !!
И да попитам още нещо.... Сега трябва ли да се правят някакви промени по PayPal и относно адреса за доставка моя ли трябва да бъде или на Еконт, незнам как ще пристига доставката.
Ще помоля за малко разяснения относно това.

Благодаря предварително!!