PDA

View Full Version : Kandidatstudentski priem



jiji_
02-26-2013, 13:59
Zdraveite!Tazi godina zavyrshvam srednoto si obrazovanie i kakto vseki mlad chovek iskam da prodylja da ucha.Da,no vsichko mi se struva mnogo obyrkano,vseki den se rovq v saitovete na universitetite ,no taka ili inache ima neshta,koito ne sa mi qsni.Sluchaqt e sledniq: hodq na uroci po biologiq,podgotvqm se vyrhu uchebniq material ot 9 i 10 klas,tyi kato v Plovdivski universitet e samo testova chast ot tezi dva klasa.Specialnosta , na koqto se sprqh e medicinska biologiq.No v posledstvie se zamislih dali ne moga da opitam i v Medicinski kolej ,no tam osobenoto e ,che se vkliuchva materialyt i ot 8 klas.Vyrhu nego se pishat temi.Vyprosyt mi e dali moga pri podavaneto na dokumenti v Medicinski kolej da izpolzvam samo ocenkata ot maturata,zashtoto ne sym se podgotvqla po tozi plan... i eventualno da vidq dali ima shans da me priemat..Blagodarq predvaritelno :)

bloodfrozen
02-26-2013, 14:45
В Медицинския колеж може да участваш в класирането по избор с оценка от ДЗИ или от положен изпит. Мисля, че и в ПУ може да се кандидатства с оценка от матурата. За по-подробна информация може да погледнеш справочника, който е публикуван в сайта на МУ - Пловдив, и да разгледаш сайта на ПУ.
И пиши на кирилица! 8-)