PDA

View Full Version : Най-добрият ми приятел се влюбва в мен



BloodyFlowers
02-26-2013, 15:18
Здравйте, пиша тук за първи път. Приятелка съм с най-добрия ми приятел от деца. Ходим навсякъде заедно, цъкаме игри, споделя ме си всичко. И двамата сме имали гаджета и сме изслушвали проблемите си един на друг. В последно време обаче, той започна да се държи тъпо. Казва ми, че не иска да се виждам с тоя или оня, че друг приятел (съученик) искал само да спи с мен и подобни. Аз го попитах какъв му е проблема и накрая ми призна, че ме обичал. Аз също го обичам, но само като приятел и като му го казах се разсърди и сега не си говорим. Как да се разбера с него, така, че да продължим да сме си приятели?

filmimilmi
02-26-2013, 15:24
Ето едно документално филмче, което отговаря на твоя въпрос.
http://vbox7.com/play:f9140a19

HollyGolightly
02-26-2013, 15:24
Приятелка съм с най-добрия ми приятел
ти да видиш :D

Нищо не можеш да направиш, не можеш да промениш неговите чувства. Или той ще ги преглътне и ще сте си само приятели, но нищо вече няма да е същото, или ти ще се жертваш и ще тръгнете, ти ще си нещастна, ще се разделите и пак нищо няма да е същото. Като цяло нищо няма да е същото както преди. Честито!

BloodyFlowers
02-26-2013, 15:31
Няма смисъл да тръгваме, защото не мисля, че споделям чувствата му по неговия начин. Но ми е много трудно просто да се разделя с приятел от толкова години, свръх тъпо е това! Но имам чувството, че ако останем "приятели" ще го боли още повече...

HollyGolightly
02-26-2013, 15:33
А това на него каза ли му го?

Tsukuda_Hiroshi
02-26-2013, 15:37
Много е тЪпо да си влюбен в момиче, което не те реже с "Не те харесвам", а с "Нека сме си само приятели". И как по дяволите да стане...? Не си виновна, просто направо му сЪчувствам на момчето. А иначе - просто не мисля, че вече може да сте дори приятели.

BloodyFlowers
02-26-2013, 15:37
Успях само да му кажа, че го обичам като приятел, от тогава не ми говори. Звънях му, но ми затваря, а не мисля, че трябва със смс-и да си разясняваме чувствата...

BloodyFlowers
02-26-2013, 15:39
Много е тЪпо да си влюбен в момиче, което не те реже с "Не те харесвам", а с "Нека сме си само приятели". И как по дяволите да стане...? Не си виновна, просто направо му сЪчувствам на момчето. А иначе - просто не мисля, че вече може да сте дори приятели.

Мен страшно много ме боли, че му причинявам болка, защото сме приятели от 100 години и го чувствам супер близък. А това, което казваш ме плаши до смърт! Не искам да го губя заради някаква простотия. Ако правим секс дали ще му размине? Нали повечето момчета като спят с мацка и после не й се кефят?

HollyGolightly
02-26-2013, 15:45
Да преспиш с него сега би било може би едно от най-глупавите неща. Само ще го объркаш още повече.
А и след като не ти вдига, значи има нужда от време да помисли върху ситуацията. Спри да му се вреш в лицето, остави го за малко, ако той реши ще ти се обади, така само го нараняваш повече. Просто се постави на неговото място!

Amore-Mio*
02-26-2013, 18:45
Били сте, каквито сте били - поне на този етап ще е глупаво да се надяваш отношенията ви да са същите, особено когато той се държи по един детски начин и се сърди за нещо, които реално не зависят от теб.

Kristianc95
02-26-2013, 18:58
Ако правим секс дали ще му размине? Нали повечето момчета като спят с мацка и после не й се кефят?
Ти сериозно ли го мислиш това?

lipecek
02-26-2013, 19:53
Що пък да не се хванете ?

TROLLDADLOLCAKE
02-26-2013, 23:02
Мен страшно много ме боли, че му причинявам болка, защото сме приятели от 100 години и го чувствам супер близък. А това, което казваш ме плаши до смърт! Не искам да го губя заради някаква простотия. Ако правим секс дали ще му размине? Нали повечето момчета като спят с мацка и после не й се кефят?

Някой хора ( като мен ) - предпочитат да имат една приятелка , която само да чукат т.е единствено сексуална връзка .. така , че ако му пуснеш едва ли ще се спре само с един път.И защо не пробваш с момчето , познаваш го от дете и знаеш що за стока е.Щом ти е и най - добър приятел значи му имаш и доверие.Какво още ти трябва ?

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 05:04
Мен страшно много ме боли, че му причинявам болка, защото сме приятели от 100 години и го чувствам супер близък. А това, което казваш ме плаши до смърт! Не искам да го губя заради някаква простотия. Ако правим секс дали ще му размине? Нали повечето момчета като спят с мацка и после не й се кефят?

За това пЪк кой те излЪга, че повечет като спят с мацката и не й се кефят? Това са само плейбойчетата по дискотеките, дето гледат бройката. Щом приятеля ти е влюбен в теб, не иска да си му бройка. Ако преспиш с него, ще хлЪтне още повече. И не, няма да му размине, това не е хрема, а любов. Не става просто така...

Niakoitam
02-27-2013, 08:15
BloodyFlowers като за начало можеш да спреш с това: "Аз го имам просто за приятел". Премисли си хубаво за себе си какво точно не ти харесва в него и/или какво ти пречи за да се получат нещата и му го кажи.Или ще го приеме или не. Отношенията ви е никакъв случай вече няма да останат просто приятелски най-малкото докато не изживее това,което иска :)

BloodyFlowers
02-27-2013, 08:27
Що пък да не се хванете ?

Не бих се хванала с него, защото той е влюбен, а аз не споделям тези му чувства. Не мислиш ли, че е нечестно от моя страна просто да се пробвам и ако не ме кефи да се откажа?

BloodyFlowers
02-27-2013, 08:28
BloodyFlowers като за начало можеш да спреш с това: "Аз го имам просто за приятел". Премисли си хубаво за себе си какво точно не ти харесва в него и/или какво ти пречи за да се получат нещата и му го кажи.Или ще го приеме или не. Отношенията ви е никакъв случай вече няма да останат просто приятелски най-малкото докато не изживее това,което иска :)

Харесвам много неща в него, но откровено мога да кажа, че не ме привлича по този начин. Чувствам го като брат, страшно близък, но нищо повече...

BloodyFlowers
02-27-2013, 08:30
За това пЪк кой те излЪга, че повечет като спят с мацката и не й се кефят? Това са само плейбойчетата по дискотеките, дето гледат бройката. Щом приятеля ти е влюбен в теб, не иска да си му бройка. Ако преспиш с него, ще хлЪтне още повече. И не, няма да му размине, това не е хрема, а любов. Не става просто така...

Обикновено се движа с повече момчета и като им слушам приказките, така ми се стори. Явно не всички са такива...

Niakoitam
02-27-2013, 08:44
Харесвам много неща в него, но откровено мога да кажа, че не ме привлича по този начин. Чувствам го като брат, страшно близък, но нищо повече...


Не бих се хванала с него, защото той е влюбен, а аз не споделям тези му чувства. Не мислиш ли, че е нечестно от моя страна просто да се пробвам и ако не ме кефи да се откажа?

Ето от тук трябва да започнеш да си отговаряш сама на себе си и после и на него. От тези причини дето изтъкваш поне на мен ми се струва,че или е много добър и не знае как да си играе качествено с теб и за това не можеш да го възприемеш като гадже,нали приемаме,че нямаш гадже и няма други пречки, или не те привлича външно малко или много, или в момента си съсредоточена в някой друг,или те е страх да не си загубите приятелството,което е имало досега,който страх е малко неоснователен,защото вие така или иначе след стеклите се така обстоятелства може и да го направите,или пък по-малко от всичко.В общи линии често тази реклама на Спрайт дето ти я дадоха е много точна.Само дето са ти дали линк на пародията, а не на истинската реклама :)

DisappointedDreamer
02-27-2013, 08:51
Авторката го е приела за приятелка - споделят си, смеят се, гушкат се, изказват симпатии. За гадже липсват флирт, страст, подскосяването на крака/пеперуди/тъпото подхилкване и усмихване. Липсва предизвикателност, закачка, игра. Отписала го е отдавна.

И това трябва и да му кажеш, авторке.

BloodyFlowers
02-27-2013, 09:17
Авторката го е приела за приятелка - споделят си, смеят се, гушкат се, изказват симпатии. За гадже липсват флирт, страст, подскосяването на крака/пеперуди/тъпото подхилкване и усмихване. Липсва предизвикателност, закачка, игра. Отписала го е отдавна.

И това трябва и да му кажеш, авторке.


Не виждам какво лошо има в приятелството между момче и момиче? Ние сме близки и си споделяме от години. След като той реши, че иска повече, а аз не, аз излязох лошата. Това не го разбирам...

Tsukuda_Hiroshi
02-27-2013, 09:36
Обикновено се движа с повече момчета и като им слушам приказките, така ми се стори. Явно не всички са такива...
Значи имаш компания от курвари. Което ме кара да си мисля, че това още повече прави твоето момче сгоден за партия.

Niakoitam
02-27-2013, 09:42
Не виждам какво лошо има в приятелството между момче и момиче? Ние сме близки и си споделяме от години. След като той реши, че иска повече, а аз не, аз излязох лошата. Това не го разбирам...

В приятелството между момче и момиче като цяло няма абсолютно нищо лошо.Относно другото.Не е трудно да го разбереш.Просто за момент се постави на неговото място.Представи си,че ти искаш нещо повече, а той не.Как би се почувствала и как би реагирала? Щом се е отдръпнал, а ти нямаш желание да тръгнвате остави го намира.Може пък и сега така да му е по-добре.Друг е въпроса,че жените често обичат да тичат по мъже,които не им обръщат внимание и да си играят с тези,които ги желаят.Не му давай разни надежди от типа,че постоянно го гониш или го търсиш,че даже секс да искаш да правиш с него само и само за да го откажеш от себе си.Е, ако направиш нещо много гадно и отблъскващо в секса може и да го отблъснеш,но и като приятел.Нищо,че я има после и възможността да стане като в една тема: "След много дърпане аз му дадох шанс.Походихме и след това той ми каза по средата на любовната игра,че не може да прави секс с мен,защото ме чувствал като сестра.Какво да правя аз съм страшно влюбена в него".Та както казах щом сам се е отдръпнал спри да му се набутваш щом толкова не го желаеш.Друг е въпроса,че според мен той точно на това се надява.И евентуално ако някога пренасочи тези си чувства,които сега е насочил към теб към някоя друга и тя евентуално му отвърне чак тогава можеш евентуално да се надяваш на възстановяване на старите ви отношения.Или пък може би не...


Обикновено се движа с повече момчета и като им слушам приказките, така ми се стори. Явно не всички са такива...


Значи имаш компания от курвари. Което ме кара да си мисля, че това още повече прави твоето момче сгоден за партия.

Именно.:) Но както обсъждахме с една мацка днес много жени се захласват именно по първият тип, а не по вторият,защото обичат да си играят с тях.Друг е въпроса,че същата тази мацка не знае,че знам,но поринцип изглежда добро момиче,но и тя се е замесила в разни такива игрички.С единият прави секс,зад гърба му с бившият,забременяла,не се знае от кой е детето и така.Ако не го знаех това нямаше да го повярвам, и щях да си помисля,че ме лъжат :)

DisappointedDreamer
02-27-2013, 10:00
Не виждам какво лошо има в приятелството между момче и момиче? Ние сме близки и си споделяме от години. След като той реши, че иска повече, а аз не, аз излязох лошата. Това не го разбирам...

Няма нищо лошо. Лошата си, да. Не го приемай на вътре, маце. Ти просто си му давала празни надежди.

BloodyFlowers
02-27-2013, 11:08
Значи имаш компания от курвари. Което ме кара да си мисля, че това още повече прави твоето момче сгоден за партия.

Нека си чукат господата, ако на госпожиците им е толко акъла да си лягат веднага, а пък после плачат, значи си го търсят. Проблема с моето момче ми е, че това е приятелство от години. Ако реши, че му е толко важно, няма да се виждаме, но просто ми се струва мега тъпа тая ситуация. На предишния въпрос, ако на мен се беше случило - ами просто щях да кажа "ок, пич". Чувствата не си ги поръчвам - или ги има, или ги няма. Ама това не е причина да се сърдиш, че чак пък и да не си говориш с някой. И аз съм харесвала момчета без да ми отвърнат. Съгласи се, че се държи като ощипана госпожица...

iziskanmladej88
02-27-2013, 14:06
http://www.youtube.com/watch?v=T_lh5fR4DMA
едно клипче по темата

fenkaaa
02-27-2013, 22:35
Както ти казаха нагоре,нищо вече няма да е същото,при положение,че той е влюбен в теб.

saskou
02-27-2013, 23:55
Няма страшно. Най-вероятно наистина те обича :)

Tsukuda_Hiroshi
02-28-2013, 04:18
ДЪржи се като "ощипана госпожица", както го наричаш, защото явно наистина има чувства кЪм теб, а не се преструва. Ако му беше все тая, щеше да каже "Ок, няма проблем", да си помисли "Тая няма да ми пусне, видя се" и да продЪлжи да ти се прави на приятел. И според мен наистина е по-добре да не се виждате известно време. Не за друго, а просто докато сте заедно няма да може да те забрави грам, а ситуацията ще се задЪлбочава... за него де.

JDeel
02-28-2013, 23:05
Не виждам какво лошо има в приятелството между момче и момиче? Ние сме близки и си споделяме от години. След като той реши, че иска повече, а аз не, аз излязох лошата. Това не го разбирам...

При компютрите има един магически бутон наречен "Undo", който прави чудото да върне нещата такива каквито са били. В живота обаче не е заложен такъв бутон, така че има неща след които връщане назад - няма. И вие сте точно в такава ситуация.

Не звучи много приятно, но вече няма да сте си най-добри приятели. И няма лоши, такива неща се случват редовно.

Е, освен ако не му намериш някоя по-готина от теб по която неусетно и безумно да хлътне, докато ти се правиш на леко сърдита :D Но това е по-скоро в сферата на филмовото изкуство...

Takaki Tono
03-01-2013, 10:48
Лелеееее не е истина просто. И аз съм бил в положението в което е пича. И интересното е, че момичето ми каза същото каквото и авторката. :D Ама 1 към 1 разбираш ли :D
Само че от цялото тва нещо единствено момчето ще изведе позитиви. Ще разбере много неща, как трябва да се държи, как да постъпва. Това е един много добър житейски урок за него. За теб обаче няма никакви позитиви :D Ако смяташ че той се държи тъпо...ок... повярвай ми един ден ще разбереш какво му е било. Вече никога няма да е както преди, приеми го. Момчето ще те иска още 2-3 месеца, после ше му писне да буксува на едно място и ще продължи напред. Под това "продължаване напред" разбирай, да те забрави лека- полека. И в това няма нищо стряскащо или трагично.
И ти постепенно ще го забравиш, ще си намериш нови приятели. Нови момчета, който както прочетох, си падаш по "лоши момчета" а.к.а пияници, наркомани, боклуци, курвари. Ще ти писне от тоя тип момчетата и ше почнеш да приказваш че всички са едни и същи. И тогава ще се сетиш че някога имаше един човек който те ценеше, и не те приемаше само като "путка" за е*ане Ама вече ше е твърде късно.