PDA

View Full Version : Много се караме, всеки ден :(



airpump
02-27-2013, 17:08
С приятеля ми, с когото сме от 6 месеца заедно, се караме за простотии и глупости всеки ден. Ужасно е. Той искам да измислим някакво решение. Просто много го обичам, той също мене , но само се дърпаме за безсмислени неща. той каза, че в началото на нашата връзка не е било така, а сега сме в обтегнати отношения. :(

marilyn
02-27-2013, 17:45
А защо се карате? На колко сте?

Какъв е смисъла да поддържаш връзка, която явно не върви?

NambyPamby
02-27-2013, 17:46
Каквото и да измислите, най-вероятно нещата ще се оправят за кратко и после отново ще тръгнат постарому, докато накрая ви прекипи и на двамата. По-добре се разделете с добро, вместо да полагате усилия за нещо, което е обречено, в противен случай историята ще завърши по много, много, МНОГО грозен начин и за двама ви.

Amore-Mio*
02-27-2013, 19:16
Поради какви причини се карате?
Намерете компромисен вариант и се научете да приемате мнението на другия, без да предизвиквате спор, който е последвано от караница.

anonymous708973
02-27-2013, 19:21
Какъв е смисъла да поддържаш връзка, която явно не върви?

Прекалено гръмко.

Просто сте в такъв период. Правете повече секс, правете любими и за двама ви неща и не се палете при най-малкото несъгласие :)

Tonichkka
02-27-2013, 19:53
След като и двамата се обичате аз мисля,че не трябва да се отказваш само защото се карате ... Поговори с него и му кажи,че мразиш да се карате....опитайте се да изясните тези дребни неща ... Но ако се карате по-малко и за маловажни неща помисли малко ...родителите ти също са се карали за дреболии...Винаги има скандали ... Най-важното е да не се предавате след като се обичате :)

minzz
02-27-2013, 20:03
Според мен прекарвате прекалено много време заедно и си омръзвате, а и най-вероятно се изнервяте един друг психически без да го осъзнавате.

UniCoWN
02-27-2013, 20:26
Не е начина да се разделите ''безболезнено и с добро'', както някой по-горе предложи.
Разбира се, че има такива периоди, всички сме хора и не сме безгрешни - подложени на стрес, нерви и т.н., но гарантирам ще съжалявате и двамата ако се откажете от връзката си.
Варианта ви е например да си дадете лека почивка, имам предвид от ежедневието, не от самите себе си - като се виждате не се натоварвайте взаимно като си споделяте и обсъждате проблеми, пробвайте да прекарвате време заедно в по-приятни неща, било то и гледане на филми и мълчаливо гушкане :D Психическа отмора, това ви трябва. :)

girlwithblueeyes
02-27-2013, 22:10
Като почнете с това ""връзката ви се е изчерпала"", просто нямате равни . Всяка връзка си има подобни спадове и възходи ,не може всичко винаги да е розово . Опитаите нещо ново за вас например секс на някое интересно място . Отидете на кино.Или просто си направете една хубава вечеря с подобаващ край<3 . Намерете си общо хоби, и се забавляваите заедно .

fenkaaa
02-27-2013, 22:23
Малко трудно връзката да се изчерпа за толкова време,съмнява ме да е така при вас.Какви са толкова тези дребнави неща,за които се карате.. ?

Tsukuda_Hiroshi
02-28-2013, 04:31
Според мен прекарвате прекалено много време заедно и си омръзвате, а и най-вероятно се изнервяте един друг психически без да го осъзнавате.

Едно реалистично мнение! Нито твЪрде сладникаво "Ако го обичаш, ще намерите начин", нито твЪрде брутално "Като не вЪрви кЪсай"... То се е видяло, че скоро и до кЪсане ще се стигне, ама не е нужно да е "Скарахме се. Майната ти!"
От опит знам, че почнат ли хората да се карат за глупости, до там им е врЪзката. Сорка. И докато осЪзнаете това, което каза minzz, ще е вече кЪсно за промяна...

tori
02-28-2013, 18:35
Цукудчо, не мисля, че края на една връзка идва с караниците. Всички си имаме някои дупки и проблеми и е глупаво да говорим без да знаем кой в какъв период е. Особено пък когато става на въпрос за непознати. Според мен малко си ограничете времето заедно ама не съвсем да не се виждате, а само малко се ограничете. И не се пенете за простотии.

Tsukuda_Hiroshi
02-28-2013, 19:04
Тори-сатори, аз говоря само от личния си опит. Хората може да са в друг период, вярно е (ама така или иначе ще дойдат до моя ;) )

FuCKkK13
02-28-2013, 19:07
Прекалено гръмко.

Просто сте в такъв период. Правете повече секс, правете любими и за двама ви неща и не се палете при най-малкото несъгласие :)
съгласна... и аз с приятеля ми често се карам ама сме решили така - като се скараме,не си говорим за малко,за да ни мине и толкова.. няколко часа не са болка за умиране.... поне при нас съм забелязала че в определено време на годината се караме през ден :?

FuCKkK13
02-28-2013, 19:12
Тори-сатори, аз говоря само от личния си опит. Хората може да са в друг период, вярно е (ама така или иначе ще дойдат до моя ;) )

значи искаш да кажеш,че моята връзка от миналия такъв период,до сега трябваше да е свършила или един вид не съществува ?! :?

Tsukuda_Hiroshi
03-01-2013, 04:32
"Изключенията потвЪрждават правилата", казали са хората. Което автоматично доказва наличието на изключения. Само дето вЪпроса е на какво ниво е врЪзката ти в момента. Ако се карате, но сте заедно, може врЪзката ви да е ад. А може и да е от редките случаи, когато сте минали фазата с кавгите.
Всички двойки, които познавам и които са навлязли в този период, са се разделили. Или около мен има смотаняци, които не могат да си превЪзмогнат малките различия (в това число и аз), или просто не познавам хора с врЪзки като твоята FuCKkK13.

Josefinne
03-01-2013, 11:01
Добре, де, а защо се карате? Мисля, че това е важно, за да се даде адекватен съвет.
Честно казано, аз мисля, че в една връзка не е достатъчно само любов да има. Понякога хората са с твърде неподходящи един за друг характери - например момичето обича да общува с много и различни хора, вкл. и момчета, но приятеля й е твърде ревнив и постоянно се карат за това.
Аз лично също имах една такава връзка. Карахме се за всякакви глупости, малки, големи, но най-вече безсмислени. И макар че първите 2 месеца , след като скъсахме, ми беше супер криво, като ми поотмина, осъзнах, че дори е трябвало по-рано да се разделим. И да, сесксът беше страхотен, но не беше достатъчно. Сега сме приятели. Дори понякога си говорим и си даваме съвети за новите си връзки.
Естествено, ако мислиш, че тази криза в отношенията ви е провокирана от нещо, което е временно и обеквтивно (например единият кандидатства в университет, притеснен е за изпитите), просто ще трябва да проявявате по-голяма търпимост един към друг, докато това обстоятелство премине и нещата се нормализират. Хората, когато са нервни, си го изкарват на най-близките си, защото точно те са около тях. Ако такава е ситуацията - ако той каже нещо, което те дразни, по-добре кажи "не съм съгласна, но не искам да го обсъждаме сега" или ако нещо , което той прави и ти е неприятно - помоли, вместо да казваш заповеднически, да престане, намали или извършва само в твое отсъствие съответното действие. Освен това мисля, че срещите в компанията на други хора, предприемането на нови и различни начинания, също помагат - ще имате повече безконфликтни теми за разговор и нещо, за което заедно да се вълнувате (например може да си организирате някоя малка екскурзийка до някъде).

FuCKkK13
03-01-2013, 11:05
"Изключенията потвЪрждават правилата", казали са хората. Което автоматично доказва наличието на изключения. Само дето вЪпроса е на какво ниво е врЪзката ти в момента. Ако се карате, но сте заедно, може врЪзката ви да е ад. А може и да е от редките случаи, когато сте минали фазата с кавгите.
Всички двойки, които познавам и които са навлязли в този период, са се разделили. Или около мен има смотаняци, които не могат да си превЪзмогнат малките различия (в това число и аз), или просто не познавам хора с врЪзки като твоята FuCKkK13.

не познаваш хора.... що да е ад ? аз казах - скараме се,решаваме малко да ни мине - стоим няколко часа,обмисляме нещата и готово ... имало е периоди дето на ден по 2-3 пъти сме се карали,но там беше - караме се и след няколко минути нищо ни няма,но бях за малки неща.... приемаш просто скарани сме и толкова... знаеш ли защо свършват такива връзки като твоята и на приятелите ти ? щото влизате във филми... карате се по често и вече почвате да си мислите такива неща и всяка караница ви изглежда '' поредната,за да скъсаме'' ми не е така.. и половината тая работа идва от мисленето и нагласата на човек и точно щото сте свикнали '' дойде ли такъв период значи скоро ще скъсаме'' точно и за това стават повечето раздели

Chacho
03-01-2013, 11:30
И аз мисля, че е важно за какво се карате. И по-точно от какво се засягате. Винаги ще има моменти на разногласие, ма тва значи, че само мненията ви са различни. А ако взимате навътре споровете, това е съвсем друг въпрос. Или някой от вас не приема чуждото мнение, или пък един от двамата е прекалено избухлив и провокира другия без причина. Ако не ви раняваше егото, щяхте да спорите за неща, които да не ви повлияват на връзката и да я чувствате напрегната.

LadyDi
03-01-2013, 11:37
Всички двойки, които познавам и които са навлязли в този период, са се разделили. Или около мен има смотаняци, които не могат да си превЪзмогнат малките различия (в това число и аз), или просто не познавам хора с врЪзки като твоята FuCKkK13.
Това ви е от възпитанието. Мен са ме учили, че когато нещо се счупи, по-добре да се опитаме да го залепим, отколкото веднага да го изхвърлим.

FuCKkK13
03-01-2013, 11:49
Това ви е от възпитанието. Мен са ме учили, че когато нещо се счупи, по-добре да се опитаме да го залепим, отколкото веднага да го изхвърлим.

а ! и аз това се опитах да кажа,но с повече думи 8-) и че идва от мисленето и от нагласата им ... това е като ''всички са еднакви гаднярки '' и после '' що не ми се получават връзките,искам дълга и сериозна връзка'' ми те като тръгват с това мислене пропускат ДАДЕНИТЕ им шансове

LadyDi
03-01-2013, 11:55
абе лафчета много... факт е, че повечето тийнове не обичат/не искат (и аз не знам точно къде е проблема) да "работят" за връзката си
а добра връзка, като всяко хубаво нещо, се постига с работа
проблемът е, че от много избори, накрая добрият избор няма да ни избере... който схванал - схванал :cool:

Tsukuda_Hiroshi
03-02-2013, 04:31
Това ви е от възпитанието. Мен са ме учили, че когато нещо се счупи, по-добре да се опитаме да го залепим, отколкото веднага да го изхвърлим.

От тук излиза, че по-добре вЪзпитаните прощават по-често, което пЪк прави препратка и кЪм наивността. Това води до нелогичното твЪрдение, че по-добре вЪзпитаните са по-наивни за зметка на невЪзпитаните (какЪвто явно илиза, че сЪм аз), които не приемат всичко за чиста монета...
Има много кавги - едни може да са "защо не изми чиниите", но другите може да са "ти какво правиш с тоя, МА?"... Естествено е, че пЪрвите не раязрушават врЪзки. Едва ли хората, които се разделят, го правят, защото партньора им не е измил чинии или изхвЪрлил боклук...
Според моя милост, вЪзпитанието няма нищо общо с това колко навЪтре приемаш даден скандал. ВЪзпитанието играе роля за това как се дЪржиш с човека до себе си ( а и с всички останали), как изразяваш любовта си и прочие.

LadyDi
03-02-2013, 15:21
От тук излиза, че по-добре вЪзпитаните прощават по-често, което пЪк прави препратка и кЪм наивността. Това води до нелогичното твЪрдение, че по-добре вЪзпитаните са по-наивни за зметка на невЪзпитаните (какЪвто явно илиза, че сЪм аз), които не приемат всичко за чиста монета...
Глупости. С главно Г.
Това да си добре възпитан не значи, че трябва да прощаваш за всичко. Просто значи, че не допускаш между вас да има излишни скандали за дребни глупости. Не допускаш мухата да се превърне в слон. И не допускаш да се разделите, защото много се карате за всичко.
Явно при теб, освен от възпитанието, проблемът идва и от over-analyzing :) Просто една идея...

FuCKkK13
03-02-2013, 15:31
^ а искам да попитам,как за теб ''изразяване на любов'' е ''без прошка'' щото видиш ли ставаш наивен ?