PDA

View Full Version : Стрес, моля Ви помогнете. :|



VampireLover3
02-27-2013, 17:37
Здравейте,
историята е доста дълга и объркана, но се надявам да ме разберете. Всъщност дори не знам от къде да започна, може би от лятото на 2012г. Уча в гимназия от 5ти клас бях с музика, но винаги съм рисувала, идва ми отвътре, докато с музиката не беше така ходех с ужас на училище, нямах желание за нищо.Най-накрая реших да се взема в ръце и да се преместя в друг клас, цяло лято учех по 5-6 часа на ден. Беше ужасен стрес, тъй като трябваше да науча нов език, да до науча английския тъй като класа в който исках да вляза е доста напред с материала и още куп други предмети. Така премина цялото ми лято, но важното е, че успях да вляза и за първи път се почувствах горда, знаех, че съм дала всичко от себе си и сама съм го постигнала. До декември 2012г. всичко беше наред, тогава разбрах, че баба ми има рак на гърдата и то по най-ужасния начин (в същия ден си спомням, че се бяхме скарали, тя ми каза, че не се чувства добре, а аз бях толкова нервна, че и казах- не ми пука). Тя ме е отгледала, още от бебе съм с нея- имам родители, не са разведени, но не живеят с мен тъй като работят в друг град. За голям късмет ракът беше в начален стадии и с операция го премахнаха. Проблема тук е, че аз съм толкова заслепена от всичките други проблеми които ми се струпаха за 4 месеца, че дори не забелязах как косата на баба ми е опадала, дори не забелязах колко е отслабнала и се чувствам ужасно гадно.
Ще продължа нататък .. декември за януари със семейството ми (майка ми и баща ми) заминахме за една седмица в Турция, всичко там беше невероятно най-накрая спокойствие не исках да се връщам, далеч от всички проблеми. Върнахме се в България и тук разбира се живота си продължава. Така до към края на януари си мислех, че всичко е наред докато родителите ми не катастрофираха. Колата им се забила в дърво, майка ми е много зле с удар в главата и гърба тъй като вратата се е блъснала в нея. Баща ми е добре, предполага се, че от всичко това е засегнат някакъв нерв, защото е станал по нервен (това разбира се не го забелязвам аз, а околните). И така тъй като аз не виждам често майка ми да кажем 1 път в седмицата, всички ме успокояваха, че тя е добре и, че нищо и няма и аз им вярвах.
Може би по-рано трябваше да споделя, че имам приятел от 4 месеца, с който идва допълнителен стрес, преди близо 2 години бях "открила първата си любов", която ме беше разбила отвсякъде, не знам как успях да си стъпя на краката, бях станала и анорексичка. Та заради това сега аз се държа ужасно с приятеля ми, постоянно се сърдя за глупости, караме се буквално за глупости и това много ни отдалечава, а не искам да е така, защото го обичам, но страшно много ме е страх. Та + тези караници с приятеля ми, не видях колко зле е и майка ми. Все едно съм сляпа, не виждам нищо което се случва.
От няколко дни постоянно се караме с приятелят ми, и двамата желаем да бъдем заедно, обичаме се. Проблемът е в мен, аз искам да съм с него постоянно, защото се чувствам самотна и нямам никой друг до себе си, а той си има живот, приятели, семейство и не може да е постоянно с мен. А и аз с всичките си цупения, лошо настроение, песимистично мислене .. как човек ще иска? Да допълня в новия клас всичко беше идеално в началото, намерих най-страхотните приятели (2 момчета, които между другото са най-добри приятели на гаджето ми), споделях с тях, знаех, че мога да разчитам на тях .. до този месец, единия буквално ми заби нож в гърба като ми каза "Дразниш ме, писна ми с твоите проблеми и оплаквания." Явно и тук съм прекалила и сега осъзнавам, че е така никой не е длъжен да ми слуша проблемите. Сега отивам в училище и се чудя с кой да си кажа 2 приказки, не се чувствам добре, ставам сутринта и си казвам "отново ли", а едва до преди няколко месеца нямах търпение да отида..Дори вече не рисувам, учителите ми постоянно ми казват "беше толкова ентусиазирана в началото, а сега какво ти става?".
Чувствам се сама, седя и пътувам в автобуса и осъзнавам, че ако сега нещо се случи аз няма на кого да звънна, няма с кой да изляза да се забавлявам, няма на кого да споделя. А наистина ми дойде в повече. Опитвам се да бъда "усмихната" за да не виждат другите, че ми има нещо, за да не кажат пак "постоянно си нацупена". Нося една фалшива маска и усмивка цял ден в училище, а когато се върна вкъщи сядам и започвам да мисля и не знам по кой път да тръгна, не знам как да оправя всичко.
Звуча точно като някоя лелка изживяла толкова много и вече няма на къде да тръгне, а аз съм само на 16. Искам да направя нещо с живота си, писна ми да живея в някакъв фалшив живот и то най-вече в страх.

Моля ви само не ме нападайте!

bloodyF
02-27-2013, 18:47
Прегръдки
Съжалявам за всичко , което ти се е случило, но не се предавай.
Оправи нещата с приятеля ти, обясни му колко ти е тежко и че си имаш само него, намери си нови приятели, сближи се с момичета от класа ти примерно, излизайте на кафе, напред-назад.
Хубаво е да имаш подкрепа от друг,освен от гаджето ти.
Друго за момента не мога да те посъветвам. Късмет

.Wonder
02-27-2013, 19:28
Заболя ме от прочетеното, онемях, съжалявам за всичко, което си преживяла.
Исках просто да знаеш, че си по-силна, отколкото мислиш и че скриването на емоциите не води до нищо хубаво, казвам го от опит. Преструването на щастлив човек не те прави истински щастлива, затова не крий емоциите си, когато искаш да споделиш тъгата си, кажи на приятеля си без страх, че няма да отвърне или че ще е студен. Вярвам, че подкрепата от дори един човек би могла да бъде голяма опора в подобен момент. Сподели му всичко, което ти тежи.


Много любов и късмет ти пожелавам, бих те гушкала завинаги, ако можех, но уви, мога да ти дам само своята онлайн подкрепа.

TrollFaace
02-27-2013, 19:33
И сега си представете това да е трол

VampireLover3
02-27-2013, 19:38
Искрено ви благодаря за подкрепата, явно само тук мога да я получа! (hug)
С приятелят ми не знам дали мога да говоря относно тези проблеми, след като "най-добрите" ми приятели ми казаха, че им е писнало от това да ме слушат, представям си той как би реагирал, а те общо взето мислят по един и същи начин.
Преди не си криех емоциите, когато ми се плачеше - плачех, когато исках да викам- виках, но сега определено не е така. В училище, ако не си щастлив, започват да ти задават едни безкрайни въпроси, които ме карат да се чувствам странно, все едно нямам място там ако не съм щастлива като тях, в къщи не трябва да ядосвам по никакъв начин баба ми, а с приятелят ми за сега освен да се караме, друго не правим. Дори забелязвам как той ме отбягва, тъй като учим в едно училище .. ако се засечем по коридорите, той бързо ми казва "хайде трябва да влизам".

VampireLover3
02-27-2013, 19:39
И сега си представете това да е трол

Съжалявам, че мислиш така, но определено не бих си правила майтап с това.

Amore-Mio*
02-27-2013, 19:42
Като за начало - трябва да бъдеш горда със себе си, че въпреки всичко търсиш начин да бъдеш силна и да не се предаваш. Сега остава единствено да се стегнеш, да се абстрахираш от миналото и лошите неща, и да гледаш положително на нещата, колкото и трудно да е. Животът е такъв, какъвто си го направиш. А ти вече именно трябва да обръщаш внимание на нещата, които обичаш да правиш. Рисувай, пиши, чети, излизай. Общувай с повече хора, без да се притесняваш от това, как някой не се е опитал да влезе в положението ти. Независимо от това колко си се оплакала, аз лично смятам, че е правдоподобно и нормално, а един приятел трябва да протегне ръка и ако не друго, поне да те изслуша. Така, че именно лошите неща в живота ни показват кои неща са истински, кои има смисъл да цениш и за кое не трябва да ти пука. И да си вземеш поука от нещата, и да не допуснеш подобни грешки в бъдещето си.

girlwithblueeyes
02-27-2013, 22:53
Мила съжалявам за това което си преживяла

Просто опитай да бъдеш силна и да продължиш напред . В живота на всички се случват лоши неща и всички ние като хора имаме и добри и лоши моменти . Лошите моменти ни правят по силни ,да болят но с времето поглеждайки назад виждаме колко силни сме станали . Не зарязвай ученето моля те ! трябва да си горда с това което си постигнала и да продължиш с целите си . Излез някъде навън и направи една хубава картина, запиши се на някакъв курс или спорт там винаги можеш да срещнеш нови хора . Истинските приятели се показват в най-тежките моменти а не в кафенетата такива приятели които не те изслушват не заслужават да се наричат въобще твой приятели . А приятелят ти в една връзка е важна подкрепата ако нея я няма тогава за каква връзка въобще говорим . Сега е момента да мислиш за себе си и твоите цели останалите щом правят така просто не заслужават дори да тъжиш за тях .

bloodyF
02-28-2013, 10:25
Искрено ви благодаря за подкрепата, явно само тук мога да я получа! (hug)
С приятелят ми не знам дали мога да говоря относно тези проблеми, след като "най-добрите" ми приятели ми казаха, че им е писнало от това да ме слушат, представям си той как би реагирал, а те общо взето мислят по един и същи начин.
Преди не си криех емоциите, когато ми се плачеше - плачех, когато исках да викам- виках, но сега определено не е така. В училище, ако не си щастлив, започват да ти задават едни безкрайни въпроси, които ме карат да се чувствам странно, все едно нямам място там ако не съм щастлива като тях, в къщи не трябва да ядосвам по никакъв начин баба ми, а с приятелят ми за сега освен да се караме, друго не правим. Дори забелязвам как той ме отбягва, тъй като учим в едно училище .. ако се засечем по коридорите, той бързо ми казва "хайде трябва да влизам".

виж сега, щом го обичаш , ако той те обича няма да ти каже махай ми се от главата.
Заедно ще се опитате да го преодолеете и да сте по-щастливи и двамата. Ако е с теб, защото те обича, надали го кефи да си тъжна нон-стоп. Просто му имай малко повече доверие.
А пък, ако не си сигурна в чувствата му-поговори с него и го попитай директно.

VampireLover3
02-28-2013, 12:27
Ами ето как седят нещата с приятеля ми. Аз се държа наистина ужасно, виждам го, но не мога да спра.. когато не съм на кеф си го изкарвам на него, когато той направи нещо което не ми харесва се цупя, винаги му казвам какво става, но знам, че му е гадно от това мое държание.. била съм на негово място. Просто бившият ми приятел ме въртя година и половина на малкия си пръст, не ми вярваше, че го обичам, постоянно ми натякваше, че му изневерявам, а в същото време той ходеше с поне още 3 момичета.. лъжеше за страшно дребни неща. Сега аз също не вярвам на приятелят ми за чувствата му към мен (той е единственото момче с което съм ходила от две години насам, след като се разделих с бившият) не, че не му вярвам просто искам постоянно да ми го доказва, ако може всяка една секунда, за да съм напълно сигурна. Знам, че грешката е в мен и полагам огромни усилия да променя държанието си, защото накрая ще бъда и без него. Имам чувства към него, както и той към мен иначе не би ми прощавал вече толкова пъти.

А причината поради която не му споделям това е следната:Едно от тези момчета (които уж ми бяха най-добри приятели) имаше гадже, което постоянно му споделяше за проблемите с майка й. След което той казваше на нас "оф писна ми от това оплакване, аз не мога да и помогна по никакъв начин, само ми скапва настроението" и всякакви такива неща. Те си живеят в един розов свят, хората около тях винаги трябва да са щастливи и без никакви проблеми. Не искат да се "натоварват" излишно-разбираемо. Та страх ме е, че приятелят ми също ще реагира така и освен непрестанното ми цупене ще започне да се ядосва и за това (възможно е и да не го направи не знам).

Всичко е толкова объркано и изглежда като някакъв сериал, но не знам към кого да се обърна, не знам как да реагирам на всичко това.