PDA

View Full Version : Да сменя ли училището?



elCapitan
02-27-2013, 20:39
Здравейте, от известно време съм изправен пред една дилена... 11 клас съм и уча в едно училище, което е гимназия, от която се излиза с професия. Като цяло аз не съм от най-ученолюбивите, но тук се изкарва доста трудно, дори хора, които си скъсват гъза от учене имат добри/много добри оценки (не говоря за отлични) .. Та остава ми още малко тук и ще изляза с някаква професия, но няма да я практикувам затова се чудя да сменя ли училището.. имам едно наум, в което се завършва доста лесно, с малко учене ще имам много по-високи оценки и до 12 клас ще ми е песен. Освен това от сегашното училище това лято ни задължават да ходим на практика, а аз имам планове за сигурна работа в чужбина, от която ще си припечеля доста пари за след лятото.. Единственото, което ще ми е кофти, че тук познавам всички, но заслужава ли си само заради това да остана?!

Amore-Mio*
02-27-2013, 20:45
То няма смисъл да се местиш, според мен. Това, че през останалото време ще имаш по-високи оценки, няма да промени оценките от дипломата от предходните класове. Пък и мисля, че няма лошо да си имаш една професия, па дори и да не я практикуваш. Не се знае кога какво ще се случи и мисля, че това не би ти навредило по никакъв начин. А от практиката - лошо няма.

mimsssssss
02-27-2013, 22:21
Според мен се премести. На първо ниво ти трябва добра диплома за по нататъшно специализиране. Всичко в гимназията се учи за обща култура. След това вече ще си учиш нещо, което ти е на сърце. Не си прецаквай дипломата, само щото си се записал в елитно училище и едвам свързваш двата края. Колкото до непознатите - връзки се правят навсякъде, зависи колко си адаптивен. Не се отраквай много и не се прави на най-вървежния в новото даскало и всичко ще е ок.