PDA

View Full Version : Напълняване



BaffaLsc
02-28-2013, 09:01
Дами, станала съм много слабичко момиче, хич не се харесвам вече. Трябва да кача поне 4-5 килограма, но колкото и да ям, не ми се лепи. Консултирах се с няколко човека и те казаха, че трябва да тренирам с тежести и така ще кача най-бързо и лесно. Вашите идеи?

FuckingFreak
02-28-2013, 09:07
Я пробвай с 100+ г на ден ядки, или кофичка заквасена сметана, заедно с другата храна, и пак ми кажи, че не ти се лепи ;)

Zaharinka
02-28-2013, 16:13
Наблегни на въглехидрати(картофи, ориз , хляб , мюсли,,ядки и д.р.)

FuckingFreak
02-28-2013, 17:20
^Да, ядките са страшен въглехидрат, иначе:Д

tonssy
02-28-2013, 17:51
:Д:Д
Иначе: яж по-често и по-големи порции. Повече ядки, пълномаслено мляко, тестено..

mimsssssss
02-28-2013, 18:26
Ми не искам да те обезсърчавам, но си има хора на които не им се лепи. Мъжа на майка избягва всякакви "вредни храни", спазва ебати режимите - хранителни, физически, всичко стриктно. Майка си закусва мекици, на обяд яде пържени яйца и шницел, вечер сладолед, пуканки, торта и нищо не и се лепи. Да в последно време беше спряла да вечеря и беше свалила още две кила, което ще рече че стана 46 и направо вече си изглежда кльощава. И ако структурата ти е слаба, метаболизма ти е бърз и по цял ден имаш физическо напрягане - няма как да качиш. А майка пък и дълги години е била спортистка, сега работата и е пак физическа и буквално няма мазнини, само мускули и нищо не и се лепи.

Deni_028
03-01-2013, 08:39
Може да е до ген. Тъпченето не е решение на проблема. Вярно, че трябва да се храниш по-често и да приемаш повече колории, но не и да лежиш по цял ден на дивана и да нагъваш шоколади. :D Относно храната, по-нагора са ти дали добри съвети. Трябва да спортуваш, за да качиш мускулна маса. Така хем ще си повече кг., хем ще имаш стегнато тяло. ;)

Zaharinka
03-01-2013, 08:42
^Да, ядките са страшен въглехидрат, иначе:Д
Забравила съм да добавя овесени ядки ;]

BaffaLsc
03-01-2013, 14:13
Абе, хапвам си добре поне по 3-4 пъти на ден и гледам да е здравословна храна, а не чипсове, шоколади и да се тъпча само с т'ва. Ядки ям и то бая, защото страшно обичам, а и си спортувам доста често, редовна съм си, но.... такава съм откакто се помня, но нали ви казвам - сега не знам какво се случи, но съм отслабнала още повече, всеки втори човек, който познавам, ми го казва....та то като се погледна и леко мръдна на някъде мога да си преброя ребрата.....

SoMuchWin
03-01-2013, 15:07
Късмет с ядки (било то и овесени) да качиш тегло без мазнини или да не ти се разградят мускулите в процеса на качване. Най-много да стане ефекта на бутилката...

FuckingFreak
03-02-2013, 06:18
Хаха, вие сте много интересни. Качване без мазнини е невъзможно, точно за това например бодибилдърите имат 2 периода - един, в който ядат като прасета, и съответно приличат на такива, и един за чистене, в който постигат най-добрата си форма. Хем ще искате да качвате, пък хем само мускули, е накрая по-добре си седете в изходно положениe.

Авторке, казах ти - поне 100г ядки или кофичка заквасена сметана всеки ден + останалата храна и след 1 месец ми кажи, че не си качила ;)

SurfSky
03-02-2013, 06:48
Пф и аз съм така,квото и да ям , не ми се лепи :D

BaffaLsc
03-02-2013, 08:29
FuckingFreak, ама през това време и спорт, нали? Страх ме е да не си прецакам метаболизма и да стана 100 кила

FuCKkK13
03-02-2013, 09:16
FuckingFreak, ама през това време и спорт, нали? Страх ме е да не си прецакам метаболизма и да стана 100 кила
какви са тия простотии ? ако ти е така структурата можеш да качиш ама не и да станеш 100 кг ...


имам същия проблем - какво ли не пробвах,не става... но при мен и стреса има влияние и т.н. и все пак не спирам да ям.. качих 2 кг. - сега съм болна може и да съм ги свалила,но и това е постижение

BaffaLsc
03-02-2013, 09:19
Идеята ми е, че искам с хранене и спорт хем да кача, хем да оформя тялото.

tonssy
03-02-2013, 09:25
Еми с правилно хранене и спорт няма как да не качиш- ако не от храната, поне мускули. Мисля, че при теб проблемът не е, че не можеш да качиш, а че не можеш да се осмелиш да ядеш повече от обикновеното. Чу сметана и се уплаши, че за 2 дни ще станеш свиня..

BaffaLsc
03-02-2013, 09:34
Чу сметана и се уплаши, че за 2 дни ще станеш свиня..

Не съм казвала такова нещо. А и нали след като кача, трябва да поддържам това тегло някак.

FuckingFreak
03-02-2013, 09:59
ако не от храната, поне мускули.

Ако не от храната ... :lol: А тия "мускули" как ще ги качи?

СПОРТ, естествено. Няма да качиш само в корем/гъз или някоя друга част на тялото, ще качиш равномерно, и ще изглеждаш сто пъти по-добре. Ще ти драсна едно ЛС. :)

tonssy
03-02-2013, 10:24
Ако не от храната ... :lol: А тия "мускули" как ще ги качи?



Да, не се изразих правилно. От храната ще си набавя нужните вещества, а ако набляга на правилните- няма да ги качи под формата на мазнини, а ще се пооформят мускули, ще се стегне.


Не съм казвала такова нещо.

"Страх ме е да не си прецакам метаболизма и да стана 100 кила" - сори, това прозвуча точно така.

FuckingFreak
03-02-2013, 11:27
Леко да се правят мускули толкова лесно. Просто ми е интересно как така всички изведнъж почнахте на качвате "мускули" с някакви мистериозни упражнения :Д Май не сте наясно, че това е безкрайно дълъг процес, още повече при жените доооста труден, и определено не става за 1-2 месеца, за колкото авторката спокойно ще успее да качи въпросните килограми. Не знам що се страхувате толкова от мазнините - качени на правилните места, поставени там със спорт, усилия, добра храна определено изглеждат добре, а не сланинести и тресящи се бедра, набиващ се на очите целулит и тнт...

tonssy
03-02-2013, 11:33
Правят се лесно при някои мускули, да. Казвам го от личен опит. А от друга страна може и да го казвам, защото не съм фенка на каквито и да били мускули при жените. Единствено се кефя на плочки и то лекооформени. Просто тялото трябва да бъде стегнато и добре поддържано.

FuckingFreak
03-02-2013, 12:34
И аз не се кефя на ПРЕКАЛЕНО мускули, също. Не съм атлетка, а съм жена, и бих предпочела да запазя тази своя черта.
Някои жени оформят изключително лесно мускули, но те са мнооого малка част. Повечето просто си мислят, че имат такива и ги е страх да не би от два клека и три напада да им се напомпат бедрата, примерно, а всъщност истината е, че са си дебелички :Д
Но стига спам...

drama.queen
03-02-2013, 15:19
Зависи къде си отслабнала ... ако са ти отслабнали бедрата - отиди да бягаш така ще ти се оформят мускули и ще изглеждат по-секси и оформени ♥ ... но ако е корема и гърдите няма полза да искаш да надебелееш , нездравословното хранене не е решението, най-много да си докараш някоя болест !

FuckingFreak
03-02-2013, 18:59
^ Не знам защо винаги асоциирате думите "качване" и "напълняване" с нездравословно хранене? Къде прочете някоя от нас да написа на авторката да яде пици, баници и вафли, за да качва?
И в двата случая авторката ЩЕ качи мазнини. Не си мислете, че тялото го интересува от какъв източник постъпват калориите. То просто ги използва за гориво, и когато са в повече, трупа в излишък. Но при втория метод, сиреч с нездравословното хранене, е пределно ясно на какво вероятно ще се отрази - а именно на здравето. ;)

ellyto
07-02-2013, 15:38
Пробвай с бирена мая или пчелно млечице - дават нужния апетит! Аз имам същия проблем и установих, че ми е забавен метаболизма и качвам само на коремчето.. именно затова, за да качиш равномерно са нужни тренировки.. и не чак тежести и кардио, а обикновено загряване, за да могат да се разпространят веществата по цялото ти тяло ;-)

Summer..lov3
07-02-2013, 20:04
Пчелното млечице наистина много помага , казвам го от личен опит.

A Wonder Nerd
07-03-2013, 11:44
и аз съм така колкото и да се тъпча нищо към 46 кг а съм висока към 165 см
а ям много нездравословни храни и вече се притеснявам за здравето си но по принцип приемам доста въглехидрати но нищо
П.п. на 14 съм

tonssy
07-03-2013, 12:08
и аз съм така колкото и да се тъпча нищо към 46 кг а съм висока към 165 см
а ям много нездравословни храни и вече се притеснявам за здравето си но по принцип приемам доста въглехидрати но нищо
П.п. на 14 съм

Като нищо, след време (като се има предвид, че си само на 14) килограмите да ти се удвоят от нищото, заради начинът ти на хранене в момента.
Тези нездравословни храни, след като не ти помагат с качването на килограми, най-много с целулит да те сдобият. Вместо тях, яж повече месо, яйца, мляко, ядки..